Dog.bg Форуми : Изолатор ПЛЕВЕН

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатор ПЛЕВЕН

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 June 2009 - 01:02 AM

Статия от 2007 г.

Нещо ново?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   detelinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 01-October 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 14 August 2009 - 09:44 AM

КЪДЕ СЕ НАМИРА ИЗОЛАТОРЪТ В ПЛЕВЕН?

Не пишете с главни букви.
мод


#3 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 10 March 2010 - 05:27 PM

Моля ви, качете снимки. Няма голям смисъл от темата, ако не се качват актуални снимки на животните.

#4 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 23 April 2010 - 11:31 PM

Здравейте
"Приютът" се намира по пътя за Къртожабене. Ние се надявам тези дни да успеем да го посетим и да направим и снимки включително, които ще кача и тук с надеждата да помогнем на животинчетата там.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   JennyB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 25-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 April 2010 - 06:27 PM

Повдигам темичката с надежда някой от имащите опит в различните градове с изолаторите да отговори на въпросите.

Плевенската групичка са ентусиазирани млади интелигентни хора, които искат да започнат доброволческа дейност, но не знаят с какви "подводни камъни" могат да се сблъскат най-вече от страна на властите и управлението на изолатора.

Моля ви, помогнете им да започнат! Чуждият опит е изключително ценен.

#6 Потребителят е офлайн   lagunano1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 02-March 10
  • Gender:Female

Публикувано: 27 April 2010 - 08:09 AM

Болонката от тази тема link е изчезнала,бебетата също,ако някои от Плевен има възможност да отиде до изолатора и да я потърси там! Наистина е спешно,едва ли има много време момичето,изчезнала е преди седмица. Ако се намери ще я прибера. Моля ви хора, нека спасим болонката
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Julieta_Romeo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 401
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Плевен
  • Interests:Всякакви животни (най - вече кучета) 1 куче - Дейзи - дакел - 1 год. 8 месеца и 28 дни :) Др. интереси: интернет ,филми за животни, форуми за животни,музика, тенис,футбол

Публикувано: 27 April 2010 - 01:02 PM

Питах hopie ако може да види, като отиде и ако е там ще я вземем веднага! А и ако бебетата са там още по-добре! :smile: Ужасно много ми липсват, дано ги открием! Аз мога да отида да давам кучешка храна и готвена, но в Събота и в Неделя, защото от училище не мога. И мога да давам снимки на животните там!
User's Signature

http://i48.tinypic.com/2zq7gb9.jpg <--- by Julieta_Romeo

#8 Потребителят е офлайн   Cvetelin_Ignatov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 29-April 10
  • Gender:Male

Публикувано: 29 April 2010 - 05:09 AM

Какво се случи успя ли да отидеш до там защото днес прочетох за какво става на въпрос и много се заинтересувах и мислех аз да отида до там да видя какво става !!! Ако искате можем да отидем заедно и да снимаме всичко след което ако условията наистина са толкова зле може да се измисли подписка за затваряне на изолатора или поне за предаването му не на грижите на ловно-рибарското дружество а да се създаде дружество с не стопанска цел която да отговаря за изолатора или нещо от този сорт защото това повече няма да се търпи писна ми от този Н. Зеленогорски само да седи и да бездейства и този град да пада все по-долу и по-долу !!!

#9 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 29 April 2010 - 09:54 PM

Не, не сме ходили още. Ще отнеме малко време организацията. Ще ти пиша на лс.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 11 May 2010 - 10:41 PM

Ето малко снимки от нашия приют. Не са с много добро качество. Ще качим и клипче скоро. Ходихме вече няколко пъти да носим храна и дори двама от нашите "отмъкнаха" и задомиха 3 мъника от там. Утре ще ходим да вземем майката и да и търсим постоянен дом. Болонката от темата на Julieta_Romeo също беше там, но вече се подвизаха из центъра. Утре ще се въоръжа с един повод и дано да я открия и приберем засега в една къща.
Има две големи кучета, които ги очаква "евтаназия" най-вероятно, тъй като едното е захапало пиян циганин, а другото стопанина си( има ги на клипа, който ще качим по-късно). Това дето е захапало мангала не е лошо- щом му заговорихме мило веднага замаха с опашка радостно, но другото е доста озверено милото, а са толкова големи и красиви! За контраст можете да видите охранените свинчуги в задния двор на приюта.
За кучетата няма храна, дават нещо от типа на гранули за зайци / смеските/.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   NastyGirl Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 64
  • Регистрация: 28-March 10

Публикувано: 13 May 2010 - 06:15 PM

Има ли много кучета? Боже,много искам да отида до там,но ще ми се скъса сърцето сигурно....
Между другото моето куче почина тия дни и ще се оглеждам за ново....Ще ми се да спася някоя мила душица от приют.....Но искам някое по-дребно кученце/и заради децата,и заради това,че е пренаселено в нас/,има ли такива там?
User's Signature

Ние знаем,че не можем да спасим кучетата по целия свят,но знаем,че можем да спасим целия свят на едно куче!

#12 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 13 May 2010 - 06:23 PM

NastyGirl
Едно голямо браво за доброто Ви сърце.

Пишете на лични на hopie. Сигурна съм, че ще ви помогне да намерите приятел измежду душиците в изолатора.

#13 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 14 May 2010 - 11:52 AM

Здравейте,
Извинявам се, че не съм писала тези дни, но работа, болести, а вчера и нямахме ток и нет цяла вечер заради страшна буря тук.
Настигърл, ако искаш куче от приюта с удоволствие ще ти вземем! Пиши ми какво искаш. Значи първия път като ходихме там беше болонката от темата на Жулиета, после наши приятели ходиха 2 пъти като взеха 3 бебета, но веднага им намерихме домове, трябваше други от групата да отидат за майката, която не е малка като габарити ;) де, но по-различни причини до момента това не можа да се случи. Та мисълта ми беше, че болонката на Жулиета вече не е в приюта- видях я без маркировка в нашата градска градина ( почти съм сигурна, че е тя защото две кучета с едно и също петно на същото място на гръбчето от масло от кола трудно може да се засекат). Но от тогава не съм виждала кучето и все не ми остава време да го потърся. В момента у нас сме прибрали 1 страшно сладко и гальовно коте "тип Уискас" мъжко на около 6-7 месеца и му търсим постоянен дом. То явно е било подхвърлено тези дни- приятелят ми го намери онзи ден из под кола в Дружба, но котето е било домашно 100 % и е с чиста козина и без бълхи и след хапче п/в паразити не изкара нищо. Абе личи си, че е било добре гледано. Ходихме да разпитваме наоколо за стопаните му, но никой не знае нищо, само че котьо се въртял пред блока от 2 дни и се криел м/у колите, което ни наведе на мисълта, че явно е натирен. Та, Цветелин ще го прибере временно от нас у тях защото нашите две женски котки нещо не го кльопат много много .....
Но да се върна на кучетата- ще търсим болонката и ако някой я иска да пише! Също така няма проблем да изкараме и други кучета от приюта стига някой да ги иска! Едната жена от нашата група може да осигури временен дом за още 1-2 кучета и така или иначе тези дни ще се опитаме да вземем от приюта за този временен дом. Същата тази жена сега се грижи и за 3 бебета котета, та, ако някой иска пък бебе коте.....
И последно, най-накрая успях да си вляза в профила в ютюб и довечера ще кача и клипчето от приюта, което вече доста остаря, но поне да видите какво е там....
В приюта няма много кучета- около 10тина май е обичайната бройка. Клетките са само 6 като едната май не се използва или пък само за бебета е. Доста е мизерно и принципно мястото е далече от Плевен / на около 10 км и трудно за намиране/.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Julieta_Romeo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 401
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Плевен
  • Interests:Всякакви животни (най - вече кучета) 1 куче - Дейзи - дакел - 1 год. 8 месеца и 28 дни :) Др. интереси: интернет ,филми за животни, форуми за животни,музика, тенис,футбол

Публикувано: 14 May 2010 - 01:32 PM

И ние също нямахме интернет и от този дъжд... сега отивам да я търся дано я намерим и ако някой я иска да пише на hopie или на мен :ba_025: Взела съм й и храна дано да я видя. И ние след няколко месеца ще се местим на Дружба така, че дано да има попадения на котета и кучета :md_064: Отивам из центъра и ако я намерим ще пиша :smile:
User's Signature

http://i48.tinypic.com/2zq7gb9.jpg <--- by Julieta_Romeo

#15 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 15 May 2010 - 12:50 AM

Ето и клипа най-накрая от нашия "приют".

и 1 снимка на чаровника Уискас само

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   JennyB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 25-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 May 2010 - 12:37 PM

Показване на мнениетоhopie, в 14 May 2010 - 11:57 AM, написа:


В приюта няма много кучета- около 10тина май е обичайната бройка. Клетките са само 6 като едната май не се използва или пък само за бебета е. Доста е мизерно и принципно мястото е далече от Плевен / на около 10 км и трудно за намиране/.


Наистина, 10 кучета за 6 клетки е много обнадеждаваща информация! Доколкото разгледах на клипчето, клетките, макар и безкрайно мизерни, но си имат вътрешно помещение и оградено дворче, което също ми хареса. Кученцата ми се видяха активни, не забелязах никой изхърбавял, и Слава Богу - все пак 10-ина кучета хранят и грехота би било да ги ограбват съвсем.

Браво, hopie, :rc_036: Браво на вашата групичка за това, че не се отказахте и вече реално действате в помощ на тези кученца! Пожелавам на вече осиновените да не се отърват от човешки ласки, а на вас - кураж и сили!

Въпрос: нали ги кастрират там, при вас? (В смисъл - качествено)

П.П: има едно кученце на клипчето - леко рошавко, черничко, с бяло на вратлето - видя ми се доста социализирано и ласкаво :wub: Дано се намери хубав дом и за него!

#17 Потребителят е офлайн   NastyGirl Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 64
  • Регистрация: 28-March 10

Публикувано: 15 May 2010 - 07:09 PM

да си призная очаквах по-голяма мизерия и много кучета....Но това,което виждам ме обнадеждава!
Hopie,ако видиш за в бъдеще някое дребно кученце,щракни една снимка и ми прати.Трябва да го харесат всички вкъщи,това му е лошото,вкл и децата...малко сложно.Но рано или късно знам,че ще намеря и ще дам дам шанс на някоя мила душица :db_046: А може и тя сама да ме намери както стана с котката ни :md_064:
User's Signature

Ние знаем,че не можем да спасим кучетата по целия свят,но знаем,че можем да спасим целия свят на едно куче!

#18 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 16 May 2010 - 02:10 PM

Всъщност условията принципно не са лоши наистина-действително има вътрешно помещения и външно дворче. Лошото е, че не се полагат адекватни грижи, както изглежда за тези животни- това, което знаем е, че биват залавяни по изключително груб начин- с ритници, с предозиране с упойки и прочие. После в приюта не ги хранят почти- както казах хранят ги с някакви смески за птици или зайци, докато дивите прасета в задния двор са изключително едни и прехранени, както може да се види на снимката. Грижата за тези животни вътре е на принципа "което оцелее". Кастрациите са друг голям проблем- именно, че няма качество на кастрациите! Или не се правят, или се правят про-форма или пък много зле и после кучето не се поглежда дни наред. Това го казвам защото се нагледахме на кучета с марка по улиците, които са или бременни или наскоро родили или разгонени. Хора ни казват за много случаи на кучки, на които им излизат вътрешностите след тези операции. Дори на клипа се вижда едно черно по-едро куче- на него му висеше една топка под корема, което било следствие от кастрацията.
Жени, кучето с черно и бяло, за което питаш беше майката на две кученца. Ние казахме, че ще отидем втори път, за да вземем кученцата, м/увременно решихме да изкараме и майката, но при второто посещение ги нямаше вече, като човекът там не е могъл да даде информация за тях( втория път ходиха други хора, а не Цветелин и аз).
NastyGirl, може би е най-добре да отидете до там самите вие (тъкмо ще занесете и храна на кучовците, че имат огромна нужда от това) и да разгледате и си изберете кученце на място. А освен това сега по улиците има толкова много бебета бездомничета, че е никакъв проблем да си харесате някое. За намирането на приюта мога да ти помогна със снимка от google maps. Също така, ако ние намерим някой мъник скоро ще ти пратя снимка, разбира се.
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   kittykat.ruse Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 02-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе
  • Skype:

Публикувано: 18 May 2010 - 08:21 AM

Показване на мнениетоhopie, в 16 May 2010 - 02:15 PM, написа:

Всъщност условията принципно не са лоши наистина-действително има вътрешно помещения и външно дворче. Лошото е, че не се полагат адекватни грижи, както изглежда за тези животни- това, което знаем е, че биват залавяни по изключително груб начин- с ритници, с предозиране с упойки и прочие. После в приюта не ги хранят почти- както казах хранят ги с някакви смески за птици или зайци, докато дивите прасета в задния двор са изключително едни и прехранени, както може да се види на снимката. Грижата за тези животни вътре е на принципа "което оцелее". Кастрациите са друг голям проблем- именно, че няма качество на кастрациите! Или не се правят, или се правят про-форма или пък много зле и после кучето не се поглежда дни наред. Това го казвам защото се нагледахме на кучета с марка по улиците, които са или бременни или наскоро родили или разгонени. Хора ни казват за много случаи на кучки, на които им излизат вътрешностите след тези операции. Дори на клипа се вижда едно черно по-едро куче- на него му висеше една топка под корема, което било следствие от кастрацията.

Като за начало - манджа, когато имате възможност-носете, ако имате нужда от помощ - пишете, а по-нататък ще се пита какво и колко е отделено като финанси за това място и защо са такива условията и защо се работи така с животните.
Ще бъде добре, ако можете да документирате няколко разгонени-кастрирани кучки... след което ще се научат да кастрират както трябва... доброволно или доброзорно - няма значение, важни са само живота и здравето на кучетата.

#20 Потребителят е офлайн   hopie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 28-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 03 June 2010 - 10:26 PM

Вчера ходихме до приюта, но не ни пуснаха тъй като отидохме към 19 часа, т.е. в извънработно време за приюта. За момента момчето, с чиято кола ходим може да отдели време само след работа. Ще опитаме и в събота, но пак се съмнявам, че ще ни пуснат.
Иначе отвън не се чу лай на много кучета. Интересно къде са тогава кучетата от центъра ни?!? :eg_033: Едното от кучетата, което ще търсим е болонката от темата на на Жулиета-Ромео.

За момента аз почти не виждам кучета вече из града, но ще ходя въоръжена с фотоапарата барем направя някоя компрометираща снимка, но май някой вече се е погрижил за всичко да бъде покрито....
User's Signature

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни