Dog.bg Форуми : ОТГЛЕЖДАНЕ, ПОВЕДЕНИЕ И ДРЕСУРА

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (54 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ОТГЛЕЖДАНЕ, ПОВЕДЕНИЕ И ДРЕСУРА

#61 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2007 - 01:43 PM

Здравей igra4cs , и добре дошли при нас.
Кученцето хапе на игра, това е нормално. Но от хапане до хапане има разлика.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#62 Потребителят е офлайн   insulin Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 16-December 07
  • Location:София / Ямбол

Публикувано: 16 December 2007 - 02:35 PM

Преди 2 години подарих на приятелката ми ротвайлерче - красиво,невинно и мн пухкаво. Но това малко мече, порасна и стана мн. агресивно. Няколко пъти й ръмжеше и не даваше да го пипа и нещо от сорта. Но с времето 'побертета' го напусна  ;D

#63 Потребителят е офлайн   igra4cs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 162
  • Регистрация: 14-December 07

Публикувано: 16 December 2007 - 05:44 PM

имам кученце на 55 дена от кога да почна да го обучавам и на какво и как е наи добре

#64 Потребителят е офлайн   igra4cs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 162
  • Регистрация: 14-December 07

Публикувано: 16 December 2007 - 06:29 PM

може те ли да ми каже те ако кучето ми прави нещо което не ми харесва и не трябва да го прави как да го накарам повече да не го прави и да ме слуша ,защото някой хора ми казаха да го удрям с весник само

#65 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 December 2007 - 08:46 AM

Цитат

може те ли да ми каже те ако кучето ми прави нещо което не ми харесва и не трябва да го прави как да го накарам повече да не го прави и да ме слуша ,защото някой хора ми казаха да го удрям с весник само


забравили са ти да ти кажат да слагаш арматура десятка увита във вестника  :huh: :huh: :huh: тези някои хора и още...отиди в началото на темата за дресурата и не задавай вече стотици пъти предъвквани въпроси ... пожелавам усмихнат ден!

о.м.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#66 Потребителят е офлайн   igra4cs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 162
  • Регистрация: 14-December 07

Публикувано: 17 December 2007 - 11:02 AM

еба си хората сте не можете да отговорите на въпроса ми само казва те прочети

#67 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 17 December 2007 - 11:25 AM

Цитат

еба си хората сте не можете да отговорите на въпроса ми само казва те прочети

Нали искаш отговор- тогава си направи труда да прочетеш!отговаряно е на тези въпроси не знам вече колко пъти :mazohist:

#68 Потребителят е офлайн   maxi666 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 20-December 07

Публикувано: 20 December 2007 - 10:06 PM

Не се притеснявай, с риска да ме нахокат аз ще си кажа мнението, като си взел ротвайлер по-добре да хапе иначе си вземи булока ;) Аз заварих 3-4 годишен мъжки ротвайлер с който трябваше да се разбереме а той е с афинитет да хапе хора и отдавна е разбрал, че е по-силен. Ако не успееш с по-висок глас и някой и друг плесник по муцуната, не е лошо да пробваш с храната. Значи аз правих следното сипвах му яденето да го види и после един вид го дразнех, за да схване идеята , че аз го храня, аналогично с излизането. Напрактика на едно домашно куче това му е разнообразието в деня - излизането и храненето, разбере ли , че тези неща зависят от теб и не са даденост всичко ще се подреди. Успех.

#69 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 20 December 2007 - 10:54 PM

Макси, не просто рискуваш да те нахокат, а рискуваш и да те изгонят от форума. По-добре не давай повече такива мнения.

Орхид, чети във "ВЪЗПИТАНИЕ, ОБУЧЕНИЕ, СПОРТ" и помисли за професионална помощ. Успех!
User's Signature

Качена снимка

#70 Потребителят е офлайн   orchid Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 287
  • Регистрация: 19-October 07

Публикувано: 21 December 2007 - 09:03 AM

Цитат

Макси, не просто рискуваш да те нахокат, а рискуваш и да те изгонят от форума. По-добре не давай повече такива мнения.

Орхид, чети във "ВЪЗПИТАНИЕ, ОБУЧЕНИЕ, СПОРТ" и помисли за професионална помощ. Успех!

insult, мерси. Чета си ги и се уча от там. Положението вече е много по-добро. Преди това аз бях много изнервена и може това да се е придало и на кучето. Вчера изака камъчета, може и те да са я мъчили, както и смяната на зъбите. Иначе говорих с човек, който развъжда ротове и той ми каза,че в момента е все още рано и след месец-два ако не отзвучат проблемите да му се обадим.

#71 Потребителят е офлайн   orchid Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 287
  • Регистрация: 19-October 07

Публикувано: 21 December 2007 - 09:05 AM

Цитат

Не се притеснявай, с риска да ме нахокат аз ще си кажа мнението, като си взел ротвайлер по-добре да хапе иначе си вземи булока ;)


С това не съм съгласна. Дай по тая логика да ни изпохапе у дома и да изпохапе минувачите по улицата.

#72 Потребителят е офлайн   jikata01 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 23-May 06
  • Location:Варна

Публикувано: 21 December 2007 - 04:38 PM

Спокойно това ще отмине, просто е нужно търпение и нужното внимание... Моя като беше на 7-8 месеца буквално ми беше взел акъла, хапеше ме, като не станеше неговата ми скачаше отгоре или се просваше на пътя и не ставаше, скачаше върху хората. Но всичко това отмина и сега на 1 година и 9 месеца си е едно вече улегнало и прилично послушно куче  ;)

#73 Потребителят е офлайн   MotorbreatH Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 23-June 07

Публикувано: 22 December 2007 - 07:50 AM

Здравейте!Несъм ви писал отдавна понеже бях на почивка на Златни Пясъци.Та вече кучето ми е на 9 месеца и все още си е със така нареченият "бебешки" акъл!То не че няма акъл или просто неиска да изпълнява никакви команди!Един приятел има ротвайлер на година и половина но той го е водил на някакво скъпо обучение и за 1 седмица кучето му стана супер умно(незнам дали е от значение но моето е женско,неговото мъжко)!Та въпроса ми е как по-ефективно да го науча да изпълнява командите ми?И как да го науча на малко злоба!(Тръгваме да се разхождаме из вълата на златните, и все кат видя там някое куче,кучето ми само го изглежда,а другите започват да го лаят,моето не прави нищо)

Благодаря предварително!

#74 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 December 2007 - 03:04 PM

Здравей MotorbreatH,
Ротвайлерът е природно интелигентен - няма умни или тъпи. Има по-лесно и по-трудно възприемчиви. Зависи от темперамента на кучето.
Ако не си се занимавал с кучето си, нормално е да не изпълнява команди. Затова се изисква да знаеш как и какво да правиш, а ако нямаш опит е добре да се обърнеш към специалист, който да ти покаже основните неща. Трябва ти да се научиш и тогава да учиш кучето си да изпълнява команди.
Тук съвети за това как да си озлобиш кучето няма да получиш. И ми е странно, че изобщо питаш такива неща.
Радвай се, че кучето ти е спокойно и............. си гледай живота. Не се занимавай с глупости.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#75 Потребителят е офлайн   jikata01 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 23-May 06
  • Location:Варна

Публикувано: 29 December 2007 - 03:22 PM

Хм, не съм сигурен дали за тук е това, което имам да ви кажа, но да речем че е за тук  ;)

Вчера с баща ми изведохме кучето вечерта към 5 часа. Всичко нормално и тръгваме да се прибираме, минаваме покрай един двор откъдето минавам всеки ден. Хората, които живеят там имат куче мъжки Канадски вълк. Когато мина с кучето и то почва да лае и да се хвърля, понеже е на синджир - такъв дето се плъзга по оградата. Тази вечер обаче това същото куче започна да се мята с особенна злоба в резултат на което синджира се скъса и то хукна към оградата, успя да я избута и да се провре под нея и директно скочи и захапа моето куче за гърба. В това време аз го държах за повода и незнаех какво да направя. Моето куче обаче моментално отговори със същото. След това си размениха още няколко захапвания и другото куче подви опашка и избяга. Бях толкова учуден, защото моето куче за първи път среща такава злоба у друго куче, а това беше възрастно и знае какво прави, но явно моментално се събудиха инстинктите му и се защити по най-добрия начин. Общо взето не успяха да се сбият жестоко и се мина без кръв, макар че кучето ми после се ближеше там където беше охапано, но нямаше нищо. И така мина без някакви по-сериозни последици за щастие...

Сега като минем отново покрай тази къща кучето не се хвърля с такава злоба и това няма да се повтори, да се надяваме. Като цяло ротвайлерът си има заложени инстинктите на пазач и мисля, че няма смисъл от тези постове на някои индивиди за това как можели да озлобят кучето си. Трябва да знаят, че когато се наложи то само ще се озлоби  ;) Мисля, че моя главоч  ;D съм го научил на най-важното да е добър с добрите и лош с лошите. Хайде поздрави на всички, че много се увлякох  :blink:

#76 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 07 January 2008 - 09:03 PM

dmm е права за ку4ето радваи се 4е не е злобно тоеа е добре а за командите знае ли основните ела тук седни даи лапа .... много лесно го нау4их Ри4и на командите просто секи ден преди да му дадеш храната му казваш седни даи лапа и легни и така ще ги нау4и а другите команди ела тук не и така на татак купуваш му некви наградки и по4ни га я у4иш на саме само ти и тя да сте така ще ги запомни  :blink:

#77 Потребителят е офлайн   CUKI Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 128
  • Регистрация: 13-November 07

Публикувано: 23 January 2008 - 10:36 AM

моята правеше така когато беше на 4-5месеца...не съм я държала гладна,ами постоянно я наказвах с предните лапи на масата и леко шамарче по муцунката...сега е на 7м и не си позволява да ръмжи и да ме напада.
User's Signature

В мъглата всички забравяме че един ден гордо ще се опнем на 2м под земята. И тогава няма да има значение кой колко пари има в банковата сметка или дали кучето му е родословно !

#78 Потребителят е офлайн   orchid Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 287
  • Регистрация: 19-October 07

Публикувано: 23 January 2008 - 01:09 PM

Лиза има напредък. Явно ни трябва търпение с нея и много добро владеене на нервите. Само още не мога да я отуча да лае и да се опитва да скача по хора в следните случаи
1. минувач се доближава до нея, подвиква и или щрака с пръсти на нея или просто и казва нещо тихо
2. някой ме заговори като е доближил прекалено близо до нас
3. скачащи и пискащи деца
4. разминаваме се с някои на стълбището
Ако се засили да гони кола едно "не" е достатъчно и тя спира, но с хората е по-сложно. Много е недоверчива към непознати, не дава чужд човек да я пипне. Например Лиза даде на собственичката на партньорчето си за игра да я погали едва на 3 тата среща и след поне 6 часа прекарани заедно. Иначе като съм я пускала с други кучета, отива и души стопаните им и ги лизва, но като тръгнат да я пипат, бяга от тях. Лиза също се пери на кучета, но само като е вързана. В момента, в който я пусна се започва луда игра  нищо че допреди минута се е перчила или бяга ( досега ми се е случвало само при едно куче).
Моля ви, дайте ми идеи как мога да разреша проблема с перченето на хората в гореописаните ситуации. Иначе няма никакви проблеми да се върви с нея по оживена улица с много хора, не им обръща внимание, стига някой да не я закача или да ме заговори.

#79 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 January 2008 - 01:48 PM

Здравей orchid,
моят съвет е да потърсиш добър треньор и заедно с него да пристъпите към по-сериозно обучение. А всеки добър специалист ще ти обърне внимание в кои ситуации какви корекции и похвати да използваш. Вече Лиза е в такава възраст, че ти сама, без опит, трудно би се справила, а от форума, дистанционно не става.  Дори с най-добре обяснен съвет може ти да допуснеш грешка, която да е фатална и да ви обърка съвсем двете с Лиза.
Това от мен и успех!!! :palec:

П.п. Лиза много е пораснала :wub:
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#80 Потребителят е офлайн   mariana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 01-October 07

Публикувано: 24 January 2008 - 01:34 PM

Здравейте и от мен,не съм влизала отдавна.Майки ве4е е на по4ти 6 месеца.От няколко дена имам огромен проблем  с него.Когато се храни не мога да мина покрай него и недай си боже да посегна да му взема купата!В4ера ухапа съпругът ми и то доста сериозно.Как да се справя с това положение :angry: :angry: :angry:

  • (54 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни