Dog.bg Форуми : Клуб Хендлинг

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Клуб Хендлинг Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 December 2005 - 06:26 PM

Цитат

[Следващия път няма да дойдем с толкова изтощено куче и ще спукаме Кевинчо от тичане, обещаваме! b) За нас май е най-важно да започнем да тичаме с повече хора около нас, да се учим да следим кучето и околната обстановка едновременно.

Става ли да направим срещата в неделя 18-ти, че на 17 има изложба.

Той Кевин никой не може да го спука от тичане .. това куче умора няма ! Ами видяли, казаха че имам напредък ! bravoS

Не забравяй лакомствата ! Че аз ще се заредя с кремвиршчета, че при нас тичането не е проблем, ама трябва да оправим стойката !

#42 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 12 December 2005 - 07:01 PM

Помисли за онзи вариант, дето ти казах за рускинята с лабрадора. Беше много хитро...
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 12 December 2005 - 07:35 PM

И ние много искаме да идваме, да не мислите, че не ни е яд, че два пъти пропуснахме!
От седмици така съм потънала в работа, че само надниквам тук, скарвам се с някого и завиждам.
В неделя, живот и здраве, ако не ни мине котка път ...
Бас ловя, че можем да спукаме Кевин от тичане ... ама преди това една друга ще се спука l)

Не знам за рускинята и лабрадора, ама лабрадорът е съвсем друго куче! На цациба извеждах лабрадора на една приятелка. Много се притеснявах, кучето го познавам много отдавна и все ми се виждаше неспокойна натура. Бяхме тренирали няколко пъти при наличието на рижи отвличащи дразнители. Вкусово-поглъщателният метод е безотказен при лабрадора super , което в ни най-малка степен не важи за рижите дразнители, а имам подозрението, че и за Кевин.
Брях, туй куче, само ме гледаше в очите и искаше да ми угоди! Така ме изкефи! Реджо и да го съдера от тренировки, няма да се държи така перфектно, все ще си проведе елемента на изненада.

#44 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 December 2005 - 07:59 PM

mil_, Кевин прави всичко за наградка .. b)

Въпроса е следния - при представянето на самоед кучето се представя като заставаш пред него, а то стои и те гледа в очите. Краката успоредни, главата вдигната нагоре, за да се вижда гривата, опашката пада красиво отстрани, леко опънат, като че току що е спря да тегли шейната ...

Идеята е да го науча с наградка да застава така.
Метода на рускинята .. ще го видиш, като дойдеш b)

#45 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 12 December 2005 - 08:04 PM

Ама то и лабрадора така се представя.
Учиш го с наградката, ама да я вадиш от джоба и той всеки път да вижда това. Само като посегнеш към джоба и главата вече е горе b) И така, с два пръста в джоба, можеш да си стоиш и половин час.
А имай предвид, че той беше учен да сяда за наградка, голям зор видях с това, а стопаните все викаха "не му предлагай храна, ще седне". Да, ама кучето бързо схваща.
Да го видиш въпросния Харли, само като ме види, дотичва, застава срещу мен и ме гледа в очите кога ще дам наградката b) Не смея да си бръкна в джоба вече, ако нямам барабонки.
Щом Кевин прави всичко за наградка, проблемът е никакъв. А рижото чудовище толкова ми се сърди като го водя на изложба, че като му предложа наградка си върти главата на другата страна oleeee

#46 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 December 2005 - 08:37 PM

Точно това търсим и ние .. ще видим, ще пробваме в неделя b)

#47 Потребителят е офлайн   moonriver Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 656
  • Регистрация: 09-September 04
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 12 December 2005 - 09:11 PM

Качена снимка
Качена снимка
Два начина да представиш самоед.Мисля,че и при двата е добре показано кучето.
Няма значение пред него или зад него е хендлера.Единствено важно е да се различава от кучето,а не да се слива с него,не може със самоед да облечеш бял костюм....
При моята порода например,също се представя отпред,но мойта кучка е научена да съм зад нея,и да я фиксирам с ръка.
Това е предпочитание на хендлера според мен.
d)

#48 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 December 2005 - 09:22 PM

Установил съм, че ми е по лесно, когато съм пред него .. и на него му е по лесно.
Обаче има няколко проблема ...

Ако го спра веднага, докато тичаме и застана пред него, не виждам постава на задните крака. Опитвам се да го оправям с стъпка напред, но той все още го приема за игра, и или всичко е наред, или решава да си играе .. затова в Белград предпочетох да бъда зад него, хем да го оправя, хем ми е по лесно ... и така.

Но определено не е по хубаво и търсим показване така, както е на горната снимка - пред него, с поглед на кучето нагоре, лека разтворени крака. Някой път ще го снимам .. наричам го като след теглене, защото той сам заема тази поза, когато е теглил колелото или гума и спре ... предполагам, че позата идва оттам и подчертава ъглите на предните и задните крака, равния гръб, козината и така наречената самоедска усмивка, която е много важна .. d)

#49 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 December 2005 - 09:29 PM

Ето как представяш Вита ... b) super

Прикачени файлове



#50 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 13 December 2005 - 03:20 PM

Някъде бях гледала снимки.Една жена представяше самоед и беше цялата в бяло, представяше го отпред и беше много красиво.Не знам дали е правилно , но изглеждаха наистина екип.Лошото е че нямам изобщо спомени къде:( за да я сложа снимката

#51 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 13 December 2005 - 03:35 PM

Да дам и аз една идея за представяне когато си отпред(поне при Топси работи безотказно), след като си застанал отпред не си държиш ръката в джоба а от там вадиш едно парченце салам(добре е на теб да ти харесва) и го лапваш в уста, кучето хипнотизирано те гледа в лицето ако реши да отклони поглед просто преобръщаш парченцето и кучето отново е хипнотизирано , хубавото е че и двете ръце са ти свободни.Лошото е поне при Топси ако го държа така по-продължително време в такава стойка започва да преглъща усилено:)

#52 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 December 2005 - 04:33 PM

Topsi, нещо такова ще опитвам ... с кремвиршче. Поне ще си взема Тандем, че другите не ги обичам ... b)

#53 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 December 2005 - 11:33 PM

Днес имаше изложба, а утре отново сме на ринг !

Тренировките продължават - 16.00 часа в залата за хендлинг !
Пък някои, които имат повод, ще почерпят b)

Залата ще бъде отворена от 15.00 часа, ще бъда там и ако някой иска да помогне с каквото и да е за дарения за дом за изоставени деца "Света София ", може да дойде по рано ! И от 16.00 часа - в ринга ! d)

#54 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 December 2005 - 12:28 AM

Извинявам се предварително че пускам тук един въпрос,не му е тук мястото,но незнам къде да го задам:Каква е френската дума за "хендлинг"?Моля да ми помогнете че пиша съчинение... ;)
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   moonriver Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 656
  • Регистрация: 09-September 04
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 18 December 2005 - 07:30 PM

Цитат

Извинявам се предварително че пускам тук един въпрос,не му е тук мястото,но незнам къде да го задам:Каква е френската дума за "хендлинг"?Моля да ми помогнете че пиша съчинение... ;)

Хендлинг на всякакъв език си е handling
r) w) l) d)

#56 Потребителят е офлайн   moonriver Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 656
  • Регистрация: 09-September 04
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 18 December 2005 - 07:38 PM

Цитат

Да дам и аз една идея за представяне когато си отпред(поне при Топси работи безотказно), след като си застанал отпред не си държиш ръката в джоба а от там вадиш едно парченце салам(добре е на теб да ти харесва) и го лапваш в уста, кучето хипнотизирано те гледа в лицето ако реши да отклони поглед просто преобръщаш парченцето и кучето отново е хипнотизирано , хубавото е че и двете ръце са ти свободни.Лошото е поне при Топси ако го държа така по-продължително време в такава стойка започва да преглъща усилено:)

Това работи безотказно може би,но при моята кучка има няколко варианта,нито един от които не включва идеално представяне:
1.Открадване на саламчето направо от джоба.
2.Открадване на парченцето от ръката докато го поднасям към устата си,което включва и леко захапване на пръстите ми може би.
3.Бъркане и открадване от устата ми.
Изобщо,при нас наличието на храна по време на представянето значи провал.Може да съм я хранила обилно преди това,тя никога няма да откаже още!
Така че,мисля че с опити и тренировки всеки собственик/хендлер ще намери сам най-добрия начин да си представи кучето super
d)
П.С.Дог,избрал си снимка,която не харесвам особено,предвид замръзналото състояние на мен и на кучето ми :)
Предпочитам тази снимка :
Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 21 December 2005 - 02:49 PM

Хора, предполагам, че тая неделя няма да има сбирка - предвид датата.
Кога ще е следващото сборище и коя ще е темата, за да може да се подготвим?
С Furia_S предлагаме да говорим за зъбите - как се показват, колко са, къде са и т.н. Как се отнасяте към предложението?
User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 December 2005 - 03:02 PM

За зъбите и зъбните формули ? И ще показваме b)

Добре, разбира се ... само че някой трябва да поеме ангажимента да подготви нещо. Какви са, колко са, особености на отделните породи, какво е пълна зъбна формула, има ли породи, при които се допуска липса на зъби ... такива неща. Би било интересно ! И после да учим кучетата да дават зъби, не един бял разбойник нещо се инати и не иска в последно време d)

Да, Коледа е, а следващата събота и неделя е Нова Година. Ще имаме ли сбирки по Коледа или ще бъдат след Нова Година ? Ако искате, можем да се видим и на 30 като за последно на бутилка червено вино ! d)

#59 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 21 December 2005 - 07:06 PM

Може на 30-ти... Стига да се организираме.
А за зъбите всеки ще домъкне каквото му е под ръка.
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 December 2005 - 09:25 AM

Цитат

Може на 30-ти... Стига да се организираме.
А за зъбите всеки ще домъкне каквото му е под ръка.

Ще се организираме ли за 30 ? Май сме на работа, поне аз ... NNN

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни