Dog.bg Форуми : Въпроси

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (50 Страници) +
  • « Първа
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпроси

#961 Потребителят е офлайн   ike_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 17-June 14
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:frenchbulldog

Публикувано: 29 July 2014 - 05:11 PM

Здравейте :re_037:
Нашето бебе вече е на 3 месеца имаме поставена 3та ваксина на 23.07.2014 миналата седмица и чип.Търся мнения по няколко въпроса.Първо и най-важното - кога да направим първата разходка и колко време на трае тя? Получих доста различни мнения по въпроса от доста ветеринари.От ЦВК ми казват че няма проблем да го изведа 1 седмица след последната ваксина . Не останах доволна от отношението им при посещенията си при тях и смених вета. Другия вет при който вече ходим и сме страшно доволни ни казва минимум 15 дни , както и ни препотозръча кръвна проба на 15 ден да погледнем дали е изградил имунинет? Някой запознат ли е с този кръвен тест , има ли смисъл в него?
И втори въпрос отностно къпането , можем ли вече да се изкъпем с шампоан и моля да ми препоръчате ?Благодаря предварително :ae_085: :rc_036:
User's Signature

Ike The Great

#962 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 30 July 2014 - 10:56 AM

10 дни след третата ваксина е ок , да се извежда, но не пречи да спазите и 15 дни както ви е казал вета .Кръвния тест показва дали е изградил антитела срещу основните заболявания ,има смисъл в него ,а и е за ваша и на кучето сигурност. Реално може и 4 ваксини да се сложат , но ако кучето има някакъв проблем с имуннната система, може да не е изградило имунитет . Не е хубаво да го къпите след ваксинации ,изчакайте още малко , а има вариант и сьс сухи шампоани ,ако кученцето е мръсно.Шампоани има всякакви , и зависи от самото куче .Аз лично използвам този и сьм доволна
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#963 Потребителят е офлайн   ike_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 17-June 14
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:frenchbulldog

Публикувано: 30 July 2014 - 11:26 AM

Показване на мнениетоChiita, в 30 July 2014 - 10:56 AM, написа:

10 дни след третата ваксина е ок , да се извежда, но не пречи да спазите и 15 дни както ви е казал вета .Кръвния тест показва дали е изградил антитела срещу основните заболявания ,има смисъл в него ,а и е за ваша и на кучето сигурност. Реално може и 4 ваксини да се сложат , но ако кучето има някакъв проблем с имуннната система, може да не е изградило имунитет . Не е хубаво да го къпите след ваксинации ,изчакайте още малко , а има вариант и сьс сухи шампоани ,ако кученцето е мръсно.Шампоани има всякакви , и зависи от самото куче .Аз лично използвам този и сьм доволна
Прикачен файл oats shampoo car.jpg


Благодаря Chiita :rc_036:
Кой препарат бихте ме посъветвали да използвам срещу бълхи ,кърлежи и ухапване от комари , кой е най надежден? Долкото знам кашките се слагат след 6ти месец ?
User's Signature

Ike The Great

#964 Потребителят е офлайн   ike_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 17-June 14
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:frenchbulldog

Публикувано: 30 July 2014 - 05:38 PM

Chiita можеш ли да ми кажеш от къде мога да намеря въпросния шампоан ? Открих и поръчах само спрей с алое вера и овес , но не намирам шампоана ? Благодаря :rc_036:
User's Signature

Ike The Great

#965 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 01 August 2014 - 10:00 AM

Няколко страници назад се коментираха препарати за външно обезпаразитяване ,има много и различни ,нека ветеринаря ти ,да ти направи схема ,обикнвено само един не е достатъчен да с е обхванат всички паразити които сте споменали
За шампоана - взималасъм го на Световното в Унгария миналата година и не сьм много наясно дали в България го има като редовен продукт , още повече , че много рядко купувам шампоани.Провери по онлайн зоомагазините ,фирмата има и БГ сайт , свържи се с тях най добре http://www.petstyleb.../shampoani.html щом има спрей ще има и шампоан
User's Signature

Качена снимка

#966 Потребителят е офлайн   ike_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 17-June 14
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:frenchbulldog

Публикувано: 27 August 2014 - 06:17 PM

Здравейте ! С моя приятел планираме малка почивка за уикенда към Родопи .Ще ми се да вземем и Айк с нас , къде биха ни взели с куч - хотел , вила ? Някой да е ходил натам с кучовци ?
User's Signature

Ike The Great

#967 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 27 August 2014 - 06:47 PM

Показване на мнениетоike_, в 27 August 2014 - 06:17 PM, написа:

Здравейте ! С моя приятел планираме малка почивка за уикенда към Родопи .Ще ми се да вземем и Айк с нас , къде биха ни взели с куч - хотел , вила ? Някой да е ходил натам с кучовци ?

Да, аз съм ходила тук http://www.amampuribg.com/. Много ни хареса. Приемат кучета и сега като гледам на сайта.

#968 Потребителят е офлайн   ike_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 17-June 14
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:frenchbulldog

Публикувано: 04 September 2014 - 09:06 PM

Ходихме на Циров Чарк беше много хубаво и на Айк му хареса много . Обратно на очакванията ми бяхме много кротки и не си и помислихме да изгризем нещо във вилата :))) Култура :ab_041: :af_089: :af_089:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Ike The Great

#969 Потребителят е офлайн   nbvn Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 25-January 15

Публикувано: 26 January 2015 - 08:05 AM

Здравейте! Нов съм във форума и не знам дали тук е мястото за въпроса ми...моля да ме извините ако съм сгрешил!
След много мислене с приятелката ми се решихме на кученце, естествено парите никога не стигат и намерихме обява с такава цена http://olx.bg/frensk...rodan-i67385376 . Какво мислите, ние сме готови да тръгнем за бургас, просто исках да попитам и хора, които разбират повече. Поздрави!

#970 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 26 January 2015 - 11:05 PM

Показване на мнениетоnbvn, в 26 January 2015 - 09:05 AM, написа:

Здравейте! Нов съм във форума и не знам дали тук е мястото за въпроса ми...моля да ме извините ако съм сгрешил!
След много мислене с приятелката ми се решихме на кученце, естествено парите никога не стигат и намерихме обява с такава цена http://olx.bg/frensk...rodan-i67385376 . Какво мислите, ние сме готови да тръгнем за бургас, просто исках да попитам и хора, които разбират повече. Поздрави!


Не се вързвайте на обяви от подобни сайтове! Това не са породисти кучета и никой не би ви посъветвал да си закупите куче от подобно място. Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#971 Потребителят е офлайн   user5 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 19-February 15
  • Gender:Male

Публикувано: 19 February 2015 - 07:51 PM

Здравейте,казвам се Иван на 22 години съм от София,студент.
Моята приятелка и аз искаме да си вземем кученце. След обстойно проучване се спряхме на Френски булдог.
Живеем в апартамент и двамата имаме свободно време,лекциите в университета ни са така,че кученцето ще е само 2 дена в седмица за по 3 часа максимум самичко. Смятам,че ще успеем да се справим с отглеждането и дресировката на малкия. Не ни липсва желание. Не ни липсват и средства. Отделих няколко часа наскоро да прочета всички важни теми за френчито във вашия форум направи си и записки,за важните неща и начина му на отглеждане дресировка и тн. Ако трябва да съм честен малко се притеснявам дали ще се справя, но това е нормално състояние за всеки човек,които се спуска в ново и непознато начинание. Ако може да ми обясните от къде мога да си взема френчи. Някой друг съвет как да си запазя мебелите здрави,знам,че трябва да го извеждам да играем за да му изразходвам енергията така ,че докато не съм в къщи да кротува и да събира енергия за вечерната разходка. Живея в затворен комплекса и зад блока ми има нещо като паркинг оградено е, там може да го пускам от повода и да се занимавам с него на спокойствие без да се притеснявам от други кучета или превозни средства.

Моля за насоки.

Благодаря предварително.

#972 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 20 February 2015 - 03:57 PM

Показване на мнениетоuser5, в 19 February 2015 - 07:51 PM, написа:

Ако може да ми обясните от къде мога да си взема френчи.

Правилните места от където може да се сдобиете с куче от породата френски булдог са лигитимни развъдчици регистрирани в националния клуб и съответно в БРФК
Тук може да видите координати
Също така може и да потърсите извън България , като се свържете директно с развъдчика (без посредници и прекупвачи , защото най вероятно ще бъдете измамени)
Развъдници и полезни сайтове за породата
User's Signature

Качена снимка

#973 Потребителят е офлайн   user5 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 19-February 15
  • Gender:Male

Публикувано: 20 February 2015 - 04:14 PM

Показване на мнениетоChiita, в 20 February 2015 - 03:57 PM, написа:

Показване на мнениетоuser5, в 19 February 2015 - 07:51 PM, написа:

Ако може да ми обясните от къде мога да си взема френчи.

Правилните места от където може да се сдобиете с куче от породата френски булдог са лигитимни развъдчици регистрирани в националния клуб и съответно в БРФК
Тук може да видите координати
Също така може и да потърсите извън България , като се свържете директно с развъдчика (без посредници и прекупвачи , защото най вероятно ще бъдете измамени)
Развъдници и полезни сайтове за породата



Благодаря !

#974 Потребителят е офлайн   user5 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 19-February 15
  • Gender:Male

Публикувано: 21 February 2015 - 05:48 PM

Здравейте отново!
Търсенето ми на малчугани за сега удари на камък,звънях на развъдниците някой телефони са изключени,не активни номера,2ма ми вдигнаха и ми казаха,че нямат кученца,една ми предложи някакво клубно куче за 1200 евро.
Та намерих една обява ако може да ми дадете мнение,за мен е тъмна Индия,ще съм благодарен.

http://olx.bg/frensk...-beli-i70227166

#975 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 22 February 2015 - 06:50 PM

Показване на мнениетоuser5, в 21 February 2015 - 06:48 PM, написа:

Здравейте отново!
Търсенето ми на малчугани за сега удари на камък,звънях на развъдниците някой телефони са изключени,не активни номера,2ма ми вдигнаха и ми казаха,че нямат кученца,една ми предложи някакво клубно куче за 1200 евро.
Та намерих една обява ако може да ми дадете мнение,за мен е тъмна Индия,ще съм благодарен.

http://olx.bg/frensk...-beli-i70227166


Не се занимавайте с подобни обяви - казвам ви го от опит! Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#976 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 22 February 2015 - 09:44 PM

Нещо са болни виж им снимките...ми то няма козина.Я някоя демодекоза,я нещо друго. Бягай от такива!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#977 Потребителят е офлайн   borislava_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 03-October 12

Публикувано: 09 May 2015 - 04:27 PM

Здравейте!
Напоследък с нашия кучо имаме проблеми със стомаха.Много е чувствителен,водихме го на ветеринар ,биха му инжекции,оправи се за малко и после пак -стомахът му къркори,има газове,разстройство.Последно като го заведохме лекарите казаха-да мине на диета само готвено и след това постепенно гранули.Давахме му ориз с пилешко,но пък отслабна с 2 кг и сега му слагам и по-малко гранули като постепенно увеличавам дозата.Храня го само с Акана,последната,която взех е Acana Adult Dog.
Обаче потърсих мнение и на втори ветеринар,който ми каза ,че има серия на Еукануба,която е за кучета с чувст.стомах,тъй като може в Акана протеинът да му идва висок/28% за сметка на 23% в Еуканубата/.Вие имали ли сте подобни проблеми и имате ли наблюдения над тази марка и храна,защото не ми се искаше да сменяме Аканата

#978 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 11 May 2015 - 10:13 AM

По принцип проблем от такова естество ,каквото описвате и ако лекарите не са открили друга причина ,най-вероятно е свързан с храната или някаква чувствителност към някоя от сьставките . Повечето фирми имат и гранулат за чувствителни кучета (ако сте решили да храните с гранула) , коя от тях ще помогне на вашето е въпрос на проба .Тоест на едно животно може добре да му се отрази серията на Еукануба , на друго серията на Про план и т.н. Акана, мисля имаше и за по чуствителни стомахчета с агнешкото без овес ?!
Добре е да му давате и някакъв пробиотик за нормализиране на чревната микрофлора по продължително време, щом е бил и на лечение .
User's Signature

Качена снимка

#979 Потребителят е офлайн   borislava_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 03-October 12

Публикувано: 12 May 2015 - 08:22 AM

Благодаря за отговора,аз също исках да му вземем пробиотик,но първо лекарите казаха,че трябва да му се оправи стомахът и тогава.Следващият път като ходихме и попитахме беше друг лекар и каза,че витамини и пробиотици,ако му даваме няма да му помогнат,но и няма да му навредят :dry: Съответно днес вечерта ще ходим при друг лекар,защото за мен това е пълна глупост,което те ми казаха.....Точно си мислех за Аканата с агнешко,мисля да купя първо от нея да пробвам и после Еукануба просто защото Аканата му се отразяваше много добре в началото,а сега заради проблемите със стомаха като цяло е отпаднал.Сега му давам готвено с малко гранули,т.е.няма да е само на гранули оттук нататък

#980 Потребителят е офлайн   stenly2777 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 27-June 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Френски булдог

Публикувано: 13 May 2015 - 03:48 PM

[quote name='borislava_' date='12 May 2015 - 08:22 AM' timestamp='1431411770' post='1153028']
Благодаря за отговора,аз също исках да му вземем пробиотик,но първо лекарите казаха,че трябва да му се оправи стомахът и тогава.Следващият път като ходихме и попитахме беше друг лекар и каза,че витамини и пробиотици,ако му даваме няма да му помогнат,но и няма да му навредят :dry: Съответно днес вечерта ще ходим при друг лекар,защото за мен това е пълна глупост,което те ми казаха.....Точно си мислех за Аканата с агнешко,мисля да купя първо от нея да пробвам и после Еукануба просто защото Аканата му се отразяваше много добре в началото,а сега заради проблемите със стомаха като цяло е отпаднал.Сега му давам готвено с малко гранули,т.е.няма да е само на гранули оттук нататък
[/quot

Здравейте, според мен пробвайте първо с розовата Акана, по мое мнение е по-добрата антиалергична и не толкова агресивна към стомахчето храна. Успех.

  • (50 Страници) +
  • « Първа
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни