Dog.bg Форуми : Изолатор - Перник(бившия КЦ)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (25 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатор - Перник(бившия КЦ)

#1 Потребителят е офлайн   Cocoa__ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 416
  • Регистрация: 01-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Перник
  • Interests:Животни, природа, музика
  • Skype:

Публикувано: 11 August 2008 - 10:44 AM

Банкова сметка за набиране на дарения

име (name): Сдружение `Дай лапа` (Sdrujenie `Dai lapa`)

IBAN: BG34PRCB92301020377120

BIC: PRCBBGSF


При банка(Bank): ПроКредит Банк ProCredit Bank
User's Signature

И ако опитът не достигне своята цел, поне ще имаш честта, че си го предприел

#2 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 18 June 2009 - 11:14 AM

Здравейте на всички, които обичат животните. Най - накрая Сдружение за защита на животнита "Дай лапа" е стопанин на общинския "Изолатор". Написах го "кастрационен център", защото това е една от амбициите ни да го пререгистрираме като такъв. Условията са кошмерни, но с добро желание и ентусиазъм успяваме някак. Бюджета от Община Перник е ограничан и затова всеки, който иска да помогне с каквото и да е ще подобри условията на съществуване на постоянно пребиваващите кучета там, които както всички кученца са големи сладури.
А това е Мечо. Той е много добър и обича да си играе. Игрите му са малко груби, но това е защото се налага да седи вързан от време на време, защото все още нямаме условия за отделни ограждения на животните, в които да са свободни. Ядосва се като гледа другите да си играят.
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Това са Лейла и Чери. Лейла имаше за кратко късмет да бъзе с дом за 6 месеца, след което собственичката се обади и каза, че не може да я гледа повече....... Чери и е приятелка - много е мила и има страшно чаровни очи.
Прикачена снимка
А това е Малчо- душичката малко недовижда. И той е много добър и любвеобвилен.
Прикачена снимка
А това е кака Джеси - тя е командирка. Щом я пуснем от синджира бързо слага ред. Става за домашно дворно куче, защото е страхотен пазач. С хората е страшно добра. Винага каго тръгнеш към нея застава с едни жадни и чакащи очи и вдига лапа за поздрав. Направо да ти скъса сърцето.
Прикачена снимка
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#3 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 18 June 2009 - 11:19 AM

МНОГО И ОТ ВСЕ СЪРЦЕ СЕ РАДВАМ ЗА ВАС!
Условията ще се подобрят щом става дума за хора на които им пука.
Това е най-важното.

Мечо за осиновяване ли е или е талисман на кастрационния център?
:smile:

#4 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 18 June 2009 - 11:28 AM

Показване на мнениетоrodegunda, в Jun 18 2009, 09:19 AM, написа:

МНОГО И ОТ ВСЕ СЪРЦЕ СЕ РАДВАМ ЗА ВАС!
Условията ще се подобрят щом става дума за хора на които им пука.
Това е най-важното.

Мечо за осиновяване ли е или е талисман на кастрационния център?
:smile:


Ами ако му се намери много добър дом бихме го дали. Те всичките, които са ни в заварено положение са ни талисманчета и всички си ги обичаме, но истината е, че в любящ дом всяко едно от тях би било по - щастливо може би. Трудно бихме се разделели, но ако е за добро ще кандисаме....... :ab_041:
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#5 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 18 June 2009 - 03:04 PM

www.dailapa.hit.bg
www.dailapa@abv.bg

0888 80 24 80 Антоанета Ваташка
0885 94 67 70 Елица Енева
0883 32 25 23 Дияна Рангелова

Това са координатите на сдружението. А по принцип имаме нужда от всичко дори от чинийки, от играчки..... от всичко за което се сетите.
Благодаря.
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#6 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 18 June 2009 - 03:07 PM

според мен трябва да сложите адреса, телефон за връзка, работно време
От какво имате най-много нужда?

#7 Потребителят е офлайн   monkata95ss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 117
  • Регистрация: 08-September 08
  • Gender:Female
  • Location:перник
  • Interests:животни , музика , танци , компютър , приятели

Публикувано: 21 June 2009 - 08:59 PM

Здравейте ,

От една друга тема ме насочиха на тук . В Перник- Твърди ливади в началото от към страната на kaufland , улицата до реката има малки кученца . Опитвам се да им намеря дом, макар надеждите ми да са се изпарили одавна . Това е поредното кучило на една и съща майка . Почти всяка година си има по едно кучило . Може ли да и се направи кастрация ? Попитах при няколко вет. но всички казват цена която не е по възможностите ми . Дали ще може от здружението да кастрират поне майката ?
User's Signature

Животните са като човека , но с по-малко недостатъци !

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 June 2009 - 10:02 PM

Изолаторът в Перник вече се стопанисва от местната природозащитна организация. Кастрира се безплатно. Заведете кучето, или им се обадете по тел. Повече инфо може да ви даде Антоанета Ваташка или Диана, тел. са им няколоко поста по-горе.

#9 Потребителят е офлайн   Cocoa__ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 416
  • Регистрация: 01-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Перник
  • Interests:Животни, природа, музика
  • Skype:

Публикувано: 22 June 2009 - 07:34 AM

да маиката 6те мойе да се кастрира и ку4енцата и като по пораснат малко наи добре се обади на телефони и 6те се угожорим да доидем да я вземем както и другите ку4ета ж квартала ти ,най добре званни за да се уговорим
User's Signature

И ако опитът не достигне своята цел, поне ще имаш честта, че си го предприел

#10 Потребителят е офлайн   Cocoa__ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 416
  • Регистрация: 01-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Перник
  • Interests:Животни, природа, музика
  • Skype:

Публикувано: 22 June 2009 - 07:59 AM

ина4е за изолатора, в момента много спе6но се нуждаем от всякакъв вид помощ,за да спе4елим стопанисването на изолатора предложихме много ниски цени(бяхме от4аяни, за6тото хи4 не ни харесват от общината),сега един от основните проблеми са ни храната,ку4етата се увели4ават в изолатора-кое изгонено от стопаните, кое набедено за агресивно или болно,отделно имахме към 15 заварени животни от предишните собственици...


който може да помогне с храна,стари постелки,съдове или каквото има възможност е добре дошъл, набираме и доброволци,ако има хора от Перник или други градове, които искат да помагат да заповядат -работа има

като се прибера ще ка4а пове4е снимки,за да придобиете идея за условията и животните,имаме 2-3 ку4ета с кожни болести и ле4ението им също ни представлява проблем...

изолатора се намира в кв.Кристал след газостанцията(наи добре да се обадите предварително, за да не се объркате)
User's Signature

И ако опитът не достигне своята цел, поне ще имаш честта, че си го предприел

#11 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 09 July 2009 - 01:39 PM

Показване на мнениетоCocoa__, в Jun 22 2009, 08:59 AM, написа:

сега един от основните проблеми са ни храната,ку4етата се увели4ават в изолатора-кое изгонено от стопаните, кое набедено за агресивно или болно,отделно имахме към 15 заварени животни от предишните собственици...
който може да помогне с храна,стари постелки,съдове или каквото има възможност е добре дошъл,



аз в събота ще ходя до Перник - някой иска ли да се включи с - храна, стари постелки,съдове.
Най-спешно е храната

#12 Потребителят е офлайн   ZviariK Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1841
  • Регистрация: 23-June 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=MQ_5Pev_44Y&feature=related
  • Skype:

Публикувано: 09 July 2009 - 01:49 PM

Имам една голяма възглавница с формата на сърце. Върху нея мисля би могло да спи по-дребно кученце. Ще се разровя довечера у нас да видя дали нямам нещо, което да може да се използва за съдове........
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Cocoa__ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 416
  • Регистрация: 01-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Перник
  • Interests:Животни, природа, музика
  • Skype:

Публикувано: 09 July 2009 - 01:51 PM

Сега ще ви покажа и малко снимки на сградата и нейните обитатели. Кастрационният център, естествено, изобщо не отговаря на наредбите, които влязоха този месец, защото от общината все още не се знае дали ще отпуснат средства за ремонт. Ние сами събрахме пари, за да приведем мястото в сравнително по-нормално състояние.

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка


Кучета, които се предлагат за осиновяване :


Пипи
Тя е около 6 месечна, има чудесен нрав, подходяща е за семейство с деца,малко е палава, както всяко малко кученце.
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

Сивушка
Сивушка е кротко кученце, подходящо за апартамент, няма да порасне още много, също около 6 месечна.
Качена снимка
Качена снимка

Марси
По-честите посетители на форума трябва да познават Марси. Имаше тема за него във bezdom.info, беше спасен от 4 лапи, след като е бил блъснат от кола. После беше докаран в изолатора в Перник. След като седя около месец в шини, се възстанови напълно и беше вързан на метър и половина синджир и остана така, докато сдружение Дай Лапа не спечели конкурса за стопанисването на изолатора. Марси е младо куче, много е дружелюбен и от него ще излезе чудесен домашен любимец.
Качена снимка
Качена снимка

Бебетата
Това са три момиченца, чиято съдба нямаше да е много хубава, ако не се бяха озовали при нас. На около 2 месеца са.
Качена снимка
Тази госпожица ми е винаги в краката, има едри лапи и вероятно ще стане по-голямо куче.
Качена снимка
Качена снимка
Тази също е много закачлива и обича да рови дупки.
Качена снимка
Последната е голяма домошарка и предпочита да спи вътре, така че предполагам ще се радва на живот в апартамент. Интересното за нея е,че козината и е къдрава.
Качена снимка

Бенджи
Бенджи е около 8 месечен, няма да порасне повече, много е добричък и не създава проблеми.
Качена снимка
Качена снимка

Пинчи
Пинчи , както виждате е пинчер, много е гальовен и е млад.
Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

И ако опитът не достигне своята цел, поне ще имаш честта, че си го предприел

#14 Потребителят е офлайн   Cocoa__ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 416
  • Регистрация: 01-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Перник
  • Interests:Животни, природа, музика
  • Skype:

Публикувано: 09 July 2009 - 01:51 PM

Зъбла
Зълба - баба и умряла и люблящите наследници я хвърлили в изолатора. Оттам се озова при нас. Предполагам, че е на около 7-8 години, тежи само 2-3кг и цял ден си лежи на възглавничката. Това е едно от най-интересните кучета, които аз лично съм виждала и много ми се иска бързо да си намери стопани, които да и обръщат повече внимание. Предполага се, че е кръстоска с пекинез.
Качена снимка
Качена снимка

Сара
Сара е спасена от едни деца, които са я намерили в една шахта. Тя е ловно куче и нейните "грижовни стопани" вероятно са я изхвърлили. Когато дойде при нас беше много плаха, но вече придоби самочувствие и се оказа, че има страхотен нрав.
Качена снимка

Боби
Той е много мило куче, има благороден поглед, който не се вижда добре на тази снимка. Кротичък е и обещавам,че скоро ще му направя по-хубави снимки.
Качена снимка

Трикрачко
Трикрачко допреди месеци си имаше още един крак, но в периода, в които кучетата от изолатора бяха изхвърлени пред изолатора, тъй като договора със старата фирма беше изтекъл, един ден той просто се върна така. Предполага се, че е бил стиснат от ЖП линията, която минава наблизо. Известно време беше много депресиран и по цял ден се криеше в един шкаф, в който явно се чувстваше сигурен. Трикрачко , освен че е без крак има и кожни проблеми, лечението на които протича бавно. Надявам се, след като се оправи да може да бъде осиновен, за предпочитане в чужбина. Той е на около 8 месеца. В изолатора има още няколко кучета с кожни проблеми. Който иска, може да помогне с лекарства за тяхното лекуване.
Качена снимка
Качена снимка

Мими
Мими е сляпа, затова я прибрахме от улицата. Жената, която се е грижела за нея пред блока и каза,че първо ослепяла с едното око, а после и с другото. Плануваме да я водим при д-р Димов в София, за да ни кажат има ли шанс зрението и да се оправи.
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

Кучета в кастрационния център има още много, но за сега ще ви запозная само с тези симпатяги. С риск да стана досадна отново напомням,че спешно си търсим спонсори, тъй като общината все още не ни е превела пари, а цените, които сме дали за кастрации са може би едни от най-ниските в България. Основен проблем като че ли ни е храната, защото броят на кучетата, чакащи нови стопани постоянно се увеличава. После ще кача и сметката на сдружение "Дай Лапа" за дарения.
User's Signature

И ако опитът не достигне своята цел, поне ще имаш честта, че си го предприел

#15 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 July 2009 - 03:46 PM

Имате ли нужда от стари кърпи/ чаршафи / ? Мога да прегледам какво имаме из нас и в роднини и да пратя едно колетче.
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#16 Потребителят е офлайн   Cocoa__ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 416
  • Регистрация: 01-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Перник
  • Interests:Животни, природа, музика
  • Skype:

Публикувано: 09 July 2009 - 03:58 PM

Да, биха били полезни ,тъй като скарите, на които лежат кастрираните са стари и почупени им постеляме отгоре
User's Signature

И ако опитът не достигне своята цел, поне ще имаш честта, че си го предприел

#17 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 July 2009 - 05:13 PM

Дайте адрес, на който мога да пратя. :smile:
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#18 Потребителят е офлайн   Cocoa__ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 416
  • Регистрация: 01-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Перник
  • Interests:Животни, природа, музика
  • Skype:

Публикувано: 09 July 2009 - 05:20 PM

Е това е сложно....улицата май няма име...и ако ги прщаш с куриер, незнам, ако искаш пиши на лични или се обади като решиш да изпратиш нещо, за да измислим как да стане
User's Signature

И ако опитът не достигне своята цел, поне ще имаш честта, че си го предприел

#19 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 09 July 2009 - 05:57 PM

Ще дадете ваш адрес за помощите, не е нужно да е на изолатора. Отивате в пощата и взимате колета.
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 July 2009 - 06:01 PM

Да, колет по пощата. Ще пиша преди да го пратя, трябва да се поразтърся първо. От какво друго имате нужда?
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

  • (25 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни