Dog.bg Форуми : Общински приют за животни - РУСЕ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Общински приют за животни - РУСЕ

#201 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 04 February 2012 - 01:12 PM

Управителят на Общинския приют за безстопанствени животни - Русе Жени Попова съобщи днес за RuseInfo данни за работата му през отминалата 2011 година. Според информацията 1165 бездомни животни са заловени през 2011 година, а 633 са кастрирани. Повече информация ще намерите в приложената таблица

Източник

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#202 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 04 February 2012 - 02:07 PM

А какво се е случило с другата половина от бройката.
User's Signature

Качена снимка

#203 Потребителят е офлайн   Animal Rights Protection Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 53
  • Регистрация: 27-June 09
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 04 February 2012 - 09:28 PM

Във връзка с интереса на д-р Катерина Маркова относно отчетите на Общинския приют ще кажа, че разликата е в надзора и други дейности, които трябва да извършваме, но не се изискват към отчетите. Дейността на приюта се извършва под пълна прозрачност и обществен контрол. Всеки е добре дошъл при нас, но форумите не са място за такива подробни справки. Отчетите за дейността на приюта винаги са били публични.

Бих искала да запитам, защо няма такива публични отчети от "Германо-българска помощ за животните"? Кога д-р Маркова ще направи публичен отчет на дейността си в Русе?

#204 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 February 2012 - 09:32 PM

Показване на мнениетоAnimal Rights Protection, в 04 February 2012 - 09:28 PM, написа:

че разликата е в надзора и други дейности, които трябва да извършваме, но не се изискват към отчетите.

Ох, аз това не разбрах какво значи.
Дали може да отговорите по-просто на въпроса на dikari?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#205 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 04 February 2012 - 10:51 PM

Показване на мнениетоAnimal Rights Protection, в 04 February 2012 - 07:28 PM, написа:

Във връзка с интереса на д-р Катерина Маркова относно отчетите на Общинския приют ще кажа, че разликата е в надзора и други дейности, които трябва да извършваме, но не се изискват към отчетите. Дейността на приюта се извършва под пълна прозрачност и обществен контрол. Всеки е добре дошъл при нас, но форумите не са място за такива подробни справки. Отчетите за дейността на приюта винаги са били публични.

Бих искала да запитам, защо няма такива публични отчети от "Германо-българска помощ за животните"? Кога д-р Маркова ще направи публичен отчет на дейността си в Русе?


Редно е дейността на общинските приюти да е публична и обществото да има интерес към нея. Защото общинските приюти се издържат със средства на данъкоплатците. А хората е редно да знаят какво и как се прави с техните пари.
Доколкото знам, "Германо-българска помощ за животните" не се издържа с общински или държавни средства, а със средства от дарители. Което значи, че организацията се отчита пред дарителите си.

И аз искам да помоля да уточните, какво означава "разликата е в надзора и други дейности, които трябва да извършваме, но не се изискват към отчетите" - т.е. - како се е случило с тези 532 животни, които са били заловени, но не са били кастрирани?
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#206 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 04 February 2012 - 11:22 PM

Показване на мнениетоgabipap, в 04 February 2012 - 02:51 PM, написа:

Показване на мнениетоAnimal Rights Protection, в 04 February 2012 - 07:28 PM, написа:

Във връзка с интереса на д-р Катерина Маркова относно отчетите на Общинския приют ще кажа, че разликата е в надзора и други дейности, които трябва да извършваме, но не се изискват към отчетите. Дейността на приюта се извършва под пълна прозрачност и обществен контрол. Всеки е добре дошъл при нас, но форумите не са място за такива подробни справки. Отчетите за дейността на приюта винаги са били публични.

Бих искала да запитам, защо няма такива публични отчети от "Германо-българска помощ за животните"? Кога д-р Маркова ще направи публичен отчет на дейността си в Русе?


Редно е дейността на общинските приюти да е публична и обществото да има интерес към нея. Защото общинските приюти се издържат със средства на данъкоплатците. А хората е редно да знаят какво и как се прави с техните пари.
Доколкото знам, "Германо-българска помощ за животните" не се издържа с общински или държавни средства, а със средства от дарители. Което значи, че организацията се отчита пред дарителите си.

И аз искам да помоля да уточните, какво означава "разликата е в надзора и други дейности, които трябва да извършваме, но не се изискват към отчетите" - т.е. - како се е случило с тези 532 животни, които са били заловени, но не са били кастрирани?


МАле мале тя простотията не ходила по гората а по русенските ветеринари.....

Моля да разграничавате безсмислените постове във Фейсбук и начина на общуване във форума. Поста ви освен безсмислен, е и обиден. Смятайте това като предупреждение.
мод


#207 Потребителят е офлайн   Gregoriani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 21-July 10

Публикувано: 05 February 2012 - 12:51 AM

Много благодаря на Маркова за изказването й. докаъа някой съмнения.

П.С. и това ли е нецензурно?

Моля да не цититрате излишно големи постове. Ако ви е нужен цитат - съкратете го.
Махнах цитатите.
мод


#208 Потребителят е офлайн   Isabella DS Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 03-October 11
  • Gender:Female

Публикувано: 05 February 2012 - 11:46 PM

[quote name='Animal Rights Protection' date='05 February 2012 - 07:28 AM' timestamp='1328383699' post='1019465']
Във връзка с интереса на д-р Катерина Маркова относно отчетите на Общинския приют ще кажа, че разликата е в надзора и други дейности, които трябва да извършваме, но не се изискват към отчетите. Дейността на приюта се извършва под пълна прозрачност и обществен контрол. Всеки е добре дошъл при нас, но форумите не са място за такива подробни справки. Отчетите за дейността на приюта винаги са били публични.



Г-жо Попова, Вие разполагате с делегиран бюджет от 150 000 лева годишно, имате 12 души пресонал, 2 ловни екипа, 110 питомци в приюта и само 633 кастрации? Всички знаем, че от добросъвестното изпълнение на "Кастрирай и върни" до голяма степен зависи да се овладее ръстта на популацията от бездомни кучета. Това е законово задължение на общините (ЗЗЖ, 2008). Не мога да си представя какви са другите по важни дейности, които Ви спъват. Относно надзора, това не може да бъде извинение за незадоволителния брой кастрации. Една кастрация отнема средно по 30 мин. В приюта през 2011 са извършвани средно по 2.4 стерилизации дневно! Това не може да бъде повод за гордост!

Аз също искам да знам, какви са дейностите, които Ви въпрепятстват да кастрирате ударно?

Форумите според мен са добро място за дискутиране на публична информация.

#209 Потребителят е офлайн   Animal Rights Protection Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 53
  • Регистрация: 27-June 09
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 06 February 2012 - 10:35 AM

Г-жо Попова, Вие разполагате с делегиран бюджет от 150 000 лева годишно, имате 12 души пресонал, 2 ловни екипа, 110 питомци в приюта и само 633 кастрации? Всички знаем, че от добросъвестното изпълнение на "Кастрирай и върни" до голяма степен зависи да се овладее ръстта на популацията от бездомни кучета. Това е законово задължение на общините (ЗЗЖ, 2008). Не мога да си представя какви са другите по важни дейности, които Ви спъват. Относно надзора, това не може да бъде извинение за незадоволителния брой кастрации. Една кастрация отнема средно по 30 мин. В приюта през 2011 са извършвани средно по 2.4 стерилизации дневно! Това не може да бъде повод за гордост!

Аз също искам да знам, какви са дейностите, които Ви въпрепятстват да кастрирате ударно?

Форумите според мен са добро място за дискутиране на публична информация.
[/quote]

Г-жо ??????????, твърдя, че тук не е място да подобни дискусии, защото средата е анонимна. Вие искате да знаете нещо, а коя сте, за да Ви отговорим официално на запитването? Ето, аз например, не се прикривам и нямам нужда от параван. Повечето потребители са анонимни. Ако се интересувате от дейността на приюта заповядайте и се уверете лично или използвайте официалните канали за получаване на инфорация.

И в подкрепа на думите ми са и вашите некопетентно зададени въпроси. Първо се информирайте от официални източници за фактическата остановка и тогава задавайте коректно въпросите си. Ще ви кажа само, че кучетата не са 110, а два пъти повече. Бюджета за дейността не е 150 000, а два пъти по-малко - 75 000 лв. Хората, които работят са 10 души. В приюта отдавна няма свободни клетки за изпълнението на кастрационната програма. Прочетете законите внимателно и ще разберете с какво друго са натоварени общинските приюти, което не правят частните. Частните приюти не са длъжни да дават финансов отчет, но са включени в пхрограмата на общината и участват в кастрационния процес за града. В този смисъл Общините трябва да получават отчети за дейността на приютите на територията.

Заповядайте и вижте. Но Маркова не е стъпвалаот години, за да знае. Повечето от всички пишещи тук също не идват. Така че какво си говорим?!

#210 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 06 February 2012 - 12:33 PM

Толкова ли е трудно да се отговори с 2-3 изречения какво е станало с половината на хиляда. Неуважение към питащите, личните ви отношения с този и онзи хич не ни интересуват.
User's Signature

Качена снимка

#211 Потребителят е офлайн   ansf Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1027
  • Регистрация: 27-May 08

Публикувано: 06 February 2012 - 12:35 PM

Г-жо, бидейки просто гражданин, казвам се Анна Василева, който си плаща данъците, независимо дали идвам в приюта или не, автоматично получавам правото да имам достъп до публичната информация - тоест отчетите за Вашата дейност.

На същия принцип плащам здравни осигуровки, но не е нужно да вися в общинските болници за да получа правото на отчетната им дейност, просто защото са общински, както и приюта за който Вие се грижите.

Така, че моля да прескочим това кой, колко пъти ходи в приюта, колко храна е донесъл и как не можете да отделите клетка за кастрираните животни, защото всички са пълни и моля да отговорите конкретно на един въпрос, който Ви задава един обикновен гражданин. Не забравяйте, че Вие сама сте избрала в конкретния случай да пишете тук и се надявам, след като сте толкова коректна да отговорите на един толкова прост и ясен въпрос:

При заловени 1165 животни и кастрирани 633 такива, какво се е случило с остатъка?

Благодаря.

#212 Потребителят е офлайн   Laska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 03-March 10

Публикувано: 06 February 2012 - 05:06 PM

Поздравления за дейността на Общински приют-Русе и на работата на целия му екип!
Налице е реалност дейност и прозрачност.

В България има 264 общини. Съобразно разпоредбите на ЗЗЖ във всяка община трябва да има приют.
Колко са общините в България , които:
1.Имат приюти?
2.Представят отчети?
Ако някой от вас има данни за това , нека да ги сподели,защото тук виждам отчет само на един приют.

Кастрационна дейност е само част от работата на всеки приют. Задължение на всеки приют е и да извършва реваксинации и да оказва помощ на животни в беда. А едно от най- трудното в дейността на един общински приют е да реагира на подадени жалби за агресивни кучета.

За резултатите от работата на един общински приют се съди не само по бройката на кастрираните кучета.Зад подадените цифри на "заловени" стои едно трудно ежедневие.Разбирам , че пишещите тук не са посещавали приюта и не могат да знаят за неговата ежедневна работа. За това пък тези , които го посещават редовно , могат да определят значимостта на извършеното. Което на фона на действителността е изключително!

Чест му прави на малкия екип на общинския приют в Русе , че успява:
-да работи по кастрационната програма
-да помага на болни и изоставени животни
-да реагира веднага на жалби за агресивни животни и да извършва проверки на място
-да намира домове на много от животните.

Общинския приют в Русе е единственият, в който се води регистър, където се отразяват данни за всяко заловено животно съобразно изискванията на закона.Всяко куче излязло от приюта с микрочип.
И тъй като в приюта не се извършва само кастрационна дейност, в бройката на "заловени" спадат и тези , които са вече кастрирани и чипирани , но влизат в приюта за реваксинация , както и такива, които са кастрирани, чипирани и върнати по места, но влизат в приюта за лечение защото са били блъснати , тровени или малтретирани. В тази бройка спадат и прибраните като агресивни, а част от тях също са били вече кастрирани.

Управителят на приюта представя отчет за дейността на кмета на Общината.
Кметовете на общините трябва да представят отчет за изпълнение на програмите за овладяване на популацията на ген.директор на РВМС ,
Министъра би трябвало да представи отчет за дейността на всяка община в Министерския съвет.

Управителят на Общинския приют в Русе е представил отчет съобразно неговото задължение.
По ред определен от закона всеки може да получи обществена информация.

Ще се радвам , ако в този форум се запознаем с отчети на още 264 общински приюта, които да са свършили поне толкова работа , колкото общинския приют в Русе.
User's Signature

Благодарното куче е по-достойно от неблагодарния човек!

http://grijaipodslon.ucoz.com/

#213 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 February 2012 - 05:19 PM

Бла-бла-бла... Директни отговори се избягват. Защо? Трудно е да се каже ли? Отново стария български манталитет "що не питате другите, какво се занимавате с мен". Много хора тук са ПРЕДЕЛНО наясно как се работи в подобен приют, какво е ежедневието. Така че хайде да спрем с това "не знаете какво ни е на нас".

Зададоха се конкретни въпроси на ВАС, за ВАШАТА дейност. Спрете да гледате в чуждата паничка и започнете да отговаряте за вашата собствена. Ще отговорите ли на въпросите, зададени от хората, благодарение на които получавате заплати или не? Директен въпрос, на който много моля да не се отговаря с пословична уклончивост.

Да или не?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#214 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 06 February 2012 - 05:28 PM

Показване на мнениетоLaska, в 06 February 2012 - 05:06 PM, написа:

в бройката на "заловени" спадат и тези , които са вече кастрирани и чипирани , но влизат в приюта за реваксинация , както и такива, които са кастрирани, чипирани и върнати по места, но влизат в приюта за лечение защото са били блъснати , тровени или малтретирани.


Дали може да ми обясните:
- какво е реваксинация на улично куче - как се води регистър кое кога е ваксинирано, за да се знае дата за следваща ваксина?
- ресурса нужен за залавяне на агресивно куче същият ли е, като за прибиране на бедстващо куче, нуждаещо се от лечение, та и двата вида дейност да се водят "залавяне"?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#215 Потребителят е офлайн   ansf Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1027
  • Регистрация: 27-May 08

Публикувано: 06 February 2012 - 06:30 PM

Здравейте Ласка,

напълно съм съгласна с Вас!

Всичките приюти би трябвало да прилагат отчети. Същите трябва да са лесно достъпни, разбираеми и ясни. И ако човек се интересува, да може бързо да получи информация. Доколкото разбирам и Вие искате подобно нещо. Редно е ако Ви интересува отчета на Сеславци например да го изискате и да получите достъп до него.

По същия принцип в момента мен ме заинтригува отчета на Русенския приют, не на някой друг, а конкретно на този в Русе. Така се получава, че в случая Вие сте обратната страна. Пишете, че би било прекрасно да има информация, а самата не давате същата информация. Някак се обърнаха ролите.

Затова за пореден път питам - след като има заловени 1165 животни, 633 кастрирани - остатъка за какво са били прибрани и за какво са били третирани и какъв е крайния резултат?
След като сте "единствения" приют който публикува отчети и се хвали с реваксинации, чипиране, лекуване и ВСЯКО куче се записва за какво е било заловено - то тогава, не мога да повярвам, че не сте пресметнали колко са:
- кастрирани
- реваксинирани
- излекувани
- евтаназирани или приети агресивни и т.н.

Въпроса остава същия:
При заловени 1165 животни и кастрирани 633 такива, какво се е случило с остатъка?

Благодаря.

#216 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 04 August 2012 - 04:59 PM

263 кучета са настанени към 1 август в Общинския приют за безстопанствени животни в Русе 04 Август 2012 Общо 263 кучета са настанени към 1 август в Общинския приют за безстопанствени животни в Русе. Това съобщи управителят на приюта Жени Попова за работата на поверената и структура през отминалия месец. В изпълнение на Програмата за намаляване популацията на бездомните кучета на Община Русе през месец юли в приюта са настанени общо 191 животни, като от тях 29 са котки. От началото на месец юли в Приюта са кастрирани 100 животни. 40 от тях са мъжки кучета, а 44 - женски кучета, както и 16 котки /13 от тях са женски/. Върнатите по места са 59 животни. Осиновени от граждани са 67 животни / 52 кучета и 15 котки /. Умрели за периода са 48 животни /46 кучета, 2 котки/.

#217 Потребителят е офлайн   nikito we Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 27-December 16

Публикувано: 27 December 2016 - 02:38 PM

Показване на мнениетоКристина, в 27 June 2009 - 11:46 AM, написа:

Ротвайлеро - подобен. Стопанина му е влязъл в затвора. Приблизителна възраст - около 5 години. Кучето е било пазач и е живяло в двор. Не е агресивно, мята опашка и ближе през мрежата.

Здравейте искам да питам за ротвайлера още ли е при вас ако никой още не го е взел аз ще го взема.
Дайте ми номер да се свържа с вас. :)

  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни