Dog.bg Форуми : Общински приют за животни - РУСЕ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Общински приют за животни - РУСЕ

#61 Потребителят е офлайн   ГБПЖ Русе Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 10-January 10

Публикувано: 16 January 2010 - 06:24 PM

Цитат(Кристина @ Jan 14 2010, 01:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Fibsi, той им е удобен. На почти никой в общината не му пука за тия кучета. На д-р Станчев също. Ако му пукаше, щеше да ги лекува или поне най-малкото да им даде по едно хапче за вътрешни паразити. На думи всички са обезпаразитени и ваксинирани... Но от опит с взимането на кучета от там - те не са. Слага им се само ваксина бяс и се кастрират (и то нескопосано). Нищо друго.

На мен ми хрумна една идея, но не знам дали ще е възможна. Някой знае ли как действат тия онлайн петиции, в които събираш примерно 5000 подписа за дадена кауза? Взимат ли се изобщо предвид някъде?
Виждала съм много такива, но не ми е ясно какво става по-нататък.


Твърде много лоши сценарии има като отговор, защо на този човек все още му се позволява да практикува. Може би преди 20тина години е бил добър ветеринарен лекар, ТКЗС-тип, но уви днес не е.
Само се опасявам, че тепърва ще има още и още такива случаи. Това е истинско издевателство над живо същество! Умишлено причиняване на бавна и мъчителна смърт.
Не съм лекар, не разбирам, но - така и така оперират животните, защо просто не го направи както трябва?! Не вярвам да е от незнание. Неопитност - може би, но във века на информацията, не е позволено просто на един лекар да прави такива неща. Или поне в моят въображаем свят не би трябвало да бъде позволено.
А относно петициите - аз съм пускала такава, беше за етажната собственост. Има много безплатни сайтове, където може да се помести петиция. Важното е след като събереш подписите какво се случва - обикновено се внасят в парламента, в някоя комисия, разглеждаща закон...трябва да е ясно до кого след това се адресират събраните подписи.
Можем да пробваме една такава петиция - предполагам ще трябва да се внесе може би в Комисията по Етика при съюза на ветеринарите, не знам.
User's Signature

"Германо-Българска Помощ за Животните" - Русе
www.db-tierhilfe.de
tel. +359 82 841281

ВЗЕМИ ПРИЯТЕЛ

#62 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 January 2010 - 02:40 PM

Сега гледах снимките на сайта на общинския.
Има далматинка ud_009.gif
Поредното ненужно на стопаните си куче dry.gif


User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#63 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 22 January 2010 - 03:08 PM

Пуснах тук:

http://forum.dog.bg/...t...st&p=753238

#64 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 January 2010 - 03:10 PM

Благодаря, neofly! :)
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#65 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 22 January 2010 - 09:28 PM

Не съм сигурна дали тази далматинката не е същата, която видях да осиновяват между Коледа и Нова година, т.е. инфото на сайта може би не е актуално, освен това миналата седмица нямаше далматинка там. Ще се опитам в понеделник да отида и да видя какво става и тогава ще пиша дали наистина има такова куче или г-жа поддържащата сайта си е свършила работата през пръсти...

#66 Потребителят е офлайн   Katt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 287
  • Регистрация: 21-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Икона за мнението  Публикувано: 23 January 2010 - 01:41 AM

Искам да попитам дали мога да ходя от време на време в приюта или изолатора и да помагам на бедните душици с каквото и да е:да си играя с тях,храня,да им обръщам внимание.Проблемът е че съм на 12 години и не знам дали ще ми позволят?
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#67 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 23 January 2010 - 08:18 AM

Цитат(Katt @ Jan 23 2010, 01:41 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Искам да попитам дали мога да ходя от време на време в приюта или изолатора и да помагам на бедните душици с каквото и да е:да си играя с тях,храня,да им обръщам внимание.Проблемът е че съм на 12 години и не знам дали ще ми позволят?


Да проблем е - в изолатора едва ли изобщо ще ти разрешат - те на нас "големите" не ни дават да влизаме при животните, защото са много "зли" и хапят, камо ли на теб.
При нас в приюта можеш да идваш когато си пожелаеш, но съм изготвила специална молба за доброволци, в която ако не си пълнолетен трябва родителите да разрешат - писмено и да разговарят с мен.
Ако имаш разрешението на вашите... очакваме те като се стопли времето ba_025.gif

#68 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 January 2010 - 12:15 PM

А пък ей тия кученца, които на времето бяха 6-7 и в последствие останаха 3 - стоят там от началото на юни месец 2009г.
Много ми е жал за тях, това са 8 месеца в клетка... До кога ще ги държат?? Цял живот? Те от бебенца живеят там, ако ги пуснат пък няма да могат да оцелеят...





Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#69 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 January 2010 - 12:20 PM

Този рошко също е от началото на август там.
Снимката с датата е моя, а другата е качена скоро на сайта на общинския.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#70 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 23 January 2010 - 01:20 PM

Цитат(Кристина @ Jan 23 2010, 12:20 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Този рошко също е от началото на август там.
Снимката с датата е моя, а другата е качена скоро на сайта на общинския.



И е голям сладур, много се радва на гости. Отначало беше уплашен, но вече е разбрал къде е и сега проси внимание с надеждата да излезе от карцера.

#71 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 23 January 2010 - 01:30 PM

Цитат
До кога ще ги държат?? Цял живот? Те от бебенца живеят там, ако ги пуснат пък няма да могат да оцелеят...


Една от причините и нашия приют е препълнен - трябва да се стимулира осиновяването на бебоците докато са малки... но това го знам аз, ти и шепа други приятели, не го знаят изолаторци, т.е. не им пука дали тези кученца ще умрат или изгният живи там. Обърнете внимание на сайта им- пише само мъжко/женско... не вярвам това да е единственото което може да се каже за куче, на което търсиш стопанин...

#72 Потребителят е офлайн   Sunnyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 24-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 24 January 2010 - 04:36 AM


Цитат(ГБПЖ Русе @ Jan 10 2010, 10:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ТРИ МОМИЧЕНЦА, ТРИ КОКИЧЕНЦА
Били са изоставени заедно с майката /също на снимка/- хубава бяла болонка, но за съжаление взела, че родила и вече е непотребна заедно с кученцата. И трите бебета са женски, много жизнени и игриви ... за сега. Таткото може и да е бил пекинез- личицата на двете кафеви сладурани наподобяват породата. Черничкото пък е странен късокрак модел, чак коремчето му де влачи по земята. Не мога да кажа дали са обезпаразитявани и въобще нещо правено ли е по тях /и за майката също/ Кутретата са на 2 месеца и може би седмица две... и ще са прекрасни домашни любимци, ако имат късмета да излязат от там.


много са слаааааааадки тъкмо си търсех малко кученце
значи не се очаква да станат големи така ли?

User's Signature

Качена снимка

#73 Потребителят е офлайн   Sunnyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 24-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 24 January 2010 - 04:40 AM

искам да попитам за това кученце

още ли е за осиновяване и каква големина горе долу ще стане ? много е сладко
User's Signature

Качена снимка

#74 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 January 2010 - 12:49 PM

Да, невероятно пухче е - и аз много се влюбих в него. Но не знам дали е живо още ;(

Съни, няма как някой да ти каже каква големина ще станат тези животни там, защото не са породисти.
И все пак може да се предположи, ако бебенцето е по-едро, ако лапичките му са по-големи -значи ще стане по-голямо на размери и обратното.

Моят съвет е да отидеш на място и да си харесаш кученце, там има още много бебенца.
Ще ти кажа къде се намира изолатора, само пиши, че имаш желание да отидеш.

Но нека големината не е водеща и нека ако стане така да си осиновиш куче от там, да не се откажеш от него ако по-нататък порастне повече,отколкото си искала.


User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#75 Потребителят е офлайн   Sunnyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 24-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 24 January 2010 - 01:26 PM

при мен големината е от значение, защото имам и котки и още едно кученце
а за бебетата на болонката имаш ли инфо живи ли са още ?
но можеш да си сигурна, че ако си взема няма да го изоставя
кажи ми адреса другата седмица сигурно ще мина
User's Signature

Качена снимка

#76 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 January 2010 - 01:44 PM

Изолаторът се намира срещу Полигона, до Хиподрума. Като отиваш нататък, той се пада в ляво преди Хиподрума, има табела.
3а всеки случай преди това може да звъннеш да видиш дали има някой(изключаем гледачите) - тел.: 85 01 03
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#77 Потребителят е офлайн   Sunnyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 24-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 24 January 2010 - 02:12 PM

Цитат(Sunnyy @ Jan 24 2010, 01:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
а за бебетата на болонката имаш ли инфо живи ли са още ?


User's Signature

Качена снимка

#78 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 January 2010 - 02:22 PM

Нямам.
Ще трябва да видиш на място.
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#79 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 24 January 2010 - 10:34 PM

Цитат(kittykat.ruse @ Jan 12 2010, 07:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
На вас някой забранявал ли ви е да снимате?


Последният път като ходих в Каменар, Варна, ми казаха, че ще ми счупят фотоапарата, ако снимам.



User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#80 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 January 2010 - 10:41 PM

Съни, преди малко разбрах, че болонката е бебетата е още там.

User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни