Dog.bg Форуми : може ли някой да ми даде съвет,как да храня догчето си?

Към съдържанието

 
 
 

БНК Немски дог

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

може ли някой да ми даде съвет,как да храня догчето си?

#1 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 02 June 2009 - 01:40 PM

на 4 мес е ве4е,но искам да порасне голям и здрав.не сам гледала дог до сега и бих се радвала,ако някои ми кайе,как да го храня правилно благодаря предварително :smile:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 02 June 2009 - 03:27 PM

Здравейте , и добре дошли в Форума . Най-добрия вариант е да храните с висококачествена гранула . Особено в периода на разтеж . Марки храни няма да изброявам , всеки сам си преценява съотношението цена качество :dog: качете повече снимки на малкия , от къде сте го взели ?
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#3 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 02 June 2009 - 03:58 PM

:af_089: Ехей , то "малкия" е голям сладур...

Покажи му повече снимки:) кой е , как се казва ...

#4 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 03 June 2009 - 12:09 PM

ок,няма проблем,даже ще ми е мн приятно.Четох почти всички теми и съм съгласна,че породата трябва да се развива правилно.моят Алцек ми го подариха и не съм разпитвала за родословие,но ще се радвам,ако ми дадете мнението си за него.на тези снимки е на 3 месеца.родителите му са от Варна. :smile: за съжаление не сме му направили снимки с някаква стойка,но се надявам и тези да ви харесат.обещавам да му направя и да преатя :dog:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#5 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 04 June 2009 - 02:08 PM

запознах се с ба6тата на алцек!!!мн е гооолям и много красив!!!казжа се маркус и е черен дог :af_089: :md_064:

#6 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 05 June 2009 - 10:07 PM

запознах се с ба6тата на алцек!!!мн е гооолям и много красив!!!казжа се маркиз и е черен дог :af_089: :md_064:

#7 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 24 June 2009 - 04:20 PM

разбрах,че траткото на алцек е клубен.това няма голямо значение за мен.аз си го обичах и като не знаех какъв е.все пак благодаря за отделеното внимание,много сте мили и отзивчиви,наистина. :dog:

#8 Потребителят е офлайн   maya.maisky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 289
  • Регистрация: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София/Варна
  • Interests:Great Dane

Публикувано: 26 June 2009 - 04:08 PM

Показване на мнениетоmicha, в Jun 24 2009, 03:20 PM, написа:

разбрах,че траткото на алцек е клубен.това няма голямо значение за мен.аз си го обичах и като не знаех какъв е.все пак благодаря за отделеното внимание,много сте мили и отзивчиви,наистина. :dog:


Това дали кучето, което отглеждате е клубно или не ,няма никакво отношение към това дали го обичате !Разбира се че го обичате и разбира се ,че е чудесен, мил и забавен домашен любимец :ba_025:

Но оценки на кучетата се правят на изложбите ,където се явяват тези ,които имат това право. За всички останали - оценката е ясна - не са представители на породата.

Освен това, "клубните" кучила се наричат такива ,когато и двамата родители са с родословия и връзките стават планирано и с одобрението на п-ля на развъдната комисия.Прави се документ при заплождането /акт за връзка/ и женската трябва да има документ, че няма бруцелоза.Когато се родят кученцата се описват и съответно татуират от представител на клуба.
Само при тези условия се регистрира едно кучило като "клубно" и после се преценява кои кученца са годни да се впишат в племенната книга и съответно да получат родословия.
Тогава вече те СА немски догове.

Моите уважения - но не спекулирайте с любовта към кучето!Никой от нас,надявам се, не желае зло на никое животинче - било то догче или не!
User's Signature

Geenie Goldfire Liberte

#9 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 04 July 2009 - 07:48 PM

не знам всъщност,какво имате в предвид.аз не спекулирам с ни6то.отначало като си взех догче и по-късно като влязох в сайта и видях толкова други хора,които обичат животните и в частност тази порода,бях въодушевена,но по-късно ,след като опитах 2-3 пъти да занимая представителите на клуба с каквото и да било свързано с моето догче не6та,разбрах,че не представляваме интерес за вас.с най-добри чувства искам да кажа,че много ви се вазхищавам,за това,че сте отгледали такива страхотни кучета и според мен няма смисъл да влизам в каквито и да било пререкания с когото и да било от вас.не държа да ни харесвате,нито искам да превръщам страхотния сайт в място за такива словоизлияния.поздрави за всички и да са ви живи и здрави страхотните кучета :smile:

#10 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 04 July 2009 - 09:56 PM

micha, само да добавя нещо към това, което Ви отговори maya.maisky. Тук не става въпрос нито за харесване или не на дадено куче, нито дали го обичаме или не. Въпросът е принципен.

Вече повече от половин година се опитваме да идентифицираме по татуировката бащата на Вашето кученце, но не успяваме. Неговата стопанка или не ми отговоря, или ми пише с месеци закъснение на съобщенията. Планирахме да осигурим клубна женска за нейното куче, ако се уверим, че е клубно куче, както сме почти сигурни, че е. Връзката би могла да бъде редовна - със съответните документи и Вие сега щяхте да имате родословен дог. По неизвестни за мене причини обаче тя предпочете да действа на своя глава и да произведе неродословни кученца, които за нас не са немски догчета.

Понеже Ви усетих, че не сте наясно може би с нещата, бързам да Ви обясня, че родословието не е признак на високомерие или други подобни ширещи се в България глупости. Родословието е ЕДИНСТВЕНО И САМО, за да докаже произхода на кучето. На практика това означава, че всичките му прадеди са немско догове / няма кръстоски с доберман например/. С кучетата е както с хората - ако нямаш лична карта, не можеш дори да умреш / не се шегувам/.

Сега поставете се на наше място...Имахме добрите намерения да помогнем на стопанката на Вашия баща да произведе чистопородни догове. Тя обаче предпочете кучета с недоказан произход. И хора като Вас се явяват на Клубния ни форум с нередословно куче. Кажете ни как да постъпим? Лично аз съм посветила последните 20 години от живота си точно на това - да съдействам договете в България да са чистокръвни....

И още нещо - този форум е Клубен!!! Тоест тук се занимаваме само с родословин кучета. Съжалявам!! Грешката не наша!!

И не знам в какъв смисъл пишете това за милите и отзивчивите...Да! Наистина сме и мили и отзивчиви, защото тактично се опитахме да Ви намекнем как стоят нещата.

Повече относно родословни и неродословни кучета и за клубовете можете да прочетете В ТАЗИ ТЕМА

#11 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 13 July 2009 - 07:21 PM

моите уважения,но аз не намирам нищо доберманско или каквото и да било друго в него.мисля,че тази тема трябва да се премахне вече,за6тото вече няма ни6то об6то със заглавието си.

#12 Потребителят е офлайн   maya.maisky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 289
  • Регистрация: 07-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София/Варна
  • Interests:Great Dane

Публикувано: 13 July 2009 - 11:09 PM

Показване на мнениетоmicha, в Jul 13 2009, 06:21 PM, написа:

моите уважения,но аз не намирам нищо доберманско или каквото и да било друго в него.мисля,че тази тема трябва да се премахне вече,за6тото вече няма ни6то об6то със заглавието си.



Моите уважения,но Вие и да искате не можете да намерите каквото и да било....Вие и смисъл в родословията не намирате...а очевидно и смисъла на този форум - също!!!

Никой тук не го интересува, какво намирате или не във вашето куче - интересува ни само да не го наричате "немско догче",когато то НЕ Е такова, и да не се опитвате да заблудите читателите ,че някой от клуба за нещо ви е длъжен или виновен! Избора на кученце си е лично ваш!

А колкото до темата - няма да ни омръзне да обясняваме и да убеждаваме всеки любител на породата, какъв е начинът НЕМСКИ ДОГОВЕ да има - без значение под какво заглавие ще става това!!!

Да ви е живо и здраво бебчето и голямо да порастне! :)

Поздрави!
User's Signature

Geenie Goldfire Liberte

#13 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 13 July 2009 - 11:17 PM

Показване на мнениетоmicha, в Jul 13 2009, 06:21 PM, написа:

моите уважения,но аз не намирам нищо доберманско или каквото и да било друго в него.мисля,че тази тема трябва да се премахне вече,за6тото вече няма ни6то об6то със заглавието си.


Ъъъъъъъъ, значи въпросът вече е дали искате и дали можете да разберете какво Ви обясняваме... :tb_195:

#14 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 28 August 2009 - 04:57 PM

Прикачена снимказдравейте отново,знам вече мнението ви за това,че сам постъпила безотговорно,купувайки си дог без родословие(съгласна съм,намерих и мн инф. относно това и разбирам за какво иде реч,ако се абстрахираме за момент от вън6ния вид на ку4ето,то здравето е най-важно),но вече съм го направила и няма връщане назад. естествено няма да го изоставя,единственото,което от тук нататък е по възможностите ми,е да не го развъждам.разбирам това,че сте прави и е трябвало да проуча по-добре не6тата отрано.сега вече все пак искам да ви изпратя снимка на алцек,на 6 мес,като се надявам да не ме нахокате за пореден път dh_188.gif и да се съгласите,4е е голям красавец r_181.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#15 Потребителят е офлайн   vesi792007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 618
  • Регистрация: 15-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Германия/София

Публикувано: 28 August 2009 - 05:21 PM

Че е чаровник спор няма ab_041.gif Щом сте разбрали за какво иде реч, чудесно. Сега остава много да се обичате и да имате страхотни моменти заедно.

#16 Потребителят е офлайн   slaviad Икона

  • Working Bee
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2805
  • Регистрация: 09-January 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Секретар на Български национален клуб Немски дог & Модератор на Клубния форум за породата немски дог.

Публикувано: 28 August 2009 - 06:53 PM

Цитат(vesi792007 @ Aug 28 2009, 04:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Че е чаровник спор няма ab_041.gif Щом сте разбрали за какво иде реч, чудесно. Сега остава много да се обичате и да имате страхотни моменти заедно.


Присъединявам се към мнението на vesi792007 и силно се надявам, че следващия път любовта ви към немския дог ще ви доведе в Клуба. Поздрави! ae_085.gif

#17 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 28 August 2009 - 06:54 PM

Не знам дали съм разбрал правилно,но ме издразни вашето изказване,че като едно куче не е от двама родословни родители не е такава порода куче.Правилно ли съм разбрал?

Съвсем правилно си разбрал. Фактът с двамата родители си е факт, независимо дали те дразни или не. Чистопородно куче се смята само такова, което е родено от двама родословни родители. Тоест родители с доказан произход. Някой може да е двойник на Елвис Пресли, но не е Елвис Пресли, нали? Така и само приликата на дадено куче на дадена порода, не означава, че кучето е от тази порода. Това се доказва само и единствено с родословията на ДВАМАТА родители.
При втори опит да редактираш или изтриеш пост на модератор, както току-що направи ще ти забраним достъпа до форумите и няма да можеш да пишеш. Ясно?
Мод

User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#18 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 28 August 2009 - 07:51 PM

Цитат(slaviad @ Aug 28 2009, 07:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(vesi792007 @ Aug 28 2009, 04:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Че е чаровник спор няма ab_041.gif Щом сте разбрали за какво иде реч, чудесно. Сега остава много да се обичате и да имате страхотни моменти заедно.


Присъединявам се към мнението на vesi792007 и силно се надявам, че следващия път любовта ви към немския дог ще ви доведе в Клуба. Поздрави! ae_085.gif



със сигурност! :)

#19 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 28 August 2009 - 08:35 PM

Цитат(LG9 @ Aug 28 2009, 07:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Не знам дали съм разбрал правилно,но ме издразни вашето изказване,че като едно куче не е от двама родословни родители не е такава порода куче.Правилно ли съм разбрал?

Съвсем правилно си разбрал. Фактът с двамата родители си е факт, независимо дали те дразни или не. Чистопородно куче се смята само такова, което е родено от двама родословни родители. Тоест родители с доказан произход. Някой може да е двойник на Елвис Пресли, но не е Елвис Пресли, нали? Така и само приликата на дадено куче на дадена порода, не означава, че кучето е от тази порода. Това се доказва само и единствено с родословията на ДВАМАТА родители.
При втори опит да редактираш или изтриеш пост на модератор, както току-що направи ще ти забраним достъпа до форумите и няма да можеш да пишеш. Ясно?
Мод


Аз мисля,че направих отговор с цитат,пък не знам какво редактиране или изтриване се е получило.Доколкото знам опцията за отговор е за такъв,а не за редактиране.Извинете ако се е получило нещо такова.Досега винаги гледам да спазвам правилата.
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#20 Потребителят е офлайн   micha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 25-May 09
  • Gender:Female
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 15 October 2009 - 03:00 PM

здравйте,вероятно този въпрос е за ветеринарния кабинет,но ре6их да пи6а тук.казаха ми,4е ваксината против бяс е добре да се бие след 1вата год поне,за6тото (според някои лекари)това забавя разтежа.4ували ли сте за не6то подобно?една приятелка има англ мастиф и нейният вет е казал това.ние о6те не сме били против бяс и исках да знам,дали да из4акам dog.gif

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни