Dog.bg Форуми : Намерих дива птица

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (16 Страници) +
  • « Първа
  • 14
  • 15
  • 16
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Намерих дива птица Съвети от Спасителния център на Зелени Балкани

#301 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 25 July 2013 - 08:44 PM

Показване на мнениетоKristiyan98, в 25 July 2013 - 06:51 PM, написа:

Птицата е Hippolais languida . Не знам как се казва на български. Много моля някой да ми каже каква е, за да намеря информация за отглеждането й !! :)


Ако ви е интересно, на български е пустинен присмехулник.
На птичките, като вашата, хората им викат шаварчета, а на някои места дроздове, както вече казаха.
Каквото и да решите да правите, стискаме палци мъника да оцелее.:smile:
User's Signature

Качена снимка

#302 Потребителят е офлайн   Kristiyan98 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 25-July 13

Публикувано: 25 July 2013 - 10:26 PM

Да, мисля че си прав за вида на птичето. И да наблизо има река (Камчия) и има тръстики.. Има доста растителност и птици наоколо..
Аз днес си бягах по пътя и случайно видях пилето на пътя да седи и гледа в една точка без капка страх. И на снимките се вижда, че не може да седи добре на краката си (Сеедно е на колене). Мисля, че това се дължи на възрастта на птицата и че краката са й още слаби. Има и малко петно по главата (може би е било слабо и тормозено пиле). Също така постоянно си затваря очите и е неактивно. Храня го с бели червей, торни червеи и накиснати трохи. Само че то не може да яде и да пие вода само и не си отваря устата доброволно. Ако го пусна на свобода ще умре веднага. Искам да го гледам и науча да се храни само и тогава да го пусна.
И да ще трябва да ми дадеш някои савети за отглеждането :)


http://prikachi.com/...94/6373094g.jpg
http://prikachi.com/...23/6370123H.jpg
http://prikachi.com/...96/6373096W.jpg
http://prikachi.com/...99/6373099x.jpg
http://prikachi.com/...00/6373100M.jpg
http://prikachi.com/...04/6373104M.jpg

#303 Потребителят е офлайн   Kristiyan98 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 25-July 13

Публикувано: 25 July 2013 - 10:50 PM

Аз лично имам известен опит с животните.. Бях изчел до някъде темата за амадините, която е около 50 страници.. Абе по принцип много чета за някое животно преди да си го взема и бях чел за един синигер, който е бил спасен и отгледан от малък в плен и е било невъзможно да бъде пуснат на свобода,защото нямало как сам да ди намери храна... И мене точно това ме притеснява в моетп пиле- че няма страх от никой.. Абе нещо е болно горкото ама незнам..

#304 Потребителят е офлайн   Kristiyan98 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 25-July 13

Публикувано: 25 July 2013 - 10:50 PM

Аз лично имам известен опит с животните.. Бях изчел до някъде темата за амадините, която е около 50 страници.. Абе по принцип много чета за някое животно преди да си го взема и бях чел за един синигер, който е бил спасен и отгледан от малък в плен и е било невъзможно да бъде пуснат на свобода,защото нямало как сам да ди намери храна... И мене точно това ме притеснява в моетп пиле- че няма страх от никой.. Абе нещо е болно горкото ама незнам..

#305 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 26 July 2013 - 08:34 AM

В страницата на Falconess "Дивите животни" можеш да намериш доста информация -> Линк към страницата

Вода с капкомер капка по капка в една от ноздрите или острани на човчицата, като чакаш да преглътне и внимателно за да не влезе в трахеята.

Червеите нарежи на ситно и ги подавай с пинсета.

Четейки една от статиите сега и като гледам как описвате състоянието му явно е дехидратирано...



User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#306 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 26 July 2013 - 08:49 AM

Нарочно в нов пост -> Отглеждане на врабчоподобно пиленце
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#307 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 26 July 2013 - 09:10 AM

Днес сутринта, докато се разхождахме с кучката изведнъж скочи към едни храсталаци и от там изкочи дребно синигирче и настана суматоха... :ab_041: Тя ме дърпа към него, аз гледам да я избутам назад гонейки го да видя дали е в ред. Пилчото подскачаше и пърхаше с крилца, изглеждаше добре, от близкото дърво се чу пиукане и на други, тъй че го оставихме да се скрие в треволяка. Сигурно се е учило да лети или не знам...
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#308 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 26 July 2013 - 09:29 AM

Да, младоците вече щъкат навсякъде и са малко смотани :ab_041: Понякога като приближи човек не бягат, а се вцепеняват и човекът ги взима, без реално да е нужно това.

#309 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 26 July 2013 - 09:35 AM

Напъните му да полети и да се разкара от нас бяха достойни за възхищение, тъй че най-вероятно ще се оправи :ab_041:

Интересно, че куча въпреки, че се доближи до него не го видя като манджа :smile:


User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#310 Потребителят е офлайн   viron Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 11-September 13

Публикувано: 11 September 2013 - 07:07 PM

незнайно откъде, сутринта имах птица във хола. Не иска да излети. Заведох я на ветеринар, видимо няма наранявания. Човека нямаще опит с диви птици, но се постара. Предположихме, че се храни с насекоми, взех и някакви скакалци от зоомагазина, не ги е опитала. За жалост стои само на едно място стресирана, не пие вода и не се храни. За момента съм я оставил необоспокоявана на балкона, като съм сипал вода и нахвирли хляб, скакалци и ...няколко вида накълцано на ситно месо. Не смея да я храня насилствено и да я наливам с вода, докато не знам с какво точно се храни. Пък и ми изглежда достатъчно възрастна зада се храни сама. Но не мисля, че се храни.

птичката изглежда така:

Качена снимка




не знам как да я третирам и какво да я правя. Всякакви идеи са добре дошли.

#311 Потребителят е офлайн   andreykostadinov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 14-September 08

Публикувано: 25 June 2014 - 08:14 PM

Прикачена снимка

#312 Потребителят е офлайн   andreykostadinov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 14-September 08

Публикувано: 25 June 2014 - 08:17 PM

Здравейте, Май стана грешка при зареждане на страницата. Това отгоре на снимката ми изглежда бързолет. Някой има ли идея гледайки снимката колко още време трябва да се храни преди да се пробва да се пусне на свобода.

#313 Потребителят е офлайн   andreykostadinov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 14-September 08

Публикувано: 25 June 2014 - 08:18 PM

Прикачена снимка

#314 Потребителят е офлайн   shushulka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 14-November 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Art, Nature, Astrology, Social responsibility

Публикувано: 19 September 2017 - 12:29 PM

Здравейте,

Намерих Бебе синигерге. Изглежда с пера като да може да лети, но хвърчи и пада.

Намерих го на покрива на МОЛ Сердика в София. Там има голям паркинг и много коли. Птичето не може да лети добре все още – мъничко е. Взех го и опитах да го занеса в центъра за птици на министерството на околната среда и водите на пазарчето Подуяне, но ми казаха, че били счетоводство. Във всички магазини за животни отказаха да го вземат – било защитен вид. То няма да оцелее навън. Опитах да го пусна да отлети, то се върна при мен. Настаних го в клетка – сложих му купено гнездо за папагали8, вода, сварен жълтък, брашнести червеи и храна за канарчета, но се съмнявам да оцелее при мен.

Моля за съвет и къде да го заведа. Писах на тези три организации: 'bspb_hq@bspb.org'; 'wrbc@greenbalkans.org'; 'office@greenbalkans.org'.

Ако някой от вас има други идеи или би се погрижил лично, имайки и познания - предварително благодаря.

  • (16 Страници) +
  • « Първа
  • 14
  • 15
  • 16
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни