Dog.bg Форуми : Пудел

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (58 Страници) +
  • « Първа
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Пудел

#1121 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 15 November 2012 - 10:57 PM

Показване на мнениетоrassvet, в 15 November 2012 - 09:30 PM, написа:

Показване на мнениетоtotschica, в 15 November 2012 - 06:29 PM, написа:

insult, това НЕЩО- rassvet, трудно би имало " приятен живот"!
Ти нямаш ли си друга работа, като, например, да продължаваш да се посипваш сам/ а с ЛАЙНА!?



Единственото, което исках да кажа е че тези организации се опитват да решат определени социални проблеми, но за да се промени народопсихологията е необходимо, като за начало самото ядро на органицазиите да се промени.Важно е хората, изразяващи идеите и целите на тези организации, не само да пропагандират промяната, а самите те да са промяна. Мен не ме интересува, кой за какво плаща и не плаща, това са си вашите неща. Не съм и повдигала този въпрос. Няма нужда и да ми давате отчет, не съм го искала. Не знам дали моят живот е приятен, но за да ми пишете по този начин, вашият явно не е!

Тц, rassvet не ти се получава особено добре, точно и ясно тва дет си искал/а да кажеш :ab_041: .Иначе принципно като страничен наблюдател не видях някой да ти е давал отчет,точно на теб, колкото и да ти се иска :md_064:

п.п.Totschica задаваш отговори :ba_025:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#1122 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 15 November 2012 - 10:57 PM

Значи - ако искаш да се грижиш за бездомните (градски) животни (обикновено кучета и котки), не трябва в никакъв случай да се занимаваш с чистопородно развъждане (за да не разминаваш целите с идеалите си). А, ако ще развъждаш чистопородно, хич не помисляй да помагаш на бездомните - пак за да няма разминаване...
Или идеята беше да метнем камък - пък може и да изпръска - зрелищно и качествено...
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#1123 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 16 November 2012 - 08:41 AM

Но се изказвате неподготвена! Това за мен си е опит да се опетни името на човек, който най- малко заслужава това! Защо пишете глупости без да сте проверили или да сте наясно? insult е от хората, които са направили и продължават да правят за бездомните кучета и котки толкова много, колкото малко хора могат и да си представят! За това не бълвайте плява, преди да имате доказателства за каквото и да било!
Това, че е направена услуга на приятел, не значи, че не се полагат грижи за бездомните! Аз лично съм виждала през годините в дома на insult ВИНАГИ освен нейните животни, поне още няколко от улицата. И това винаги е било на собствена издръжка! Виждала съм " семейство" кучета с парво или гана, които са били лекувани успешно и задомявани в последствие! Колко от вас/ критикуващите/ ще си вкарат у дома, при малкото дете/ човешкото/ и здравите породисти кучета, улични болни животни?
Много моля: Не ни " загрозявайте" повече пуделската темичка! Намерете си друга за размисли и страсти!

#1124 Потребителят е офлайн   rassvet Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 10-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 16 November 2012 - 12:41 PM

:ns22: Бъдете живи и здрави! И по- малко злобейте срещу РАЗЛИЧНИТЕ мнения. Все пак никой не оспорва направеното от Стела Райчева за бездомните животни, а и едва ли едно написано мнение би опетнило име като нейното, зад което стоят толкова социално - полезни дела. Аз съм разучила нещата и съм наясно за Стела Райчева, но тя не е единствената взела болни животни от улицата. Интересно ми е обаче, имате си деца, имате си кучета, неща толкова хубави и радващи човек, а всичките сте толкова злобни и нападателни...!? Но аз наистина няма да ви загрозявам темата, а не ми беше и това целта, пък и то май вие сами го направихте с думата ЛАЙНА!?!! :mg_062:

#1125 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 16 November 2012 - 04:21 PM

Обяснете с думи прости кое Ви бръкна в душата?
Защо да не може да имаш родословно куче и да го заплождаш(все пак този форум е в подкрепа имменно на чистопородното развъждане) и да си за кастарацията на животни-кучета,които не трябва да се разплождат без произход,породоподобни,безпородни и тн.
Родословното куче е с доказан,произход,принадлежащо към дадената порода,със ясен здравословен статус.
Всички останали,които изброих какъв е смисъла от размножаването им-имаме си десеки хиляди скитащи,защо да добавяме нови.
Не мисля,че едното трябва да изключва другото.
:md_064:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#1126 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 16 November 2012 - 05:18 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 16 November 2012 - 02:21 PM, написа:

Обяснете с думи прости кое Ви бръкна в душата...
:md_064:


Скука или чувство за малоценност... няма значение, ShiBumi_Girl :smile:
Важното е да се знае истината и да не се допуска да се плюе по наистина стойностните хора!

#1127 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 16 November 2012 - 06:09 PM

:ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#1128 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 17 November 2012 - 12:25 AM

WOW, станала съм тема за разговор...

rassvet, отговорих ти човешки на заяждането, но нещо не можеш да се успокоиш. Разучила си нещата и си наясно за мен? Не ставай смешна, моля те.

Иначе - по твоята болна тема (щом не са парите, както всъщност драматизираш в първия пост), ще трябва да поясниш с какво точно противоречи на принципите на АРС внесеният ми от Финландия шампион на N страни, тестван за куп генетични болести, здрав, красив и с поразителен характер пудел да има бебета със съответно също толкова прекрасната Мая.

Или очакваш, че тези кутрета и техните поколения ще останат на улицата нежелани?
Или си въобразяваш, че хората, които искат да имат расов пудел иначе биха дошли в приюта да си осиновят куче?
Или си представяш, че като се занимавам с кастрации и превенция на раждане на нежелани кучила, то съм против всяко едно раждане?

Всъщност, няма значение как точно работи мисълта ти, нелепо звучиш, нали разбираш това? И забавно нравоучително на фона на... всъщност - нищо, някаква неизяснена претенция.

За да няма никакво объркване: аз съм ЗА чистопородното развъждане, когато то се прави с грижа, мисъл и отговорност. Нещо повече, моите колеги в АРС са на същото мнение.

Ако имаш проблем с това... оплачи се на арменския поп. Да идваш тук, едва ли не на гости на мен, и да ми размахваш пръст... хм, не знам дали ми е забавно или досадно. Нямам нищо против твоето различно мнение, объркала си се. То чисто и просто не ме интересува.

А за моя приятен живот не се тревожи. Живея с чиста съвест и имам лукса да мога да спазвам напълно принципите си. Съветвам те да пробваш същото - може пък да ти помогне за нервите.
User's Signature

Качена снимка

#1129 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 17 November 2012 - 09:36 AM

Крайностите не са хубаво нещо. Изглежда rassvet изповядва разбирането "Не купувай, а осинови", което от PETA звучи и доста по-крайно и досадно.
Истината е, че огромна част помоща, която се оказва на бездомните животни нямаше да я има без хора, които милеят и работят за чистопородното развъждане.
Така че, rassvet, размислете пак над приоритетите си. Освен това, далеч по-разумно би било да пишете лично на insult, за да си изясните нещата, вместо гръмко да я "мъмрите". Какво постигнахте?

insult, Градо е великан! Не, че не си знаеш, де :) Дано децата му имат прекрасния му характер!
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#1130 Потребителят е офлайн   Gene Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 20-January 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Българска литература<br />История на България<br />Музика<br />Спорт

Публикувано: 30 November 2012 - 03:06 PM

Миналата седмица JASENAK SOUL MAN-Джъсти навърши 3 години!!!
Пожелахме му здраве и все така да ни радва с неповторимото си присъствие!!!
Снимка:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

"Long Live Rock"n"Roll" And "Justice For All"

#1131 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 03 December 2012 - 08:52 AM

Ха-ха, супер е тортата! Честит рожден ден :re_037:
User's Signature

Качена снимка

#1132 Потребителят е офлайн   Gene Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 20-January 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Българска литература<br />История на България<br />Музика<br />Спорт

Публикувано: 25 November 2013 - 10:48 AM

Честит 4 - ти Рожден Ден на:
JASENAK SOUL MAN - JUSTICE /ДЖЪСТИ/
Вчера ДЖЪСТИ навърши 4 години! Да е жив и здрав, и все така да ни радва!!!
Много го обичаме!
Поздрави на всички!
Ето няколко снимчици от тържеството за празника му... :be_107: :db_046: :rc_036:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

"Long Live Rock"n"Roll" And "Justice For All"

#1133 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 25 November 2013 - 04:56 PM

Да е живо и здраво прекрасното момченце! :wub:

#1134 Потребителят е офлайн   rennykkk Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 04-January 14

Публикувано: 07 January 2014 - 11:51 PM

Здравейте!
Регистрирах се във форума, търсейки информация за това как да открия най-подходящия приятел за моето 6-годишно момченце. 12 страхотни години имах до себе си немец, Арес, който си отиде от живота ми, покосен от рак. Не знаех, че някога ще поискам отново да живея с куче. Не исках да обичам пак животинче. Не мога и не искам да забравям съществото, което ми даваше най-безграничната любов. Но синът ми е все по-обсебен от идеята да има домашен любимец. Веднъж общувала си с куче обаче, просто не си представям да обгрижвам... хамстер нипример... Затова започнах да ровя отново из кучешките теми и форуми. Така стигнах до извода, че нашето кученце трябва да е пуделче. Най-мъничкото, той-пудел.
Можете ли да ми помогнете с информация къде да открия един сладур или сладурана от тази група? Благодаря !

#1135 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 08 January 2014 - 10:00 AM

Отличен избор на порода :) Успех!

#1136 Потребителят е офлайн   ralitzarouseva Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 18-January 14

Публикувано: 18 January 2014 - 05:21 PM

Здравейте и нашето семейство реши да си вземем кученце от тази порода. Може ли да ме ориентирате от къде може да стане това

#1137 Потребителят е офлайн   fetuchini Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 06-February 14

Публикувано: 27 February 2014 - 12:14 PM

Здравейте,

Аз май ще съм третата, която ще пита за напътствия от къде може да намери малко пуделче... :)
Да си обясня първо доводите.. Искам, искам, ама много искам да си взема кралски пудел... Отново..
Когато бях на 6 години родителите ми подариха кученце от тази порода, тъй като адски много исках да имам куче, но за съжаление съм астматичка и имах алергии към всякакви типажи животинки... Често ме водеха да си играя в Южния Парк на София, където едни мили хора пък разхождаха своето куче именно от тази порода, за което аз дебнех всеки път когато бях там, за да мога да си играя с него и да го гушкам...Родителите ми шокирани от факта, че не получавам пристъпи при контакт с животинката се заговориха със собствениците на кучето - за породата, от къде могат да вземат (обясниха ни че е внесено от Сибир и в БГ такива кучета почти няма - действието се развива в началото на 90-те години).. Тяхното пък за щастие се оказа женско и бременно.. Казваше се Сара, ако не ми изневерява паметта.. Когато Сара роди кученцата си хората ни продадоха едно на някаква много символична цена.. И така започна съжителството ми с това прекрасно животно.. Не мога да кажа, че беше просто куче.. Мойто малко кученце на име Сали беше най-добрата ми приятелка.. Благодарение на нея, грижите за нея, непрестанните разходки и игри преодолях болестта си ... Не получих нито един астматичен пристъп повече.. За съжаление всяко нещо в нашит живот е нетрайно.. Колкото и да не ми се искаше Сали почина, когато вече бях на 22..Изревах си очите и до днес си поплаквам, като се сетя за нея.. Цялото ми детство и тинейджърство премина с това куче.. До ден днешен ми липсва и се надявам да съм му дала всичко необходимо, за да е било щастливо и обичано...
Вече съм на 28 и имам чудесни близнаци... Но пак за съжаление по наследство ли, по какво ли единият също като мен на неговите години страда от тази хубава чудна болест наречена астма.. Не само заради това, а и защото искам и моите деца да имат такъв прекрасен приятел какъвто съм имала аз реших, че отново искам да взема куче и то не какво да е .. Отново искам да взема Пудел, който да стане част от семейството ми.. Искам децата ми да се научат да бъдат отговорни, да обичат и да се грижат за околните... Както ме е научи мен моята Сали..
Тъй че ще съм благодарна на всеки, който може да ми даде малко повече инфо от къде мога да намеря пуделче.. :)
Надявам се да не съм ви затормозила с моя пост тип "Лична Драма"... :)

#1138 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 08 October 2014 - 09:07 AM

Подарява се кученце, аз не разбирам от породи, но е записано в паспорта му като пудел. На година и 2 месеца. Разбира се с котки, с деца, с кучета. Проблемът е, че семейството живее под наем, а Джери лае малко повечко, та съседите недоволстват. Сегашното семейство го е съжалило, защото когато е бил на около 2 месеца, тогавашната му стопанка го е гледала в банята, завързан за душа.
Моля поразпитайте ваши близки и приятели, Джери има нужда от дом.
Повече снимки - http://forum.dog.bg/...b5%d1%80%d0%b8/

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#1139 Потребителят е офлайн   Gene Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 20-January 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Българска литература<br />История на България<br />Музика<br />Спорт

Публикувано: 25 November 2014 - 02:17 PM

Честит 5 - ти Рожден Ден на:
JASENAK SOUL MAN - JUSTICE /ДЖЪСТИ/

Вчера Джъсти навърши 5 години!
Да ни е жив и здрав, и все така умен, весел и игрив!!!
:rc_036: :be_107: :re_037:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

"Long Live Rock"n"Roll" And "Justice For All"

#1140 Потребителят е офлайн   Gesi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 445
  • Регистрация: 19-August 07
  • Gender:Male

Публикувано: 29 April 2015 - 08:24 PM

Нека ви представя моето ново момиченце и първо пуделче Челси :db_046: Тя е кафяв той пудел с име Tweedledee Teddy as Chocolate Chip и е от Словакия. Вече е на 3 месеца :ab_041:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


  • (58 Страници) +
  • « Първа
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни