Dog.bg Форуми : Общински приют за животни - РУСЕ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Общински приют за животни - РУСЕ

#21 Потребителят е офлайн   svilst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 18-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 26 November 2009 - 10:15 PM

Цитат(ninachup @ Nov 26 2009, 08:12 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Дали някой знае как бих могла да се свържа с Германо-българския приют в Русе (http://www.db-tierhilfe.de/zuhause-gesucht-rousse.php). Писах на и-мейла посочен на страницата преди известно време, но не получих отговор. Германо-българския приют свързан ли е с http://www.ruse-bg.eu/priut? Благодаря.



д-р Катерина Маркова
"Германо-Българска Помощ за Животните" - Русе
kittykat.rs at gmail.com

Вторият адрес е на общинския "прекрасен" приют.

#22 Потребителят е офлайн   svilst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 18-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 26 November 2009 - 10:28 PM

Помните ли Съни от съборената къща - единственият щастливец от всички кучета, който намери дом в Германия.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#23 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 November 2009 - 10:31 PM

Дано все повече животинки имат неговата съдба! smile.gif
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 November 2009 - 09:32 AM

На мен ми е интересно защо на сайта на общинския ги няма всичките бебета за осиновяване ? Според мен този сайт трябва да заложи единствено и само на обявите за осиновяване, тъй като другите неща едва ли някой го интересуват (като например снимките на банята на персонала и на другите помещения).

Вътре са около 19 малки кученца. Навън - около 8-10. Външните бебета, които са вече на по 6-7 месеца стоят там почти от началото на живота си.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#25 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 27 November 2009 - 11:48 AM

Аз също го разгледах. Явно не си ъпдейтват сайта често. Може да им се напише писмо и да се пита защо.

#26 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 November 2009 - 01:04 PM

Да, има посочен имейл, но не е ясно кой го поддържа. Доколкото знам вестник "Бряг" е общински, би било добре да пускат и там обяви за осиновяване, защото не всички хора търсят в интернет.
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#27 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 27 November 2009 - 01:22 PM

Ами да, Вие имате ли възможност да направите запитването и после да ни информирате?

#28 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 November 2009 - 02:00 PM

Не е проблем да се пусне един мейл със запитване. smile.gif Но така или иначе новината за сайта е пусната от г-жа Попова, която е общински служител, може би тя знае и ще ни отговори точно тук защо има само 5-6 кучета за осиновяване? 3аинтересованите ще бъдем благодарни, ако пък не - ще се пусне едно писмо по имейла. :)

User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#29 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 December 2009 - 10:02 PM

На днешното заседание на Координационния щаб, представителите на НПО бяха предупредени , че нямат право да снимат кучетата от Общинския приют и да ги предлагат за осиновяване. Преценка за това кои кучета ще бъдат осиновявани, ще дава само управителят на приюта д-р Станчев и снимките им ще бъдат единствено на сайта на общината.

Нямаме право да качваме снимки на кучета от общинския приют на нашите сайтове(включаем и немския сайт на сдружение "Германо-българска помощ зa животните), а само да имаме линк към сайта на общинския, където съвсем междудругото има снимки САМО на около 6-7 кучета и липсват такива на вероятно най-закъсалите - бебетата.
Можем само да си зададем въпроса- Защо се отнема възможността на ВСЯКО бездомно животно,попаднало там, да си намери стопанин?

В общинския "приют" в момента има над 20 малки кученца, някои от които са поместени на сайта на сдружение "Грижа и подслон за всеки". От сдружението на няколко пъти сме пращали снимки на животните в изолатора до русенски вестници(които за съжаление не бяха публикувани) Вероятно и това е в ущърб на общинарите.

През месец септември управителят на изолатора отказа да даде кучета на 2 германки, които дойдоха специално, за да осиновят животно от там. Обяснението беше, че нямало да може да ВИДИ после къде щели да живеят животните. Призна, че заради последното куче, което германка е взела от там, той е бил обвиняван, че не го е кастрирал както трябва. Което си беше самата истина..

Най-общо казано и видяно с две очи, животните, които излизат от там, не са в никак цветущо физическо състояние, а това със сигурност е повод за притеснение.



User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#30 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 December 2009 - 12:54 AM

Имат ли право да отказват? Доколкото знам трябва да допускат представители на НПО-та?
Отделно - защо се прибират бебета? Нали кастрират и връщат, само агресивни могат да бъдат задържани.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#31 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 02 December 2009 - 11:58 AM

Цитат(bushkata @ Dec 2 2009, 12:54 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Имат ли право да отказват? Доколкото знам трябва да допускат представители на НПО-та?
Отделно - защо се прибират бебета? Нали кастрират и връщат, само агресивни могат да бъдат задържани.


Думите на заместник кмета бяха следните "Общественият контрол не включва снимане, така че, ако искате сложете линк на вашите сайтове към общинския, само там ще бъдат качвани снимките на кучетата..."
Обяснението на общинската координаторка беше "...защото може да снимате кучета, които не са за осиновяване..."
Какво лошо има в това, ако едно куче е заловено по програмата "кастрирай и върни", но междувременно си намери дом???

Тук става въпрос за съвсем други страхове от страна на общинска администрация, съвсем други страсти и амбиции от страна на координаторката им и в крайна сметка, това е отговорът на въпроса на Кристина "Не е проблем да се пусне един мейл със запитване. Но така или иначе новината за сайта е пусната от г-жа Попова, която е общински служител, може би тя знае и ще ни отговори точно тук защо има само 5-6 кучета за осиновяване? 3аинтересованите ще бъдем благодарни, ако пък не - ще се пусне едно писмо по имейла. :)"

Освен това смятам, че това е един много извратен начин от страна на общинарите да ни "помолят" да популяризираме сайта им...

А бебетата им носят гражданите, всеки който намери бебе или е взел, но е решил че не може да се грижи за кученце го носи там.
Може би ще бъде хубаво там да има човек, който да е способен да обясни на хората, че приютите са най-неподходящото място за малки кученца, да им предложи да ги задържат още малко докато бъде намерен изход - снимки във вестниците, по сайтове, намиране на "временни" стопани за бебоците докато попаднат в новите си домове ... и много други неща, които не се случват и на фона на всичко това на нас ни се забранява да снимаме кучетата ... защо? Имат ли право? Кой ще ги спре, след като "в тях е ножа и в тях е хляба"?

Аз мисля, че нямат право да ни забраняват и ограничават, но моля и други да изкажат мнението си!

#32 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 02 December 2009 - 01:42 PM

Мисля , че нямат право да ви забраняват.

ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ЖИВОТНИТЕ
В сила от 31.01.2008 г.
Обн. ДВ. бр.13 от 8 Февруари 2008г.

Глава първа.
ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ


Чл. 1. (1) Този закон урежда защитата на животните и механизмите за нейното осъществяване.
...
Чл. 4. Съсловната организация на ветеринарните лекари в България, организациите за защита на животните и асоциациите на животновъдите популяризират мерките за защита на животните.
Търсенето на домове за животните за част от мерките и вие имате право и дори задължение да популяризирате тези мерки, т.е. да търсите домове.

Чл. 16.
(4) Чрез средствата за масово осведомяване или по друг подходящ начин управителят на приюта предоставя информация за настанените в него животни с цел издирване на собственика или намиране на нов собственик.

Глава пета.
БЕЗСТОПАНСТВЕНИ ЖИВОТНИ

Чл. 40. (1) Общинските съвети приемат програми за овладяване популацията на безстопанствените кучета и предвиждат средства за изпълнението им.
...
(5) Организациите за защита на животните, регистрирани по реда на Закона за юридическите лица с нестопанска цел, участват при изготвянето и могат да участват при изпълнението на програмите по ал. 1. А именно овладяването на популацията на безстопанствените, част от което е намирането на домове
...
(4) Приютите за безстопанствени животни се стопанисват от общините и/или организациите за защита на животните, регистрирани по реда на Закона за юридическите лица с нестопанска цел. Ако сте регистрирани вие имате право да участвате в стопанисването
...
(6) Всеки приют разработва и прилага система за информиране на гражданите за животните, които се предлагат за отглеждане, в т. ч. в интернет страница и публикации в медиите. Казаното по-горе ви дава право да участвате тук


Чл. 43. (1) Кметовете и организациите за защита на животните, които стопанисват приюти:
...
4. осигуряват свободен достъп на гражданите в приюта;
5. създават условия за обществен контрол;
Вие сте част от обществения контрол, следователно имате право да контролирате как и дали се прилага всичко казано по-горе включително как и дали се предлагат животните за осиновяване

Чл. 44. (1) Управителят на приют за животни:
...
3. прилага програма за намиране на нови собственици на настанените в приюта животни;
Прилага, а не измисля правилата
...
(3) Кучетата, за които не се явят лица по ал. 2, се маркират и се настаняват във временни приюти, определени от съответния общински съвет, или се връщат по местата, от които са взети. Кучетата са под надзора и грижите на общините, организациите за защита на животните или други лица, които са подписали декларация за спазване изискванията на чл. 49 и 50.

Глава шеста.
ИЗПЪЛНЕНИЕ И КОНТРОЛ

Раздел I.
Обществен контрол

Чл. 57. Обществен контрол за прилагането на закона се осъществява от упълномощени представители на юридически лица, регистрирани по Закона за юридическите лица с нестопанска цел, в чиито устави е предвидена дейност за защита на животните.

Всъщност, регистрирани ли сте като юридическо лице с нестопанска цел?

ПП
Червените маркировки са част от текста на закона, сините са мои коментар.
Всички извадки са от тук http://forum.dog.bg/-t7216.html, от поста на Бушката с дата 14-2-2008

#33 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 02 December 2009 - 03:43 PM

Обществен контрол в общинския приют се осъществява от следните регистрирани НПО:
СНЦ "Грижа и подслон за всеки"
СНЦ "Германо-Българска помощ за животните-клон Русе"
СНЦ "Приятели на животните"
СНЦ "Амикус"

Аз съм представител на немското сдружение, но в Координационният щаб по програмата бях допусната само като управител на другият приют в Русе, т.е. нашето сдружение няма представител. Другото сдружение, което беше лишено от възможността да участва в щаба е "Амикус".
Както виждате много от законовите ни права се "орязват" най-безскрупулно. В същото време от Община Русе се толерира петата НПО с цел всяване на конфликти и то с голям успех. Забраната на снимките доказва това - единствената НПО-общински служител поддържа въпросния сайт на общинския приют и целта е поредната дразга между НПО в Русе, като не съм убедена че НПО №5 има нещо против това...

#34 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 December 2009 - 05:28 PM

Абе в крайна смета излиза, че по закон нямат право да ни забраняват. Така че ще си снимаме колкото искаме, пък да видим как и на какво основание ще ни спрат. Следващия път ще си нося разпечатан ззж, пък айде да ми кажат нещо.

Аз не знам обаче дали общественият контрол може да включва и влизане в клетките, защото на нас и това ни забраняват.
"Нямате право да влизате в клетките и да пипате животните" - цитирам персонала.
Излиза, че общественият контрол няма право нито да снима, нито да пита нещо, нито да докосва животните, нито да възроптае ако смята нещо за нередно(тогава го обвиняват, че пречи)
Разбира се, че за тях е по-добре да няма такива НПО, които им ходят в "приюта" и не са доволни от условията, пускат жалби и т.н... Много ясно. Казват, че те действат, а ние пречим на безупречната им работа. Ако беше безупречна, щяхме да бъдем изключително щастливи, всъщност..


User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#35 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 02 December 2009 - 05:53 PM

При адвокат не може ли да се направи запитване?

#36 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 03 December 2009 - 09:16 AM

Цитат(neofly @ Dec 2 2009, 05:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
При адвокат не може ли да се направи запитване?



Председателят на "Грижа и подслон за всеки" е адвокат ... и какво от това, на такива обиди на професионална тема съм била свидетел. В тази наша община има специалисти точно по това дето най - не ги бива : инженер дава акъл на адвокат или пък ПР дава акъл на лекар... красотички чуднички... съответно трябва и да внимаваш, че ако кажеш какво си видял и чул трябва да го докажеш, защото заплахите за дела за клевета ... дори и тук сме ги чели май...
Та според мен има смисъл да се атакува юридически подобна гавра с правата ни, но се замислям... за да имат смелостта тези хора да дрънкат каквото си искат безнаказано... кой ли е зад тях?


#37 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 03 December 2009 - 10:00 AM

Малко снимки от преди да ни забранят. Изпращам парво дребосъчетата, защото те са най-застрашени. Две от бебетата на майката, която прибраха от центъра ... хуманно пред русенските медии, вече са мъртви - останали бяха 7. Сега е моментът да им се помогне, когато са най-уязвими - просто не биваше да се допуска да попадат там.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#38 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 03 December 2009 - 10:09 AM

На тази мама пък са и подали и тя милата е приела и чуждите изоставени бебенца. Личи си, че са от различни кучила , но са много сладурести и контактни. Понеже не ни се позволава да влизаме при животните информацията, която подаваме е събрана... през мрежата. Не мога да кажа колко са женски, колко са мъжки, но това едва ли има толкова голямо значение, ако някое от тях успее да си "открадне" човешко сърце wub.gif



Повечето бебчета се виждат в предния пост - първите 5 снимки.

#39 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 03 December 2009 - 10:56 AM

Тази малка красавица /на около 2 месеца/ беше доведена първо в нашия приют /т.н. немски/. Момчетата, които я водеха казаха, че са я намерили предната вечер, изкъпали я, нахранили я , но родителите не я искали - е, момчета на по около 20 години, не бебета, но както и да е. Снимах я и ги помолих да я задържат още малко, защото при нас няма място, но уви, след около два часа я видяхме отново-в общинския. Кученцето пищеше неистово оставено само във вътрешна клетка - за мен това означава едно - никога до сега не е била сама. Отначало като чух воплите и си помислих, че вътре са поне 5-6 кутрета. Много жално момиченце, дано с голямото си гърло да успее да спечели добри хора на своя страна.



Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#40 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 03 December 2009 - 11:01 AM

...
Та според мен има смисъл да се атакува юридически подобна гавра с правата ни, но се замислям... за да имат смелостта тези хора да дрънкат каквото си искат безнаказано... кой ли е зад тях?
...


На този въпрос може да Ви отговори отново адвоката.

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни