Dog.bg Форуми : ОТГЛЕЖДАНЕ, ПОВЕДЕНИЕ И ДРЕСУРА

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (54 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ОТГЛЕЖДАНЕ, ПОВЕДЕНИЕ И ДРЕСУРА

#41 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 06 December 2007 - 12:27 PM

Цитат

...като преди това не ми се е наложило да използвам сила,за да постигна необходимата корекция:))))


нещо много се обърка...самото използване на сила е КОРЕКЦИЯ...предлагам да спреш дотук с въпросите си...излагаш се...не ставай смешна!!! :wub: :wub: :wub:

Цитат

И как така моето куче има респект от теб без да си му показал кой командва :wub:


май са те претоварили шефовете в работата :wub: :wub: :wub:...май си забравила че това куче през годините многократно е имало възможност да усети ръката ми...май си забравила че кучето ти е раждало в моя развъдник....че е живяло у нас - ПО МОИТЕ ПРАВИЛА ... ето така!
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#42 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 06 December 2007 - 12:32 PM

Цитат

...май си забравила че това куче през годините многократно е имало възможност да усети ръката ми...ето така!
Ето това имах предвид:)Ти така ,аз със строг нашийник :)Кой както може или сметне за по-удачно:))и не се ядосвай толкова де,нали за това е форума,да се учим ;D :o :rolleyes: :wub: :yahoo: :podigravka: :prase: :zaek: :Танц:
ПП.не винаги се получава корекция при използване на сила:)трябва да знаеш как точно и в кой момент :P

#43 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 06 December 2007 - 12:37 PM

Цитат

Ти така ,аз със строг нашийник :)Кой както може или сметне за по-удачно:))


както казах нямам намерение да споря...темата е прекалено сериозна...а щом не можеш и нямаш желание да дойдеш при мен те оставям...който иска да научи повече по темата да дойде на полигона - ще му обясня кое как е  :wub: :wub: :wub:
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#44 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 06 December 2007 - 12:38 PM

Цитат

..който иска да научи повече по темата да дойде на полигона - ще му обясня кое как е  :wub: :wub: :wub:
ок,ще дода  :zaek:

#45 Потребителят е офлайн   orchid Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 287
  • Регистрация: 19-October 07

Публикувано: 06 December 2007 - 12:49 PM

Цитат

С какви каишки и поводи са вашите ротове?  :blink:
Ако може и малко снимков материал да покажете ....   :blink:
У дома постоянно ли седят с нашийник?


п.с. Исках да коригирам думата каишки с нашийници, но нещо не успях. ПОд каишки имам предвид нашийници...


Мод: Оправено е.

#46 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 December 2007 - 12:58 PM

Цитат

Цитат

М-да! И мойте мисли вървят в тази посока.
Мерси!


грешна ти е посоката!


Може би не съм се изразила правилно
Всъщност съм съгласна с теб. От изписаното твое обяснение и аз съм си мислила, че е важен правилният подход в съответната ситуация и кога и как точно да се направи, което може да стане и с обикновен душач, без сила или други помощни "бодли". Имаме един семеен приятел, който когато хване поводът и коригира на момента, пред очите си съм виждала "чудеса". Но и той има многогодишен опит, което също е от голямо значение. Едно е опитен човек да прави корекции, защото знае кога и как, а съвсем друго един лаик.
Мерси за разясненията.


Morti, мои лични впечатления, има хора, на които това им е призванието, всяват респект и знаят как да постъпят в дадена ситуация с кучето. Опит, опит, опит....
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#47 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 06 December 2007 - 01:07 PM

Цитат

Morti, мои лични впечатления, има хора, на които това им е призванието, всяват респект и знаят как да постъпят в дадена ситуация с кучето. Опит, опит, опит....

Абсолютно съм съгласна:))))За това съм се учила от Коко-ко ( и хора като него,с опит) и продължавам:)И  ще продължавам да се уча от тях:)))Та те са на светлинни години пред мен:)И за това когато ми кажат нещо не се обиждам, а ги слушам:)))От засягане полза няма:)Ако не те раздруса нещо може и да те подмине ;) (ако ме разбирате...)

#48 Потребителят е офлайн   Darkyx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 379
  • Регистрация: 04-July 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 07 December 2007 - 10:26 AM

Цитат

Цитат

Цитат

то хубо садо мазо ама вие са оляхте
аз изпозлвам с шипове обаче са ми наобратно

???садо мазо,ако не знаеш какво да правиш със строгия нашийник,не е за всеки?
И с каква цел използваш с шиповете навън?- аз знам например за- извадени очи на кучета с който си играе:)


много вярно...аз на твое място не бих се ядосвал на незнаещите...за съжаление те винаги са повече от знаещите


това със садо мазото беше малка шега...
изтрито
вместо да обясните като нормални хора са правите на специялисти...
извинявам се за некомпетентното ми мнение ................


Мод:Има много по-цивилизован начин за общуване! Не стигай до такива крайности!!!

#49 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 07 December 2007 - 10:35 AM

Цитат

изтритовместо да обясните като нормални хора са правите на специялисти...
извинявам се за некомпетентното ми мнение ...............


мисля че нашият любезен модератор не бива да подминава с лекота това псуващо момче...все пак може и на други да им се иска да му отвърнат но навярно не го правят от уважение към форума и събралата се в него аудитория! дали има начин този сквернословещ човек да бъде ограничен във възможностите си да омазва това приятно място в нета?  :sos:
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#50 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 December 2007 - 10:38 AM

На-прииска ми се и едвам се въздържах B) ;D
На всичкото отгоре вчера обстойно се обясняваше тук за всички ползи,вреди,разлики и прочие,ма то вместо да чете псува... :huh:
User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 07 December 2007 - 10:53 AM

Цитат

това със садо мазото беше малка шега...
вместо да обясните като нормални хора са правите на специялисти...


Това с ваденето на очи обаче не беше шега!!!Съвсем нормално е обяснено,точно за да се знае какво може да бъде последствието!Ако не ти харесва-сори!Това не е правене на специалисти ,а вадене на факти!Това е ФАКТ!Това се случва!

#52 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 December 2007 - 11:23 AM

Цитат

Забранява се :
1. Употребата на нецензурни изрази.
2. Оскърблението на който и да е от другите посетители на форума.

Спазването на Нетикет е задължително.
Ако нямате какво да кажете по разискваните теми по добре не пишете !

User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#53 Потребителят е офлайн   orchid Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 287
  • Регистрация: 19-October 07

Публикувано: 07 December 2007 - 12:32 PM

Обръщам се към вас, защото имам голям проблем с Лиза.  От 4-5 дни насам нещата излизат извън контрол. Лиза си позволява да ме ръмжи и да ми скача и да ми се зъби по 2-3 пъти на ден и се стигна до там, че от безпомощност я ударих на няколко пъти след като не се подчини на "не" като ме нападна. През останалото време е супер кротичка през другото време. Вече ми става тежичка (13 кг) като я хвана за мъртвата кожа.  Като мине някой пред апартамента и тя е на площадката на него, започва да атакува, както и се перчи и лае на хора, които минават пред кооперацията. А като е на оживена улица с хора и коли е спокойна и не се дърпа и ходи до мен и не лае хората и е удоволствие да се ходи с нея. Вчера забелязах, че са и паднали две предни зъбчета? Възможно ли е това поведение да е свързано някак си със смяната на зъби? Последните дни нямах много време за нея и е излизала на разходки сутрин за половин час, през деня 1-1,5 часа и вечер 1-1,5 час и отделно упражняване на команди по 15-20 минутки на ден.  Ще съм много благодарна на всякакви предложения и съвети за разрешаването на проблема. Твърдо съм решила да я водя на обучение ако не овладеем положението до 20-30 дни.  Подходяща възраст ли е 4 - 5 месеца за Лиза (сега е на почти 4) за започване на инивидуални занимания с треньор като и ние сме там по време на обучението? Много си обичам кучето, но за мен е много важно кучето  ми да бъде безопасно за близките ми и за хората на улицата и да е управляемо.
Благодаря ви предварително!
:sos: :sos: :sos: :sos: :sos: :sos:

#54 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 07 December 2007 - 12:54 PM

Добре ще е първо да изчетеш тази тема,за да ти стане ясно за видовете агресии,доминантното поведение и йерархията в семейството!Така ще прецениш кое точно куца при вас,защото все нещо не е наред!После пак питай!
Агресия.....

Колкото по-скоро и покажеш кой е шефа и къде и е мястото в йерархията ,толкова по-лесно ще ти бъде!Скоро ще стане 20,30,40 кг и тогава-лошо!!!

малка извадка от темата:
"ДОМИНАНТНО ПОВЕДЕНИЕ НА КУЧЕТО. ПРИЧИНИ, ПРОСТИ МЕТОДИ НА КОРИГИРАНЕ

Кучето е уникално животно. Никое друго животно не притежава качества, позволяващи му не само да живее с човека, но и да се използва така разнообразно. Много от тези качества са изработени благодарение на това, че кучето е социално животно (животно, което живее в глутница).

Правилата и законите, действащи в глутницата, се пренасят от кучето върху обкръжаващите го хора, върху семейството, в което то живее. Стопаните, децата, познатите и съседите се възприемат от животното като представители на собствения вид. Затова преди да говорим за взаимоотношенията между човек и куче, ще разгледаме какви са отношенията между кучетата в глутницата.

Този въпрос е твърде обемен и е невъзможно подробно да се разгледа в рамките на един брой. Затова ще се спрем на онези моменти, които характеризират причините за проява на доминантно поведение.

Във всяка глутница съществува ясна йерархическа стълба, определяща всички взаимоотношения между нейните членове. Намирайки се на което и да е стъпало от тази стълба, всяко куче се старае да опази своята позиция от посегателства на низшестоящ и по възможност да се издигне нагоре. При това повишението на статуса не става отвлечено, а за сметка на смяна на местата с конкретен член на глутницата, който никога не се съгласява доброволно с тази смяна.

Какво дава на кучето по-високият рейтинг в ежедневния живот?
- По-добро място за сън. Водачът спи на най-доброто място. Другите (също нелоши) места заемат животните с много висок статус. Явните аутсайдери се старят да не навлизат в тази зона, тъй като веднага ги поставят на място (без бой, просто с ръмжене или поглед, борби при установени отношения практически никога няма).
- Право първо да се храни. Отначало яде водачът, после - останалите, при това не всички заедно, а в съответствие със своя рейтинг.
- Право да отнема плячката на стоящия по-ниско. "Несъгласието" на опонента обикновено означава йерархични претенции и мигновено се потиска.
- На стоящия по-високо в йерархията винаги отстъпват пътя.
- Водачът определя къде да се намира глутницата, колко дълго, накъде да тръгне ...

Кучето ще живее по тези правила и в семейството, искате или не.
Вгледайте се в своя питомец. Проследете поведението му е си задайте следните въпроси:
- Не се ли опитва вашето куче при влизане у дома или излизане да мине първо?
- Трудно ли ви е да го изпратите на мястото му?
- "Моли" ли кучето да нахраните първо него, а чак след това семейстото да сяда на масата?
- Ако сте заети (четете книга или работите с компютър), може ли кучето да дойде и да "помоли" за внимание?
- По време на разходка в парка кучето ли решава накъде да тръгнете?
- Случва ли се кучето да ви ръмжи? Може би пуска в действие и зъбите?


Ако отговорът на който и да е от тези въпроси е "ДА", то вашето куче проявява доминантно поведение.
Веднага ще кажа, че не трябва напълно да се "потиска" кучето, особено ако разчитате на него като защитник. Напълно подчиненото животно не е в състояние самостоятелно, без вашето участие и ръководство да атакува страничен човек, каквито и качества да притежава то.

Но ако кучето излиза от контрол, ако ви заплашва, ако е неуправляемо и вследствие на това - социално опасно, то проблемът с доминантността трябва да се реши незабавно.

Първото, което трябва да се направи, е да се започне обучение в курс на послушание. Звучи банално, но без обучение нищо няма да постигнете. Отработката на упражненията от който и да е курс ефективно понижава нивото на доминантност на кучето, тъй като много от тези упражнения предполагат установяване на контрол над животното. Отработвайки движение редом, седеж, лежане, стоеж, вие диктувате на кучето положението на неговото тяло. Отработвайки задържане, вие установявате временен контрол. В края на краищата, работата по всяка команда означава изпълнение на вашата воля и подчинение.

Кучетата с развита доминантна агресия атакуват своите стопани именно при отработка на прости навици на послушание. И да заставите кучето при това все пак да изпълни командата е най-ефективното "лекарство" срещу доминантност.

Искам да опиша един случай от своята практика (такива случаи има маса, просто този е най-показателен).

При мен в учебното подразделение учеше бъдещ инструктор - младеж, не висок, слаб, но със силен и даже суров характер. С него служеше мъжко куче немска овчарка, мощно и също така сериозно. Това беше личното куче на войника, което той отглеждаше у дома. И точно при преминаването на обучението кучето започна да се опитва да вземе надмощие във взаимоотношенията със своя стопанин.

Веднъж на три-четири дни те в прекия смисъл се биеха, това се случваше при отработка на навици на послушание. Естествено, когато кучето захващаше младежа за ръката и с ръмжене го гледаше в очите, той отстъпваше (ръцете не са от желязо). Назря остра необходимост нещо да се направи. По това време нашето началство по някаква причина се отнасяше с истерично негодувание към боя на кучета и уличените в това престъпление строго се наказваха.

Затова действахме подмолно. Младежът сложи на кучето намордник и отиде надалече в гората. Изпълнявайки моите инструкции, той тъпо давал само три команди: седни-легни-стой, доста силно дърпайки при това повода. Естествено, кучето го атакувало в първата минута. Тук на курсанта му дошли на помощ предварително приготвените импровизиран кожен камшик и грижливо изпилен ..... С помощта на инструментите, той всеки път постигал изпълнение на командите. Кучето престанало да му се нахвърля едва СЛЕД ДВА ЧАСА "занятия"!!!

Още час отишъл за работа без намордник (сега курсантът облякъл зимна армейска куртка, независимо от лятната жега, подпълвайки ръкавите с клонки).

Два дни кучето не яде (не се дава лесно смяна на рейтинга), но до края на курса това куче беше управляемо без повод и едва не попадна в сборната част по спортна дресура. При това никакви признаци на "обида" не се наблюдаваха, кучето предано се радваше на идването на стопанина, скимтеше при раздяла и т.н..

Тоест, намирайки се в системата на глутницата, кучето не мисли "да къса отношения", "да се обижда", то е все така предано и щастливо от общуането със стопанина. Въпросът е само в това, кой ще бъде водачът?

Освен обучението в послушание, статусът на кучето се понижава от изпълнението на някои прости правила.
- Винаги хранете кучето след като семейството се е нахранило.
- По време на обяд (закуска, вечеря) не позволявайте на кучето да стои в трапезарията и в никакъв случай не му давайте от масата. Вие мислите, че давате наградка, а по правилата на поведение в глутницата, отстъпвате част от храната си, преди да се се нахранили. Това рязко понижвава вашия статус.
- Кучето трябва да преминава през всякакви врати, проходи, стълби и асансьори само след вас.
- Никога не разрешавайте на кучето да се качва на кресла, легла, дивани. Тези места са само за водача.
- Въведете "забранени зони", в които кучето не трябва да се появява при никакви условия. Обикновено това са кухнята, спалнята, банята.
- След игра с апортировъчен предмет и други играчки винаги ги вземайте от кучето. Вие решавате кога да започне играта и кога да свърши.


Спазването на тези прости правила с едновременно обучение в послушание ще понижат нивото на доминантност на кучето и ще предотвратят проявата на доминантна агресия.

Но това трябва да се прави само по отношение на кучета, които действително го изискват. Не трябва да потискате куче, което напълно контролирате, особено ако планирате да използвате питомеца си като защитник."

#55 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 December 2007 - 01:15 PM

Обърни се към някой,който да ти покаже как да се справяш с нея.Важно е той да е ПРОВЕРЕН-тоест не става просто местния "кучкар" от пред блока.Каквото и да прочетеш тук в нета не може само с това-трябва да видиш наживо как става.Това,което описваш е само началото-не се ли намесиш навреме ще стане повече от лошо.Можеш да прочетеш темата "Хуго" в дого аржентино-да видиш докъде се стига-въпреки че момчето се е обърнало към "дресьор"-но явно до не дотам подходящия...
И пак да кажа-всичко,което говори Коко-ко е точно така.Не е само до там КАКВО правиш ,а по-скоро КАК.И не може да се обясни с думи-не мога да ти кажа защо точно кучетата имат респект от него-НО Е ФАКТ.
User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 07 December 2007 - 01:58 PM

orchid, от София ли си?Ако си от София може да ти помогнем ,ако не си обаче......както казва БениБ,търси някой,който наистина знае какво се прави в случая!но БЪРЗО!

#57 Потребителят е офлайн   orchid Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 287
  • Регистрация: 19-October 07

Публикувано: 07 December 2007 - 02:50 PM

benyb, morti, благодаря ви за коментарите.

#58 Потребителят е офлайн   Darkyx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 379
  • Регистрация: 04-July 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 07 December 2007 - 10:26 PM

дървени философи
ако искате ме банваите то тука неможе да се общува с хора които се мислят за богове

#59 Потребителят е офлайн   Admin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 726
  • Регистрация: 16-March 06

Публикувано: 07 December 2007 - 10:46 PM

Ами искаме, щом и вие искате. Един месец за нарушаване на правилата на форума. Надявам се след този срок да разберете, че ние тук не говорим така.
Всеки опит за заобикаляне на временното отстраняване, ще доведе до постоянно отстраняване.


#60 Потребителят е офлайн   igra4cs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 162
  • Регистрация: 14-December 07

Публикувано: 14 December 2007 - 11:48 AM

Цитат

Селектирането на ротвайлера винаги е поощрявала агресията и защитните му инстинкти ,но вече това не е така.Сега никой не желае да развъжда хапещи и опасни животни.Съгласен съм ,но не трябва да насочват ровайлера към тази посока!Има толкова други породи които са общителни , доверчиви и недоминантни.Ротвайлера трябва да си остане едно перфектно куче пазач и защитник каквото винаги е било.  

може те ли да ми каже те като дам на кучнцето ръката си почва да ме лиже а като някои път му дам пръста си и то ме хапе дали си играе с него или посяга да ме хапем защото е малко

  • (54 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни