Dog.bg Форуми : Изолатор Каменар, ВАРНА

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатор Каменар, ВАРНА

#41 Потребителят е офлайн   ljubov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 16-April 08

Публикувано: 28 June 2009 - 02:07 PM

Българските закони както и европейски приети от ЕП са задължителни за изпълнение за всички хора и организации без значение държавни общински частни чужди действащи на територия на България Нарушение на закона е преступление което се наказва В нашия случай наказанието е административно В България след приемането на ЗЗЖ априоре животното не може да бъде евтанизирано след 14 дни престой няма значение къде В случаи посочени в ЗЗЖ чл179ал2 т1 2 и 4 от ЗВМД евтаназията се допуска след поставянето на диагноза което априоре задължение на ветлекар и изследвания в случай агресивно поведение наблюдения които се фиксират както и всички изследвания Ясно и изчерпателно Коментариите са абсолютно излишни Нарушителите на закона тряба да бъдат наказани след като не се правят изследвания -наблюдения и няма поставена в основа на тях диагноза-заключение приложена към протоколаЗа моя радост успях с помощта на един достоен човек депутат в местен парламент за съжаление вече не е сред живите да не допусна функционирането на бъвш изолатор При нас той бил е частен Единствен с този статут в България Иначе ситуацията във Видин би била същата както в повече градове Постъпих абсолютно правилно Вспомните колко помия беше излита на моя глава Успях да спася стотици животни Някои от тях умряха на улицата но умряха свободни За този период във Видин не стана бум с нарастване на бездомните животни Недостатъчно хранене болезти гана парвироза свършиха работата си А и бездушните хора внесли лептата си Направихме с 4 лапи преброяване на бездомни кучета и котки в община Видин Кучетата са общо заедно със селата между 600 и 700 Котките са малко повече От 10август 4 лапи живот и здраве ще започнат кастрация във Видин В момента тече процедура по финализиране на предоставяне на 29дка земля от държава за общински приют който ние искаме да направим и да работи като природен център Местоположението и площ това позволява Има и възможности да намерим финансиране И не е законаът е пречка а хората Едни пречат други не искат да помагат трети викат че нищо няма да стане четвърти стоят с ръцета в джобове и се хилят и тн А аз действам и вярвям че ще стане Така че махнате в изолатори Видински изолатор Той не съществува отдавно И съм убедена че ще остане завинаги в миналите времена

#42 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 28 June 2009 - 11:04 PM

И на нас ни се искаше да ходим през почивните дни, но уви за сега е невъзможно. Надявам се скоро да имаме възможност да отидем в работните, да направим контакти и да проучим възможностите и условията за посещаването и през почивните дни.
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   radinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 29 June 2009 - 02:15 PM

Днеска бях в Каменар търсих си изгубеното куче да не би да е там,също исках да си осиновя куче за двора.Със сто зора момичето ни пусна да разгледаме.Вътре беше мръсно,тъмно горките животинки и като ни видяха така заскимтяха.За сега не съм осиновила куче в процес на мислене съм
User's Signature

Намерете ни във Facebook-a - Санбернари България - да се събем любителите на тези прекрасни кучета.

#44 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 29 June 2009 - 04:12 PM

radinka,

видяла си мизерията в Каменар. Ще сториш голямо добро на някоя от животинките там, ако я осиновиш. Там всички са наплашени, отчаяни, но измъкнат ли се, ще си имаш предано другарче / пазач в твоя случай.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#45 Потребителят е офлайн   ljubov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 16-April 08

Публикувано: 29 June 2009 - 11:20 PM

Действиято на това момиче е противозаконно!чл43 ал1 т4 - кметовете които стопанисват приюти в случай изолатори осигуряват свободен достъп на гражданите

#46 Потребителят е офлайн   Nella Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 01-July 09
  • Gender:Female

Публикувано: 01 July 2009 - 09:16 AM

Здравейте момичета, мили дами,
и аз като много други случайно попаднах тук, исках да намеря инфо за организация, към която да се обърна за помощ за бездомно куче и ред други въпроси имах, но всъщност докато четох цялата тема и аз си направих извода, че ПАК и ОТНОВО сами със собствени сили трябва да се погрижим......
Искам да науча КАКВО стана със желанието ви за ходене до Каменар?.....и аз искам да помогна и мога да помогна...но трябва да получа повече информация от Вас!
Благодаря ви! :smile:

#47 Потребителят е офлайн   radinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 July 2009 - 10:00 AM

:af_089: Днес си осинових най-голямото куче от изолатора в Каменар.Има го на снимка на предната страница.Бялото което прилича на аляски маламут.След като се изкупем ще кача снимки.Кучето е обучено,много спокойно и кротно което ме води на мисълта че или е изгубено или е изхвърлено заради размерите си.И големите му очи особено синото така мило ме гледаха като го изведох от там...усещането е супер да знаеш че си помогнал на някой
User's Signature

Намерете ни във Facebook-a - Санбернари България - да се събем любителите на тези прекрасни кучета.

#48 Потребителят е офлайн   Francesca Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 07-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 July 2009 - 10:28 AM

radinka, :rc_036:
Дано да сте щастливи и да се обичате дълги години

#49 Потребителят е офлайн   pakito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 176
  • Регистрация: 25-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Варнa

Публикувано: 01 July 2009 - 10:46 AM

Живея в района на Медицинския университет и мога да дам инфо за кучетата от поста на Уинд или поне за майката с бебетата. Майката е на 1 година с точност и отговаря на името Принцес , мисля че има нещо питбулско в нея , ако съдя по мускулатурата на тялото й или поне това което е останало от нея. Тя по никакъв начин не е агресивна , доста е добра и спокойна. Миналата година кастрирахме майка й и отглеждахме в нашата градинка нейната майка и бебетата , докато в един момент изчезнаха малките , а майка й се върна в стария си район. Принцес се завърна в детския си бебешки район най-много седмица преди на роди. След като роди й направихме доста хора къщичка от стари кашони и други материали , вътре беше застлано с стари дрехи и стари одеала. Доколкото знам за Принцес се е обадила ветеринарка от нашия район по настояване на майките в градинката и някои други кучкари. Хората се плашеха от малките , т.к. всеки си представяше някаква глутница .
За другите 2 кучета не мога да дам точно инфо , т.к. трудно ги разпознавам , но мисля че второто под Принцес което е легнало е също женска и отговаря на името Бела , за нея се грижеха едни момчета които продаваха дюнери , тя цял ден стоеше с тях , а вечер се връщаше да преспива в градинката.
Последното, най-тъмното куче е също на около година , то също беше ново в нашия район и също по никакъв начин не е агресивно. За него , за съжаление незная много.

п.с. надявам се поста ми не е много объркан и честито на Радинка за новия четирикрак приятел.

#50 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 July 2009 - 10:53 AM

Показване на мнениетоradinka, в Jul 1 2009, 11:00 AM, написа:

:af_089: Днес си осинових най-голямото куче от изолатора в Каменар.Има го на снимка на предната страница.Бялото което прилича на аляски маламут.След като се изкупем ще кача снимки.Кучето е обучено,много спокойно и кротно което ме води на мисълта че или е изгубено или е изхвърлено заради размерите си.И големите му очи особено синото така мило ме гледаха като го изведох от там...усещането е супер да знаеш че си помогнал на някой

Страхотно! Браво на вас!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#51 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 01 July 2009 - 11:02 AM

Поздравления Радинка. И на мен това куче ми направи голямо впечатление. Изглежда ми много познато, но уви не мога да се сетя от къде. Куч както се вижда доста прилича на хъски, така, че незнма до колко ще стане пазач, но определо ще те дари с много любов и юастие. Желая ти и успех с откриването на мъничето. Благодаря ти, че го измъкна!


Nella в момента една от съформуките се старае да извоюва достъп до приюта поне в два дни от седмицата, като един да е от почивните. Предполагам, че когато има развитие ще пише тук и вече ще можем да се организираме сериозно.
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   Nella Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 01-July 09
  • Gender:Female

Публикувано: 01 July 2009 - 11:17 AM

Nella в момента една от съформуките се старае да извоюва достъп до приюта поне в два дни от седмицата, като един да е от почивните. Предполагам, че когато има развитие ще пише тук и вече ще можем да се организираме сериозно.
[/quote]


Да, благодаря за отговора, непременно ме ИМАЙТЕ В ПРЕДВИД! Не съм се записала просто ей така да си драскам....наистина мога да направя нещо, макар и минимално за тези животинки....но както се казва ОТ СЪРЦЕ!
P.S. Предполагах, че са в мизерия тези клетници, но поне си мислех, че са в метални клетки като решетки.....а от снимките виждам нещо като фазери, някакви дървении........кой отговаря за приюта, общината ли?

Честито на "хъскито"!....мила осиновителко, знай че мигът, в който си го взела, е бил най-щастливия в живота му!...и то ще ти се отблагодари стократно за твоята доброта! :ba_025:

#53 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 01 July 2009 - 12:00 PM

radinka, много се радвам за кучето!
Само да не ви избяга както другото и да не се озове пак в Каменар.
От все сърце ви пожлавам да намерите и малкия. Наистина :smile:

#54 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 July 2009 - 01:32 PM

Радвам се за късметлията!

Ако сте го взели днес (01 юли) сутринта, ние питахме един от шофьорите и за това куче. Каза, че е обещано. Питахме откъде е хванато и дали пък собствениците му не го търсят - "щом е било навън, значи е улично". Но не ни каза, че е вече осиновено (ние бяхме там от 11.30 до 13, но не ни пуснаха под предлог, че имали събрание).
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#55 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2009 - 01:40 PM

Значи Радинка да напише кога са били там и как са успели да влязат.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   radinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 July 2009 - 02:28 PM

Днеска баща ми и брат ми бяха там от 9:00 до 9:30 и са го взели кучето.Даже вече е изкъпано има объркване някъде.
User's Signature

Намерете ни във Facebook-a - Санбернари България - да се събем любителите на тези прекрасни кучета.

#57 Потребителят е офлайн   Nella Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 01-July 09
  • Gender:Female

Публикувано: 03 July 2009 - 08:48 AM

Показване на мнениетоradinka, в Jul 1 2009, 03:28 PM, написа:

Днеска баща ми и брат ми бяха там от 9:00 до 9:30 и са го взели кучето.Даже вече е изкъпано има объркване някъде.


Как се чувства кучето?...свиква ли с вас.....а как го кръстихте? :smile:

#58 Потребителят е офлайн   radinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 July 2009 - 08:57 PM

Първият ден когато взехме кучето то едва вървеше нямаше сили за нищо.Сега му давам витамини за костите понеже две седмици само е лежал в клетка колкото него голяма и е схванат.Има ранички по крачетата които лекуваме сега.Всеки ден му осигуряваме лека разходка да не го преуморим и днес вече потичва.Казвах имена които се сетя и тои реагира на Рекс и Рекс остана :) Скоро ще кача снимки толкова красиво куче е как са успели да го оставят никой не ми вярва от къде съм го изкарала.Покрай него много съседи и познати решиха да си осиновят куче от Каменар :) Мисля че свиква с нас,почна да се закача,да гони играчките си :0
User's Signature

Намерете ни във Facebook-a - Санбернари България - да се събем любителите на тези прекрасни кучета.

#59 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 04 July 2009 - 02:38 PM

Браво, Radinka, за доброто, което стори на кучо.

Да се радвате на Рекс и той на вас дълго време!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#60 Потребителят е офлайн   asar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1351
  • Регистрация: 22-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 August 2009 - 04:30 PM

Не знам дали тук е най-подходящото място да пиша. В момента съм във Варна - в райнна на ВСУ. Тук има една кучинка с 7 бр. малки, която има нужда от помощ. Малките са родени и живеят в двора на едно от заведенията на плажа. Кучинката не е слаба, но е пълна с кърлежи. Днес извадих от главата и поне 100 кърлежа. Разгледах и бебетата - и те са пълни с кърлежи. Да не говориме за бълхите. Кучинката според мен е в начален стадии на краста - веч
е е започнала да губи козина по врата си. Излишно е да казвам, че кучето не е кастрирано - едниственото женско в района. Наоколо има доста мъжки - всичките кастрирани и с номера на ушетата. Ако някой може да помогне - да поеме бебетата - някои от тях са много красиви и поне да обезпаразитиме кучинката - нека да ми звънне 0889 309 123. За сега съм дала само хапче за вътрешно обезпаразитяване. Мисля да купя пудра, но дори не знам къде има магазин за такива неща във Варна. Пак моля - ако някой може да помогне нека тази вечер да ми звънне или утре сутринта. После заминавам.

User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни