Dog.bg Форуми : ОТГЛЕЖДАНЕ, ПОВЕДЕНИЕ И ДРЕСУРА

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (54 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ОТГЛЕЖДАНЕ, ПОВЕДЕНИЕ И ДРЕСУРА

#1 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 April 2005 - 08:57 PM

Селектирането на ротвайлера винаги е поощрявала агресията и защитните му инстинкти ,но вече това не е така.Сега никой не желае да развъжда хапещи и опасни животни.Съгласен съм ,но не трябва да насочват ровайлера към тази посока!Има толкова други породи които са общителни , доверчиви и недоминантни.Ротвайлера трябва да си остане едно перфектно куче пазач и защитник каквото винаги е било.  

#2 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 April 2005 - 09:47 PM

Извинявай,ама не съм съгласна-агресията при ротвайлера абсолютно не трябва да бъде толерирана.И от много отдавна при селектирането е забранена,не само че не е поощрявана.
Едно е куче пазач-друго е агресивно куче.Инстинктът да пази е изключително силен при тази порода и си е заложен-моето куче,което е едно смея да кажа добре социализирано животно и поради това,че живее в центъра е свикнала да не обръща внимание на непознати на улицата,както е и много дружелюбна към повечето кучета в къщи е изключително добър пазач.При това без изобщо да съм поощрявала това или да съм се опитвала да я уча на нещо от сорта.Налага ми се много да внимавам когато влизат непознати...
Както и когато се яви на Изпит за развъдна Годност хапа ръкав без някога да съм я обучавала-само беше гледала като по-малка в клуб Сириус,но никой не я беше тренирал активно,а след като дойде при мен съвсем не сме се занимавали с това-просто защото нямах възможност-не че не съм имала желание.От което следва,че си им е заложено.Затова и се тестват тези неща преди кучето да се допусне до разплод.Но се тества и липса на немотивирана агресия-група хора,оживена улица и т.н.
мисля,че достатъчно инциденти с ротвайлери е имало за съжаление и се говорят какви ли не неща за тези кучета ...а повечето от нас живеят с тях в градовете и трябва да се съобразяваме с този факт.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 April 2005 - 10:27 PM

Едно куче пазач трябва да бъде агресивно, но не когато му скимни ,а когато е подадена команда за това.В никакъв случай не казвам, че трябва да се хвърля на всеки които мине покраи него ,защото такова поведение говори за обсолютна безотговорност от страна на стопанина.Говоря за агресивност по команда и понеже тя се усвоява много трудно са решили да превърнат ротвайлера в ангелче.Определено има част от характера му ,която е такава ,но това далеч не е основното при него.Днес развъждането на ротвайлера има за цел да създаде уравновесено и общително куче и е много далеч от стремежа за куче пазач и защитник какъвто е той по природа.

#4 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 April 2005 - 10:59 PM

"Днес развъждането на ротвайлера има за цел да създаде уравновесено и общително куче "

да,именно така трябва да бъде според мен.уравновесената нервна система е от изключителна важност.и смея да твърдя,че едно такова куче много лесно би могло да бъде обучено за пазач -разбира се от човек,който разбира какво прави.

обучението за защита е нещо съвсем отделно от агресивността.То се ПРИДОБИВА,А НЕ УНАСЛЕДЯВА-както и всички други неща,на които учим кучето.В поколенията се предава характерът на кучето и ако то е със стабилна нервна система,не страхливо и не агресивно от там нататък можеш да го научиш на каквото си пожелаеш.да не би да твърдиш,че расовите ротвайлери не могат да бъдат научени на защита?ако имаш възможност разходи се някоя неделя до София-поляната зад "Земята и хората" и погледай тренировките на клуб Сириус.Със сигурност ще видиш ротвайлери,които добре работят с фигурант,а след това са  ангелчета:)
пак казвам-повечето ротвайлери в днешно време живеят с нас в градовете,много от тях-в къщите на хората като домашни любимци.колко от тези,които познаваш охраняват стада с крави и бикове като при създаването на породата?и колко от домашните любимци ротове си видял,които не си охраняват територията и семейството d) има голяма разлика между "ангелчето" рот и ангелчето голдън b)  
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 April 2005 - 08:44 AM

Аз също смятам ,че уравновесеността е много важна, а и тя е едно от най-важните качества на ротвайлера.Да именно уравновесеното куче е по-добро за охрана, но в никакъв случай и неагресивеното.Ротвайлера се ражда роден пазач и няма нужда да му се казва "това е твоята територия, а това твоето семеиство- пази ги с цената на живота си"тези неща той ги знае ,те са унаследени.
Не казвам ,че расовите ротвайлери не могат да се обучат за защита -всеки ротвайлер може да се обучи за защита!За клуб Сириус- точно това имам предвид.benyb на едно и също мнение сме не спори с мен.Това за което съм против е новата версия.

стара версия:куче придружител, за защита и работно куче.

нова версия:FCI №147 (внесена на 01.07.1998г.)куче придружител,работно и служебно.Тази нова версия се налага в името на добрия имидж на породата.Естествено защитните му функции няма да бъдат загубени, но не се акцентира върху тях.

Като не се акцентира върху тях те намаляват и просто няма начин един ден да не се стигне до загубването им.Не е редно да се разваля една толкова прекрасна порода.  

#6 Потребителят е офлайн   Striker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 24-May 05
  • Location:Плевен

Публикувано: 29 May 2005 - 10:43 PM

Ще кажа една дума - дисциплина. ;)  
User's Signature

<- Дрол vom Wolfert Turm Hjch е много готин :)[br]<-[br]Баща - Atila Azman[br]Майка - Boni vom Wolfert Turm Hjch

#7 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 31 May 2005 - 01:21 PM

Дисциплина изисква всяко куче, не само тази порода r)  

#8 Потребителят е офлайн   didkata_s Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 21-October 07
  • Location:София

Публикувано: 11 November 2007 - 03:40 PM

хора помагайте
видях се в гигантско чудо....
да започна малко  по отдалече

в старата  (общата) тема бях чела, че като кутрето ти се мотае из краката..за да се отучи да се подритва леко.........
неиска и неиска да спре
хапе крачолите и се влачи  след мене като ходя...няколко пъти я настъпвах без да искам  - изскимтява и продължава
подритвам я леко -подмествам я с крак - минавам тя пак след мене
няколко пъти я подритнах по-грубо...пак не се маха......
и това е само когато е вътре
вън такива проблеми няма
кадо ходим сутрин и вечер на разходки (от по 300 метра -до следващия завой) ходи си до мене или  леко напред, но не се мотае в краката ми......
това едното нещо

другото........ яде кабели на поразия
завре се зад бюрото с компютъра
спи -прави каквото прави и  почва да ръфа кабели.....
карам и се
пошляпвам я с един вестник.... не не и не
пак там се завира.....

и най-големия ми проблем.........
малкото чудовище е   на няма и два  месеца........
ама толко е зло... ужасен ужас
последната разходка снощи  я направих по-дълга...мнаваме покрай един двор, в който иммаше дребни на ръст кучета...можеби 4 или 5
някои бяха вързани
повечетго пуснати из двора
и кучетата лаят естествено
наща като се доближи до мрежата и почна да ръмжи като зряло куче
и носа си сбръчква  и си лае и ...... плаша се....като тръгна да я  реша не ми дава
като  започна да реша под муцуната ...то несе търпи
борба жестока
само като и вдигна главата нагоре за да  я нареша и се почва...още преди да съм я докоснала с гребена
и ръмжи..едно такова давещо...
и ме драска и ме хапе......
като види, че няма къде да мърда и почва да скимти и да се извива насам-натам....
това пак не ми севижда толкова странно, корлкото това, че прави същото нещо и когато тръгна д а я галя на същото място.....

поведението и е все едно на....едногодишно куче.....
самостоятелна е
върши си нуждите на определените места (с малки изключения естествено)
разбира се по-възрастни и по-големи на ръст от нея кучета (даже ги ръмжи като някой  я настъпи "без да иска")
търпи каишка и не се дърпа от повода
не я   е страх от ветеринара
изпълнява си елементарните команди
не скимти когато  остава сама, но  това ръмжене при ресане и галене ме притеснява...
User's Signature

Когато човек използва правото си да замълчи, тогава на истина има какво да каже!!

#9 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 November 2007 - 04:45 PM

didkata_s,
1. За подритването, което си видяла в старата тема го бях писала аз. Идеята да не ти се мотае в краката е, че не е правилно и ако свикне така, ще видиш,че след време, когато порасне ще ти пречи много. Когато ти пречи и ти се мотае в краката, или пък е легнала посредата на коридора (примерно) и няма как да минеш ВИНАГИ я карай да стане или да си отиде на нейното място. Прави го винаги без изключение, за да свикне и да знае, че ти си привилигированата, а не тя. Трябва да знае още като те види, че трябва да стане. Това са правилата.

2.Това с яденето е обичайна практика. По възможност обезопаси всички опасни неща вкъщи, които може да набара. Поразиите, които може да ти нанесе, че са големи е ясно, но може и да глътне нещо, което да доведе до много посещения при вета, а може и да има фатален край. Малките са като прахосмукачки и "опитват" всичко на вкус. За местата, които няма начин как да обезопасиш трябва винаги да я следиш да не се заиграе с нещо опасно около тях.

3. Още е много малка за разходки. Не я извеждай от вас, докато не бъде бита и последната ваксина и не минат мунимум 5 дни от нея. Изчакай този период, за да си спокойна, че вече си е получила нужният имунитет от ваксината. Много рискуваш с тези разходки сега и дано да нямате последици. С тези бездомни животни в Бг има много болести и не се знае, какво може да ти лепнат.

4. Защо я решиш?!? А муцуната е най-чувствителната и болезнена за кучето част.

5. Малката ти фръцла проявява характер, което не е лошо, но не трябва да й се позволява свободата да прави каквото си науми.

Виж тава тук : http://dog.bg/forum/...opic,727.0.html
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#10 Потребителят е офлайн   didkata_s Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 21-October 07
  • Location:София

Публикувано: 11 November 2007 - 05:53 PM

за кабелите н есе притеснявам
че ще ги прояде
а ме е страх да не  я хване ток



а относно разходките и бездомните кучета -  тук при нас няма
ние сме в село (Кривина - близо до  аерогарата) и бездомни нямаме
пък и не я извеждам за дълго...поне 10-тина минутки
колкото да не е постоянно вътре


а за чувствителността на муцуната - а не я реша нея
а просто я повдигам за да нареша гушката
нито я натискам при ресането нито нищо..........
User's Signature

Когато човек използва правото си да замълчи, тогава на истина има какво да каже!!

#11 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 12 November 2007 - 08:56 AM

Съвсем бегло предположение-кутрето не е било с майка си и кучилото необходимото време,за да научи как да се държи.От което следват подобни неща-прекалено доминантно поведение,"репчене" на по-големи кучета и т.н.През втория си месец те се учат именно на това докато си играят-кога да отстъпи,как се разбира кой е по-силен и т.н.А майка им много строго следи за доброто им поведение и ги наказва доста често,когато трябва.
Ако искаш да избегнеш големите неприятности не му позволявай да ти се налага-и вместо с тази щуротия с вестника го наказвай като го хващаш за врата и го разтърсваш.Прочети из форума-доста е писано за корекциите.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   orchid Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 287
  • Регистрация: 19-October 07

Публикувано: 12 November 2007 - 11:42 AM

Цитат

Съвсем бегло предположение-кутрето не е било с майка си и кучилото необходимото време,за да научи как да се държи.От което следват подобни неща-прекалено доминантно поведение,"репчене" на по-големи кучета и т.н.През втория си месец те се учат именно на това докато си играят-кога да отстъпи,как се разбира кой е по-силен и т.н.А майка им много строго следи за доброто им поведение и ги наказва доста често,когато трябва.
Ако искаш да избегнеш големите неприятности не му позволявай да ти се налага-и вместо с тази щуротия с вестника го наказвай като го хващаш за врата и го разтърсваш.Прочети из форума-доста е писано за корекциите.


Ние имаме общо взето същите проблеми с лаенето на хора и по-големи кучета и хапането на ръце и крачоли и пантофи. От както я хващаме зад врата взе да хапе ходещи пантофи и панталони по-рядко и вече като и се каже не по-остро се кротва в повечето случаи. Още работим по-въпроса, но имаме напредък. Лиза постоянно се опитва да се налага, но като види, че няма да и мине номера и че ако хапе, има корекция вече е по-кротка, макар и да ни хапе още, но захапката е по-безболезнена и хапе по-рядко. На моменти си позволява да ни ръмжи и нас, но бива коригирана. Мен не смее да ме ръмжи вече, ръмжи само другия си стопанин,който я глези повече, но и той се усети какво трябва да прави. Иначе Лиза като ме хапе, спирам да си играя с нея и не и обръщам внимание известно време. Като и кажа "не", понякога Лиза скимти и се опитва леко да лае в знак на протест, но аз пак и го повторя командата не на няколко пъти и тя скимтейки спира в повечето случаи и изпълнява командата. Понякога я карам след това да изпълни някоя друга команда и после я похваля. Вече мога да ходя спокойно из апартамента без да ми хапе краката и да седя спокойно с крака на пода.

Относно кабелите. И на нас са ни любимо занимание. Вдигнали сме всички кабели нависоко заедно с някои уреди, само кабелът за интернет не може да го дигнем и сме го сложили в една лайсна, но Лиза се научи да я разглобява :huh: И сега общо взето се дебнем. Пробвах да намажа въпросната лайсна с люта чушка, че ме е страх да не и стане на Лиза нещо, но за мой потрес на нея и хареса лютото и ходеще с кеф да си го лиже.

Относно разрясването. И на нас не ни харесва особено, но гледам да я реша когато не играе. Тогава седи и мирува и се опитва само да захапе четката. Под муцуната не я реша, защото виждам, че и е неприятно, и като и среша гърдите не се качвам нагоре. Няма смисъл да се измъчва животното.

Напоследък като извеждам Лиза навън забелязвам следното нещо. Ако някой ме заговори, тя започва да се репчи и да лае. По принцип лае само хората, които ме заговарят или и кажат нещо на нея. Останалите хора само ги гледа любопитно и нищо не прави. Съветът на дмм с лекото плясване през муцуната не действа и Лиза започва да лае повече, ако леко я плясна. Като започне да лае, и казвам не и я карам да седне. Кротва се за малко и пак почва да лае :rolleyes: Като цяло е много кротка и плаха навън като е с мен, ако някой друг от семейството я изведе, тя се дърпа и не иска да излиза и който тръгне да я извежда се отказва на 5 тата минута. Дали всичките тези реакции са породени от страх? За сега я извеждам на една полянка да потича и поиграе, но също така я извеждам и по улиците, за да свиква с хората и колите и днес дори я заведох на една по-оживена улица. Беше спокойна, само излая няколко човека. Иначе като се разминаваме с хора, ако няма много място, я карам да сяда и се разминаваме безпроблемно. Като цяло е послушна навън само пустото лаене и това, че не се дърпа при останалите членове на семейството. Според вас това дали ще отмине?

И дали ще е много изморително за нея ако се извеждаме по 3-4 пъти на ден със средна продължителност на разходката 40-60 минути? И ако вали дали да я извеждаме? Страх ме е да не се разболее нещо. За сега я извеждаме по 3 пъти по около 50 минути да потича и поиграе и на нея видимо и харесва да е навън .

#13 Потребителят е офлайн   mariana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 01-October 07

Публикувано: 18 November 2007 - 10:52 PM

Вашите кучовци като вали как реагират на разходки?Майк не иска да излиза от входа и това е!Как ли не го дърпам и не го примамвам-не ще и не ще!Само дето кълбета ни правя че да му е забавно и да излезе!Не ще да мръдне гада :angry:Притеснявам се,че сега като се развали времето.....а таман се научи да ходи навън.Днес ходи на терасата-поради климатичните промени..... :angry: :angry:Дайте акъл....

#14 Потребителят е офлайн   mariana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 01-October 07

Публикувано: 18 November 2007 - 10:56 PM

Не за друго,ама се срастнах с парцала докато се научи да ходи на вън ;D.Таман се научи и времето се скапа...хмммм,край вече няма да има ноември :P :P :P

#15 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 November 2007 - 09:57 AM

Ами, Марианче, аз съм нямала този проблем, защото сме излизали на сухо време и вече сме били далеч от вкъщи, когато е започвало да вали. И волю-неволю ни е хващал дъждът "неподготвени" навън и сме се прибирали мокри като кокошки. Сега, ако вали силно изчаквам да понамалее дъжда и тогава излизаме. Дъждът не ни е проблем.
Честно казано незнам какво да те посъветвам, но не му позволявай да ти се налага и Майк да определя кога да излизате.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#16 Потребителят е офлайн   pisanka_01 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 24-November 07

Публикувано: 24 November 2007 - 03:55 PM

Добър ден на всички сладури и сладурки! ;)
Надявам се тук да намеря отговор на моите въпроси.
Моят рот се казва Джанго и вече е на 5 месеца,единственото нещо което ме притеснява е това ,че той не лае /не се е научил ли?? :o/, също така не е никак лош не се нахвърля на кучета , доста спокоен е и трудно можеш да го чуеш дори да ръмжи /само на игра/.
Та въпросът ми е това нормално ли е?
Вече трябва ли да проявява характер или е още пале .... B)
Благодаря Ви предварително и  :wub: :wub: :wub:

#17 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 November 2007 - 08:22 PM

Здравей pisanka_01 и добре дошла!!!

Първо да ти е жив и здрав Джанго и да си дарите много хубави моменти!
Видях го във фотогалерията и е хубавец. :wub:
Не се притеснявай, че не лае, това е от бебешката му възраст. След време ще почне да вади глас.
Това си им е вродено и при някои се проявява по-късно, при други по-рано и така......
Много е хубаво даже, че е спокоен.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#18 Потребителят е офлайн   orchid Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 287
  • Регистрация: 19-October 07

Публикувано: 28 November 2007 - 11:18 PM

А нормално ли е 3 месеца и половина фъстъче да лае и да тича към вратата като се отваря ходната врата или ако някой мине на нашата площадка?

#19 Потребителят е офлайн   mariana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 01-October 07

Публикувано: 29 November 2007 - 12:36 AM

Нормално е!Поне аз така мисля.Майк откача като чуе че вратата на площадката се отключва.(понеже живеем в апартамент и вратите на площадка са затворени с обща врата)

#20 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 December 2007 - 12:06 PM

Това, че е нормално, не значи, че е добре да го прави. От сега го отучвайте от това. Едва ли искате куче, което да буди блока при всяко преминаване на човек пред вратата.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (54 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни