Dog.bg Форуми : РОТ говорилня

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (157 Страници) +
  • « Първа
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

РОТ говорилня

#1521 Потребителят е офлайн   ben2418 Икона

  • One ot them ...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 817
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Male

Икона за мнението  Публикувано: 08 March 2009 - 08:14 PM

Показване на мнениетоMahorec, в Mar 8 2009, 07:57 PM, написа:

ben2418 кофти случка...до колкото си спомням това е втори инцидент със сина ти,дано психически се възтанови по бързо....да не би да е същия НОК от предния път,ако е той собственика му трябва да си получи заслуженото!


Да,за втори път куче напада синът ми и Тори ... онези ги познавах и кучетата които бяха го нападналия предишният път даже ги няма в града ! Но този черен НОК беше наистина огромен и не може да се сравнява дори с онези двете НОК взети заедно ! Аз познавам повечето хора с толкова големи кучета в нашия град,но досега не съм виждал такова куче ! Собственика го търсим аз и всичките ми приятели и роднини ! Сигурен съм че на Мишо ще му мине но вече за 2-ри път а дори не е виновен. Накрая може да се стигне до там че да взема още 1 или 2 кучета но или Добермани или НОК че да видя тогава как ей така ще му скачат на кучета ...
User's Signature

Айда Скот Тейлър е написал: Не поглеждай назад да скърбиш по миналото което вече е свършило и не се притеснявай за бъдещето което още не е дошло.Живей в настоящето и го прави толкова красиво че да си струва да го запомниш !

#1522 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 March 2009 - 08:48 PM

Напълно разбирам афекта ти, но чукът не е решение. Има човешка, а не кучешка грешка.
User's Signature

Качена снимка

#1523 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 08 March 2009 - 09:08 PM

Показване на мнениетоben2418, в Mar 8 2009, 03:46 PM, написа:

Днес синът ми (на 15 години) се прибира вкъщи разплакан с кучето (ротвайлер) ! Той обикалял около вкъщи с колелото и кучето,когато изведнъж зад тях с чуло ръмжене. Обърнал се и видял един черен НОК да тича към тях със скъсан синджир около врата.Той веднага спрял и придърпал кучето към себе си.НОК-а вървял бавно към тях с наведена глава,оголени зъби и ръмжене.НОК-а пробвал да се нахвърли първо върху синът ми,обаче Тори се намесила и опитът на НОК-а бил неуспешен.Кучетата започнали да се борят а синът ми се бил паникьосал и не мърдал от мястото си само когато черната овчарка пробвала да захапе Тори за врата я придърпвал към себе си ! Видял че НОК-а,който бил с две глави над Тори а килограмите му (аз го видях след случката) бяха поне 2-3 пъти над тези на Тори,започнал да надлелява и започнал да крещи(синът ми) дошли хора но никой не се осмелил да докосне НОК-а ! Докато кучетата се борели дошъл един човек с доберман и казал на синът ми "Изчакай само една секунда мойто момче" ! Този човек набързо насъскал добермана си към НОК-а и тогава НОК-а се обърнало към добермана и край.От тук нататък вече незнам какво се е случило само че той по най-бързия начин се прибра вкъщи. Добре как може НИКОЙ да не му помогне ?? Още не съм намерил НОК-а но като го намеря .... първо стопанина след това и кучето .... Само човека с добермана намерих и му благодарих ! НОК-а го видях около вкъщи и веднага с един чук след него ама бяга бързо иначе до сега да е на оня свят ! :zz_208: По Тори няма кръв нито по Мишо (синът ми) само психическата травма

Лелее горкия ти син вече му се случва да го напада куче за 2-ри път.. ужас дано бързо се управи добре, че е бил онзи човек с добермана, че можеше и да пострадат.. дано никога повече не му се случва да го нападат!
И успешно търсене на на стопанина на нок-то да му се накараш хубаво.

#1524 Потребителят е офлайн   igra4cs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 162
  • Регистрация: 14-December 07

Публикувано: 09 March 2009 - 12:55 PM

Евала на Тори ,че е защитила сина ти .

#1525 Потребителят е офлайн   igra4cs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 162
  • Регистрация: 14-December 07

Публикувано: 09 March 2009 - 06:50 PM

Моя макс започна вече да лае когато е в двора ни .

#1526 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 09 March 2009 - 08:27 PM

Показване на мнениетоigra4cs, в Mar 9 2009, 05:50 PM, написа:

Моя макс започна вече да лае когато е в двора ни .

Браво браво учи се момчето.

#1527 Потребителят е офлайн   ben2418 Икона

  • One ot them ...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 817
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 10 March 2009 - 09:26 PM

Решил съм да взема на Тори един от тези медальочета на Rogz. Ето ги и тях:Качена снимка На мен най-много ми харесват този черният с лапичката и червеният с кокала (червеният с 3 кокала на медальона) ! Според мен черният ще "отива" повече на Тори отколкото червеният но ще се забелязва ли ? На този медальон само името на кучето и номера на стопанина ли се събират ?
User's Signature

Айда Скот Тейлър е написал: Не поглеждай назад да скърбиш по миналото което вече е свършило и не се притеснявай за бъдещето което още не е дошло.Живей в настоящето и го прави толкова красиво че да си струва да го запомниш !

#1528 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 10 March 2009 - 09:28 PM

А на мен ми харесва розовият със сърчицето.

#1529 Потребителят е офлайн   nemooo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 27-June 08
  • Gender:Male

Публикувано: 10 March 2009 - 09:57 PM

нека и аз да си кажа мнението за медальоните с името на кучето :aa_002: това кучето ти да има медальон с името и адреса си е много хубаво,обаче не и за България,в друга държава вероятноста да ти върнат кучето е много голяма докато тук медальона с името може да послужи на този който намери кучето да не се занимава да измисля ново име на новия си домашен любимец :aa_002: аз например до скоро имах и едно чихуахуа което ми беше откраднато от едни комшии(неможе да се вярва на никого).Най-доброто което можете да направите е да не си губете кучетата.И все пак е хубаво да има медальон ,в случай че го намерят добри хора
User's Signature

Кучето е единственото същество, което ви обича повече отколкото вие обичате себе си

#1530 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 March 2009 - 09:57 PM

Едвам се събира телефон, но то повече не ти и трябва. Страхотни са - имам два. Според мен тези нямат губене.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#1531 Потребителят е офлайн   ben2418 Икона

  • One ot them ...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 817
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 12 March 2009 - 10:03 PM

Чували ли сте за Дирофилариозата ? Какво сте предприели за да предотвратите ?
User's Signature

Айда Скот Тейлър е написал: Не поглеждай назад да скърбиш по миналото което вече е свършило и не се притеснявай за бъдещето което още не е дошло.Живей в настоящето и го прави толкова красиво че да си струва да го запомниш !

#1532 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 13 March 2009 - 09:34 AM

Показване на мнениетоben2418, в Mar 12 2009, 09:03 PM, написа:

Чували ли сте за Дирофилариозата ? Какво сте предприели за да предотвратите ?


във ветеринарния форум има голяма дискусия по темата. прочетете внимателно и вземете мерки. особено за кучетата живеещи в райони с много комари.

Прикачена снимка Прикачена снимка

Дирофилариозата (сърдечен червей) е опасно заболяване, което се открива често в крайдунавските райони, по морето, а за съжаление, вече и на много отдалечени от водоеми места в България. Тази паразитоза бе широко разпространена в топлите средиземноморски страни като Гърция, Италия, Испания и южните части на САЩ.
Когато комарите смучат кръв от заразено животно, те поглъщат и микрофиларии (млади форми на паразита). После смучейки кръв от здраво животно, комарите впръскват част от стомашното си съдържание и така инжектират ларвите в него.

1.Комарът преносител инжектира ларвите на дилофилария докато смуче кръв от кучето.
2.Ларвите мигрират към подкожните тъкани и там се развиват.
3.Възрастните паразити се предвижват чрез кръвта до сърцето и артериите.
4.Възрастните женски снасят микрофиларии в кръвта и от там ги засмукват комарите.

Краен гостоприемник е кучето. След дълъг инкубационен период от около 6 месеца се развиват възрастни паразити, които живеят в белодробните артерии и сърцето. Червеите са дълги 17-27 см. Колкото по-голям е броят на паразитите толкова по-тежка е болеста. Заболяването се развива бавно и коварно, с клинични признаци като отслабване, лесна умора, задух, кашлица, сърдечен шум и др.

Най-уязвими са кучетата отглеждани на открито-кучета пазачи и ловните кучета. Домашните любимци, живеещи предимно на закрито, също боледуват, но по-рядко. За да бъде поставена точна диагноза са необходими специфични кръвни изследвания, които се извършат във ветеринарна клиника. Веднъж годишно всички кучета над 6 месечна възраст в стационарни райони е добре да се изследват. Идеалния момент е антигенно изследване. Изследването с микроскоп (метод на Knott) или дори директното изследване на капка кръв е евтина алтернатива, макар и не със 100% ефективност.
Лечението на дирофилариозата е трудно и скъпо. В напредналите стадии на заболяването смъртността е голяма, въпреки лечението. На българския пазар все още липсват лекарства срещу дирофилариозата. Много по лесна и евтина е профилактиката. Най-евтиният и достъпен препарат в България е инжективен ИВЕРМЕКТИН. Той трябва да се използва през топлите месеци (от март до септември), когато има комари. Ивермектин се използва веднъж месечно. От медецинска гледна точка преди започването на тази профилактика е задъжително да се направи кръвна проба, за да се провери дали кучето вече не е заразено. Това се налага защото 3-6% от кучетата с микрофиларии получават странични ефекти след прилагане на Ивермектин в профилактични дози.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#1533 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 March 2009 - 10:55 PM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в Mar 13 2009, 09:34 AM, написа:

Показване на мнениетоben2418, в Mar 12 2009, 09:03 PM, написа:

Чували ли сте за Дирофилариозата ? Какво сте предприели за да предотвратите ?


във ветеринарния форум има голяма дискусия по темата. прочетете внимателно и вземете мерки. особено за кучетата живеещи в райони с много комари.


Ма ти така ясно си го написал. :ns22:
Аз ти благодаря за отговора, че от другата тема едни противопаразитни каишки, един Дронтал... :wacko: Човек доста трябва да отсява.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#1534 Потребителят е офлайн   shaarkyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 270
  • Регистрация: 14-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Велико Търново

Публикувано: 15 March 2009 - 10:55 AM

Здравейте,чух случайно от един мой познат че скоро ще има някаква изложба във Велико Търново,някой да знае нещо по въпроса
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#1535 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 March 2009 - 03:40 PM

Януари - 2009
24/01 - София - CACIB : -
25/01 - София - CACIB : -

Февруари - 2009
14/02 - София - CACIB : -
15/02 - София - CACIB : -

Март - 2009
29/03 - Димитровград САС : -

Април - 2009
03/04 - Банско САС : -
04/04 - Банско - CACIB : -
05/04 - Пловдив - CACIB : -
06/04 - Пловдив САС : -
25/04 - Асеновград - CACIB : -
26/04 - Асеновград - CACIB : -

Май - 2009
11/05 - София - CACIB : -
12/05 - София - CACIB : -
13/05 - София - CACIB : -
14/05 - София - CACIB : -

Юни - 2009
20/06 - Бургас - CACIB : -
21/06 - Бургас - CACIB : -
26/06 - Бургас - CACIB : -

Юли - 2009
20/07 - Варна - CACIB : -
25/07 - Варна - CACIB : -

Август - 2009
29/08 - Банско - CACIB : -
30/08 - Банско - CACIB : -

Септември - 2009
26/09 - Добрич - CACIB : -
27/09 - Русе - CACIB : -

Ноември - 2009
01/11 - Пловдив - CACIB : -
14/11 - София - CACIB : -
15/11 - София - CACIB : -

Декември - 2009
05/12 - София - CACIB : -


Календара подлежи на промяна.

Информацията - взета от БРФК :http://brfk.org/


Надявам се да ти помогне
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#1536 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 March 2009 - 11:54 PM

Показване на мнениетоkillah_baby, в Mar 15 2009, 07:43 PM, написа:

Ето една 24каратова усмивка от моето момче :ab_041:

Как е момчето след странстванията му? Влезе ли в ритъм или още се стряска?
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#1537 Потребителят е офлайн   shaarkyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 270
  • Регистрация: 14-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Велико Търново

Публикувано: 16 March 2009 - 07:40 AM

За Велико Търново,за 22 март на сбора се говори че ще има,незнам дали е вярно,или само слух
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#1538 Потребителят е офлайн   killah_baby Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 March 2009 - 09:48 AM

Определено е по-добре. Неприятната случка май е забравена защото пак ходи и се натиска на всяко куче без значчение дали то е дружелюбно или не .... Много е контактен и с хората и това ме радва много, обожава децата което ме притесняваше защото в скоро време и вкъщи ще си имаме бебе , а след случката беше почнал да се стряска много от техните писъци и тормоз. В събота бяхме на разходка по гората и на езерата в Симеоново имаше един млад татко с бебе на около2г. и двамата се изкефиха на Арес и бебето го изтормози стабилно без никаква реакция от страна на Арес и ми олекна, защото като го намерих всичко го стряскаше и беше станал доста напрегнат даже и към лапето на едни приятели с което са заедно от малки. Единствено като чуе някоя кола и неможеш да го намериш. От каде почна да се стряска от коли незнам но мисля че и с това ще се оправим.

За тази Дирофилариоза чувам за пръв път. Трябва да проуча въпроса защото при нас е планина и няма комари но като се затопли само обикаляме по язовирите. Доста стряскащо звучи само неразбрах дали има някакви симптоми по които да разберем че на куч му има нещо.
User's Signature

Качена снимка

#1539 Потребителят е офлайн   Mahorec Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 20-March 08

Публикувано: 16 March 2009 - 12:18 PM

Днес взимах една пипета Front line 40-60 кг .Нещо не ми вдъхва много доверие но ще видим след няколко дни. ''Специалиста'' д-р Тодоров каза да излея цялата пипета на вратът,но не го послушах понеже знам,че си е ''Специалист'' и капнах на три места:Вратът,холката и на гърба,както си пишеше във форума.Питах ''Доктора'' дали има фронт лайн под формата на спрей...а той ми каза,че такова нещо не съществува...а вчера четох из нета,че има на спрей.

#1540 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 16 March 2009 - 12:49 PM

Показване на мнениетоkillah_baby, в Mar 16 2009, 07:48 AM, написа:

За тази Дирофилариоза чувам за пръв път.
Доста стряскащо звучи само неразбрах дали има някакви симптоми по които да разберем че на куч му има нещо.
Когато се появят симптомите ще е късно (ще се задъхва или ще кашля, или ще е с аритмичен пулс ,ще губи тегло животното или...много още неща .. които ако не сте хипохондрик ще забележете след време ..)..Или поне ще мега трудно.И болезнено.И рисковано.И скъпоструващо.И изходът ще е непредвидим.
Когато има вече симптоми-изходът е твърдо често нежеланият.
Профилактика е основното- айвервектини - не спрейове ,не каишки.Минала съм през това .


п.п.Просто си представете сърце пълно с червеи, как работи машинката, овъртяна в червеи!!.Дълги по 30-тина сантиметра.Навъртяни нагъсто ,като кадаиф ,спагети или каквото там въображение..Давайте им шибаните хапчета на кучетата , един път месечно - април / септември - не разчитайте ,че точно вас ще ви подмине тази гад

п.п.п. подсетихте ме за Бола (покрай Феста).. Толкова я харесвах.С цялото ми сърце...
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

  • (157 Страници) +
  • « Първа
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни