Dog.bg Форуми : Неистов ужас от гърмежи( пиратки)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Неистов ужас от гърмежи( пиратки)

#1 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 09 June 2009 - 07:18 PM

Опитах с търсачката, но не намерих такава тема. Вероятно има, но аз не мога да я намеря.
Проблемът ми е следният: До преди взривовете в Челопечене( а те при нас се усетиха сериозно) , Вивиан нямаше никакъв проблем с гърмежите- Но от тогава на сам, нещата се задълбочиха. Все си мислех, че ще и мине, но днес вече не мога да я гледам такава: Сутринта на разходката в парка, две деца- идиотчета направиха една яка канонада. Виви се " сгъна" на земята и отказа да ходи. Тялото и трепереше( и все още е така), не пикала, не е акала, не е пила вода цял ден, не е яла. Сега отново я разходих в парка, за да се заиграе с приятелчетата си там: Не обърна внимание на нито едно куче, отново нищо не " свърши" и общо взето, на разходката я влачех на сила.
Въпросът ми е, има ли начин да се преборим с това? Обмислях варианта да си купя 20-30 пиратки и да и гърмя цял ден, но май не е добра идея. Та тя цял ден едва диша( на пресекулки), като и дъха и трепери и е вдигнала е температура.
Какво да правя?

#2 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 09 June 2009 - 07:54 PM

Със старото ми куче имахме подобен проблем, но в по-лека форма. Само когато гърми ставаше страшно, но после минаваше.
Може би в тези теми ще видиш нещо полезно
ТУК
И ТУК
Пожелавам ви успех от все сърце, знам колко е гадно.

#3 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 June 2009 - 08:12 PM

Показване на мнениетоtotschica, в Jun 9 2009, 05:18 PM, написа:

Та тя цял ден едва диша( на пресекулки), като и дъха и трепери и е вдигнала е температура.Какво да правя?

Да не е съвпадение и да се е разболяла?
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#4 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 June 2009 - 08:20 PM

Цитат

Въпросът ми е, има ли начин да се преборим с това? Обмислях варианта да си купя 20-30 пиратки и да и гърмя цял ден, но май не е добра идея. Та тя цял ден едва диша( на пресекулки), като и дъха и трепери и е вдигнала е температура.
Какво да правя?


Ние също имахме такъв проблем с гърмежите. Първата година хич не ги отчиташе, но след една лятна буря положението стана неудържимо. Като загърми независимо дали са пиратки или гърмежи при буря си ме зарязва направо и си тръгва сам за вкъщи. Сега при последните бури ми прави впечатление, че някакви постпря да се впечатлява толкова. Нещо като отсамосебеси май се продоля този проблем. Дано и при вас стане така, защото е наистина много неприятно. Преживял съм го и знам какво е да се борите на разходка.
Това с пиратките не е добра идея ще се страсира още повече. По скоро ако съ гърми докато се разхождате трябва да я вземаш при теб, да я галиш и да и говориш докато се успокои. Аз мисля, че постепенно ще свикне с тях.
Пожеланам ви успех и скорошно справяне с проблема!
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 09 June 2009 - 09:54 PM

Благодаря ви за идеите. Най- странното е, че от гръмотевици и бури не се впечатлява. Изобщо не им обръща внимание... не трепва даже! Ужасява се от пистолетни гърмежи( че даже и от капси), пиратки и най- тихо гърмящите " осички" :ud_009:

#6 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 June 2009 - 10:01 PM

Тогава става интересно. Щом само от такива гърмежи се впечатлява има значи наистина проблем.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 June 2009 - 11:20 PM

Показване на мнениетоtotschica, в Jun 9 2009, 07:54 PM, написа:

Благодаря ви за идеите. Най- странното е, че от гръмотевици и бури не се впечатлява. Изобщо не им обръща внимание... не трепва даже! Ужасява се от пистолетни гърмежи( че даже и от капси), пиратки и най- тихо гърмящите " осички" :ud_009:

Явно и при кучетата както и при хората важи правилото "всеки луд с номера си".
У нас специално е точно обратното,хукваме да гоним и лаем, и искаме да изядем всички пиратки и гръмотевици.В чудо се бях видяла покрай новогодишните празници, да не лапнат някоя пиратка преди да е гръмнала /"овчари" к`во да ги правиш/А сега пък покрай гръмотевичните дни е направо страшно,чуват гръмотевиците преди още, въобще да предположим ние с кекавия си слух, че ще гърми и се почва лудо търчане и лаене,като финалът е мокри до кости кучета и нито една уловена гръмотевица/за щастие/.
При вас ме учуди вдигането на температура.Нямам си напредстава дали кучетата могат да вдигнат такава от стрес?
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#8 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 10 June 2009 - 06:37 AM

Да, възможно е при силен стрес да се появят "странични ефекти" като температура, разстройство или нещо друго. При някои кучета е трудно, почти невъзможно да се преодолее страха от гърмежи, дори той да е придобит като в случая. Единственото, което мога да посъветвам е НЕ успокоявайте кучето - така то решава, че наистина нещо ужасно се случва и още повече задълбочавате проблема. Вие сте стопанин на кучето и определяте поведението му - демонстрирайте поведението, което очаквате от него. Дръжте се спокойно, без паника и притеснения, игнорирайте причината за страха му и продължете с разходката без да показвате някакво вълнение от случващото се (в случая гърмежите). Няма да се получи веднага, но все пак кучето ще види спокойния и сигурен в ситуацията стопанин и е възможно да преодолее стреса след време. Има различни начини да привикне кучето с гърмежи и поне да туширате паниката, но сами трябва да прецените кой да използвате съобразявайки се с индивидуалността на кучето си...
Ако се успокоявате и галите всеки път като чуете гърмежи показвате на кучето, че и вас ви е страх и търсите утеха при него, особено ако наистина се притеснявате как ще реагира то - кучето усеща настроението, напрежението и страха ви и естествено още повече да се стресира - страхът му е реален щом и стопанина го е страх... Много търпение и спокойствие ви трябва, за да преодолеете проблема но не е невъзможно. Успех!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#9 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 10 June 2009 - 07:47 AM

Показване на мнениетоsundy, в Jun 10 2009, 05:37 AM, написа:

Да, възможно е при силен стрес да се появят "странични ефекти" като температура, разстройство или нещо друго. При някои кучета е трудно, почти невъзможно да се преодолее страха от гърмежи, дори той да е придобит като в случая. Единственото, което мога да посъветвам е НЕ успокоявайте кучето - така то решава, че наистина нещо ужасно се случва и още повече задълбочавате проблема. Вие сте стопанин на кучето и определяте поведението му - демонстрирайте поведението, което очаквате от него. Дръжте се спокойно, без паника и притеснения, игнорирайте причината за страха му и продължете с разходката без да показвате някакво вълнение от случващото се (в случая гърмежите). Няма да се получи веднага, но все пак кучето ще види спокойния и сигурен в ситуацията стопанин и е възможно да преодолее стреса след време. Има различни начини да привикне кучето с гърмежи и поне да туширате паниката, но сами трябва да прецените кой да използвате съобразявайки се с индивидуалността на кучето си...
Ако се успокоявате и галите всеки път като чуете гърмежи показвате на кучето, че и вас ви е страх и търсите утеха при него, особено ако наистина се притеснявате как ще реагира то - кучето усеща настроението, напрежението и страха ви и естествено още повече да се стресира - страхът му е реален щом и стопанина го е страх... Много търпение и спокойствие ви трябва, за да преодолеете проблема но не е невъзможно. Успех!


Ето това е отговора! :ns22:

Сега нека се опитам и аз да отговоря... :smile:
Върху придобития страх от гърмежи може да се работи, докато при вродения почти нищо неможе да се направи. Обикновено е точно така - кучето придобива страх или само от гръмотевици или само от пиратки и фойерверки, и много рядко и от двете. Именно затова страхът е придобит, защото кучето е изпитало страх и неприятни емоции, или от пиратки, или от гръмотевици, а в същото време стопанина е показал нестабилност в поведението си, което всъщност е довело до затвърждаването на този страх в кучето. След това кучето изпада в паника точно от конкретния завук, пляскащ и свистящ гърмеж както при пиратки и фойерверки, или пък силен продължителен тътен при гръмотевици. На нас може да ни звучат еднакво стряскащи, но за кучето не е точно така. И въпреки, че една гръмотевица звучи много пъти по-силно от една пиратка, кучето може да се плаши от пиратката, а на гръмотевицата да не обръща внимание. Обикновено по често се случва да се придобие страх към пиратки и тем подобни отколкото към гръмотевици. Много често това се случва от прекалено близко подхвърляне на пиратки или други гърмящи неща, които кучето за пръв път среща, особено ако това се случи в ранна възраст, до година - година и нещо.
Използването на пиртатки от самата вас по време на разходката силно ще засили стреса. Може да пробвате с помощник, който да произвежда изстрели на разстояние, в началото, не помалко от 200-300 метра. Това трябва да се случва през широк интервал от време, и то например когато кучето е щастливо заиграло се с други кучета по време на разходка, или когато се занимавате двамата с някоя силно мотивираща игра за него. За начало е много препоръчително да има доста хора и животни наоколо, които не ги е страх и не обръщат внимание, отколкото да сте само двамата. Ако кучето играе с други кучета, когато се чуе гърмеж, а Вие например говорите с някого през това време, не трябва дори да го поглеждате, нито пък да спирате разговора си. Хладнокръвието от ваша страна е много важно. Дори кучето да избяга настрани не трябва да обръщате внимание. Нито хвалите, нито се карате. Все едно сте глуха. След време то ще започне да приема нещата по-спокойно, ако не види кофти реакция от Вас. Задължително е много да внимавате да не натоварвате животното с прекалено близки и прекалено чести гъремежи. Всичко трябва да става много бавно и постепенно. След време ще продължите с тези упражнения на повод само двамата, без други кучета, но за това сега е рано...
Пожелавам успех! Задачата наистина е трудна, но при правилен подход може и бързо да се стигне до разрешение на проблема.

#10 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 10 June 2009 - 12:50 PM

Това, което пишат sundy и tok4ev звучи логично.
Днес, след 24- часово НЕ пикане, Не акане, Не пиене на вода, Не ядене и Не спане, Виви е като парцал! Температурата и е спаднала. Пи малко вода и даже хапна една пилешка пържолка и едно яйце. Заведох я на " бабин дом" и там се разигра страхотно. Всичко уж беше забравила, но като се прибрахме обратно в апартамента, тя отново се държи като в стрес! Може ли да свързва ужаса си с този апартамент? Когато гръмнаха складовете в Челопечене, нашият блок го удари много силна ударна вълна: Всички прозорци и врати( и балконските) се разтвориха с трясък и някои се счупиха. Тогава пак я " евакуирах" при родителите ми и там тя цял ден трепереше и дишаше адски учестено. Но тогава и мина бързо. Този път, обаче,, вече ме притеснява, защото и текат лиги и секрети ( прозрачни, чисти) от носа, температурата и учестеното дишане. Може ли нещо да и стане?
Аз, по съвет на insult, се опитвам да не и обръщам внимание, но тя ме следва по петите на всякъде: В банята, даже в адски тясната тоалетна се навира с мен и не мога да я избутам.
Странно ми е , защо е толкова спокойна в къщата на родителите ми, а тук пак я обхваща паника?

#11 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 10 June 2009 - 09:47 PM

Май открих разковничето: След като вечерта пак я влачих из парка и тя хриптяща отказа да пие вода, я вкарах в банята и и метнах един по- хладък душ. От 3 часа на сам не е спряла да тича весело из апартамента, като по пътя си руши всичко. Нахрани се и изпи два литра вода. Дано! За лятно време- става. Зимата ще го мисля...

#12 Потребителят е офлайн   LOVE KOKER Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 500
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Музика,фотография,готварство,биология и кокерии :)

Публикувано: 11 June 2009 - 10:33 PM

Много странно с този страх от пиратки и другите гърмящи неща. А Тоби също отказваше да яде и го влачех по улицата,когато излизахме на разходка,но се оказа ,че просто е прегрял и за 1 ден му мина :smile: Може би и при вас е имало нещо такова
User's Signature

Качена снимка Тоби и Петя

#13 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 January 2015 - 08:42 PM

Да възродя тази стара тема, за да споделя опит. Препоръчвам капките Спешните капки на д-р Бах (Rescue Remedy/Рéскю Рéмиди: http://www.angelfire.../rescue_remedy/
Голдън, който ужасЕн изкърти врата преди няколко дена, заради инцидентен гърмеж, в новогодишната нощ, на далечените гърмежи след 11 ч, само вдигаше галва и пак тупваше и заспиваше. В 12 се оплези, дойде при мен, подиша тежко малко. Скупчиха се всички кучета, плюс куче Лорче, която също се плаши, но не така панически - и тя пи капки. Докато гърмеше им раздавах малки хапки хляб, че ми беше точно под ръка. Така се бутаха, че забравиха за канонадата. В 12,15 всичко спря. И хляба спря. Всички налягаха и заспаха. Ако това се случва по-често, комбинацията от капките, като предпоставка, за намаляване на страха (успокояване) и хляба, за отвличане на вниманието - съм сигурна, че стресиращите се кучета, след 10тия път, като чуят гърмежи хич няма да се страхуват, ми ще тичат при мен, да си получат хапката хляб :smile:
С две думи - препоръчвам горещо капките.
При по-тежки случаи, ще е нужно повече време и може би нарочни тренировки. Но при мен проработи.

(Започнах да ги давам към 18 ч през 15 мин - 3-4 пъти, после през половин час, накрая през час. В 11,35 дадох за последно.)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#14 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 03 January 2015 - 11:22 PM

Показване на мнениетоbushkata, в 03 January 2015 - 08:42 PM, написа:

Препоръчвам капките Спешните капки на д-р Бах (Rescue Remedy/Рéскю Рéмиди: http://www.angelfire.../rescue_remedy/


Тъй като съм нежелан в този форум, се въздържах от коментари по много теми и мнения, които показват некомпетентността на авторите им, но този път не можах.


И понеже мой принцип е да давам наставления само на хора, които осъзнават невежеството си, няма да се впускам в дебати. Тук няма нищо за дебатиране.

Темата за капките на д-р Бах е не само дискутирана в научните среди. Тази тревна смес е подлагана на много прецизни анализи, опити и експерименти в периода от 1995 г. до 2010 г. В обзорната студия по темата "Растителните капки на Бах - систематичен преглед на рандимизирани клинични изпитания", финалното изречение е "In conclusion, the most reliable clinical trials of flower remedies available to date fail to show efficacy."

Или както казва световноизвестният специалист по ветеринарно поведение на кучетата Н. Додман за въпросните капки: "Те просто не работят".
-=-

П.П. На проявяващите научен интерес по темата (доказано научен!) мога да предоставя информация (естествено - научна).
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#15 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 03 January 2015 - 11:23 PM

Показване на мнениетоbushkata, в 03 January 2015 - 08:42 PM, написа:

Препоръчвам капките Спешните капки на д-р Бах (Rescue Remedy/Рéскю Рéмиди: http://www.angelfire.../rescue_remedy/


Тъй като съм нежелан в този форум, се въздържах от коментари по много теми и мнения, които показват некомпетентността на авторите им, но този път не можах.


И понеже мой принцип е да давам наставления само на хора, които осъзнават невежеството си, няма да се впускам в дебати. Тук няма нищо за дебатиране.

Темата за капките на д-р Бах е не само дискутирана в научните среди. Тази тревна смес е подлагана на много прецизни анализи, опити и експерименти в периода от 1995 г. до 2010 г. В обзорната студия по темата "Растителните капки на Бах - систематичен преглед на рандимизирани клинични изпитания", финалното изречение е "In conclusion, the most reliable clinical trials of flower remedies available to date fail to show efficacy."

Или както казва световноизвестният специалист по ветеринарно поведение на кучетата Н. Додман за въпросните капки: "Те просто не работят".
-=-
П.П. На проявяващите научен интерес по темата (доказано научен!) мога да предоставя информация (естествено - научна).
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#16 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 04 January 2015 - 10:58 AM

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в 03 January 2015 - 11:23 PM, написа:

коментарът ми се е дублирал, за което се извинявам. И нещо да добавя:

-=-

Проблемът с така наречените "гърмежни фобии" при кучетата е доста сериозен. Предлагани са редица методи за решаването му, но нито един от тях не може да бъде определен като окончателно успешен.


Първото и основно правило е кучето да бъде "адаптирано". Това ще рече от най-ранна възраст с него да се работи по привикване към различни шумови дразнители и особено различни видове гръм.


Предлагани са и са разработени специални жилетки, предпазващи, по-скоро - успокояващи кучетата по време на гърмежи, особено когато те са предизвикани от гръмотевици.


В терапията на това състояние (защото то е вид болест) са включени и множество медикаменти - от най-елементарни седативи, до препарати, влияещи на серотонин-допаминовите нива в мозъка.


Така че да се говори за растителни капки, които определено в някои случай имат плацебо ефект (такъв се установява и в изпитанията на медикаменти с животни), нищо повече не може да бъде добавено в тяхна полза като "панацея" срещу гърмежите.


Да се твърди, че те действат положително може само в два случая - или когато си много невеж или когато си заинтересуван от продажбата им.



User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#17 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 January 2015 - 03:27 PM

Не само вие, но всеки потребител, който използва обиди във всеки свой пост, демонстративо плющи виртуални шамари на другите, като смята, че единствено неговото мнение е меродавно, би бил нежелан във всяко едно общество. Виртуално или не.

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в 04 January 2015 - 10:58 AM, написа:

Да се твърди, че те действат положително може само в два случая - или когато си много невеж или когато си заинтересуван от продажбата им.

А ако дори за мъничко,допуснете, че има и трети вариант. А именно - куче, което изпада в паника от далечен гърмеж и изкъртва врата, за да се прибере в къщата. И същото това куче, приема спокойно канонадата на Нова година и заспива спокойно, след употребата на въпростните капки?

Цитат

В терапията на това състояние (защото то е вид болест) са включени и множество медикаменти - от най-елементарни седативи, до препарати, влияещи на серотонин-допаминовите нива в мозъка.

Това ми е любимият подход. Благодарение на него, в доста страни, особено разпространено в Щатите, е "лечението" на 3-4-5-6 годиншни деца с успокоителни, заради поведенческите проблеми, които имат. Макар че това е малко по-различна тема.

Цитат

Да се твърди, че те действат положително може само в два случая - или когато си много невеж или когато си заинтересуван от продажбата им.

Също така да твърди категорично, че те не действат, може човек, който е заинтересован от продажбата на продуктите на фармацевтичната промишленост. Можем и така го тълкуваме, нали?

Всъщност всичките ми въпроси са риторични. Много се надявам да не ми се налага да чета повече ваши постове. Те не ми носят абсолютно нищо. Просто имам малко време и си цъкам по клавиатурата. Правя се на умна. Точно като вас.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#18 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 05 January 2015 - 11:23 AM

Интересно. Аз, съвсем самостоятелно от Bushkata, също искам да споделя положителния си опит с въпросните капки. Бяха ми препоръчани от позната в Австрия, която нито е невежа, нито има интерес от това дали аз ще си ги купя в България. На моето куче капките подействаха. Всеки е свободен да опита сам и да стигне до това, което помага. За редица билки, фармацевтичната индустрия излиза ежегодно с твърдения, че "просто не помагат". Абсолютно винаги ще предпочета капки на билкова основа пред лекарствени медикаменти, при положение, че виждам с очите си ефекта, а не вярвам само на написани изводи от немалко заинтересовани фарма компании.
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#19 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 05 January 2015 - 04:57 PM

Показване на мнениетоFibsi, в 05 January 2015 - 11:23 AM, написа:

Интересно. Аз, съвсем самостоятелно от Bushkata, също искам да споделя положителния си опит с въпросните капки. Бяха ми препоръчани от позната в Австрия, която нито е невежа, нито има интерес от това дали аз ще си ги купя в България. На моето куче капките подействаха. Всеки е свободен да опита сам и да стигне до това, което помага. За редица билки, фармацевтичната индустрия излиза ежегодно с твърдения, че "просто не помагат". Абсолютно винаги ще предпочета капки на билкова основа пред лекарствени медикаменти, при положение, че виждам с очите си ефекта, а не вярвам само на написани изводи от немалко заинтересовани фарма компании.


Понеже не тръгвате със самонадеяното "Препоръчвам капките", а споделяте личен опит (частен случай), ще Ви отговоря. По-точно ще Ви направя едно предложение.


Притежавате ли все още това куче, което се плаши от гърмежи и продължава ли да се плаши, ако не му дадете капки?


Ако отговорите на моите по-горе зададени два въпроса, са положителни и ако обичате да експериментирате, направете следното:


Следващият път, когато има гърмежи, автономно (без Ваше присъствие или на друг човек) направете така, че кучето да приеме същото количество от въпросните капки на д-р Бах. Ако ефектът е също толкова положителен, ще се кандидатирам за рекламен агент на въпросната "панацея".


Дотук с капките.

Сега ще Ви кажа още нещо.


Първо, опитите, за които пиша не са правени от фармаколози, а от специалисти по поведение на кучето!



Второ, опитите са рандимизирани. Опитайте да научите какво означава това и ще разберете дали могат да бъдат с подправени или натъкмени данни.


Трето, само при един от опитите, проведен от фон Рюле през 1995 година, Степента на достоверност е 0.032. Ако се обърнете към вариационната статистика, ще видите, че при такава степен на достоверност данните не се приемат за верни (казано с други думи - опитът е без положителен резултат).


Четвърто, за това което Вие казвате, че "За редица билки, фармацевтичната индустрия излиза ежегодно с твърдения, че "просто не помагат". Като отново наблягам, че опитите на се провеждани от фармаколози, а от специалисти по поведение на кучето, ще Ви напомня нещо, което всеки средно интелигентен човек знае - не малък процент от медикаментите са на органична, включително и "билкова" основа.


Да вземем най-обикновените валерианови капки. Те какво са?! Спиртен извлек от корените на растението, които са богати на етерични масла и алкалоиди. Е, валериана лекарство ли е или е билка? Едностранното разглеждане и едностранният отговор ще бъдат еднакво неверни. Лично аз мога да кажа: извлекът от валериана не е като извлекът от сини сливи (една от съставките на капките).


Сега може да направите и следното: отидете до аптеката и попитайте колко струва 20 мл валерианова тинктура. Още сега се обзалагам с Вас, че не струва 6 лв, колкото струва въпросната "панацея" на д-р Бах. Е, да обвиним пак фармацията, а ?


Накрая ще приключа с един куриоз от личната ми практика.


Преди години имах куче, което се плашеше от гърмежи. Веднъж, по време на гърмене му предложих вода с поредица от успокоителни думи и ласкаво погалване по главата. Кучето се успокои. Е, как мислите? Може би сега, вместо да се подлагам на сарказма на самонадеяни специалисти, трябваше да се включа с "компетентния" съвет от първо лице: Препоръчвам, да давате на кучетата си минерална вода "Девин".



П.П. Прочетете втория ми коментар (но не в диагонал, а с мислене), отворете посочения линк към капките на д-р Бах. Прочете много внимателно в какви случаи те влияят, помислете, поразсъждавайте и се надявам да стигнете до отговора дали наистина е така или е поредния рекламен трик на "лекарите" хомеопати.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#20 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 05 January 2015 - 07:36 PM

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в 05 January 2015 - 04:57 PM, написа:


... автономно (без Ваше присъствие или на друг човек) Дотук с капките.

Сега ще Ви кажа още нещо.


Първо,


Второ,


Трето,


Четвърто,




П.П. Прочетете ... поразсъждавайте и се надявам да стигнете до отговора дали наистина е така или е поредния рекламен трик на "лекарите" хомеопати.


Пак се развихри професорът по всичкология. Не разбра ли, че хората не се интересуват от псевдонаучните ти нравоучения и умозаключения?

Изчезвай да си галиш больонките и котките и спри да раздаваш акъл. НИКОЙ не ти го иска.

ЕМПИРИЧНО ДОКАЗАНО в дог.бг. Демек някаква закономерност. Капиши?
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни