Dog.bg Форуми : Изолатор ПЛЕВЕН

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатор ПЛЕВЕН

#81 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 26 January 2013 - 11:54 PM

[/quote]

Ако е до болницата май се сещам за бялото женско куче- натирено домашно, много слабо и мило и наплашено.
[/quote]
Ами вижте кой го е натирил и да си понесе наказанието.Този закон все трябва да се приложи,нали?
Стопани.... То със сещане не става,уважаема.Който и да е - куче и на снимка да не вижда,докато е жив!То бива да си олигофрен,но да оставяш невинно животно ей така..
Да върви на съд!
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#82 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 28 January 2013 - 12:25 AM

Откъде да знам кой го е натирил-реших, че е такова защото беше много слабо и много социално, в същото време вече наплашено. Относно такива стопани лично съм ходила в Общината да се разправям да ги глобят-скарахме се много лошо защото келешите от Общински инспекторат нагло твърдяха, че това не било тяхна работа. И не ми дръж такъв тон, ако обичаш! Още повече, че не ме познаваш!
User's Signature

Качена снимка

#83 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 28 January 2013 - 06:20 PM

Ще се караш на мен ли?Хич и не искам да те познавам,защото от такива като теб,които поемат ангажимент, вече ми е все едно какво ще направят.
И не квалифицирай хората както ти е угодно, а виж ти какво си направила в Плевен кучетата да са по-добри.
Аз знам какво мога и как да го постигна... И го правя без такива като теб, по- кадърно и видимо.
Много страшни жени имало,бре???
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#84 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 28 January 2013 - 08:21 PM

Не мисля, че Хопи отговоря за кучетата на Плевен, в качеството си на каква. По логиката на това, че и двамата пишете тук и вие имате същата отговорност. Тя да тръгне и куче по куче да ги обучава ли. Вие ги направете по-добри. Има си закон, по който общинските служители взимат заплати и трябва да работят. Насочете си енергията към тях. Нервите са лош съветник и се плющят глупости.
User's Signature

Качена снимка

#85 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 28 January 2013 - 11:48 PM

Благодаря ти, dikari!
starrkopf, виж човек, най-малко ми е до безсмислени двубой из интернет. Помагам доколкото мога, всъщност далеч повечче отколкото мога. Не знам ти как ги разбираш нещата, ама наистина нямам грам желание да се пъна тук. Разбирай което както искаш. За мен е факт, че според силите си се опитваме нещо все пак да променим / говоря за всички нас по тези форуми и нет обитания/ и съм много против да се дърляме помежду си, така че аз спирам, а и няма смисъл никакъв от това наистина! Но не може да си позволяваш така да говориш на хора, които не познаваш дори бегло! Сполай ти! между другото имах за идея да ти пиша за едно проблемно малтретирано куче, което гледаме, ама вече май ми уби хатъра :dh_188: .
User's Signature

Качена снимка

#86 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 29 January 2013 - 12:51 PM

Успокойте се. Не виждам защо се карате и обиждате.
По темата: тези дни имах малко семейни ангажименти и не съм се обаждала никъде. От вчера не съм виждала някои от кучетата. Днес видях само едно, най-добричкото, което не създава никакви проблеми. Радва се на хората и те му се радват, мисля че има марка на ухото, но не съм много сигурна. Вчера видях едно от малките черни, които идват откъм болницата и видях още един нов голям тигров, който ядеше до кофите за боклук. Бялата и рошавия не съм ги виждала тези дни, скоро и никой не се е спускал. Онзи ден пък видях една добре охранена и изглеждаше бременна английска сетерка. Сигурно е забременяла от някой уличен куч и веднага са я захвърлили. Скоро не съм я виждала и или обикаля квартала, или се е свряла някъде да ражда. Много ми е интересно, лятото бялата беше родила, пък никакви бебета не съм виждала.
Сега, като ги няма кучетата, стана така, че и да дойдат да ги вземат за кастрация, няма да има кой да хванат. Когато с появят пак, пак ще пиша или направо ще се обадя.
User's Signature

Качена снимка

#87 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 January 2013 - 04:27 PM

Не разбирам - в Плевен няма ли безплатни кастрации? В приюта? Тук се говори за куче, чието размножаване два пъти в годината се следи внимателно, но нищо не е предприето?
Сетерката би могла и да е загубена или също така (ако има кастрации) - би могла да се кастрира преди да роди.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#88 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 29 January 2013 - 09:57 PM

Показване на мнениетоbushkata, в 29 January 2013 - 04:27 PM, написа:

Не разбирам - в Плевен няма ли безплатни кастрации? В приюта? Тук се говори за куче, чието размножаване два пъти в годината се следи внимателно, но нищо не е предприето?
Сетерката би могла и да е загубена или също така (ако има кастрации) - би могла да се кастрира преди да роди.

Има,разбира се.Но някой трябва да заведе кучето.
Вие сте интересни хора - значи тези,които имат желание (а тези чийто са кучетата нямат) да променят нещата да се ангажират??...
Е,докога така? Хората трябва да имат съзнание,че кучето не е вещ която могат да хвърлят ,когато вече не е нужна.И понеже нямат,има си закон.
Да,но кой да следи?Е,аз вече се отказах.Писал съм,обаждал съм се и какво?
Факт - в приюта не приемат за гледане кучета под шест месечна възраст???След шест,да,преди - не! Странна работа,нали храната е за всички....уж.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#89 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 29 January 2013 - 10:00 PM

Показване на мнениетоhopie, в 28 January 2013 - 11:48 PM, написа:

Сполай ти! между другото имах за идея да ти пиша за едно проблемно малтретирано куче, което гледаме, ама вече май ми уби хатъра :dh_188: .


Их,знаех си....
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#90 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 29 January 2013 - 10:27 PM

Нямам кола, с която да заведа кучетата до този приют. Пък и как се очаква да ги хвана, да ги сложа на повод и евентуално да ги кача в някаква кола. Не съм аз човека, който трябва да направи това и който има тази сила и възможности. Както и да е, днес още не съм ги виждала тези двамата - рошавия и бялата. Надявам се някой да се е погрижил за тях, а не да са ги уморили загрижени граждани. Иначе един от тези, които идват откъм болницата и се спуска, го видях днес. Беше си до болницата.
User's Signature

Качена снимка

#91 Потребителят е офлайн   magi_st Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 29-March 12

Публикувано: 06 February 2013 - 04:02 PM

В Плевен няма приют има кастрационен център.Независимо от това, за мен той не работи.Обаждала съм се лично на управителя множество пъти за три не кастрирани женски в нашия квартал.Последно звънях когато едната беше бременна.Към момента имаме две кучила с малки кученца.Изчаквам кученцата да порастнат малко и пиша писмо за отдела занимаващ се с тях, в което ще обясня как "работи" кастрационния център.

Възмутена съм е меко казано.Кучета се пускат не на старите си местообитания.Появяват се нови без ушни марки постоянно.Превантивно се кастрират мъжките, не женските.Пълен абсурд е работата на този кастрационен център.

#92 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 06 February 2013 - 05:55 PM

Хич недей да чакаш пролетта, ами го пиши сега това писмо. И аз ще пиша и по други въпроси, като примерно това че се носят верни слухове, че и тук се канят да забраняват храненето на бездомни, както и искат да разчистват града от кучетата. Ония горе хич не си спазват работното време, нито служителите, нито охраната. Хващат, което куче могат, а не което трябва-не ги връщат по места много пъти и т.н. и т.н.
Само да уточня за теб, Маги-не знам кога си се обаждала на Управителя, но в студовете умишлено сега не кастрират женски защото нямат условия за това- горе е било много студено, водата замръзнала и т.н., знаеш, че в голям студ кастрации особено на женски не трябва да се правят. Просто сега за студа и лятото за голямата жега съм съгласна да не кастрират тогава и се радвам, че не го правят / уж поне/.
User's Signature

Качена снимка

#93 Потребителят е офлайн   magi_st Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 29-March 12

Публикувано: 07 February 2013 - 02:50 PM

Ще пиша писмото по-натам във времето, защото ще дойдат и ще изловят кучетата, а дребосите ще ги зарежат сами и какво ще ги правим.Така поне големите ги пазят.

Последно звънях октомври в началото и беше топло.Много добре знам какъв студ може да е и точно за това отлагам писането и на писмото.Знам какви са и условията в кастрационния и не ми се ще да съм аз причината да уморят кучетата.

#94 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 02 May 2013 - 04:47 PM

Както помагате на кучетата,така се научете че ,когато ги почиствате и решете,космите не се хвърлят където Ви попадне!!!
Дано тази девойка (която се направи на глуха и побърза да се качи в автомобила) се сети че заради такива като нея Бг е мръсна... И дано ме попита кое е по-важно : чистотата или кучетата? Или децата играещи около космите...
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни