Dog.bg Форуми : Не купувайте куче от агенция с голяма реклама !

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Не купувайте куче от агенция с голяма реклама ! Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 June 2009 - 07:25 AM

Показване на мнениетоSkipper, в Jun 20 2009, 08:56 PM, написа:

Ето пак за "Нети", този път са продали глухо кученце. Оплакането идва от джак ръсел темата:

http://forum.dog.bg/...ic=5750&st=1340

:eg_033: :eg_033: :eg_033:

Показване на мнениетоsav, в Jun 16 2009, 06:49 PM, написа:

Здравейте!
Понякога прибързваме в преценките си и това води до неприятни ситуации. От "Нети" излязоха доста коректни, след консултация с вет. доктор за един ден уредиха смяната на глухото куче с ново, което поне за сега изглежда здрава малка кучка. Нещо повече, дори ще поемат разходите за чип и евро паспорт!
И агнето цяло, и вълкът сит. Сменихме дефектната стока и сме доволни. А Нети - да, те са коректни. Докто има хора, които си купуват кучета, като мебели - така ще е.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#22 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 June 2009 - 02:48 PM

Стана ясно какъв е проблема на автора на темата. В това предаване, собственика на борсата, явно поради вдигналия се шум около това куче - ни обяснява, как хората при покупка не ги слушат. От стрес и къпане кучето може да се разболее. Та това нещастно куче, с дисплазии, явно се разболяло от къпане и стрес. Да вярват наивниците, да живеят търгашите. И тези, които безмълвно ги подкрепят в глупостите, които говорят. Нали Бижу? Очевидно споделяш тези умни мисли щом се изтъпанваш там в това рекламно предаване с този човек и мълчиш, само дето не кимаше.
Кучетата лаят, кервана си върви.
Писано та писано. Който иска да чете. Аз лично не бих писала повече в тия теми (все така казвам, ма верно ще се спра). Само когато се появи поредния да се жалва - бих правила колекция от пострадали - при това пострадали по свой избор.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#23 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 29 June 2009 - 04:05 PM

Ама такива простотии са се ръсели в това предаване, не е истина просто !!!! Не знам как екипът на Гала е подбирал участниците, но все си мисля, че поне един от тях би трябвало да знае думичката "кинология" и да знае, че има една цяяялааа организация, която може да помогне с по-подготвени хора..... А тази част за цените на кучетата най-много ми хареса .... чудничко .... направо суперпрофесионална информация. Много добре показва, че човекът се занимава главно с търговия. Но пък как компетентно се изказва за родословните кучета ..... аш'кулсун (казват в една съседна нам държава) :zz_020:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#24 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2009 - 05:28 PM

Показване на мнениетоbushkata, в Jun 29 2009, 12:48 PM, написа:

Стана ясно какъв е проблема на автора на темата. В това предаване, собственика на борсата, явно поради вдигналия се шум около това куче - ни обяснява, как хората при покупка не ги слушат. От стрес и къпане кучето може да се разболее. Та това нещастно куче, с дисплазии, явно се разболяло от къпане и стрес. Да вярват наивниците, да живеят търгашите. И тези, които безмълвно ги подкрепят в глупостите, които говорят. Нали Бижу? Очевидно споделяш тези умни мисли щом се изтъпанваш там в това рекламно предаване с този човек и мълчиш, само дето не кимаше.
Кучетата лаят, кервана си върви.
Писано та писано. Който иска да чете. Аз лично не бих писала повече в тия теми (все така казвам, ма верно ще се спра). Само когато се появи поредния да се жалва - бих правила колекция от пострадали - при това пострадали по свой избор.

Бушка кво искаш бе? Хвани "дъвкай" сега мен,айде ако обичаш.Никога не съм подкрепяла подобен тип продажби и това си личи от не малкия ми престои във форума (е верно,не колкото твоя)
Мога да подкрепям който си реша,и да участвам където си преценя,БЕЗ ти да ми бъдеш съдник.
Наясно съм много повече от теб с тази ситуация и имам ПРАВО НА СОБСТВЕН ИЗБОР кого да подкрепя.
Ако не си слушала внимателно,Нестор каза "аз не съм господ" никой не е застрахован,това е публично признание,че ГРЕШКА ИМА,за съжаление непоправима за въпросния санбернар.
Нагло щеше да бъде ако всичко това беше отречено и премълчано.
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   yoana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 439
  • Регистрация: 03-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2009 - 05:32 PM

И аз се бях засилила да си взимам Акита от въпросните "Нети" , но съм толкова благодарна на неконтактноста на тези хора , че не си взех куче от там :ud_009: Ето какво ми писаха :
АЗ " Здравейте , искам да попитам на каква възраст са кученцата Акита ину и каква е цената им . Ще бъда много благодарна , ако прикачите и снимки на кученцата. "

ТЕ : --
"НЕТИ"-внос на родословни
кучета,хотел,обучение и вет.
клиника!
тел:029310190 / 0878529834 /
0898529834

Здравейте,развъдна дейност на качествени кучета Акита Ину в Бг няма,внасяме ги от чужбина и задължително с родословие.
Моля за сериозна информация да ползвате посочените телефони.

Докато със семейството от което взех моята Рокси си пишехме мейли всеки ден по няколко , пращаха ми снимки на бебетата , а не искаха "сериозна информация " .

Много съжалявам , че има такива случаи и , че ще има още и още излъгани :dh_188: Хората няма да спрат да се поддават на такива измамници само докато рекламата не спре .Пожелавам повече никой да не бъде измамен така и не само , защото е загубил пари , а за емоционалната вреда която му е била нанесена и за невинните създания които е тябвало да страдат зареди нечий капризи ! :dh_188:
User's Signature

Човекът не е направен, за да разбира живота, а за да го живее
...
Just another heart in need of rescue
waiting on love's sweet charity
an' I'm gonna hold on for the rest of my days
'cos I know what it means to walk along the lonely street of dreams.
Качена снимка



#26 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 29 June 2009 - 05:42 PM

:zz_020:
User's Signature



#27 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 June 2009 - 07:21 PM

Показване на мнениетоbushkata, в Jun 29 2009, 03:48 PM, написа:

Стана ясно какъв е проблема на автора на темата. В това предаване, собственика на борсата, явно поради вдигналия се шум около това куче - ни обяснява, как хората при покупка не ги слушат. От стрес и къпане кучето може да се разболее. Та това нещастно куче, с дисплазии, явно се разболяло от къпане и стрес. Да вярват наивниците, да живеят търгашите. И тези, които безмълвно ги подкрепят в глупостите, които говорят. Нали Бижу? Очевидно споделяш тези умни мисли щом се изтъпанваш там в това рекламно предаване с този човек и мълчиш, само дето не кимаше.
Кучетата лаят, кервана си върви.

Тоя Нестор собственик на "Нети" ли е?
Тъпото е, че сега ще се юрнат да звънят хора в предаването, за да искат координатите на въпросния. Пък и накрая добра реклама направи- Азис купувал куче от тях, ненам-си-кой друг имал куче от тях... :zz_020: :zz_020:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   Dobi870 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 229
  • Регистрация: 25-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Stuttgart, Deutschland

Публикувано: 29 June 2009 - 07:34 PM

Цитат

Азис купувал куче от тях


Това точно беше най-голямата глупост и лъжа, но както и да е...
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 29 June 2009 - 07:46 PM

Малий, Бижу, много се палиш, бе.
Може Бушката да ти бъде съдник и всички тук можем, щото сме ти чели достатъчно излиянията.
А сега заставаш рамо до рамо с този в най-силната му реклама досега. Вие заедно излъгахте сума бъдещи балъци. Не те знам кого и защо подкрепяш, знам те вече какво покрепяш - търговията с животни.
Пет пари не давам от тук нататък какво ще напишеш.

#30 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 June 2009 - 08:47 PM

Показване на мнениетоDobi870, в Jun 29 2009, 08:34 PM, написа:

Цитат

Азис купувал куче от тях


Това точно беше най-голямата глупост и лъжа, но както и да е...

М да, Азис никога не е купувал куче от тях. Ей така се спекулира с имена, т.е. с лъжи по принцип.

А Бижу, както е писала Мил - пет пари не давам какво си писала и ще пишеш. Действията са нещо по-показателно от думите. Иначе разтягай предването както искаш, не сме слепи - виждаме за какво иде реч.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#31 Потребителят е офлайн   Виктория Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 782
  • Регистрация: 22-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 30 June 2009 - 10:50 AM

Ма моля ви се никога не къпете кучетата си,че знаели човек какво може да му се случи.............
(да замирише на чисто например)
Просто по-голяма простотия не съм чувала на последък.......
И да някой хора досто се ровеха в клубните форуми.Пък какво се оказа лъсна им о...ния задник на слънцето ха ха ха ха
Айде със здраве

#32 Потребителят е офлайн   ivannikolov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 16-June 09

Публикувано: 30 June 2009 - 11:00 AM

Аз това не разбирам - кво ще рече "търговията с животни"... то и от развъдник да си вземеш кучето, пак плащаш, нали?
Не взимам ничия страна :ea_103:

#33 Потребителят е офлайн   yoana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 439
  • Регистрация: 03-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2009 - 11:11 AM

Показване на мнениетоivannikolov, в Jun 30 2009, 12:00 PM, написа:

Аз това не разбирам - кво ще рече "търговията с животни"... то и от развъдник да си вземеш кучето, пак плащаш, нали?
Не взимам ничия страна :ea_103:


Значи продаване на животно с здравни проблеми , физически , психически на теб крайния купувач , защото преди това въпросните "Нети" внасят кучетата от чужбина.Да винаги трябва да платиш никой няма да ти го подари , но в развъдниците
не става въпрос за търговия на кучетата като стока , а продажба на здраво и хубаво животно ! :smile: Вземи нечия страна , хубаво е да имаш мнение по въпроса :smile:
User's Signature

Човекът не е направен, за да разбира живота, а за да го живее
...
Just another heart in need of rescue
waiting on love's sweet charity
an' I'm gonna hold on for the rest of my days
'cos I know what it means to walk along the lonely street of dreams.
Качена снимка



#34 Потребителят е офлайн   ivannikolov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 16-June 09

Публикувано: 30 June 2009 - 11:24 AM

Показване на мнениетоyoana, в Jun 30 2009, 12:11 PM, написа:

Показване на мнениетоivannikolov, в Jun 30 2009, 12:00 PM, написа:

Аз това не разбирам - кво ще рече "търговията с животни"... то и от развъдник да си вземеш кучето, пак плащаш, нали?
Не взимам ничия страна :ea_103:


Значи продаване на животно с здравни проблеми , физически , психически на теб крайния купувач , защото преди това въпросните "Нети" внасят кучетата от чужбина.Да винаги трябва да платиш никой няма да ти го подари , но в развъдниците
не става въпрос за търговия на кучетата като стока , а продажба на здраво и хубаво животно ! :smile: Вземи нечия страна , хубаво е да имаш мнение по въпроса :smile:

Е, нали уж взимат кучетата от развъдници, кучетата са с родословие... :dry: Значи или лъжат, че ги внасят от развъдници от чужбина, или и в развъдниците си правят каквото искат :wb_052:
Иначе мнение имам, казах, че не взимам страна в спора тук :smile:

#35 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2009 - 11:25 AM

Показване на мнениетоВиктория, в Jun 30 2009, 09:50 AM, написа:

И да някой хора досто се ровеха в клубните форуми.Пък какво се оказа лъсна им о...ния задник на слънцето ха ха ха ха
Айде със здраве


Хайде малко по възпитано ако обичаш.Знам,че във вашия край може да си говорите всякак,но аз не съм длъжна да ти търпя нападките на лична основа и то с този провинциален изказ.
Теб най-малко може да те вълнува аз къде се ровя,и за твое нещастие продължавам да се ровя :ab_041: ....
Всъщност не виждам нищо лошо в това да си влизам където поискам,да чета това което ме вълнува и съответно да отговарям,няма правила които да забраняват обикновени потребители да четат и пишат във клубните форуми без да са членове.Ако те дразни знаеш към кой да се обърнеш,съмнява ме обаче да те огрее. :db_046:
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 June 2009 - 11:34 AM

Вземате.
Развъдчика е творец. Неговото куче е плода на неговия труд, труд на стотици хора преди него, плод на хиляди кучила, водени връзки, породни книги, отчитане на породност и породни особености като характер, екстериор, ползвателни качества - това е породата - съхраняваш и предаваш, за да го има и след теб.

Другото е търтовия - купуваш евтино и продаваш скъпо, без оглед на това какво очакваш, без да те интересува последствията от продажбата, без да се интересуваш от по нататъшната съдба на куче и порода, важното е да прилича, да лае и да вземеш парите.

#37 Потребителят е офлайн   Виктория Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 782
  • Регистрация: 22-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 30 June 2009 - 11:36 AM

Показване на мнението**БИЖУ**, в Jun 30 2009, 10:25 AM, написа:

Показване на мнениетоВиктория, в Jun 30 2009, 09:50 AM, написа:

И да някой хора досто се ровеха в клубните форуми.Пък какво се оказа лъсна им о...ния задник на слънцето ха ха ха ха
Айде със здраве


Хайде малко по възпитано ако обичаш.Знам,че във вашия край може да си говорите всякак,но аз не съм длъжна да ти търпя нападките на лична основа и то с този провинциален изказ.
Теб най-малко може да те вълнува аз къде се ровя,и за твое нещастие продължавам да се ровя :ab_041: ....
Всъщност не виждам нищо лошо в това да си влизам където поискам,да чета това което ме вълнува и съответно да отговарям,няма правила които да забраняват обикновени потребители да четат и пишат във клубните форуми без да са членове.Ако те дразни знаеш към кой да се обърнеш,съмнява ме обаче да те огрее. :db_046:


Ma Бижи ти се разпозна ли някъде,айде по спокойно.........
Не си интересна нещо.......
Ходи си разходи "всички родословни кучета"
Не се хаби няма смисъл това, всички знаем колко си велика "СТОЛИЧАНКА"...............
Ха ха ха ха ха
НЕ КУПУВАЙТЕ КУЧЕТА БЕЗ ДОКАЗАН ПРОИЗХОД ТАКА ПОДКРЕПЯТЕ ФЕРМИТЕ И ХОРАТА КОИТО ГИ ИНТЕРЕСУВА СУМАТА ОТ ПРОДАДЕНИ КУЧЕТА ..................

#38 Потребителят е офлайн   Виктория Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 782
  • Регистрация: 22-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 30 June 2009 - 11:38 AM

Показване на мнениетоyoana, в Jun 30 2009, 10:11 AM, написа:

Показване на мнениетоivannikolov, в Jun 30 2009, 12:00 PM, написа:

Аз това не разбирам - кво ще рече "търговията с животни"... то и от развъдник да си вземеш кучето, пак плащаш, нали?
Не взимам ничия страна :ea_103:


Значи продаване на животно с здравни проблеми , физически , психически на теб крайния купувач , защото преди това въпросните "Нети" внасят кучетата от чужбина.Да винаги трябва да платиш никой няма да ти го подари , но в развъдниците
не става въпрос за търговия на кучетата като стока , а продажба на здраво и хубаво животно ! :smile: Вземи нечия страна , хубаво е да имаш мнение по въпроса :smile:

Всичко е една голяма въртележка за пари.............

#39 Потребителят е офлайн   ivannikolov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 16-June 09

Публикувано: 30 June 2009 - 11:44 AM

Показване на мнениетоdog.bg, в Jun 30 2009, 12:34 PM, написа:

Вземате.
Развъдчика е творец. Неговото куче е плода на неговия труд, труд на стотици хора преди него, плод на хиляди кучила, водени връзки, породни книги, отчитане на породност и породни особености като характер, екстериор, ползвателни качества - това е породата - съхраняваш и предаваш, за да го има и след теб.

Другото е търтовия - купуваш евтино и продаваш скъпо, без оглед на това какво очакваш, без да те интересува последствията от продажбата, без да се интересуваш от по нататъшната съдба на куче и порода, важното е да прилича, да лае и да вземеш парите.


А сега, де! А родословията откъде ги взимат? Нали кучето трябва да е от развъдник, за да е с родословие, или... Извинявам се, че питам толкова много, и може би не разбирам, но отскоро разбрах, че кучетата, и изобщо домашните любимци, трябва да се взимат от развъдници. Аз искам да си взема куче с родословие (по принцип, не точно сега, есента примерно), но като гледам как се дават глухи, слупи и куци кученца...

#40 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 June 2009 - 11:55 AM

Родословията не се вземат, а се издават от клубовете по породи. Не всички домашни любимци са с родословия, можете да имате и чудесен приятел, който няма определена порода, пак ще е куче ... но родословието показва принадлежност към дадена порода и е документа, който удостоверява че даденото куче е от тази порода. Нищо повече, нито нищо по малко, единствено и само това.

Гледате, четете, търсите, интересувате се, избирате развъдник, започвате да контактувате с развъдчика, искате от него информация за произведените от него кучила до момента, гледате майката, бащата, споделяте вие какви очаквания имате към кученцето, избирате кученце, вземате си педигрито, записвате се в киноложки клуб по породата, посещавате изложби, като порасне, спазвате правилника за развъждане, ако бъде допуснато до разплод, правите необходимите изследвания, които се изискват, подавате документите за връзката с избраното от вас кученце и търсите отговорни стопани за вашите бебета.

Избора откъде да вземете кученце - от такива "развъдници" или от отговорен развъдчик, е единствено и само ваш.

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни