Dog.bg Форуми : Изолатор ПЛЕВЕН

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатор ПЛЕВЕН

#61 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 19 March 2012 - 01:39 PM

Показване на мнениетоdikari, в 19 March 2012 - 12:06 PM, написа:

Общинските приюти в България са места за кастриране и връщане на кучетата отново на улицата, защото имаме свръхпопулация. Прибирането на майка с бебета, ще обрече бебетата на сигурна смърт, на такива места никога не оцеляват Прочетете по-нагоре и за касапските метоци на кастрация и ще видите, че не е това решението.

Тъй като тук се предполага че пишат хора интересуващи се и небезразлични към т.нар."бездомни" кучета ще е интересно да ми бъде даден съвет-откъде идва тази свръхпопулация и как въобще да се реши въпросът?Кой би трябвало / по-точно, чия трябва да е грижата / да се ангажира с кучета като споменатото от мен? Преди това обаче / за да не каже после някой че съм го прочел от форума / нека спомена нещо: от 21год. работя с кучета/каквото и да значи това/,от 1993 до 1999г. три мои програми за ограничаване броят на "бездомните" бяха меко казано пренебрегнати от служителите на отдели "Земеделие" и "Екология" към Община Плевен.Хубаво би било да се срещна с мои съграждани мислещи като мен,защото мога да им бъда полезен-ако разбира се някой желае.Проблемите на кучетата от гр.Плевен са няколко и не засягат единствено "бездомните".
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#62 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 19 March 2012 - 02:03 PM

Как и защо имаме свръхпопулация е разисквано много през годините. Как да се реши проблема е посочено в ЗЗЖ от февруари 2008г
http://forum.dog.bg/..._1&#entry873744
Сега има нови кметове, нова управа, опитайте да работите пак. Мама кучка трябва да бъде кастрирана, ако можете сами при лекар, ако ли не, като поотраснат бебоците трябва в приюта, но дръжте връзка и искайте връщането й обратно на място. Иначе може да се изпари нейде по пътя.Успех!
User's Signature

Качена снимка

#63 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 23 March 2012 - 01:36 PM

Благодаря на дамите отзовали се на съобщението ми.Вярвам че заедно ще направим нещо за кучетата.По повод на молбата им свързана с проблемното кученце,аз съм на линия.Имате координатите ми,заповядайте когато Ви е удобно.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#64 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 24 March 2012 - 02:22 PM

Все ми се иска да вярвам че сме в Европа...Да,там сме,ама защо? И защо се опитваме да се справим със следствието,а не с причината?
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#65 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 25 March 2012 - 05:55 PM

И какво стана- кучката с малките за която писах вече я няма,а бебетата сноват наоколо?...И това докога?Друго ме плаши,а то наистина е лошо-безразличието.На специалистите от Общината няма ли кой да обясни и поощри в действията,че имат в ръцете си закон /добър,лош,но закон/ и е време да се ангажират.Нямам идея как работят и в приюта- по сигнал ли,по лична преценка ли?Вместо да чакат могат да започнат от западната и северната индустриални зони-там кучетата са като гъбите...Повярвайте ми,този цирк ще го гледаме още 20г. и то в национален мащаб,защото когато все още можеше да се справи с проблема, правителството /в частност Общините/ кършеше ръце и скубеше коси...И нямаше да има "свръхпопулаций" и хората нямаше да са разделени в мненията си.Аз все още съм оптимист,макар че вече е по-трудно да контролираш множеството,след като си имал възможност да спреш единиците.Господа,ЗЗЖ Ви е дал право да глобявате и подвеждате под отговорност лица изоставящи или неполагащи грижи за кучетата си.Ехо,на какъв език да Ви го напишат??? "Кучето излязло навън само / дали през врата,или през мрежа/- предупреждение и вторият път глоба,но такава че да му се завърти умът!"Да видим после дали Шаро ще си прави разходките...Друго-кучето в процесът на доместикация е свикноло да не полага грижи за прехраната си.Какво очаквате от "бездомните" в покрайнините на гр.Плевен,че ще стоят в бузулука ли?Ало,етолозите,да Ви светна!Инстинктивното поведение е водещо при кучето- в случай че не го знаете!Инстинктът за самосъхранение води след себе си тези последици.Гладът е страшно нещо,или както казва мой приятел- "гладни очи заспиват ли?"...
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#66 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 26 March 2012 - 11:44 AM

Бебетата са сами без майката?!? леле! на каква възраст са приблизително? Моля те, задръж за момента с тези от общинския приют! В момента не е добре да се прибират кучета за кастрация там...нека поизчакаме още малко! Дали можеш да разбереш какво се е случило с майката ? поразпитай наоколо-обичайно все някой е видял или чул нещо...ако е в приюта взета!!! пиши, моля те!!! кучетата са кастрират повсеместно, но се работеше с бавни темпове, а и кастрациите бяха как да кажа "кастрации"...надяваме се в бъдеще това да се промени- да се работи по-бързо и мащабно, но коректно и хуманно!!!
User's Signature

Качена снимка

#67 Потребителят е офлайн   magi_st Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 29-March 12

Публикувано: 29 March 2012 - 12:53 PM

starrkopf както hopie ти е писала задръж малко със звънене в кастрационния.В момента там е малко сложно положението и по-добре да не стигаме до тях.А и най-много мъниците да бъдат уморени там.Майката появи ли се?Няма я никъде?Някой от съседите виждал ли ги е преди, да знаят какво е станало с майката.За съжаление в Плевен сме много малко хора и ни е трудно да обикаляме из града при такива сигнали, а и приемни домове, не можем да осигурим.Надявам се събота и неделя да почивам и ще говоря с hopie да дойдем до вас и да видим какво е положението.

Иначе силно се надяваме в близкия месец кастрационния да заработи пак с нов по-добър екип и да нямат нищо против да ходим да се грижим за кучетата там, да помагаме при залавяне на нашите кварталничета и т.н. както е в момента.На всички ни е ясно как ще се реши проблема с повсеместна кастрация, но и на домашните.Само дето това последното е най-трудното нещо на света, а и цените в Плевен за кастрация са невероятни, не знам дали другаде има по-високи.

#68 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 29 March 2012 - 01:39 PM

Днес около 10ч. кучката се появи заедно с бебетата.Изглежда "живее" до северната страна на ж.п.гара Плевен.Аз не мога да я прибера,защото при мен са 14 юнаци и юначки,от които 9 бебета.Извинявайте,но докога ще плачем заради безгрижието на някой?
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#69 Потребителят е офлайн   magi_st Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 29-March 12

Публикувано: 29 March 2012 - 01:48 PM

Слава Богу имат майка.Ние не плачем, а се опитваме да променим статуквото, но е адски трудно.И в момента момичета от групата правят всичко по силите си, за да тръгне кастрационния с нов доктор.Дано, защото сезона на разгонванията настана и скоро очаквам в нашия квартал мали кученца.А тях какво ги правим?

#70 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 29 March 2012 - 08:27 PM

Показване на мнениетоmagi_st, в 29 March 2012 - 01:48 PM, написа:

Слава Богу имат майка.Ние не плачем, а се опитваме да променим статуквото, но е адски трудно.И в момента момичета от групата правят всичко по силите си, за да тръгне кастрационния с нов доктор.Дано, защото сезона на разгонванията настана и скоро очаквам в нашия квартал мали кученца.А тях какво ги правим?

Статуквото не се променя с ходене из града със съдините и пликовете като добрите самарянки,нали? Преди години намерих младо коли с епилепсия пред къщи.Прибрах я,гледах я ,плаках с нея- шест месеца.Умря горката, а след време узнах че е изхвърлена от съсед от махалата,защото "знаел" че ще аз ще се погрижа за нея?!??...Докога на такива..... ще им се разминава бе? Докато един не "повлече"крак в съда-никога! И давайте да се организираме,че иначе лошо.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#71 Потребителят е офлайн   magi_st Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 29-March 12

Публикувано: 03 April 2012 - 07:46 AM

Трудно е да се докаже, чие е било кучето.Затова сега в София задължиха кучетата да имат чип и послучай това има масово озгонени домашни, а и няма единна база.Чипираш, ама къде да провериш чие е не се знае.Трябва да се промени мисленето на хората това как да направим?

#72 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 05 April 2012 - 10:29 AM

В ПАМЕТ НА КАРАМЕЛКА-КУЧЕТО ОТ МАНЕЦА, ЕВТАНАЗИРАНО НЕПРАВОМЕРНО И ОЩЕ МНОГО КАТО НЕЯ!....

"Доктор" АНГЕЛ МАВРОВСКИ ( ПЛЕВЕНЧАНИ, ЗАПОМНЕТЕ ТОВА ИМЕ И ГО ЗАПЛЮЙТЕ НА УЛИЦАТА ЩОМ ГО СРЕЩНЕТЕ!!!) БЕ УВОЛНЕН !

ТЕЗИ ДНИ ПРИЮТА ЩЕ ЗАПОЧНЕ РАБОТА ОТНОВО С НОВ ЛЕКАР!

Доктор Ангел Мавровски е даден на прокурор заради кастрациите, които е извършвал в нарушение на ЗЗЖ и заради неправомерните евтаназии, които си е позволил!
Ще продължим да се борим-искаме отнемане на лекарските права на това същество, което още в зората на лекарския си стаж започва да ОСАКАТЯВА ЖИВОТНИТЕ С ПОЛОВИНЧАТИТЕ СИ КАСТРАЦИИ, ТОВА СЪЩЕСТВО, КОЕТО АЗ НЕ МОГА ДА НАРЕКА ЧОВЕК И ЛЕКАР Е УМЪРТВИЛО МНОГО НЕВИННИ КУЧЕТА!
"ДОКТОРЧЕ", ВСИЧКО НА ТОЗИ СВЯТ СЕ ПЛАЩА! И ТИ ЩЕ СИ ПЛАТИШ ЗА БЕЗЦЕРЕМОННОСТТА И ЖЕСТОКОСТТА СИ! ТАКЪВ КАТО ТЕБ НЕ МОЖЕ ДА СЕ НАРЕЧЕ ЛЕКАР И НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ЛЕКАР!

Подочухме и за други негови гаври с животните...
User's Signature

Качена снимка

#73 Потребителят е офлайн   magi_st Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 29-March 12

Публикувано: 05 April 2012 - 10:54 AM

hopie идвайки към работа минавам по един и същи път всеки ден.Имам по пътя три кучета две женски и едно мъжко, много добри и мили.Едното женско, което има нещо лабрадорско в себе си сигурна съм, е кастрирано или поне има обеца, но днес я видях разгонена е и мъжкия и налита.Да снимам, да я гоня, да подам оплакване в общината?Миналата година е извършена кастрацията, защото си спомням като изчезна и се появи след две седмици.И ако подам сигнал в кастрационния, дали ще дойдат да я вземат за нова кастрация и как ще я оправят.

#74 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 06 April 2012 - 11:43 AM

Маги, не знам какво да ти кажа-това е повсеместно! ВСИЧКИ ЖЕНСКИ КУЧЕТА СА РАЗГОНЕНИ! Знаеш ли колко е вредно и рисково това ново отваряне, но нямаме друг избор..нека да заработи кастрационния с новия лекар, ще разговаряме с него изрично за кастрациите, че ТРЯБВА да се правят, както си му е реда! И да, ще трябва да се направят доста ревизии на кастрирани-недокастрирани женски! Но сигнал за това, което виждаш около себе си можеш да подадеш в прокуратурата и в Община Плевен!
А това нагло същественце Мавровски миналата година като започна работа започна да отваря така наново "кастрирани" по същия начин женски от предходния кастратор Петър Петров и вет. техника. И какво е направил-нищо! Кучетата пак се разгонват! Ще направим всичко възможно да обясним на новия лекар, че Не трябва и той да действа по този начин- само да отбие номера, да увреди животните и да усвоят средства!
User's Signature

Качена снимка

#75 Потребителят е офлайн   magi_st Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 29-March 12

Публикувано: 19 June 2012 - 12:08 PM

Малко информация и за нашия кастрационен център.За сега нещата са що годе добре.Кастрират се постоянно кучета.Но там има няколко майки с малки кученца, на който ние искаме да помогнем и да намерим дом.Ще приложа няколко снимки.Не е мястото на малките в кастрационния, на улицата също.Има и едно полухъски на 4 месеца.Да полухъски, някой идиот си е пуснал мъжкото хъски на улична кучка.Малкия е голям чаровник и страшно умен.
На последната снимка са една женска кучица Буба, страшно добра и голяма.Това последното е много голям неин минус.А е прекрасна.Вре се в хората, търси контакт.Кучето до нея е Пепи, полухъскито.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#76 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 15 October 2012 - 10:38 AM

Точно в 11.25ч. в междублоковото пространство зад автогара Плевен една "природозащитничка" и голяма кучкарка /може би най-голямата, щото "..тя била гледала 11г. немска овчарка "/,беше излязла на обичайната разходка с едно куче на повод и 6 ескорта??!... И тъкмо се правеше на много умна пред някакъв мъж,когато едно от кучетата /леко изодзадзе/ атакува нищо неподозиращ минувач.Естествено "дамата" / но не пика/ веднага грабна камък / да защити човекът/ и започна да се оправдава като новобранец,че те кучетата били улични - е да де,само дето от 2години ги мъкне подире си.

НПО- то,как ще станат нещата в Плевен?

PS. За информация на съфорумците и колегите треньори :
Същата познавачка на кучетата и поведението им,на въпрос : каква порода е кучето което водите ,отсече - " Как каква,ловна ! Не виждаш ли,че езикът му е на черни петна и като види нещо интересно си вдига единият крак,щото му "прави стойка"...
А кучето е ...... просто едно куче.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#77 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 12 November 2012 - 09:58 AM

Имаме проблем с кучетата в нашия район. Напоследък са станали доста агресивни. Мисля че повечето не са кастрирани, даже една до скоро е имала бебета. Една баба ги храни и те постоянно се мъкнат с нея и само на нейното куче не съм виждала да посягат. Каза, че едното е кастрирано, но пък то е най-злобно. Има и едно много симпатично и добричко, което го хранят от близките магазини, вчера него го захапаха.
Интересува ме как да се защитим от тях, ако ни нападнат и има ли начин да ги избегнем? Бях чувала за някакви уреди, които издавали някакъв звук и те бягат. Просто понякога само да те видят с куче и тичат към теб, зъбат се и въобще не е приятно. Другия ми въпрос е - къде мога да пусна сигнал, че не са кастрирани?
User's Signature

Качена снимка

#78 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 16 November 2012 - 12:32 AM

Показване на мнениетоsimona623, в 12 November 2012 - 09:58 AM, написа:

Имаме проблем с кучетата в нашия район. Напоследък са станали доста агресивни. Мисля че повечето не са кастрирани, даже една до скоро е имала бебета. Една баба ги храни и те постоянно се мъкнат с нея и само на нейното куче не съм виждала да посягат. Каза, че едното е кастрирано, но пък то е най-злобно. Има и едно много симпатично и добричко, което го хранят от близките магазини, вчера него го захапаха.
Интересува ме как да се защитим от тях, ако ни нападнат и има ли начин да ги избегнем? Бях чувала за някакви уреди, които издавали някакъв звук и те бягат. Просто понякога само да те видят с куче и тичат към теб, зъбат се и въобще не е приятно. Другия ми въпрос е - къде мога да пусна сигнал, че не са кастрирани?

Не знам защо дамите не споменават нищо за новият Вет. в изолатора?
Ще се постарая лично да Ви запозная и ще му обясните положението.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#79 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 25 January 2013 - 09:54 PM

Пиша с нова молба. Току що бях свидетелка на ужасна гледка. Кучетата в района ни са се увеличили, мисля че са дошли нови откъм болницата. Цялата глутница се спусна към момиче от другия блок, което си преминаваше спокойно по пътеката, за да се прибере. Викаше, пищеше - направо ужас. Баща ми се развика и те се махнаха. Когато момичето доближи до входа си, те пак се спуснаха към нея. Не мисля, че я захапаха, но е достатъчна уплахата. Малко по-рано тази същата глутница се спусна и към мен с баща ми и кучето ми(добре, че кучето ми е звяр и ги сплаши:ab_041:). Ако може да се приберат в някой приют, ще е най-добре. Ако не, поне да ги кастрират. Мисля, че онази бялата пак е разгонена и ме съмнява, че заради това пак са полудели.
User's Signature

Качена снимка

#80 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 26 January 2013 - 10:22 PM

Показване на мнениетоsimona623, в 25 January 2013 - 09:54 PM, написа:

Пиша с нова молба. Току що бях свидетелка на ужасна гледка. Кучетата в района ни са се увеличили, мисля че са дошли нови откъм болницата. Цялата глутница се спусна към момиче от другия блок, което си преминаваше спокойно по пътеката, за да се прибере. Викаше, пищеше - направо ужас. Баща ми се развика и те се махнаха. Когато момичето доближи до входа си, те пак се спуснаха към нея. Не мисля, че я захапаха, но е достатъчна уплахата. Малко по-рано тази същата глутница се спусна и към мен с баща ми и кучето ми(добре, че кучето ми е звяр и ги сплаши:ab_041:). Ако може да се приберат в някой приют, ще е най-добре. Ако не, поне да ги кастрират. Мисля, че онази бялата пак е разгонена и ме съмнява, че заради това пак са полудели.


Вероятно е заради разгонената женска, да. Защо не се обадиш в Община Плевен, за да им обясниш къде точно са кучетата, за да ги вземат за кастрация? Моля те, пиши ми на лични за кое място става дума, колко са кучетата и ще се опитам и аз да говоря с тях. Ако е до болницата май се сещам за бялото женско куче- натирено домашно, много слабо и мило и наплашено.
User's Signature

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни