Dog.bg Форуми : Въпроси

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (50 Страници) +
  • « Първа
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпроси

#921 Потребителят е офлайн   peternm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 21 May 2014 - 04:06 PM

Показване на мнениетоanelia_888, в 14 May 2014 - 01:52 AM, написа:

Здравейте! Температурите се покачиха и гадните комари в Пловдив (а и не само) тръгнаха. Въпросът с Дилофилариозата отново е на дневен ред. Днес фризьорката ми изрева, че за 10 дни е загубила двете си кучета от тази коварна болест и то в село Бегово (съвсем близо до Пловдив). по този повод мисля скоро да направя и профилактични тестове на моите зверчета.


Моля ви, кажете какви препарати използвате ипрепоръчвате за профилактика?Качена снимка



Профилактика Scaibor каишка, предпазва и защищава и за ДИЛОФИЛАРИЯ. Най-надеждната е, за толкова години един кърлеж и бълха не съм изловил на кучето! Вярно, струва пари, но като се замислиш, заслужава си цена, качество. Водоустойчива! Да не говорим, че от по-евтините заместители я сменяш няколко пъти, а както и до късно е топло, излиза по-скъпо ако не си с нея! :ba_025:

#922 Потребителят е офлайн   my_bulldog Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 09-January 14

Публикувано: 22 May 2014 - 04:09 PM

Здравейте :rc_036: преди 3-4 часа моята красавица както си лежеше в любима поза - жабка :ab_041: и изведнъж почна да си търка очите с лапички и да се търка до каквото се добере :ca_003: след малко забелязах че очите и са доста зачервени и едвам си ги отваря :dh_188: хванах си я под ръка и веднага към ветеринара. Той я гледа и ми вика това е алергия няква и и би една противоалергична инжекция и ми каза сега към 19ч пак да отида да я види как е. Въпроса ми е - Възможно ли е да има алергия към пухчетата? защото няма от какво друго да и станат така очите. И в момента са и отекли очичките и трудно си ги отваря, ама поне не е както беше по обяд. Ще съм безкрайно благодарен ако някой ми даде какъвто и да е съвет :ae_085:

#923 Потребителят е офлайн   Пухче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 19-March 14

Публикувано: 22 May 2014 - 04:20 PM

Показване на мнениетоmy_bulldog, в 22 May 2014 - 04:09 PM, написа:

Здравейте :rc_036: преди 3-4 часа моята красавица както си лежеше в любима поза - жабка :ab_041: и изведнъж почна да си търка очите с лапички и да се търка до каквото се добере :ca_003: след малко забелязах че очите и са доста зачервени и едвам си ги отваря :dh_188: хванах си я под ръка и веднага към ветеринара. Той я гледа и ми вика това е алергия няква и и би една противоалергична инжекция и ми каза сега към 19ч пак да отида да я види как е. Въпроса ми е - Възможно ли е да има алергия към пухчетата? защото няма от какво друго да и станат така очите. И в момента са и отекли очичките и трудно си ги отваря, ама поне не е както беше по обяд. Ще съм безкрайно благодарен ако някой ми даде какъвто и да е съвет :ae_085:


Съвсем наскоро моето кученце имаше същия проблем/симптоми.. оказа се конюнктивит, като 4-5 дни си затваряше окото най-вече вечер и го чешеше, триеше и т.н. и аха да го водим на вет. доктор и на сутринта му няма нищо.. като последния ден вечерта положението изглеждаше много зле.. на другия ден сутринта(изглеждаще по-добре кученцето, но пак си затваряше окото) го заведохме и лекаря каза че е лека форма на конюнктивит.. изписа ни "ТОБРАКУЛИН 0.3%" и каза да капваме по 1 капка(в листовката пишеше доста по-голяма доза, но реших да послушам лекаря) 2 пъти дневно в продължение на 5-6 дни.. и ако има проблем, макар да не му се вярвало да има да идем пак.. нямаше проблем още на втория ден имаше голямо подобрение и на 4-тия или 5-тия ден вече беше добре..
П.С.: също ни каза че след известно време(не каза ден, месец или година по-късно) пак ще се появи и да си пазим какпките, но срока им на годност така или иначе е 1 месец :D

#924 Потребителят е офлайн   my_bulldog Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 09-January 14

Публикувано: 22 May 2014 - 04:36 PM

Показване на мнениетоПухче, в 22 May 2014 - 04:20 PM, написа:

Показване на мнениетоmy_bulldog, в 22 May 2014 - 04:09 PM, написа:

Здравейте :rc_036: преди 3-4 часа моята красавица както си лежеше в любима поза - жабка :ab_041: и изведнъж почна да си търка очите с лапички и да се търка до каквото се добере :ca_003: след малко забелязах че очите и са доста зачервени и едвам си ги отваря :dh_188: хванах си я под ръка и веднага към ветеринара. Той я гледа и ми вика това е алергия няква и и би една противоалергична инжекция и ми каза сега към 19ч пак да отида да я види как е. Въпроса ми е - Възможно ли е да има алергия към пухчетата? защото няма от какво друго да и станат така очите. И в момента са и отекли очичките и трудно си ги отваря, ама поне не е както беше по обяд. Ще съм безкрайно благодарен ако някой ми даде какъвто и да е съвет :ae_085:


Съвсем наскоро моето кученце имаше същия проблем/симптоми.. оказа се конюнктивит, като 4-5 дни си затваряше окото най-вече вечер и го чешеше, триеше и т.н. и аха да го водим на вет. доктор и на сутринта му няма нищо.. като последния ден вечерта положението изглеждаше много зле.. на другия ден сутринта(изглеждаще по-добре кученцето, но пак си затваряше окото) го заведохме и лекаря каза че е лека форма на конюнктивит.. изписа ни "ТОБРАКУЛИН 0.3%" и каза да капваме по 1 капка(в листовката пишеше доста по-голяма доза, но реших да послушам лекаря) 2 пъти дневно в продължение на 5-6 дни.. и ако има проблем, макар да не му се вярвало да има да идем пак.. нямаше проблем още на втория ден имаше голямо подобрение и на 4-тия или 5-тия ден вече беше добре..
П.С.: също ни каза че след известно време(не каза ден, месец или година по-късно) пак ще се появи и да си пазим какпките, но срока им на годност така или иначе е 1 месец :D


А очичките подути ли бяха?
Аз имам едни капки от преди 1-2 месеца Оптивет се казват защото нещо беше ги замърсила очите, ама не мисля да и слагам без да се консултирам

#925 Потребителят е офлайн   Пухче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 19-March 14

Публикувано: 22 May 2014 - 04:46 PM

не.. зачервено беше окото, като беше постоянно присвито, премигаше често и сълзеше доста.. а за замърсени очи аз всеки ден му почиствам очичките.. поне 1 път дневно с някакъв билков разтвор

#926 Потребителят е офлайн   my_bulldog Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 09-January 14

Публикувано: 22 May 2014 - 04:51 PM

и аз и ги почиствам всеки ден, но сега са и подути и киха или кашля от време на време и затова питам дали е възможно да има алергия към пухчетата който плъзнаха сега навън

#927 Потребителят е офлайн   Пухче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 19-March 14

Публикувано: 22 May 2014 - 05:05 PM

ами при нас съвпадна точно с това.. аз четох в интернет.. може да е от хиляди неща.. цигарен дим, прах, храна, пухчета и т.н. иначе си киха редовно :D то и ние кихаме по това време на годината доста, така че не мисля че е нещо кой знае какво.. според мен най-добре е да го заведеш и другаде и да сравниш мненията... ако има и офталмолог в града ти още по-добре..
нз колко подути са му очите и при нас изглеждаха подути, дори на допир беше доста твърд долния клепач, но не беше подут, а може би заради самото присвиване на клепачите така се получаваше не знам.. не съм специялист и аз доста се бях притеснила, но не беше нищо кой знае какво... като цяло не съм фен на инжекции, лекарства и силни препарати и гледам да ходя и на такива вет. доктори, които не гледат само "да вземат парите"(може и да звучи плоско/глуповато), а да помогнат и да щадят кучето.. или поне така си мисля аз

#928 Потребителят е офлайн   my_bulldog Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 09-January 14

Публикувано: 22 May 2014 - 05:14 PM

точно така и ще направя :ba_025: сега след малко отивам първо при единия и после при другия и ще разбера кой как работи :md_064: мерси много за бързия отговор :tongue:

#929 Потребителят е офлайн   Пухче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 19-March 14

Публикувано: 22 May 2014 - 07:28 PM

Успех :)

#930 Потребителят е офлайн   my_bulldog Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 09-January 14

Публикувано: 24 May 2014 - 12:36 PM

оказа се някаква алергия. Сега 2ри ден сме на капки и състоянието е в ПЪТИ по-добре :dog:

#931 Потребителят е офлайн   my_bulldog Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 09-January 14

Публикувано: 24 May 2014 - 08:30 PM

ако някой е минал през тоя шит, моля да даде малко инфо! Проблема е следния - от известно време се борим с демодекоза. Мазахме се, инжекциики ни биха и имаше ефект, НО днес отивам на контролен преглед и се оказа че тази тегава и гадна болест е избила около очите на моята куча :( обръснаха я само около очите - пак ми е много сладка и красива и още по странна за хората по улиците :D и сега трябва да я мажа с едно лекарство в ампула и се разтваря във вода. Всяка информация ще ми е полезна , че нещо много съм се сдухал :(

#932 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 25 May 2014 - 10:41 AM

Демодекозата е локализирана и генерализирана .Когато е генерализирана по трудно и продължително се лекуваМоже би трябва да продьлжите с инжекциите ивермектин до като покаже отрицателна проба , но вс епак това си е решение на лекувашия ви лекар .Обикновенно когато е локализирана е достатъчно външно намамзване или пипети.Демодекозата е свързана и с имунната система .Кученцето ви вероятно е под една годиина .Смята се че при локализирана има самоизлекуване -но това само ако има до 2-3 петна ,които не се разрастват и не причиняват дискомфорт на животното.Заразяването става още първите дни след раждане .Но дали ще прояви едно куче демодекоза или не, зависи от имунната му система и генетичната му предразположеност .Това на бързо .Ако имате нужда от нещо по конкретно ....?
User's Signature

Качена снимка

#933 Потребителят е офлайн   Djudjka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 93
  • Регистрация: 08-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 31 May 2014 - 10:44 AM

Здравейте ! От 1 седмица имаме ново бебе у нас :wub: :wub: На два месеца сме и ръфаме всичко каквото можем - врати , шкафа , кабели..
До сега не съм имала този проблем ..карам се...давам и лакомства но за гризането не помага :ea_103:
Четох за разни спрейове и люта чушка ? Какво ще ми предложите:)
User's Signature

Качена снимка

#934 Потребителят е офлайн   Djudjka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 93
  • Регистрация: 08-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 31 May 2014 - 10:44 AM

Здравейте ! От 1 седмица имаме ново бебе у нас :wub: :wub: На два месеца сме и ръфаме всичко каквото можем - врати , шкафа , кабели..
До сега не съм имала този проблем ..карам се...давам и лакомства но за гризането не помага :ea_103:
Четох за разни спрейове и люта чушка ? Какво ще ми предложите:)
User's Signature

Качена снимка

#935 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 31 May 2014 - 06:02 PM

Показване на мнениетоDjudjka, в 31 May 2014 - 11:44 AM, написа:

Здравейте ! От 1 седмица имаме ново бебе у нас :wub: :wub: На два месеца сме и ръфаме всичко каквото можем - врати , шкафа , кабели..
До сега не съм имала този проблем ..карам се...давам и лакомства но за гризането не помага :ea_103:
Четох за разни спрейове и люта чушка ? Какво ще ми предложите:)


Това с лютата чушка и аз съм го чела - у нас не помогна, а дори напротив - започна да ближе стола, който бях намазала.
Препоръчвам ви един спрей "STOP INDOOR"се казва. Струва около 20 лева и е както за кучета така и за котки. Ползвам го втора година (бях го купувала за баткото, а сега го ползвам и за малката) - няма хапане, няма ръфане - няма нищо. Щом отучи котката да се катери по облегалката на дивана - смятай ;)
User's Signature

Качена снимка

#936 Потребителят е офлайн   my_bulldog Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 09-January 14

Публикувано: 03 June 2014 - 12:43 AM

Имам питане относно първото разгонване и по-точно всякаква информация-започване,продължителност,състояние,памперси или гащички и друга би ми била полезна. Френската ми красавица е на 7 месеца и очаквам в скоро време да стане от бебе-голямо момиче :) мерси и се извинявам ако има писано по въпроса. Аз не успях да открия,а не е като да не се пороових.

#937 Потребителят е офлайн   peternm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 June 2014 - 09:00 AM

Показване на мнениетоDjudjka, в 31 May 2014 - 10:44 AM, написа:

Здравейте ! От 1 седмица имаме ново бебе у нас :wub: :wub: На два месеца сме и ръфаме всичко каквото можем - врати , шкафа , кабели..
До сега не съм имала този проблем ..карам се...давам и лакомства но за гризането не помага :ea_103:
Четох за разни спрейове и люта чушка ? Какво ще ми предложите:)



Инвестицията в една клетка, е за предпочитане пред експерименти със спрейове или чушлета или други подправки. Моето куче спрея го изяде целия с удоволствие, даже беше щастлив като пръсках и искаше още. :eg_033:

Клетката е най-добрия вариант, аз лично не съм привърженик да се качва по мебели и легла кучето. Там си има матрак, възглавници и си е неговото легълце. В магазини втора употреба се изрови един матрак http://zoomagazin.eu...0-65-8-sm-13719 , който беше закупен за 4-5лв. и кучето не иска да стане от него вече.

#938 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 03 June 2014 - 02:19 PM

Показване на мнениетоpeternm, в 03 June 2014 - 10:00 AM, написа:

Показване на мнениетоDjudjka, в 31 May 2014 - 10:44 AM, написа:

Здравейте ! От 1 седмица имаме ново бебе у нас :wub: :wub: На два месеца сме и ръфаме всичко каквото можем - врати , шкафа , кабели..
До сега не съм имала този проблем ..карам се...давам и лакомства но за гризането не помага :ea_103:
Четох за разни спрейове и люта чушка ? Какво ще ми предложите:)



Инвестицията в една клетка, е за предпочитане пред експерименти със спрейове или чушлета или други подправки. Моето куче спрея го изяде целия с удоволствие, даже беше щастлив като пръсках и искаше още. :eg_033:

Клетката е най-добрия вариант, аз лично не съм привърженик да се качва по мебели и легла кучето. Там си има матрак, възглавници и си е неговото легълце. В магазини втора употреба се изрови един матрак http://zoomagazin.eu...0-65-8-sm-13719 , който беше закупен за 4-5лв. и кучето не иска да стане от него вече.


Аз също ползвах клетка в началото, но после, когато стана на годинка нямаше как с клетката, защото той я обръщаше, а и му беше тяса вече. Едва ли говорим за един и същ спрей, защото този за който говоря мирише така задушаващо, че дори и аз не мога да стоя в стаята ако прекаля с пръскането, камо ли някой да го ближе ики яде ;)

User's Signature

Качена снимка

#939 Потребителят е офлайн   peternm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 June 2014 - 02:53 PM

Показване на мнениетоanelia_888, в 03 June 2014 - 02:19 PM, написа:

Показване на мнениетоpeternm, в 03 June 2014 - 10:00 AM, написа:

Показване на мнениетоDjudjka, в 31 May 2014 - 10:44 AM, написа:

Здравейте ! От 1 седмица имаме ново бебе у нас :wub: :wub: На два месеца сме и ръфаме всичко каквото можем - врати , шкафа , кабели..
До сега не съм имала този проблем ..карам се...давам и лакомства но за гризането не помага :ea_103:
Четох за разни спрейове и люта чушка ? Какво ще ми предложите:)



Инвестицията в една клетка, е за предпочитане пред експерименти със спрейове или чушлета или други подправки. Моето куче спрея го изяде целия с удоволствие, даже беше щастлив като пръсках и искаше още. :eg_033:

Клетката е най-добрия вариант, аз лично не съм привърженик да се качва по мебели и легла кучето. Там си има матрак, възглавници и си е неговото легълце. В магазини втора употреба се изрови един матрак http://zoomagazin.eu...0-65-8-sm-13719 , който беше закупен за 4-5лв. и кучето не иска да стане от него вече.


Аз също ползвах клетка в началото, но после, когато стана на годинка нямаше как с клетката, защото той я обръщаше, а и му беше тяса вече. Едва ли говорим за един и същ спрей, защото този за който говоря мирише така задушаващо, че дори и аз не мога да стоя в стаята ако прекаля с пръскането, камо ли някой да го ближе ики яде ;)



Каква е тази клетка, че куче с размери на колбас да я обърне :mf_069: :ab_041: взима се по-голяма, която да му става в пълен размер. Моята клетка е : http://zoomagazin.eu...8-76-88-sm-5615 примерно, отгоре дървена скара, и матрак с възглавница, т.е. става двойна спалня, отворена е и си излиза и влиза, като по-малък щъкаше и се будеше да пие вода, но сега спи като гъз.... най-много да стане да се завърти или нагнезди. Кучето и уасаби яде, дърпа се, ама като му подам го ближе и хълца след това.
В началото отидох, дадох 150лв. общо взето за глупости, от които само клетката е добрата инвестиция. И само му се мести единия матрак, че обича да е постоянно с нас

#940 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 03 June 2014 - 03:28 PM

Ами и аз направих като теб в началото и дадох прилична сума за глупости. По това време не ми и минаваше през ума, да слагам кучо в клетка- все пак беше на 41 дни. Като попрочетох тук обаче за кабелите и всички рискове за кучето вкъщи реших, че и аз искам клетка. Вместо да даваме 100-200 лева за клетка - отидохме в първата железария и купихме телена мрежа, от която приятелят ми направи това, което виждаш на снимките. Истината е,че в началото вършеше прекрасна работа, но впоследствие клетката утесня, а й аз вече бях научила малкия да спи при мен, така че просто я сгънах и сега бере прах на терасата :)


П.С. Така и не я извадих за второто ни паленце, но истината е че аз съм постоянно с тях и не остават сами за повече от 2 часа на ден, което като се замисля е нспълно достатъчно да изяде половината апартамент, ноо слава на Бога за сега апартамента е цялКачена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

  • (50 Страници) +
  • « Първа
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни