Dog.bg Форуми : ОТГЛЕЖДАНЕ, ПОВЕДЕНИЕ И ДРЕСУРА

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (54 Страници) +
  • « Първа
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ОТГЛЕЖДАНЕ, ПОВЕДЕНИЕ И ДРЕСУРА

#621 Потребителят е офлайн   nemooo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 27-June 08
  • Gender:Male

Публикувано: 29 July 2009 - 12:50 PM

Цитат(Vesela_5 @ Jul 29 2009, 01:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Хора, защо се подигравате с човека. Ясно е, че семейството му не е било подготвено за справянето с възрастен ротвайлер. Такова куче изисква опитни стопани, дисциплина и много търпение. Смятам, че ако си вземат малко бебе рот няма да стигнат далеч с възпитанието му, рота си има охранителни инстинкти и бих се учудила ако видя рот, който не желае да пази територията си.

ами да,ето ти питаш нещо на което сама си отговаряш.Аз съм на мнение,че възрастен ротвайлер не се взема просто така и то при положение,че семейството явно не е знаело почти нищо за породата преди да вземе въпросното куче.
User's Signature

Кучето е единственото същество, което ви обича повече отколкото вие обичате себе си

#622 Потребителят е офлайн   ZviariK Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1841
  • Регистрация: 23-June 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=MQ_5Pev_44Y&feature=related
  • Skype:

Публикувано: 29 July 2009 - 01:09 PM

nemooo, много грозно от моя страна bm_008.gif , но отношението ми към пинчерите /и всякакви подобни, които си мислят, че са кучета, а са смели като хамстер/ е точно "и те душа носят". За мен точно те са за хора, които не искат куче - истинско куче с поведение и вид на куче, ами.....глезена плюшка с чувства......някакви /никой да не се обижда - това си е лично мнение/.
Vesela_5, това не е подигравка, а чисто въмущение ... от тези хора очаквам, както е написал nemooo, да чуем по новините за някой разкъсан. Лабрадорът може да бъде не по-малко опасен, както сама си писала - голямо куче е. Ама нали всички гледат филми и всеобщата безумна заблуда е - лабрадорчетата и голдъните до едно са умни, мили и добри, овчарките се раждат обучени полицейски кучета, а ротвайлерите, питбулите и доберманите са зли убийци eg_033.gif
User's Signature

Качена снимка

#623 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 29 July 2009 - 01:19 PM

Цитат(ZviariK @ Jul 29 2009, 12:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ама нали всички гледат филми и всеобщата безумна заблуда е - лабрадорчетата и голдъните до едно са умни, мили и добри, овчарките се раждат обучени полицейски кучета, а ротвайлерите, питбулите и доберманите са зли убийци eg_033.gif

Малко оффтопик - Мой познат си взел бретон шпаниол, с което не се справили и го подарили, защото много се лигавел и т.н. а и "там ще му е по-добре". Сега си взели голдън, който "на 3 месеца е лигав колкото предишното куче", явно и това го чака същата съдба, защото когато посъветвах да потърсят учител, ако не се справят, отговорът беше "ние не се вманиачаваме толкова". Но иначе тази порода била много хубава, водачи на слепи хора и т.н. Но за да станат водачи се обучават тези кучета, не се раждат така. И докато се отнасяме така към кучетата си, те ще бъдат такива - лигави, хапещи и т.н. А иначе им измисляме прекрасни имена, гушкаме ги, мачкаме ги, правим им страхотни снимки и после ги подаряваме с лека ръка - така, както сме ги взели.
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#624 Потребителят е офлайн   DARGON Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 20-June 09

Публикувано: 29 July 2009 - 01:22 PM

Значи за да се откажиш от 1 куче тряя да чакаш някой ден да скочи и да изяде било то някой от семейството или някой съсед или просто миновач ? После да ревем по цял ден в болницата или пък да лежим в затвора за това ? Явно това куче не е било възпитавано още от началото на своя живот.. и затова и ни го подариха.. Не съм казал ,че не сме се грижили за него или ,че не сме го възпитавали ? някой май изобщо не чете каквото пиша ? това ,че полагаме чувства към домашни си лбимец не значи ,че не може да имаме такъв.. не искам полицейско куче. Искам да си прекарвам малкото свободно време с него.. Естествено си има норми и правила които ние ще спазваме но вместо да чуя нещо което да ни обнадежди някой добър савет.. вие се отнасяте подигравателно и несериозно.
Благодаря ви за мненията!


И все пак ако 1 ротвайлер се отгледа от малък.. възпитава се (надвам се да се справим колкото се може по-добре) и се даде на училище (когато му е времето) ще стане ли добро куче от което да не ме е страх.. или просто няма смисъл ?

Колкото до лабрадорите .. не знам до колкото съм изчел за тях са адски "душички" и надали ще станат зверове дори и голям лабрадор.

Ние сме решили да си вземим малко кученце и да си го възпитаваме а не ротвайлер на 3 години напълно невъзпитан като предния път.

#625 Потребителят е офлайн   ZviariK Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1841
  • Регистрация: 23-June 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=MQ_5Pev_44Y&feature=related
  • Skype:

Публикувано: 29 July 2009 - 01:33 PM

Мисля, че ви се написа достатъчно по въпроса, дала съм ви и линк към подходящи теми. Може да си мислите, че ви се подигравам, но не е така. И ротвайлерът и малбрадорът могат да станат чудесни домашни любимци, но по начинът, по който пишете, не мисля, че бихте се справили с тях. С най-добри чувства към човечеството и потенциалното куче ви съветвам да не си вземате нито ротвайлер, нито голдън, нито каквото и да било животно, чието ухапване може да нанесе сериозни щети. Прочетете внимателно информация за различните породи и тогава вземете решиние какво ще правите. Не разчитайте само на училища за кучета. Помислете вие самите какво можете да направите, но както казах, след като се запознаете по-подробно с това какво е куче, как се възпитава и коя би била подходящата порода за вашето семейство.
User's Signature

Качена снимка

#626 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 29 July 2009 - 01:51 PM

Цитат(DARGON @ Jul 29 2009, 12:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Сега се колебаем да вземим ротвайлер от малък и да се пробваме да го научим да стани добро куче което ни слуша ..

Зададе ви се много добър въпрос на който избегнахте да отговорите!
Ами ако опита, отново завърши с провал?
И в това всичко ,наистина няма голямо значение породата на кучето,по важен е правилния човек!
User's Signature

Качена снимка

#627 Потребителят е офлайн   DARGON Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 20-June 09

Публикувано: 29 July 2009 - 01:55 PM

Благодаря ви много. Значи трябва наистина да се ориентираме към нещо по дружелюбно явно с ротвайлер наистина няма да може да се справим..

Малко извън темата.. познавам доста хора с кучета които изобщо наистина ИЗОБЩО не възпитават.. просто разхождах и хранят и въпреки това кучетата се държат много добре с тях.. е естествено не са ротвайлери.. Но като гледам постовете нйа повечето форумци тук обучавате кучетата си наистина за изложби.. ние просто нямаме тази въможност.. А 1 пример.. една много добра наша приятелка има Немски дог.. не го е научила на нищо.. доста е невъзпитан .. когато се храним на верандата той идва до нас бута се.. чака храна нахалства.. НО никога не е показвал зъби пред стопанина си. нито на него нито на гостите му.. Мисля ,че не е нужно да си 24 часа с кучето си и да го вазпитаваш като за изложба или като за куче спасител / полицай за да е достатъчно послущно.

Още 1 път благодаря за мненията.

#628 Потребителят е офлайн   nemooo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 27-June 08
  • Gender:Male

Публикувано: 29 July 2009 - 02:06 PM

Цитат(DARGON @ Jul 29 2009, 02:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря ви много. Значи трябва наистина да се ориентираме към нещо по дружелюбно явно с ротвайлер наистина няма да може да се справим..

Малко извън темата.. познавам доста хора с кучета които изобщо наистина ИЗОБЩО не възпитават.. просто разхождах и хранят и въпреки това кучетата се държат много добре с тях.. е естествено не са ротвайлери.. Но като гледам постовете нйа повечето форумци тук обучавате кучетата си наистина за изложби.. ние просто нямаме тази въможност.. А 1 пример.. една много добра наша приятелка има Немски дог.. не го е научила на нищо.. доста е невъзпитан .. когато се храним на верандата той идва до нас бута се.. чака храна нахалства.. НО никога не е показвал зъби пред стопанина си. нито на него нито на гостите му.. Мисля ,че не е нужно да си 24 часа с кучето си и да го вазпитаваш като за изложба или като за куче спасител / полицай за да е достатъчно послущно.

Още 1 път благодаря за мненията.
моето куче също не е показвало зъби smile.gif Просто логиката ти е грешна,а и не си добре информиран.Ротвайлера е страхотно куче което обожава стопанина си,аз лично съм имал много кучета от различни породи но нито едно куче не може да се похвали с такава искрена и всеотдайна любов като ротвайлера.Съветвам те да прочетеш много добре всичко изписано за породата на кучето което ще си вземеш.
User's Signature

Кучето е единственото същество, което ви обича повече отколкото вие обичате себе си

#629 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 July 2009 - 02:19 PM

DARGON,май Вие не разбирате или не четете какво Ви пишат другите...
След като те е страх да не те захапе кучето,просто не си взимай такова животно.Защо ли? Защото кучето може на игра да те захапе и какво...ще го подарите и него ли?''Ако го дадем на училище ще бъде ли добро'' беше попитал нещо в този смисъл.Отговора е - НЕ,защото за да те слуша ТИ трябва да го водиш там,ТИ трябва внимателно да слушаш обучаващият,ТИ трябва да тренираш с ТВОЕТО куче тези команди,ТИ трябва да му показваш кой командва вкъщи,най-малкото за да не се опита да те захапе пак,ТИ трябва да го контролираш...Ми то било много лесно да отглеждаш и възпитаваш куче,даваш го на училище и готово. ea_103.gif

И пак ще те попитам - ако и с това куче се случи каквото с предишното?Какво ще правите?И него ли ще го подарите? eg_033.gif

След като не сте искали куче защо го приемате като подарък?Отказваш и това е.Стана ясно,че изобщо не сте ( ти и семейството ти) се позаинтересували от породата след като пишеш такива глупости от рода на 'ама то като порасне да не ме захапе' или нещо такова.Разбери,че никое куче не се ражда злобно,става такова благодарение на 'обичащия го стопанин'... dry.gif

ПП.Вземи да се научиш да пишеш правилно,защото се излагаш...
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#630 Потребителят е офлайн   DARGON Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 20-June 09

Публикувано: 29 July 2009 - 02:34 PM

хапал ме е хиледи пъти на игра.. за мен на игра е докато се радва докато ми пусни леко кръв.. това е игра.. ,но когато ухапа баща ми освен ,че го ухапа доста силно.. до толкова ,че 1 седмица му е подута раката и едва си върши работата и има 1 доста дълбока рана.. го и изръмжа и го лаеше след това..

Какво ще правя ако и другото куче се държи така.. нали затова искам малко кученце за да го науча да е такова каквото искам аз ! а не 3 годишен младеж с буйно сърце мислещ се за господар на всичко.. от доста дори стари хора съм чувал ,че 1 куче ако можеш да му вземиш храната от устата значи те слуша и те приема за господар. Дарик не ми даваше да му сложа купичката с водата до купичката с храната докато се храни.. камоли да му взема храната.. може би щеше да ме изяде.. ab_041.gif с ужасно погрешно впечатление сте останали от мойте постове .. Но все пак всеки се учи не мога да се родя научен кучкар и да мога да го напрая куче полицай за 1 месец..


А това ,че ме критикувате за милото ми отношение към кучето .. аз не искам сериен убиец или изложбен екземпляр искам нещо което да ме обича така както аз го обичам .. и мисля ,че трябва да уважавате мойте интереси както аз вашите.. както някой харесват Alfa romeo/fiat/lancia така други харесват Волксваген и ауди ..

#631 Потребителят е офлайн   ZviariK Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1841
  • Регистрация: 23-June 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=MQ_5Pev_44Y&feature=related
  • Skype:

Публикувано: 29 July 2009 - 02:45 PM

Никой не те кара да не си обичаш животното, нито да става задължително изложбен екземпляр /като второто нормално върви ръка за ръка с първото/. Това, че хората възпитават животните си не означава, че не ги обичат. Точно обратното, понеже ги обичат, искат да имат дълъг и щастлив съвместен живот. Куче на 3 години може да се превъзпита с труд и постоянство, а бебе куче може да се възпита грешно много по-лесно лесно. Тук няма хора с кучета серийни убийци, има хора с добри, възпитани и социализирани животни, в чиито паници можеш да бръкнеш без да те изядат.
User's Signature

Качена снимка

#632 Потребителят е офлайн   DARGON Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 20-June 09

Публикувано: 29 July 2009 - 03:25 PM

Добре последен въпрос сега чета темите които ми е дала ZviariK@ и наистина виждам ,че има грешки в отношението и обучението на кучето ни .. и сега отново идва дилемата,,, казвате ,че не зависи какво е кучето а какъв е стопанина и как го научи .. и все пак .. кое куче ще се научи по лесно не ,че ме мързи да се занимавам а просто съм начинаещ и няма да ми е много лесно за начало.. та кое куче се обучава по добре ротвайлер или лабрадор ?


Не искам мнения от типа ам седни да прочетеш кое куче ще ви отива на семейството дъра бъра .. общи приказки за породите четох доста.. и отново съм в изходно положение.,.

#633 Потребителят е офлайн   ZviariK Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1841
  • Регистрация: 23-June 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=MQ_5Pev_44Y&feature=related
  • Skype:

Публикувано: 29 July 2009 - 03:57 PM

Ами не са общи приказки това, наистина е важно. Ние няма как да знаем какъв начин на живот водите, колко време имате, какъв е темпераментът на членовете на семейството. Все пак ако искате по-лигаво /в това не влагам лош смисъл/ кученце, не се ориентирайте към ротвайлер. Той е прекрасно куче, но не мисля, че е това, което търсите.
И ротвайлерът и лабрадорът искат сериозно отношение и няма по-умно или по-глупаво куче от тях. Просто са различни.
User's Signature

Качена снимка

#634 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 July 2009 - 05:53 PM

Ротвайлер,особено мъжки,не се препоръчва за начинаещи т.е. хора без опит с отглеждането на кучета,но ако пък толкова много обичаш породата и на всяка цена искаш такова куче,разбира се,че можеш да си го вземеш. Но ти ще си носиш последствията и няма да плачеш по форумите как е било толкова сладко малко бебе,а сега е чудовище.
Не разбираме правилно постовете ти,значи помисли си как ги пишеш след като ние не разбираме. md_064.gif Вината явно не е в нас.

По-това описание,според мен най-подходящото куче е пудел,болонка,йорки и т.н.,изобщо такива където обичат да бъдат лигавени,глезени... smile.gif
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#635 Потребителят е офлайн   DARGON Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 20-June 09

Публикувано: 29 July 2009 - 06:50 PM

Добре ,че се намират и хора които искат да помогнат в този форум.. както стори 1 наш колега.. и наистина ми помогна в избора.. Наистина нямаме време да отглеждаме 1 ротвайлер.. изисква прекалено много грижи..


А за мойте постове.. ами какво да ви кажа.. в доста форуми съм писал и съм забелязал тенденцията.. винаги в началото всички ти се подиграват .. гледат да ти теглят майните защото не четеш милярдите теми изписани в сайта.. след време се намират няколко свестни човека които ти помагат.. започваш да стъпваш в собствени води .. и накрая дори други хора искат съвети от теб.. Разбирам ви ,че ви е писнало от хора които само питат и чакат отговори като мен.. но всеки започва от някаде и нали затова сме хора а не кучета защото можем да си помагаме..

Както и да е.. благодаря за постовете и разбирането !

Темата може да се заключи!

#636 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 30 July 2009 - 01:00 PM

Цитат(DARGON @ Jul 29 2009, 07:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Добре ,че се намират и хора които искат да помогнат в този форум... Наистина нямаме време да отглеждаме 1 ротвайлер.. изисква прекалено много грижи.. ... А за мойте постове.. ами какво да ви кажа...Темата може да се заключи!


Вечно неразбрани хора като теб има навсякъде. Аз по-скоро се чудя на търпението на някои от нашите съфорумци, които внимателно се опитаха да отговорят на част от откровено идиотските ти писания...ей т'ва удебеленото по-горе е само малък пример за казаното от мен ... ако НАИСТИНА нямате време за ротвайлер, знайте, че НАИСТИНА НЯМАТЕ ВРЕМЕ ЗА НИКАКВО КУЧЕ...както каза форумният ни шаман: "изобщо не си взимайте куче...каквото и да е" ... аз само бих добавил , че никое куче не заслужава участта да живее с човек, разсъждаващ като теб...

А дали темата МОЖЕ да бъде заключена ... е, ти си последният, който има думата по въпроса!
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#637 Потребителят е офлайн   Didowe Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 23-July 09

Публикувано: 01 August 2009 - 05:10 PM

Здравейте на всички. smile.gif

Мисля скоро да си взема ротвайлер (мъжки), но единственото нещо, което ме притеснява е, че мога да отделям само 2-2:30 часа на ден за дресировка и отделно извеждане 3 часа г/д. Въпросът ми е дали тези 2-2:30ч. дресировка ще стигнат за един сериозен, но не злобен ротвайлер. Начинаещ съм и до сега съм имал само 1 куче порода "Коли".

Благодаря предварително.


#638 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 August 2009 - 10:22 PM

Здравей,
Предполагам, че ще вземеш куче на месеци и ще започнеш с обучение в къщи, за по няколко минути, но често, докато се научи - къде да спи, къде да ходи по нужда и все такива домашни неща. После като започнете с разходките навън, обучението е пак за минути. Стига да му привличаш интереса може и повече, зависи какво ще го караш да прави толкова време извън разходките?!?
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#639 Потребителят е офлайн   Filip.v.y. Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 01-August 09
  • Gender:Male

Публикувано: 07 August 2009 - 01:42 PM

Мислите ли че при дресировката на рота трябва да участва лопатата zz_219.gif tc_073.gif ?
User's Signature

Било голям кеф да си Рот

#640 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 07 August 2009 - 01:55 PM

Цитат(Filip.v.y. @ Aug 7 2009, 02:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Мислите ли че при дресировката на рота трябва да участва лопатата zz_219.gif tc_073.gif ?



Зависи дали имаш предвид права или крива лопата...не забравяй, че военните ползват и т.нар. шанцов инструмент, все пак...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

  • (54 Страници) +
  • « Първа
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни