Dog.bg Форуми : Общински приют за животни - РУСЕ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Общински приют за животни - РУСЕ

#1 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 June 2009 - 03:46 PM

Всички кучета в Общинския Изолатор - гр. Русе са кастрирани, обезпаразитени , чипирани и ваксинирани протия бяс.
Някои от тях чакат месеци наред да бъдат осиновени. Това са част от кучетата, които се предлагат за осиновяване.

Малките кученца на първата снимка са изоставени в Изолатора от няколко месеца. Освен тях има още две, тъмни и рошави, които не успях да снимам. Обезпаразитени са. Игриви и мили. Чакат любящи стопани.

Кучетата на втората снимка - черното с бяло и кафявото рошаво също са били изoставени на 28.10.2008 г. Чакат ..... Изключително добродушни. Радват се на капчица внимание.

Ако искате да спасите някое от тях, може да ми пишете на мейл : kris4y(AT)mail.bg , ЛС тук или отговор към темата. Ще проверявам редовно.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#2 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 June 2009 - 09:51 AM

Няма ли никой от Русе :dh_188:
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#3 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 June 2009 - 05:22 PM

Клипче на малките кученца:

http://www.youtube.c...h?v=WjQxssEDDHE
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#4 Потребителят е офлайн   vaiolina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 511
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 11 June 2009 - 08:39 PM

Показване на мнениетоКристина, в Jun 5 2009, 08:51 AM, написа:

Няма ли никой от Русе :dh_188:

Има, но.. има хора и Хора. Тук повечето са от Хората, но имат по не едно и две животни вкъщи. Не се откавай, ходи, пускай снимки, обяви. Няма друг начин. И едно да спасиш е нещо. Успех!

#5 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 June 2009 - 02:09 PM

Още едно куче за осиновяване. Според управителя на Изолатора е около 5-6 месечно. Стои там от около 3-4 месеца. Били го оставили стопаните, за да го осинови някой.
За жалост в Русе малко хора са нясно, че на това място могат да си осиновят животинка.
Това куче, както и още няколко, които според мен са изгубили желанието си за живот - стоят месеци наред в една и съща поза. Ако искате ми вярвайте, но при всяко посещение там ги снимам и снимките са едни и същи. Това кученце стои точно в тази поза, долепено за стената, нито лае , нито се радва. Просто стои и те гледа в очите с този тъжен поглед. Изглежда много стресирано :sad:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#6 Потребителят е офлайн   SMitreva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:center][url="http://www.youtube.com/watch?v=EZoC4VsJogQ"][img]http://s57.radikal.ru/i158/0909/fd/d193320d4145.jpg[/img][/url][/center]

Икона за мнението  Публикувано: 16 June 2009 - 02:19 PM

Кристина кучетата са много хубави и не трябва да се отказваш прави им снимки и клипове и ги слагай тук и ще има хора и за тях, само трябва търпение. Направи и на останалите клипове и снимки, нищо, че са голями. Има хора, които харесват именно такива кучета.

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 June 2009 - 02:30 PM

Показване на мнениетоКристина, в Jun 16 2009, 03:09 PM, написа:

За жалост в Русе малко хора са нясно, че на това място могат да си осиновят животинка.

Дали няма шанс да се пробва в някоя русенска медия - да пусне кратко инфо за това? Малко, колкото да се чуе за тази възможност.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 16 June 2009 - 02:34 PM

В Русе има И изолатор И приют?

#9 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 June 2009 - 02:37 PM

За този приют ли питаш?
И някой знае ли дали там могат да се носят кучета и котки за безплатна кастрация?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#10 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 16 June 2009 - 02:41 PM

Да, защото аз мислех, че където има немски приют - вече няма изолатор.
Исках да уточня :smile:

И защо тези приюти никога не пишат и на БГ или поне на английски?

#11 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 June 2009 - 03:15 PM

Да, има и приют ( Германо-българския ) , и изолатор.
В приюта се правят безплатни кастрации.
В изолатора също, но там не е препоръчително, тъй като бях свидетел в какво състояние бяха някои "добре" кастрирани кучета.

Това за информация , че могат да се осиновяват кучета от изолатора е добра идея.
Аз съм ги пуснала и по сайтове и форуми, но няма резултат.
Има един Русенски вестник "Утро". Там от немското дружество редовно си пускат животинки за осиновяване, понякога и други сдружения пускаме. Но осиновени животни има по-скоро в Германия.
Русенци нещо не са "фенове".......
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#12 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 June 2009 - 05:07 PM

http://www.youtube.c...h?v=Gtfvh5HHr4k

Клипче на още две бебета за осиновяване.
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#13 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 June 2009 - 07:36 PM

Днес в изoлатора бяхме свидетели как ловците стрелят по едно куче 2 пъти, за да го изнесат от клетката и да го занесат на 5 крачки в операционната да се кастрира. Накрая не успяха да го упоят и го влачиха , дърпаха, а животното скимтеше неистово. :tb_108:
Имам чувството, че във всички изолатори в България са събирали персонала с кастинг - кой мрази животните.....

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#14 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 June 2009 - 08:07 PM

Тази госпожица също се предлага за осиновяване. Много е мила, игрива и винаги търси внимание.
Някой не я ли иска за домашен любимец ? :vb_024:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#15 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2009 - 11:46 AM

Ротвайлеро - подобен. Стопанина му е влязъл в затвора. Приблизителна възраст - около 5 години. Кучето е било пазач и е живяло в двор. Не е агресивно, мята опашка и ближе през мрежата.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#16 Потребителят е офлайн   Animal Rights Protection Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 53
  • Регистрация: 27-June 09
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 21 July 2009 - 04:27 PM

Това е последното момченце от съборената къща в Русе. Много е гальовно и общително. Обезпаразитено е и му предстои ваксина. Много прилича на лабрадорче. Ако някой го хареса за другарче да пише тук или на ЛС.

На втората снимка е новонастанена майка с 6 кученца, които предстои да обявим тук за осиновяване.

Всички кучета се намират в общинския приют в Русе.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#17 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 August 2009 - 11:27 AM

В момента в Русенския изолатор има общо 14 нови малки кученца. 6 от тях са с майка, други 4 също, а последните 4 са сами.........

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#18 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 September 2009 - 03:53 PM

Кученцето от по-горен пост на г-жа Попова е вече осиновено, намира се в приемен дом и очаква своето светло бъдеще. Беше осиновено и още едно по-голямо куче, което беше набедено за агресивно, но не открихме и капка агресия в него.
3а съжаление малкото не беше нито обезпаразитено, нито ваксинирано, защото подобни "чудеса" не се случват в Общинския "приют" от страна на персонала. Дори бих казала, че все още не е твърде "общително", има страх от човешка ръка, предполагам какви неща са му се случвали там.
Там продължават да чакат още бебета, които живеят във фекалиите си, наблъскани по 5-6 в клетка, някои не доживяват...
Русенци, търсещи малко кученце - спасете приятел от Общинския изолатор! Снимките на останалите бебета съм ги сложила по-горе в постовете ми.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#19 Потребителят е офлайн   Popova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 72
  • Регистрация: 11-March 09
  • Gender:Female
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 19 November 2009 - 03:29 PM

Общинският приют за животни в Русе вече разполага със собствен информационен сайт - http://www.ruse-bg.eu/priut/

Създаването и поддържането на база данни в интернет страница е по изискване на Закона за защита на животните и цели повишаване информираността на гражданите за дейността в приютите за животни и наличните кучета за осиновяване. Сайтът ще отразява актуални новини, месечни отчети, снимки на животни за осиновяване и изгубени такива, както и информация, свързана с дейността по Програмата за овладяване популацията на бездомните кучета в Община Русе. Порталът цели да се спомогне и ускори процеса на регистрация на домашните кучета и задомяването на изоставени животни от приюта. Сайтът повишава културата на обществото, приемайки кастрацията, като единствен възможен ефективен и хуманен метод за намаляване популацията на уличните кучета в България. Гражданите ще могат да се информират за актуалното законодателство в тази област, любопитни факти и полезна информация свързана с общуването с животни, правила на поведение на децата към непознати кучета, как да се предпазим от ухапване и други.

#20 Потребителят е офлайн   ninachup Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 01-September 09

Публикувано: 26 November 2009 - 09:12 PM

Дали някой знае как бих могла да се свържа с Германо-българския приют в Русе (http://www.db-tierhilfe.de/zuhause-gesucht-rousse.php). Писах на и-мейла посочен на страницата преди известно време, но не получих отговор. Германо-българския приют свързан ли е с http://www.ruse-bg.eu/priut? Благодаря.

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни