Dog.bg Форуми : ОТГЛЕЖДАНЕ, ПОВЕДЕНИЕ И ДРЕСУРА

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (54 Страници) +
  • « Първа
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ОТГЛЕЖДАНЕ, ПОВЕДЕНИЕ И ДРЕСУРА

#1041 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2014 - 07:41 AM

Yovo v. Tishevitsa (Zeus v. Plotzschgrund x Pea v. Tishevitsa)/ 6.5м. - начални флиртове с фигуранта ...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#1042 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 02 May 2014 - 02:32 PM

https://www.youtube....h?v=zt66H55vDKI

https://www.youtube....h?v=cIFVJx97CJA
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#1043 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 22 May 2014 - 10:42 PM

WUSV Qualifier & FCI All Breeds National Championship

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#1044 Guest_roty_*

  • Група: Гости

Публикувано: 31 May 2014 - 06:38 PM

Здравейте, сдобих се със женско ротвайлерче на 2 месеца. Гледам го във апартамент, а целта ми е най-късно до зимата да го занеса във къща с двор където да се ползва като 'пазач'.
Никога не съм гледал или възпитавал куче, не му слагам никакви порциони, а винаги паничката му е пълна с ядене. Кученцето изглежда много добричко - радва се на всички и всичко, а към непознати ще си счупи краката да бърза за да ги.. оближе. :) Все ходи след мене, често скимти като е само в стаята. Нормално ли е всичко това и кога и как да постъпя за да изгради инстикт на пазач ? Много мила душичка ми са струва, дали аз не бъркам някъде ?Просто не искам да изтърва 'момента', майка му и баща му бяха много красиви, но не ми се сториха агресивни... бяхме близо до тях/със собственика/ но на тях всякаш много не им пукаше от нас, а аз бях подговтил джапанките в обратна посока, защото мъжкия беше доста голям и малко страшен. :dog: :ab_041:
Дали не трябваше за моята цел, кученцето да е мъжко ? Това се сещам за сега, може и всякакви други съвети да дадете.

#1045 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2014 - 07:26 AM

Показване на мнениетоroty, в 31 May 2014 - 06:38 PM, написа:

Здравейте, сдобих се със женско ротвайлерче на 2 месеца. Гледам го във апартамент, а целта ми е най-късно до зимата да го занеса във къща с двор където да се ползва като 'пазач'.
Никога не съм гледал или възпитавал куче, не му слагам никакви порциони, а винаги паничката му е пълна с ядене. Кученцето изглежда много добричко - радва се на всички и всичко, а към непознати ще си счупи краката да бърза за да ги.. оближе. :) Все ходи след мене, често скимти като е само в стаята. Нормално ли е всичко това и кога и как да постъпя за да изгради инстикт на пазач ? Много мила душичка ми са струва, дали аз не бъркам някъде ?Просто не искам да изтърва 'момента', майка му и баща му бяха много красиви, но не ми се сториха агресивни... бяхме близо до тях/със собственика/ но на тях всякаш много не им пукаше от нас, а аз бях подговтил джапанките в обратна посока, защото мъжкия беше доста голям и малко страшен. Качена снимка Качена снимка
Дали не трябваше за моята цел, кученцето да е мъжко ? Това се сещам за сега, може и всякакви други съвети да дадете.


Всичко описано от теб е нормалното поведение на едно двумесечно кученце. Ако не е ощипано в главата, всяко молосоидно куче трябва да бъде с подобно поведение поне до към 12 мес. възраст. Прекомерно нервните и агресивни кучета отрано си проличават и не са от особена полза за "носене на служба". Същите качества в най-честия случай са признак на слаб характер. Особено ако нямаш опит, не прави опити да "озлобяваш" кучето. Със сигурност ще допуснеш сериозни грешки, а и вероятността горчиво да съжаляваш е много голяма.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#1046 Guest_roty_*

  • Група: Гости

Публикувано: 02 June 2014 - 05:00 PM

Аз не искам денонощно лаещо куче което да се дразни от всичко живо по голямо от 1 кв/см. Искам да е спокойно, но териториално да е агресивно и да е недоверчиво. Кученцето се променя много бързо, при ветеринаря яко го е шубе, но опиташ ли се да му вземеш чехала от устата ръмжи и лае.... или пък да ядеш без да му дадеш, веднага започва да лае. Преди 3 дена гласа не можех да му чуя, но явно взе да свиква - вече 7-8 дена е при мен и иска да става шеф.

#1047 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2014 - 08:59 AM

Показване на мнениетоroty, в 02 June 2014 - 05:00 PM, написа:

.. или пък да ядеш без да му дадеш, веднага започва да лае...


И ти как постъпи в тази ситуация?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#1048 Guest_roty_*

  • Група: Гости

Публикувано: 03 June 2014 - 04:40 PM

Във началото честно казано му давах, даже бели като прави не му се карах. Сега му се карам с един вестник... като му се скарам с вестника 2 пъти и се кротва.

#1049 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 04 June 2014 - 09:40 AM

Показване на мнениетоroty, в 03 June 2014 - 04:40 PM, написа:

Във началото честно казано му давах, даже бели като прави не му се карах. Сега му се карам с един вестник... като му се скарам с вестника 2 пъти и се кротва.


А защо му се караш с вестник ... Възможно ли е да очакваш да се научи да чете? Качена снимка


п.п. Преди да напишеш поредния си бисер, вземи и прочети цялата тема. Там със сигурност ще намериш отговор на въпросите си.

Поздрави
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#1050 Потребителят е офлайн   cvetar Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 11-November 10
  • Gender:Male
  • Location:chereshata

Публикувано: 04 June 2014 - 11:07 AM

"нощен труд" е наи-подходящ. след 6 месец се минава на списание а след първа година на енциклопедия. таината на това обучение е вестника да има снимки .така кучето научава да фокусира върху образи и скоро ще погледне тв.така ще се държи спокоен и няма да прави бели. сериалите и сапунки са за препоръчване че се привързат към тях. ротваилера преди всичко е кълбо от емоции.

#1051 Guest_roty_*

  • Група: Гости

Публикувано: 04 June 2014 - 09:16 PM

Нямам време да се занимавам с депресирани келеши дето на единия му било смешно, другия се праи на интересен като виц на къци, а третия трето. Общо взето нищо полезно не разбрах, то от тоя народ друго и не може да се очаква. Който иска може да чете 50 страници по 20 мнения... 1000 мнения. Това че сте събрали всякакви глупости в една тема не е мои проблем.
Съжалявам че ви отнех от времето ще питам в някой чуждоезичен форум, че тва българина си е калпаво племе.

#1052 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 04 June 2014 - 09:39 PM

Знаеш ли какъв ще е отговора в ''чуздоезичния'' форум?
По скоро няма да е отговор,а ще е съвет-върни кучето по-скоро там отдето си го взел :ba_025:
За твое и за на кучето доброто :md_064:
Не е наш проблем ходи си възпитавай кучето с вестник :dry:
Еь,верно българите са калпаво племе чакат всичко наготово да им спуснат.Що да четем?


И за да не е съвсем спам ето едно видео за приучаване на кучето към редом:
https://www.youtube....h?v=6HlvB3B_cmg
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#1053 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 05 June 2014 - 10:25 AM

Показване на мнениетоroty, в 04 June 2014 - 09:16 PM, написа:

Нямам време да се занимавам с депресирани келеши дето на единия му било смешно, другия се праи на интересен като виц на къци, а третия трето. Общо взето нищо полезно не разбрах, то от тоя народ друго и не може да се очаква. Който иска може да чете 50 страници по 20 мнения... 1000 мнения. Това че сте събрали всякакви глупости в една тема не е мои проблем.
Съжалявам че ви отнех от времето ще питам в някой чуждоезичен форум, че тва българина си е калпаво племе.


Колко приятно, още един, дето неще да чете, че и се сърди после. Айде, друм! Качена снимка

п.п. Един прастар кучкарски трик: следващия път като "учиш" кучето с вестник, да не забравиш да завиеш в него една арматура фи-10. "Ученето" ти е гарантирано.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#1054 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 05 June 2014 - 01:14 PM

Защита:
https://www.youtube....9RDKz565M#t=252

Скорост и мотивация:
https://www.youtube....h?v=UV3TTV_c-EA

Запознаване с дъмбела:
https://www.youtube....h?v=rB_nDyXLNz4

Изграждане на зрителен контакт:
https://www.youtube....h?v=aAGgNlaCKJo
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#1055 Потребителят е офлайн   rotyy Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 06-June 14

Публикувано: 06 June 2014 - 05:42 PM

Показване на мнениетоОт 05 June 2014 - 10:25 AM:

Колко приятно, още един, дето неще да чете, че и се сърди после. Айде, друм! Качена снимка

п.п. Един прастар кучкарски трик: следващия път като "учиш" кучето с вестник, да не забравиш да завиеш в него една арматура фи-10. "Ученето" ти е гарантирано.


Изобщо не се сърдя и не ми пука, щом не искаш никой да пита, а само да чете - вземете заключете темата. Вместо това обаче тя стои отключена, хората да пишат, а някой като теб да се извисява да избива комплески. Както и да е вече нямам въпроси, даже не можах да си изтрия старите.... вземи ги изтрии ти - поне едно полезно нещо да свършиш.

Показване на мнениетоОт 04 June 2014 - 09:39 PM:

Еь,верно българите са калпаво племе чакат всичко наготово да им спуснат.Що да четем?

Не съм длъжен да разбирам от всичко. Пък ти щом си толкова начетенолюблива ела във офиса да питаш нещо за агрономство, пък аз просто ще ти блъсна на масата една книга да четеш и като решиш кво търсиш, - ела пак, пък аз само ще ти пусна касовото бонче на препарата.

Показване на мнениетоОт 04 June 2014 - 09:39 PM:

По скоро няма да е отговор,а ще е съвет-върни кучето по-скоро там отдето си го взел :ba_025:

Мога да ти гарантирам, че няма нужда никой да ми го казва... ако самото куче не ми върши работа след 1.5г, просто ще бъде подарено на някой, ако държиш много ще ти го дам на тебе, щото може би си спецАлист ще успееш. Аз не разбирам от кучета и не го крия, това което знам и това което беше го написах, не обичам хората да ми се правят на интересни. Когато видя някой в моя бранш да прави нещо неправилно, аз не се правя на остроумен 10 минути, а му казвам точно къде е сбъркал и какво трябва да направи.... времето което ми коства да се правя на остроумен е същото, като това да му обясня достаъчно кратко и ясно какво да направи.

#1056 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 06 June 2014 - 10:20 PM

От агрономство разбирам занимавам с отглеждане на зеленчуци и житни,както и на селскостопански животни. :md_064:
Няма как да ти се обяснi с две думи-сядаш и четеш цялата тема в оБучение и спорт,възпитание на малкото куче.
А най-добре намираш треньор и ходиш при него.
Кучета си имам достатъчно 6 на брой,но добре ще направиш да го подариш :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#1057 Потребителят е офлайн   rotyy Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 06-June 14

Публикувано: 07 June 2014 - 06:25 PM

Още в началото прочетох малко и единственото което разбрах е, че тук има доста хора които гледат ротвайлери за помиари и подиуми. Слагате някакви измислени стандарти на състезания, където кучето трябва да едва ли не да оближе краката на съдията иначе ще е 'лош', да върти опашка и да носи ръкав. Това е хубав ротвайлер, всички други са лоши. Какъв е смисъла да правите кучето да изглежда на помияр, че и да го давам на треньор дето ще го учи да хапе ръкава за да ми го донесе... все едно ви носи пръчка. Аз не искам кучето ми да носи ръкава когато го пусне, инстински раздразнен/или по команда/ ротвайлер трябва да къса тънък синджир и да се бори докато не повали човек. Това е ротвайлер, съжалявам хората дето си мислят че имат ротвайлер, а то просто си е малко по-умен помияр които ви носи ръкав... и когато някой ви напише 'ротвайлера ми лае хора и не допуска други до него', всичките започват да се кундят от възмущение. Еми това не е помияр да върти опашка на всеки, то трябва да го прави само пред стопанина си. Това може да разберете от чуждите форуми, ротвайлера трябва да е спокоен и недоверчив и много борбен когато се раздразни, това не е същото като да ви носи ръкав, а иначе съм съгласен че на състезания има изисквания, както във цирка има изисквания за лъвовете.... и във двата случая правите животните на такива каквито не са.
Гледам си кучето нормално, без излишна агресия/то трябва да си има достатъчно в характера/, но ако до 1г не стане инстински ротвайлер просто, значи съм взел поредния по-умен помияр от разните им развъдници. Даже помиярите по улицата имат по-голяма борбеност от разните 'родословни' ротвайлери, а това говори много лошо за породата. Във България явно истинските борбени породи изчезват, останаха само манекени за подиуми... е това всеки си гледа кучето за каквото си иска де. Аз просто искам истински ротвайлер който без да се замисля да напада във територията си и да се бие до последно или просто казано пазач, а не 'донесиръкав'. Ако исках куче за вкъщи, щях да си взема друга порода.
Това си е мое мнение,разбира се.. не го налагам. Поздрави.

#1058 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 07 June 2014 - 08:06 PM

Гледай малко КНВП после помисли, пак гледай и после ако имаш нещо кажи.

https://www.youtube....h?v=PYXbCzP3hvk

https://www.youtube....h?v=cJfaQenNCCM

http://forum.dog.bg/...ost__p__1128329

Заповядай на моя пумияр само,че без ръкав щото нали да не е като в цирка да ти е по истинско-натюрлих дет му викат германците. :ab_041:

https://www.youtube....h?v=4a7Pcx9gSJc

https://www.youtube....h?v=n7uCA4artSg

https://www.youtube....h?v=zNG_FhwkvRw

Цитат

помиярите по улицата имат по-голяма борбеност от разните 'родословни' ротвайлери, а това говори много лошо за породата.

Ти колко ротвайлера си видял на живо,а не на картинки?
И кое точно му е борбеното на песа от улицата?


Мисля,че изобщо не си наясно първо какво искаш от кучето,второ за какво се е използвал ротвайлера и какво е предназначението му и трето за какво са изложбите,изпитите и състезанията.Щото ако ги нямаше породата нямаше да е запазила качествата,които притежава...ама пък нали няма да ги правим това което не са. :tb_195:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#1059 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 June 2014 - 09:10 PM

Показване на мнениетоrotyy, в 07 June 2014 - 06:25 PM, написа:

... Аз не искам кучето ми да носи ръкава когато го пусне, инстински раздразнен/или по команда/ ротвайлер трябва да къса тънък синджир и да се бори докато не повали човек. Това е ротвайлер, ...
...Това си е мое мнение,разбира се.. не го налагам. Поздрави.


По принцип ротвайлерът е доста спокойно животно. Уверено в себе си и много добре преценяващо опастностите и съвсем адекватно реагиращо, както трябва според ситуацията! Ако срещне приятел и добър човек - ротвайлерът е мил, любвеобилен и "лигав" според някои разбирания, но други ще посрещне не така добре, та даже може и с атака и тежки последици. Аз, като притежател на куче, което не е обучавано да "пази", както вие се изразявате, мога да ви уверя, че съм имала случаи, когато кучето е пазило мен, детето ми, дома ми. Правило го е просто, защото това му е в природата и инстинктите. Не сте контактувал явно с достатъчно представители на породата, за да забележите сам тези качества при ротвайлера.
Изложбите и тестовете, за които сте чел, изобщо не са това, което сте разбрал. Почетете още малко и когато разберете целта им и ако отново имате несъгласия и коментари, тогава елате, споделете, хулете. Подтответе се и заповядайте отново. До тогава сте само човека с многото очаквания, който не е наясно с много неща, както и какво куче всъщност има.

С най-добри помисли и намерения ....

Поздрави!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#1060 Потребителят е офлайн   sandanski Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 07-August 13
  • Gender:Male
  • Location:Сандански

Публикувано: 08 June 2014 - 07:07 AM

@rotty

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

  • (54 Страници) +
  • « Първа
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни