Dog.bg Форуми : Смяна на козината

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Смяна на козината Главоблъсканица

#1 Потребителят е офлайн   papy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 14-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 22 June 2009 - 01:33 PM

Здравейте, от скоро пиша във форума въпреки, че го следя от близо 7 месеца ( откакто си гледам малък бръчльо ).
Мисля че имаме голям проблем с козината това е първото ни куче и нямам наблюдение как протича процеса.
Зимата си сменяхме бебешката козинка. Прибирахме се със страх какво ще си е причинил. Страшно много го сърбеше и си правеше огромни рани. Всеки ден бяхме при ветеринаря за да го наблюдава и да ни изписва разни хапчета, но не спираше да се наранява. Закарахме го на дерматолог и ни направиха всякакви изследвания и той ни каза, че ни няма нищо. Гледат го трима ветеринаря и всички твърдят, че кученцето е добре, но не мисля че е нормално да си прави рани.
Сега мина и втората смяна на козинката. Преживяхме я по леко, но пак с рани и ветеринаря го съблече голичък. И си ходихме голички почти два месеца, а цялата смяна на козинката продължава близо четири. Нормално ли е това?!
Някои сблъсквал ли се е с подобен проблем? Как сте го решили?
Ще очаквам вашите съвети и мнения!

#2 Потребителят е офлайн   renshi Икона

  • Συγγνώμη! ;)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1018
  • Регистрация: 22-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Λάρισα, Greece

Публикувано: 22 June 2009 - 01:39 PM

Не е приятно, но се случва, няма страшно. Просто някои кучета, по-често бръшкоути, сменят козината си по този начин. Чесането по принцип е нормално, ноктите на кучето са неговият "гребен", но някои реагират по-остро на дразненето от други - и така стигаме до раните. Оправия с лекарства няма - освен евентуално някакви добавки за козина, другото е много ресане, почистване (+ дезинфекция на разранените места) и т.н., за се намали дискомфорта на кучето и нуждата му да се чеше.

Когато се случи на едното ми куче, след няколко месеца див ужас и тъпчене с лекарства без подобрение (общо взето като Вашата история, включваща и доста вет. лекари), отворих 2-3 международни форума и се оказа, че хората са открили топлата вода много преди мен :ab_041:

Така че щом всякакви други евентуални причинители са елиминирани, според мен няма повод за притеснение. Помагайте на хайвана със скубането (с ръка, четка, и т.н.), може евентуално и да се маже с нещо за облекчаване на сърбежа, но това нека по-добре го прецени вет. Също така съм чела, че в такива случаи се препоръчва намаляване на стреса за кучето до минимум, както и евентуална промяна в диетата. Успокоително в случая е, че със всяка смяна на козината този малък ужас намалява. При нас всичко отшумя от самосебе си след 2-рата или 3-тата смяна. От тогава проблеми нямаме :wf_039:
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   papy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 14-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 22 June 2009 - 03:01 PM

Много благодаря за съветите. Дано и при нас се получи така. Иначе храната му е точно за проблемна кожя и се надяваме и тя да му помогне. :smile:

#4 Потребителят е офлайн   renshi Икона

  • Συγγνώμη! ;)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1018
  • Регистрация: 22-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Λάρισα, Greece

Публикувано: 22 June 2009 - 03:12 PM

Няма проблем, 99% съм сигурна, че ще му мине като на.. човек :ab_041: Стискаме палци!
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 July 2009 - 07:08 PM

Препоръчвам с две ръце много сериозно ресане - буквално всеки ден, докато ви заболи ръката и то в период от десетина дни! По този начин кучето ще си смени козината сравнително бързо, защото иначе може и повече от месец да сте целите в космалаци.

А защо не е просто каприз- мъртвите косми, които са още на кучето и не са паднал, могат да го дразнят страшно много (затова и може да го сърби) - спарват, осигуряват храничка за всякакви гъби и бактерии... Затова е по-добре десетина дни да си направите мускулна треска на ръката, отколкото да метете и чистите с прахосмукачката нервно месец и половина.

Ресането, освено това, го правете доста упорито- навсякъде, а и опъвайте кожата с ръка, за да можете да стигнете навсякъде с четката.

Аз лично съм много доволна от една четка с четина и метализирани косми:
Качена снимка

Всеки ден като реша, тази четка я "пълним" поне 4-5 пъти.

Резултатът е този:

Качена снимка

Качена снимка

Тенис топката е за мащаб... кучето ми избяга, пък и вероятно щеше да ми развали хубавата купчинка! :db_046:



Освен това, в периода на смяна на козината е добре и да изкъпете кучето, и то сресвайки го в банята. Има гумени четки, подходящи за мокрене:
Качена снимка

Повярвайте ми, по-добре е да съберете няколко топки косми от решетката на канала, отколкото всичките ви дрехи да са космясали и кучето да се е раздрало от чесане!

В останалото време (когато кучето не си сменя козината), също трябва да го решете, но тогава и веднъж седмично би било достатъчно.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 July 2009 - 07:35 PM

Тази първата с четината от къде мога да си я купя?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#7 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 July 2009 - 10:44 PM

Аз си я бях поръчала от тук, би трябвало още да ги има (беше преди 2г :smile: и си е като нова). Може и да ги има в някой магазин, не зная.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 July 2009 - 10:58 AM

Мерси! Ще потърся по магазините, че не обичам да се занимавам с куриери, но ако не намеря, ще си поръчам от там.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#9 Потребителят е офлайн   papy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 14-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 23 July 2009 - 12:18 PM

Ох ние пак си сменяме козината и незнам това нормално ли е?! dry.gif

#10 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 July 2009 - 05:33 PM

Може би просто не сте я сменили докрай преди месец. Ресахте ли го редовно? Или пък сте си взели климатик и у вас е станало по-хладно или някаква друга промяна в температурите може да е усетил.

Изпълнете съветите, които написах по-горе и ще видите, че цялата "драма" може да мине и много по-леко ;)
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Lara i Desi Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 16-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Blagoevgrad

Публикувано: 31 July 2009 - 08:32 PM

Цитат(papy @ Jun 22 2009, 02:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте, от скоро пиша във форума въпреки, че го следя от близо 7 месеца ( откакто си гледам малък бръчльо ).
Мисля че имаме голям проблем с козината това е първото ни куче и нямам наблюдение как протича процеса.
Зимата си сменяхме бебешката козинка. Прибирахме се със страх какво ще си е причинил. Страшно много го сърбеше и си правеше огромни рани. Всеки ден бяхме при ветеринаря за да го наблюдава и да ни изписва разни хапчета, но не спираше да се наранява. Закарахме го на дерматолог и ни направиха всякакви изследвания и той ни каза, че ни няма нищо. Гледат го трима ветеринаря и всички твърдят, че кученцето е добре, но не мисля че е нормално да си прави рани.
Сега мина и втората смяна на козинката. Преживяхме я по леко, но пак с рани и ветеринаря го съблече голичък. И си ходихме голички почти два месеца, а цялата смяна на козинката продължава близо четири. Нормално ли е това?!
Някои сблъсквал ли се е с подобен проблем? Как сте го решили?
Ще очаквам вашите съвети и мнения!

здр и ние имаме сега са6тия проблем но и даваме витамини и ветеринаря ни даде някакжо лекарство което се разтваря в половин литар вода и я праскаме с него,ние са6то се 4е6ем и си пражим рани но като пие витаминитите се оправя,желаем ви успеххххх,пра6там една снимка да я види6 на6та каква е на петна като си сменя козинката

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

bra4kata mi lari

#12 Потребителят е офлайн   слави_9212 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 01-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Айтос

Публикувано: 12 February 2010 - 12:22 PM

Ние пак сме с една четка с метални косъмчета и сме много доволни.
Събира всички косми от кучето.
Амаи той си хъреса някой път щоме седя в къщи и си я носи да го реша.
Решиме се се по 3 пъти на ден и са две седмици козината се сменя.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 February 2010 - 03:23 PM

Цитат(слави_9212 @ Feb 12 2010, 12:22 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Решиме се се по 3 пъти на ден и са две седмици козината се сменя.

ae_085.gif ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   snezhinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Прага

Публикувано: 13 February 2010 - 12:14 PM

От както сме тук в България,Мей започна да сменя козинката си,та..ми се наложи да купувам още една четка
и съм много доволна от нея
Прикачена снимка

А иначе преди използвах тази (която Надето беше препоръчала)
Прикачена снимка

И двете вършат много добра работа!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка
Precious Pei Kennel Bulgaria http://www.facebook....eciousPeiKennel

#15 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 February 2010 - 02:53 PM

Имам и точно същата гумена, обаче е синя smile.gif Нея използвам за ресане докато къпя куч и е супер.
За ежедневно не ми е толкова удобна, защото "крачетата" са й много къси и се пълнят с косми прекалено лесно, тоест на едно ресане трябва да я чистя над 10 пъти.
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни