Dog.bg Форуми : Изолатор СЛИВЕН

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатор СЛИВЕН

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 June 2009 - 12:18 AM

И Наредбата, в която много интерсно и лаконично пише:

Цитат

IV. ДЕЙСТВИЯ ЗА БЕЗСТОПАНСТВЕНИ, БЕЗНАДЗОРНИ И НЕРЕГИСТРИРАНИ КУЧЕТА. СПЕЦИАЛИЗИРАН ПРИЮТ ЗА КУЧЕТА

Чл.19. Кметът на общината и кметовете на населените места организират мероприятията с безстопанствените и безнадзорни кучета.
Чл.20. (1) Безстопанствените и безнадзорни кучета подлежат на събиране от оторизирани от Кмета лица.
(2) Уловените кучета се настаняват в специализиран приют /изолатор/ със статут на самостоятелно звено на общинско финансиране, организирано и регламентирано с Устройствен правилник, утвърден от кмета на общината.
Чл.21. В приюта се полагат ветеринарномедицински грижи и други епизоотични действия за безстопанствените и безнадзорни кучета до пренасочването им с протокол, съставен между оторизиран служител на приюта и получателя на пренасоченото куче.




Няма кастрации, няма обезпаразитявания, няма връщане по места. Има "пренасочване", каквото и да значи това.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   sad eyes Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 545
  • Регистрация: 18-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 18 June 2009 - 11:00 PM

Не бях влизала в сайта и виждам подфорума сега.
Линка между другото е за изолатора във Видин
В Сливен няма действащ такъв,закриха го . Тогава приех това като голяма своя победа и силно вярвах,че това,което правя е някакво начало.Вече не мисля така. Дали ще има или няма да има изолатор, бездомни ще продължват да избиват както и преди и никой Закон,проверки или сигнал няма да спре това. Даже избиването им става все по-легално,а с наближаването края на "гратисния" 3 годишен период и ще се активира. Схемата е ясна Не ти харесва кучето А пред магазин В, просто не обичаш помиярите, развалят Иврипейския вид на "главната" улица - написваш си една жалбичка,обясняваш къФ звяр е кучето, врътваш телефона и помияра го гътват на мига. Нема лабаво както се казва,нема 14 дена,нема губене на време, нема стационар след кастрация 'ората както виждате си преценяват....И като в оня стар виц' Абе аз ще кажа,че сестра ти е к..ва,пък ти иди докажи,че нямаш сестра." Нищо различно или ново.
Заповед на кмета,то не че лекарчето..... Щото пък ,ако не ги гътва ще му спре кранчето на чиляка,а калкулацията хубавко си я спретнал, не е скромничил излишно ....

Ето Ви нещо интересно ЗА ЧЕТЕНЕ,няма да го коментирам ,не желая, не виждам и смисъл.
Бременни женски с голям зор кастрираме, шото сме хуманисти, пък и малките после бройка правят що да се хАбим.... Трудно хващаме такива,обаче пък "агресивите" ги гепваме без проблем
Безплатни кастрации в момента няма,няма пари, преведените са изпапкани вече,щото общински пари лесно се папкат дали от изолатор ,дали от кастратор все в...
Та такива работи в Сливен.


#3 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 June 2009 - 11:13 PM

70лв. средно за обработка на куче - тия луди ли са? Ами то по-евтино ще й излезе на общината да ги доведе до София, да се "обработят" тук и да ги върнат обратно в Сливен.
Наистина добре си папка вашето докторче, сигурно заделя и за някой покровител в общината.

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 18 June 2009 - 11:51 PM

Показване на мнениетоsad eyes, в Jun 19 2009, 12:00 AM, написа:

[i]Не бях влизала в сайта и виждам подфорума сега.
Линка между другото е за изолатора във Видин
В Сливен няма действащ такъв,закриха го .

Объркала съм линка...
Тогава ще отлепя темата? Или да седи?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   sad eyes Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 545
  • Регистрация: 18-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 21 June 2009 - 11:19 PM

Ами както прецениш. Аз щях да дам и линк към бездом инфо където за пръв път писах по тази тема,аз всъщност така и попаднах във форумите, но там по моя молба беше доста разчистена темата заради личните заплахи,които получих ,когато се стигна до "разследването" така да се каже и доста от инфото липсва.
В този си вид няма да бъде,но предполагам,че ще се появи НЕЩО по НЯКОЕ време. Аз лично не съм за изолаторите, литературно наричани приюти,защото всички знаем каква всъщност е тяхната цел. Кога ще се появи действащ такъв в Сливен не зная.
Съвсем не между другото и за да е коректна информацията- не зная дали това,че НЕ СЕ извършват безплатни кастрации към момента е вярно. Може би зависи кой пита...
Така,че ако някой от Сливен би искал да кастрира бездомно куче телефон за уговорки и инфо е 0899124586 Кожлеев

Показване на мнениетоnort2005, в Jun 18 2009, 09:13 PM, написа:

70лв. средно за обработка на куче - тия луди ли са? Ами то по-евтино ще й излезе на общината да ги доведе до София, да се "обработят" тук и да ги върнат обратно в Сливен.
Наистина добре си папка вашето докторче, сигурно заделя и за някой покровител в общината.

Ми какво да прави момчето, като му ги дават папка ги....


#6 Потребителят е офлайн   Хамър Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 13-June 09
  • Gender:Female
  • Location:България

Икона за мнението  Публикувано: 22 September 2009 - 09:18 PM

До сега съм обиколила всички ветеринарни клиники в Сливен докато си намерих фаворита ab_041.gif ,та незная каде преди това е практикувал този така наречен вет,но при посещение при него ме обръсна кръгло 50лв само за пускане на кръв+антибиотик който струва на половината на това което той ми поиска за него и най-интересното беше,че след седмица 2 ми званна лично той с молбата,че трябва да се продължи курса на лечение един месец и,че трябва да си закупя пак от този скъп антибиотик ab_041.gif хахаа при което аз отидох при него без куч и му обясних,че съм закупила вече въпросното лекарство и идвам да попитам само дали трябва да му се дава пак по същото количество,при което той изведнаж някак изгуби интерес към нашият сличай..а капак ми поиска 8лв само за отнетите 3 мин. ud_009.gif отказах да му платя и му пожелах приятен ден.От тогава не ни е търсил cd_045.gif С много лошо впечатление останах..
User's Signature

"Забравила бях, че да не съм перфектна е част от това коя съм. И част от това да съм истинска, автентична, жива. И понеже забравям, все още лесно се разочаровам и трудно си прощавам."

#7 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 13 November 2009 - 10:07 PM

790 БЕЗДОМНИ КУЧЕТА МИНАЛИ ПРЕЗ КЛИНИКАТА НА ДОКТОР КОЖЛЕЕВ В СЛИВЕН
790 кучета са обработени по програмата за намаляване популацията на бездомните кучета в община Сливен до този момент. Това съобщи за радио "Фокус Сливен д-р Мирослав Кожлеев, изпълнител на програмата. Той каза още, че програмата е стартирала през месец юни и ще продължи до края на тази година. От обработените кучета 400 са женски , 300 мъжки, а около 50 от тях са евтанизирани. 8 бездомни животни са били осиновени. Д-р Мирослав Кожлеев обясни, че когато кучето се обработва то се взима от мястото, където се намира или е заловено прави му се ваксинация , против бяс, кастрира се , обезпаразитява се, след което се маркира. Бездомното животно престоява в клиниката 24 часа и бива пуснато обратно. Кожлеев каза още, че помагат на животни в беда, ударени от кола, като центъра работи и по сигнали на граждани. Той допълни още веднъж, че не се заплаща такса за лечение на болни животни, по програмата. Кожлеев коментира, че все по рядко идват хора, които се интересуват от осиновяване на животни. По думите му тази тенденция намаля все повече през годините.


#8 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 10 March 2010 - 05:27 PM

Моля ви, качете снимки. Няма голям смисъл от темата, ако не се качват актуални снимки на животните.

#9 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 04 January 2012 - 10:55 PM

някой има ли представа какво е положението в Сливен след смяната на кмета?

#10 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 06 July 2012 - 02:03 PM

Качена снимка

Около 500 бездомни кучета на територията на Община Сливен трябва да бъдат обезпаразитени, ваксинирани и да им бъда поставен персонален микрочип в рамките на една година. Това стана ясно след като бе продължен договорът на изпълнителя на услугата – ветеринарна клиника „Привет”.

„От 5 години Община Сливен работи с ветеринарната клиника „Привет” на д-р Мирослав Кожеев. Доволни сме от извършената работа до този момент и затова подновихме договорните си отношения за още една година”, това каза кметът на Сливен инж. Милев през седмицата. От както действа програмата свързана с обезпаразитяването, ваксинацията срещу бяс и кастрацията, популацията на бездомните четириноги на територията на общината рязко е намаляла, отчита статистиката. За 2007 г. са отчетени 270 броя обработени животни, а в периода 2008 – 2011 г. броят е над 800.

В капиталовият бюджет на общината са предвидени 40 000 лв., като с тези средства специалистите от клиниката ще извършват улавяне на бездомните животни, тяхното вътрешно и външно обезпаразитяване, ваксинация срещу бяс, маркиране с индивидуален микро чип, престой на животното в клиника и съответно връщането му на мястото от където е взето. Обработването на едно куче струва 80 лв., като в цената са включени всички изброени по-горе манипулации.



„Ако се докаже, че определени животни са тежко болни или проявяват силна агресия, то те се ефтанизират и обезвреждат в екарисажи”, подчерта д-р Кожлеев. Проблемите, пред които се изправя ветеринарният екип са безотговорното отношение на някой собственици към питомците, враждебното отношение към екоинспекторите и липса на заинтересованост от страна на съдебната власт.

Д-р Кожлеев работи върху предложение към Общинска администрация за създаване на подразделение „Зоополиция”, което да има право да санкционира всеки нарушител по Закона за защита на животните. „В цял свят съществуват подобни подразделения и те работят непрекъснато по отношение на бездомните животни”, уточни той.

За нарушение на закона се смята липсата на регистрация на едно животно, липса на индивидуален микрочип, системното оставяне на питомеца без наблюдение, жестоко отношение към него и други.

Бездомните животни на територията на Сливен са сериозен проблем, затова ръководството на общината увери, че обмисля вариант и за програма свързана с обработката на бездомните котки, чиято популация през последните години се повишава.

Всеки гражданин, който забележи опасна глутница от кучета, застрашаваща човешки живот, незабавно да позвъни на спешен телефон 112.

#11 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 17 July 2012 - 10:07 PM

извадка от днешна статия

През последните три месеца са обработени и кастрирани 102 женски и 82 мъжки кучета в града, а евтаназираните са 54, съобщи управителят на фирмата д-р Мирослав Кожлеев пред общинското ръководство.

#12 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 17 July 2012 - 11:41 PM

Цитат

кастрирани 102 женски и 82 мъжки кучета в града, а евтаназираните са 54
Нещо множко ми се вижда броя на евтаназираните.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#13 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 17 July 2012 - 11:53 PM

Показване на мнениетоtuty, в 17 July 2012 - 11:41 PM, написа:

Цитат

кастрирани 102 женски и 82 мъжки кучета в града, а евтаназираните са 54
Нещо множко ми се вижда броя на евтаназираните.

и на ме това ми направи впечатление близо 30%

#14 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 July 2012 - 09:26 AM

Взимат пример от Екото...
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни