Dog.bg Форуми : Изолатор - Перник(бившия КЦ)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (25 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатор - Перник(бившия КЦ)

#41 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 17 July 2009 - 08:40 PM

Явор 50

Ами доколкото знам това е положението в почти цялата страна. Освен в случаите, когато има назначен доктор на договор в общината. Така се тълкува закона и доколкото ми е обяснено не е грешно. Общината възлага на частна фирма да извършва дейността по ОБЩИНСКАТА програма за овладяване на кучешката популация.

Пък и защо не се запитахте за това, когато д-р Ирена Цанова извършваше дейността с частната фирма ЕТ "Райс"?
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#42 Потребителят е офлайн   SMitreva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:center][url="http://www.youtube.com/watch?v=EZoC4VsJogQ"][img]http://s57.radikal.ru/i158/0909/fd/d193320d4145.jpg[/img][/url][/center]

Икона за мнението  Публикувано: 18 July 2009 - 06:44 AM

Извинявам се за отклонението от темата но имам един въпрос: sheba вашата роля в приюта в Перник каква е?

#43 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 July 2009 - 07:20 AM

Аз пък недоумявам защо не действате в насока спонсори. Само с парите от общината няма да сколасате, то е ясно. Отидете при вносителите на храни, обещайте им звездите. Един оправен човек може да направи чудеса. Пльоснете един рекламен винил, нещо от рода на "Нашите кучета са добре нахранени благодарение на..." Говорете с общината да ви отпуснат един мизерен билборд, който да преотсъпите на тези, които се съгласят да ви дават храна -дали с намаление или даром, както успеете да се преборите. Ако имате медийни изяви, обещавайте реклама. За всеки вносител има значение имиджът му, възползвайте се. Ако не стане при едни, отидете при втори, трети, пети...
Същото направете с вносители на кучешки легла, съдове, обезпаразитяващи препарати...
За да твърдите, че сте направили голяма крачка трябва да положите много труд, не може да чакате някой да дари 20 лева, за да купите храна, при това от магазина. Не е това начинът да се поддържа такова място.
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 July 2009 - 07:45 AM

Показване на мнениетоИлит, в Jul 19 2009, 05:20 AM, написа:

Аз пък недоумявам защо не действате в насока спонсори. Само с парите от общината няма да сколасате, то е ясно.


Те от общината още не могат да вземат и лев, ти говориш за спонсори. Ехо, Перник, поразмърдайте се, само с подписан договор не става. Ако искате да вършите нещо наистина, трябва да сте по-настоятелни. С една крачка не става, пътят е дълъг и трънлив.

#45 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 19 July 2009 - 11:48 AM

може да нямат достатъчно хора и да не им стига времето. ако някой от тук четящите и посещаващи форума може да им помогне в това отношение, без значенеи дали е от перник или не, нека да не се колебае и да го направи. все пак предполагам идеята на повечето от нас тук е да се помогне на колкото може повече животни независимо дали аз ще го направя или ти.
в началото, когато им е най-трудно нека повече хора им помогнем.

#46 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 July 2009 - 12:00 PM

Показване на мнениетоfanfann, в Jul 19 2009, 10:48 AM, написа:

може да нямат достатъчно хора и да не им стига времето.


Сигурна съм, че е така! И последното, от което имат нужда е нечии упреци, че не вършат достатъчно.

#47 Потребителят е офлайн   SMitreva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:center][url="http://www.youtube.com/watch?v=EZoC4VsJogQ"][img]http://s57.radikal.ru/i158/0909/fd/d193320d4145.jpg[/img][/url][/center]

Икона за мнението  Публикувано: 19 July 2009 - 05:52 PM

Аз мога да ви кажа,че хората не са малко. Сравнявам двата приюта - Казанлъшкият и Пернишкият. Вторият има достатъчно хора за да се заемат на различни фронтове и да се свърши всичко. Казанлъшкият се обслужва от 3 човека. Двата приюта имат еднакъв брой кучета.Пернишкият са хората са двойно повече. От което следва,че може един човек да се заеме и с това, за което писа Илит. Чрез форума в момента има някакви постъпления, но не може да се разчита само на това, защото то е най-несигурното. В друга тема имаше румънец, който сподели опита им и как са овладяли популацията. Той пише именно това,че ако общината им е плащала 1500 лв месечно, то те от спонсори са набавяли месечно по 2000 лв. Което е именно това, за което говори Илит. Няма място за думата нападки, това е истината. Ако те не се размърдат ние от страни нищо не можем да им помогнем, освен да заделим 20 лв.

#48 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 19 July 2009 - 09:18 PM

Румънеца мисля, че пишеше 2500 от общината, а 1000 от дарения, но както и да е.....
Аз съжалявам, че не мога да помагам в пълния си капацитет, защото съм по майчинство- имам дете на 1 год. и 5 месеца и смятам, при условие, че заради кучетата съм се изпокарала с цялата си рода правя всичко по силите си. А Вие все пак извинете, но ни познавате от вчера - не знаете през какъв ад сме минали, за да стигнем до тук, така че наистина не ни е до упреци. Хората не са два пъти повече, защото доброволците сме само трима а аз и не мога да кажа, че на място съм много полезна, тъй като рядко ходя защото няма кой да ми гледа детето - при това живея и в София.
Когато мога, при всяка свободна минута гледам да помагам.
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#49 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 July 2009 - 07:40 AM

Не е имало упреци. Само подсказка, как можете да си улесните живота. Не разбирам защо я възприемате като упрек. А и липсата на време я разбираме прекрасно -всички работим, имаме деца, семейства, собствени кучета... Точно по тази причина малкото време, с което разполагаме, трябва да се използва оптимално, за най-полезните неща.
Както и да е. Забравете какво съм казала.
Пожелавам ви успех:)
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   SMitreva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:center][url="http://www.youtube.com/watch?v=EZoC4VsJogQ"][img]http://s57.radikal.ru/i158/0909/fd/d193320d4145.jpg[/img][/url][/center]

Икона за мнението  Публикувано: 20 July 2009 - 09:55 AM

Знаете ли sheba сега, като и до сега, ви пиша моето си мнение. Хубаво е, че пишете за собствените си анганжименти, но това не помага на животните. Както пише в горният пост всеки от нас има такива лични ангажименти и животни, които гледа паралелно с това и помагаме с каквото можем, но не само с писане в този форум.
Аз колкото и пъти да ходих в приюта в Перник вас не видях. Запознах се с всички останали и разговарях с всеки от тях. Помагам с каквото мога и се опитвам да уредя някаква помощ за в бъдеще за вашият приют. Не само това, ще се опитам и благотворително да продам материали на дружеството ви, за да докарам някакви средства за него.
С една дума - това което написах и пиша го виждам с очите си и добивам информация от самите членове на това дружество, визирам самата ви шефка на дружеството Тони, която виждам всеки пък когато съм в приюта Перник. Може да познавам х ората от вчера - може и така да е - но ги познавам лично и съм разговаряла и видяла и помогнала за общото добро и за доброто на животните.
Питах ви и пак питам защо е необходимо вие да отговарята на всеки пост в този форум, когато вие не участвувате така активно, както сама се изразихте, а и каквото е моето наблюдение.
В случая с Балто не помогнахте с писането си, а отблъснахте желаещите да спонсорират лекуването и изхранването на това нещастно същество. Защото не проумяхте, че темата е за помощта към и единствено за Балто, а не за вашето дружество.
Сега пък се засягате от написаното от Илит, а не проумявате, че това са готови идей, които могат много добре да се реализират от членове на дружеството и да донесат необходимите ви средства. Кой в живота дава така наготово идей за реализация???? Вместо да сте благодарни, че някой мисли за вас и вашето начинание, вие обратно на това попарвате с думите си всичко, което хората пишат и предлагат.
Всички ние имаме свои проблеми и си ги решаваме, София има 2 изолатора и там има много повече животни отколкото във вашият приют и също има проблеми, които се решават от доброволци, които се спонсорират от този форум. Въпреки това много хора протегнаха ръка и предложиха помощтта си, но вие май приемате само финансова помощ, а добрите идей и пожелания за бъдеща реализация отхвърляте като ги наричате упреци. Преди да отблъснете всички нас, желаещите да помогнат в този тежък за дружеството ви и приюта ви момент, преосмислете разумно поведението си и пасанията си тук във форума. Вярвайте те не помагат нито на дружеството нито на приюта ви.


#51 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 20 July 2009 - 10:15 AM

Явно оценяването на чуждата помощ не е много по силите на хората от "Дай лапа". След като през 2007-а г. "Четири лапи" работи безвъзмездно близо месец в Перник и кастрира над 400 животни (за съжаление проектът е съвпаднал с най-натовареното време на доброволците, та затова не са били много активни), накрая за благодарност получихме едно писмо, с което председателката на "Дай лапа" Ваташка ни обвинява в куп щуротии, включително и че сме "усвоили" 50 000 евро... Извинение още не сме получили.

Въпреки това, в името на гадинките, ето и още един съвет: за да ви тече по-добре работата, изработете си план за бъдещите няколко месеца - какво ще се прави, колко ще струва, кой за какво е отговорен и т.н. Поставете си постижими цели. Опеделете кои са приоритетите - кастрацията, лечението на закъсали животинки, задомяване на бездомни или нещо друго. Очевидно, че бюджетът не ви стига за всичко (нищо, че дълго време се твърдеше отново от "Дай лапа", че месечният бюджет е десетки хиляди), но разпределете разходите така, че поне приоритетните дейности да се покриват, а останалото да идва от дарения и спонсори.

И последен съвет - оправете си административно-правните бакии. Предстоят проверки и на РВМС, и на прокуратурите. Да не говорим, че от името на "Дай лапа" не можете (а и не е редно) да събирате дарения за дейност, която по документи извършва друго юридическо лице...
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   SMitreva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:center][url="http://www.youtube.com/watch?v=EZoC4VsJogQ"][img]http://s57.radikal.ru/i158/0909/fd/d193320d4145.jpg[/img][/url][/center]

Икона за мнението  Публикувано: 20 July 2009 - 10:34 AM

yavor50 много добри съвети и много на място, но има една подробност, която явно не я знаят тук във форума....председателката на дружеството - Тони и останалите - Диана, д-р Станкова, съпругът й - нямат време и не влизат тук в този сайт. Те няма как да стигнат до тези съвети, защото те работят всеки миг за този приют. Викат ги от различни места на Перник да прибират за кастрация, майки, бебета, трупове.... Именно това имам предвид в горният си пост, че въпросната личност, която така активно отговаря на всеки пост за Пернишкото дружество или Пернишкият приют е далече от тази активност и действията свързани с приюта....., по тази причина и вашите и нашите и общите съвети които тук пишем са излишни, хората си работят и не седят във форума.

#53 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 20 July 2009 - 10:40 AM

здравейте,
аз не съм от София или Перник и не познавма нито един от Вас, както и Вие мен, но бих желал да помоля да си отправяте нападки и други подобни на ЛС. Какъв е смисъла да се наводнява темата с взаимни обвинения. Предполагам всеки е прав за себе си и докато не се видите и разберете лице в лице няма да има консенсус.
звучи лигаво, но заедно ще можете повече.
и аз обещавам да не спамвам повече темата ако нямам нещо конкретно за казване.

#54 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 20 July 2009 - 10:46 AM

стига с тия нападки! нападки няма, всичко написано са съвети, които е хубаво да бъдат поне прочетени трезво! Всеки даден съвет е от хора врели и кипели. Всеки един от тях е срещнал по пътя си някаква трудност и стига да е успял да намери изход, по-добре е да получим наготово решението, не мислите ли?
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 July 2009 - 10:54 AM

Съвети, нападки ... на който както му харесва да го нарича ама на мен даже като страничен наблюдател ми е гадно да ги чета тия неща. Представям си да влезе тук някой съвършено неангажиран с каузата човек. Не ми се мисли какви изводи ще си направи. Всичките тези неща да се уточняват в публичното пространство пред очите на всички е меко казано грозно. Това е лично мое мнение.

#56 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 20 July 2009 - 01:25 PM

Цитат(MechoPuh @ Jul 20 2009, 11:54 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Съвети, нападки ... на който както му харесва да го нарича ама на мен даже като страничен наблюдател ми е гадно да ги чета тия неща. Представям си да влезе тук някой съвършено неангажиран с каузата човек. Не ми се мисли какви изводи ще си направи. Всичките тези неща да се уточняват в публичното пространство пред очите на всички е меко казано грозно. Това е лично мое мнение.


да и за това не е виновен Явор, Соня, Илит, Бо, ти
виновни са си от Перник

защото като тръгнеш да минаваш река си правиш сметка можеш ли да плуваш

Цитат
за да ви тече по-добре работата, изработете си план за бъдещите няколко месеца - какво ще се прави, колко ще струва, кой за какво е отговорен и т.н. Поставете си постижими цели. Опеделете кои са приоритетите - кастрацията, лечението на закъсали животинки, задомяване на бездомни или нещо друго. Очевидно, че бюджетът не ви стига за всичко (нищо, че дълго време се твърдеше отново от "Дай лапа", че месечният бюджет е десетки хиляди), но разпределете разходите така, че поне приоритетните дейности да се покриват, а останалото да идва от дарения и спонсори.

И последен съвет - оправете си административно-правните бакии. Предстоят проверки и на РВМС, и на прокуратурите. Да не говорим, че от името на "Дай лапа" не можете (а и не е редно) да събирате дарения за дейност, която по документи извършва друго юридическо лице...


ето това е истината която от Прник пропускат




#57 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 20 July 2009 - 03:25 PM

Благодаря на всички за това, което правят за животните.
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#58 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 20 July 2009 - 05:17 PM

Здравейте отново.
SMitreva в "изолатора" е изготвен график за доброволците. Всеки ден има по един човек, който помага. Кажете кога ще идвате пак, за да съм там и да се запознаем щом толкова Ви интересува моята дейност. Работата на доброволеца е да помага безвъзмезно с каквото може, а моята е да се обаждам за храна, да говоря пред медии, да пиша статии, да участвам в пресконференции, да контактувам с институции. Огромна е ролята ми за това, че Перник е единствения град, в който Сдружение стопанисва "изолатор" макар и чрез частна фирма. А това, че седя пред компютъра е пак доброволна работа.
А когато идвате кажете да Ви включа в графика за доброволци, защото освен снимки в изолатора има нужда и от черна работа.
Дори и факта, че участието ми в БТВ при Бареков допринесе за включването ни в конкурса за обществена поръчка е достатъчен.
Благодаря на всички, които помогот отново.
Винаги съм се стремяла да избягвам конфликтите между хората, които защитаваме една кауза......все пак трябва да загърбим различията си в името на животните, защото само така ще им помогнем.
Благодаря.

А и между другото - утре имаме пресконференция, на която естествено аз ще отговарям заедно с Тони и в момента пиша прессъобщение.

А на Anuk ще кажа, че за нас бе най - важно да спечелим битката и да спрем избиването на животните. Който помага не мисли за последствията. ...........
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#59 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 July 2009 - 05:23 PM

Утре, от 13.00ч., в Перник ще има пресконференция с участието на общината и Пернишкото дружество за защита на животните. Добре би било който има възможност да присъства, за да се подкрепи дружеството. Тук можем да си казваме кривиците и да се критикуваме, но навън трябва да се подкрепяме. Иначе има опасност бившият изолатор да се даде на фирма, която тихомълком ще изтрепе много кучета.

#60 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 22 July 2009 - 01:12 PM

Как мина пресконференцията?

  • (25 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни