Dog.bg Форуми : Намерих дива птица

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (16 Страници) +
  • « Първа
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Намерих дива птица Съвети от Спасителния център на Зелени Балкани

#261 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 23 June 2012 - 04:56 PM

:smile: Просто ми е омръзнало да убеждавам хората в това, че няма проблем с пътуването, защото само като им кажа, че ще пътува в кашонче, чувам как съм луда, малоумна и безмозъчна, а за птицата така е по-щадящо и комфортно, ама нали човек не може да си представи той самия да пътува в кашон.... А относно температурата на тялото дори не искат да чуят... :ab_041:

Моят телефон е 0885 22 84 86 Любомила, но съм в отпуск и заради сигналите е пренасочен към телефона на колежката ми Христина 0886 57 00 53. На който и от двата да звъннеш, ще вдигне тя до петък, но няма проблем. Просто предай на нея информацията. За да не ти е толкова притеснено може да го изпратите рано сутринта, когато още не е такъв ужасен пек, а и дават прогноза, че ще се поразхлади малко от утре.

Разнасянето на птичето до работата не че е проблем, но просто това непрекъснато лангъркане не се отразява много добре, като цяло.

Любомила

#262 Потребителят е офлайн   siniger Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 23-June 12

Публикувано: 23 June 2012 - 05:21 PM

:)
Разбирам напълно.
Ще изпратим птичката при първа възможност. Наистина ми е много притеснено.... Как ще пътува, дали няма да стане нещо по пътя... :(
Значи: ще го сложа в кутия за обувки, на която ще пробия капака (нали ако пробия мн дупки отстрани на кутията и ако става някакво течение птичката ще се простуди? ), ще я запечатам много добре и ще я напълня с парцалчета и памук, за да му е комфортно. Голямата чуденка е дали да слагам бутилка с вода? Не знам каква е температурата в багажника, по кое време на деня ще успея да го изпратя....
Ако се случи нещо с бебешора... много зле ще е чувствам. Падна от гнездото си, оцеля без драскотинка, яде самичко, отвори си и двете очета, личи си, че е борбена птичка, и да му се случи нещо по пътя... Вие поне ще имате възможността да го обгрижвате през целия ден...
Ох...

Ще звънна на посочения телефон тази вечер, надявам се да удобно. Утре трябва да го пратя птичето, защото понеделник съм на работа....

Чувствам се зле още от сега....

Благодаря, Любомила!


Ели

#263 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 June 2012 - 05:27 PM

Доверете се на опита. А falconess има пре-богат такъв с пристигащи птици с автобуси.
Идеята на центъра е да спасяват животни, а щом служител в центъра ви казва, че проблем няма - то се предполага че е така, защото също така се предполага, че там работят хора, които разбират от тия неща и им пука за животите.

(Какво ще прави пилето на тъмно с шише с вода?!)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#264 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 23 June 2012 - 06:13 PM

Ами не слагайте бутилка вода за пътя. Наистина е топло сега, пък и в автобуса ще е още по-топло. Ако го сложат в багажното добре, но ако го сложат горе в кабината, да не е на струята на климатика, че това ще го простуди. Може би ако е в кабината да бъде на закътано място, например над седалките където е мястото за багажа. Даже бих препоръчала да е в багажното. Те обикновено ги слагат птиците в отделно отделение.

#265 Потребителят е офлайн   siniger Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 23-June 12

Публикувано: 24 June 2012 - 07:37 AM

птичето започна да повръща.... тази сутрин в 6 го нахраних както обикновено. изака се. преди 30 мин отидох да го видя и се беше разповръщало.... извадих каквото можах, защото му беше рудно да го изкара и ми се стори, че се задушава. дадох му и 2-3 капки вода през ноздрите. успокои се, но се притеснявам, че ще спре да яде. дали не сме го прехранили? на едно ядене му давам колкото поиска, храни се през 1:30-2 ч. често,наистина.
повръщаното е жълто, с мирис, с цели парченца т червеи. дали не сме му дали някой не толкова ситни нарязан червей?
в кутията му има памук, дали може да се е нагълтало с него? :(
стана време за второто ядене, а на пилето му е лошо........

ъпдейт: пилето се освести малко, хапна един измит, добре обезглавен червей, нарязан на две, почина си, и след 10 мин хапна същото количество. Не се налага да го храня насила.
Разглеждайки повърнатата маса забелязах глава на червей. Това е явно от първите хранения - петък вечерта и събота до обяд- когато нарязвахме червеите на две, без да им махаме главите. Ако това, което има тази гад може да се окачестви като глава.......... Чудя се.. това му е било в стомахчето толкова време....Може и вчера да е повръщало, а аз да не съм забелязала.. не знам.....

Пропуснах да кажа, че вчера му дадох две убити лично от мен малки мухички. Няма следи от тях в повръщаното.

Пилето не е в състояние да пропътува пътя София-Стара Загора днес. Много е вероятно да го изпратя през седмицата. Мислех си също..... дали не биха могли да направят нещо за него в Зоологическата градина? Никакво доверие им нямам, но ако някой тук има познат там и може да каже нещо добро за него, евентуално......

#266 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 24 June 2012 - 09:04 AM

Ами какво да кажа... Често се случва човек, въпреки всичкото си старание, да бърка някъде и докато се накани да го изпрати то се влошава.

Не мога да преценя от написаното дали бъркате и в какво. Просто губите време в умуване, а това най-вероятно ще му коства живота. Ако можеше в зоологическата бих го предложила.

#267 Потребителят е офлайн   kai_tina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1199
  • Регистрация: 02-February 06
  • Gender:Female
  • Location:София. Долината на малините

Публикувано: 24 June 2012 - 12:41 PM

Показване на мнениетоfalconess, в 24 June 2012 - 07:04 AM, написа:

Просто губите време в умуване, а това най-вероятно ще му коства живота.


Наистина вслушайте се и по възможност го пратете по-бързо. Няма риск да пътува в рейса.
User's Signature

"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди

http://forum.dog.bg/...0-%D1%82%D0%B8/

#268 Потребителят е офлайн   parcheka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 01-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Чехословашки вълчак

Публикувано: 24 June 2012 - 12:52 PM

От дупките в кашона ще стане течение което може да го издуха от него. Може и бронхопневмония да хване за това освен шишето с вода (явно само да си я отвори и да пие от нея , ако не го смачка преди това ама то не е важно) му сложете и антибиотик като му обясните да го пие през 6 часа до като пътува. То птичето ще разбере и ще изпълни всичко :ba_025:
Народеееее ,народееееее съвсем се сдуха :ud_009:

#269 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 24 June 2012 - 02:35 PM

Бутилката е за да го топли, защото е голо още, ама наистина губят време в старанието си да направят нещата перфектно...

#270 Потребителят е офлайн   Aragoen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 27 June 2012 - 09:59 AM

Според мен нямаше нужда от тази ирония за бутилката, а след като незнаете какво са имали хората впредвид защо бързате да се подигравате :)
User's Signature

И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!


Цитат

Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал.



Качена снимка

#271 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 28 June 2012 - 10:11 AM

Показване на мнениетоAragoen, в 27 June 2012 - 09:59 AM, написа:

Според мен нямаше нужда от тази ирония за бутилката, а след като незнаете какво са имали хората впредвид защо бързате да се подигравате :)

Извинявам се :rc_036:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#272 Потребителят е офлайн   parcheka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 01-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Чехословашки вълчак

Публикувано: 28 June 2012 - 06:38 PM

Бушка намека беше за мен! Ама логически разсъждавайки при положение че голямата трагедия е да не прегрее защо да му слагаме нагревател в кутията ( ясно ми е че е нужно да се топлят и т.н. )
Второ ако решим,че е студено в Автобуса как ще обезопаси тази бутилка да не смачка пилето и другия вариант да се отдалечи от бутилката и да няма абсолютно никакъв смисъл от нея. ( може със скоч да го прилепи към нея все едно е майка му :ba_025: )

#273 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 30 June 2012 - 08:56 AM

Бутилката лесно се закрепва за кутията с две парчета тел.

Относно пътуването в автобуса, има голямо значение къде ще бъде поставена кутията. Ако е в кабината, ще се простуди от климатика, а ако е в багажното ще е топло. Хората, обикновено, изпитват див ужас като чуят, че ще пътува в багажното, а точно там е по-подходящо, всъщност, защото климатикът влияе изключително зле на птиците.

В много от случаите шофьорът слага кутията в багажното и човекът, изпращащ птица, започва да се разправя с него, за да я сложи в кабината. Това, освен че е абсолютно безсмислено, пррави много лоша услуга и на нас, защото така някои шофьори вече отказват да си имат главоболия с откачени хора и просто не взимат пратки като тази за в бъдеще. Като започнат повечето шофьори да не взимат птици, да видим как ще пристигат тези птици в Стара Загора... Отговорът е никак.

#274 Потребителят е офлайн   Aragoen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 02 July 2012 - 08:26 PM

Показване на мнениетоbushkata, в 28 June 2012 - 08:11 AM, написа:

Показване на мнениетоAragoen, в 27 June 2012 - 09:59 AM, написа:

Според мен нямаше нужда от тази ирония за бутилката, а след като незнаете какво са имали хората впредвид защо бързате да се подигравате :)

Извинявам се :rc_036:


Бушка нямах предвид теб бре :)
User's Signature

И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!


Цитат

Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал.



Качена снимка

#275 Потребителят е офлайн   IceLady Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 14-July 12

Публикувано: 14 July 2012 - 09:01 AM

Здравейте, намерих това пиленце пред блока преди около час. Предполагам, че е лястовичка. Постоянно трепери с едното краче и лежи по гръб, явно го боли. Дадох му мухи с клечка за зъби, но не си отваря само устата, трябваше да ги натъпча. Но пъкк ги преглъща. Няколко капки вода със спринцовка... Сложила съм го в една кутия от обувки с малко сено отдолу, но се заплита в сламките и ще го махна. Колко често да го храня и с какво? От малък град съм, тук няма добър ветеринар, а този който практикува няма да се занимава с дива птица. Той с морски свинчета не иска да работи, та с мойто пиле ли?! Прикачена снимка Прикачена снимка

#276 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 14 July 2012 - 04:03 PM

От снимките не мога да видя добре какво е точно пиленцето. Или е синигер или селска лястовица. Ако можете дайте по-ясни снимки.

Иначе, тук можете да прочетете как да се грижите за лястовица:
Бебетата лястовици и бързолети


Тук можете да прочетете как да се грижите за синигер:
Бебе врабче, синигерче или просто някакво врабчоподобно пиленце



#277 Потребителят е офлайн   Aragoen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 16 July 2012 - 07:15 PM

Синигерче е
User's Signature

И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!


Цитат

Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал.



Качена снимка

#278 Потребителят е офлайн   parrot_66 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 372
  • Регистрация: 16-June 09
  • Gender:Male

Публикувано: 21 July 2012 - 11:41 AM

Голям синигер на 100%.

#279 Потребителят е офлайн   m1ma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 29-July 08
  • Gender:Female

Публикувано: 27 August 2012 - 07:39 PM

Здравейте!Да но да съм уцелила правилния подфорум,но ми трябва помощ.
Преди 1-2 месеца намерих на оживена улица малко гарванче или вранче - от тия,които ги има много под дърветата на градските алеи -черно с ъс сивичко на врата.Нямаше как - прибрахме го .Исках да не го одомашявам и го сложих на тавана на къщата като отворих прозореца.Единствените ни контакти бяха,когато му слагам вода и храна и когато разви инфекция на пръстчето и трябваше да приема антибиотик.До тук - добре,но се появиха няколко проблема.Първо - започнаха да му падат перата .Не е очевАдно ,че му липсват пера,но намерих доста.Храня го с висок клас кучешка гранула,хляб,плодове,зеленчуци,но в интерес на истината предпочита само гранула.Въпросът ми е :сменя си перата и затова намирам падналите,или бъркаме с диетата.Забравих да кажа,че по съвет на ветеринаря му давам и витамини за кокошки :ab_041: .
Вторият проблем е,че спасяването не върви по план - график.Мислех си,че като не се привързвам към него и огранича до минимум контактите,ще си порастне (а то порастна магарето ) и ще си излети да си търси късмета,но то явно мисли по друг начин.Няма грам намерение да излита.Таванът е голям,като тренажор е,защото има много стари мебели и колони и спокойно си тренира летенето,даже не мога да го хвана.Отворила съм огромния прозорец,тип "капандура",но не ще да ходи никъде .Къде бъркам?
Третият проблем е ,че си намери и другарче :ud_009: .Да .....от известно време са заедно денонощно с един бял гълъб,който също не иска да напусне ,явно "златния " ми таван.Така ли ще е ,или трябва да се примиря с положението двата гада да ми шпакловат тавана с куришки,щото вече прежалихме резервния матрак и секцията,които кротко чакаха своето време :ab_041:

#280 Потребителят е офлайн   da4ko Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 14-September 12

Публикувано: 14 September 2012 - 12:43 PM

Здравейте преди малко намерих една птичка. Някой може ли да ми каже каква е и с какво да я храня? Изглежда изтощена и гладна. Не лети и не се опитва да избяга.
На следващата страница е снимката

  • (16 Страници) +
  • « Първа
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни