Dog.bg Форуми : Приют в МОНТАНА

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Приют в МОНТАНА

#21 Потребителят е офлайн   cvetikapi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 27-January 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 16 January 2013 - 07:26 PM

Ето какво намерих ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Едва ли в гр.Монтана има хора, които знаят че в града съществува изолатор... или и да има такива хора, те се броят на пръстите на едната ръка. За изолатора разбрах съвсем случайно, когато ми се наложи да си търся кучето. Може би на много хора в града им изчезват животните, но едва ли знаят къде да ги открият...но и да знаят... няма да ги открият... поради простата причина, че куче за повече от седмица в изолатора не оцелява. Изолаторът се намира почти на края на града, или по-точно казано, до Болницата на гр.Монтана, входът от към автомивка "Роси"... Самата сграда е в бившето БКС - хората така го знаят, сградата на БКС-то. Може да се влезе и от страната на Околовръстния път, но там е задръстено от трактори и пазачи. Самото помещение е много малко и тясно, то е открито и има четири клетки... горе-долу направено като за отглеждането на зайци. Кучетата, които попадат там, са оставяни без вода, а през лятото за тях е ад без вода. Храната - това е нещо непознато. Кучетата постоянно са нови и нови, а без храна и вода са обречени само на смърт.

Пазачи в изолатора няма, няма никой. Кучетата ги ловят двама души,с една бежово-златиста УАЗ-ка с рег.№ М6743АХ. Повечето от животните не достигат в изолатора, а биват умъртвявани още по пътя - както беше с моя случай - бебетата бяха хвърлени в изолатора, а майка им сякаш се беше изпарила. Тогава бяха заловили и няколко бездомни кучета от квартала, но и тях в изолатора ги нямаше. Очевидци казват, че кучкарите предозират упойките и кучетата просто не се събуждат.

Самата сграда е дадена от общината, като на двамата господа им плащат по 200 лв. заплата да залавят кучетата. В разговор с двамата кучкари се установи, че дори и да искаш, не можеш да осиновиш куче от изолатора, понеже не могат да издадат касова бележка, а и никой не им осигурява пари за прехраната на тези животни. Другото решение на Община Монтана за решаването на проблемите с бездомните кучета е разпръскване на отрова по всички градинки и паркове. Много хора от града загубиха своите домашни любимци по този начин. По неофициални данни изолаторът не е регистриран в РВМС-Монтана, което значи че функционира незаконно. Помогнете заедно да спрем това безумие!!! Живеем в 21-ви век, в Европейския съюз сме, не може да продължават тези извращения!,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



#22 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 16 January 2013 - 08:25 PM

Предполагам, че това е стара информация. Касови бележки няма за какво да се издават, защото съгласно ЗЗЖ осиновяването от приютите е безплатно. Прочетете закона.
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 16 January 2013 - 09:15 PM

Цитат

Помогнете заедно да спрем това безумие!!!
Пуснете жалба до ОДБХ, до кмета, цитирайте задълженията му съгласно ЗЗЖ. Какво чакате, хора!
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#24 Потребителят е офлайн   cvetikapi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 27-January 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 17 January 2013 - 09:42 AM

Защото никой няма да ни чуе.На никой не му пука за бездомните животинки,най-вече па на кмета.



#25 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 17 January 2013 - 10:03 AM

Приемете съвета на Tuty. Ако няма ефект, тогава извикайте някоя ТВ -регионална, национална. Да ги снима тия скапаняци.

#26 Потребителят е офлайн   cvetikapi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 27-January 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 17 January 2013 - 12:17 PM

Трябва някой голям човек да даде жалба защото аз съм на 17 и немога.

#27 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 17 January 2013 - 07:43 PM

Жалбата лесно ще я напишем. Според мен би било по- добре първо да се направи една подписка и след това да се изпрати приложена към жалбата. Въпреки, че няма никаква законна сила подписката сама по себе си означава много!
Тук cvetikapi идва твоята роля като 17- годишна. Може ти и приятели или съученици да формирате група за изпълнението на подписката. Аз ще оформя листата в подходящия формат, за вас остава да съберете подписи в свободното си време, тъй като аз почти нямам такова. Какво ще кажеш?

#28 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 17 January 2013 - 09:55 PM

Подписка може да се направи, но е добре да пуснете първо жалбата, без да се губи време. С една жалба може би няма да се оправят нещата, но бъдете настоятелни. От бързата ви реакция зависи живота на много кучета. Ако има организация в града, включете и нея.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#29 Потребителят е офлайн   cvetikapi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 27-January 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 17 January 2013 - 10:04 PM

Съгласна съм с подписите.А колко подписа трябва да се съберат?

#30 Потребителят е офлайн   cvetikapi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 27-January 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 19 January 2013 - 10:21 AM

Какво стана с подписите?

#31 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2013 - 12:29 PM

Колкото се може повече.
Дай ми време да прочета ЗЗЖ и да напишем жалбата и ще се доизясним.

#32 Потребителят е офлайн   cvetikapi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 27-January 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 20 January 2013 - 09:42 AM

Няма да събирам подписи.Дано проработи приюта и избият всички кучета.Един път не сме имали хубава разходка,все се прибира с рани и кръв.Вече ми писна.Или приюта да ги трепе или аз.Няма да ме командват някакви си бездомни песове хванали спин и бяс дали да си разхождам кучето или не.

#33 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 20 January 2013 - 04:51 PM

cvetikapi,
надявам се, че това, което казвате в последния си пост не го мислите сериозно, а е написано спонтанно и гневно след провалената ви разходка. В случая насочвате гнева си към тези, които най- малко го заслужават, а именно бездомните кучета. Разбирате, че вината не е тяхна, че са на улицата. Единственото, което може човек да изпитва към тях е състрадание и ако може да се опита да помогне на част от тях. Както и да се опита да промени на местно ниво неработещите институции да се размърдат.Останах с впечатление, че това е била първоначалната ви цел пускайки тази тема.Както виждате получихте исканата подкрепа от Tuty и Tali и с обединени усилия може би щеше да се получи. Моля ви не се отказвайте.

#34 Потребителят е офлайн   cvetikapi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 27-January 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 20 January 2013 - 09:13 PM

Да не е вината тяхна и на това куче не му е голема мъка навън,за да напада моето.Даже живее вътре в блок и го хранят.Ние си минавахме най спокойно,тя излезе за да подуши моята и изведнъж й захапа главата й отскубна пет метров косъм.Не стига,че сега моето куче е със счупено чене,пък и тази я напада.Вчера също някакво куче което е било домашно се нахвърли върху нея и я хапеше за опашката.Аз да не съм богаташка и да имам 1 милион лева да я лекувам всеки ден от болни кучета.Да бях ядосана и затова писах,естествено че няма да ги убия,но не е моя работа да ги защитавам,като всеки ден моето куче ще бъде нахапано,а бездомните кучета ще царстват и ще спят в блокове.Те са по здрави даже и от мойто куче.

#35 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2013 - 09:51 PM

Показване на мнениетоcvetikapi, в 20 January 2013 - 09:13 PM, написа:

Да не е вината тяхна и на това куче не му е голема мъка навън,за да напада моето.Даже живее вътре в блок и го хранят.Ние си минавахме най спокойно,тя излезе за да подуши моята и изведнъж й захапа главата й отскубна пет метров косъм.Не стига,че сега моето куче е със счупено чене,пък и тази я напада.Вчера също някакво куче което е било домашно се нахвърли върху нея и я хапеше за опашката.Аз да не съм богаташка и да имам 1 милион лева да я лекувам всеки ден от болни кучета.Да бях ядосана и затова писах,естествено че няма да ги убия,но не е моя работа да ги защитавам,като всеки ден моето куче ще бъде нахапано,а бездомните кучета ще царстват и ще спят в блокове.Те са по здрави даже и от мойто куче.


cvetikapi, не разбирам как може да захапят кучето ти за главата, да му откъснат пет метров косъм и да му счупят ченето.

Що се отнася до царстването на бездомните кучета навън, какво да коментирам, не знам... Едва ли им е готино царстването без дом, навън, подритвани и гонени...

Явно има проблеми по маршрута, по който излизате навън с бездомни кучета, но изказванията ти някак си не се връзват с писанията ти от преди. Когато прочетох поста ти от сутринта, реших дори, че някой ти е влезнал в профила и пише от него, не съм й допускала, че може да е същия човек, който е писал преди...
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 20 January 2013 - 10:19 PM

Пубертет му се казва на това...

Цвети, щом имаш куче свиквай да има и бездомни около вас. Винаги ще има, за съжаление! Нас са ни нападали, имали сме и страхотни бездомни приятелчета, те не се виновни за съдбата си...! Търси вината в хората!

#37 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 20 January 2013 - 11:56 PM

Цвети, всичко, което ти се е случило, е още едно основание да помагаш да се разреши проблема с бездомните кучета. Трябва да принудим общините да си свършат работата по закон, после ще можем да се разхождаме спокойно! Моля те помагай, това е нашата кауза!
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#38 Потребителят е офлайн   cvetikapi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 27-January 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 21 January 2013 - 09:29 AM

Занимавайте се вие,на мен не ми дреме.Докато има бездомни мойта кучка няма да има разходки.Дом ще пишка.Казах ви не съм богата да я лекувам всеки ден.А докато се разреши проблема ще остане без две очи.И не са й счупили ченето кучетата,а тя се удари в крака ми и сега я лекувам.До онзи ден всички кучета си бяха екстра сладури,даже й бяха приятели,а тази седмица все едно всичките са хванали бяс.

#39 Потребителят е офлайн   cvetikapi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 27-January 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 23 January 2013 - 02:08 PM

Хайде няма да говоря вече лошо за бездомните кучето,но все още не съм им простила,аз намразвам бързо и се ядосвам бързо,така че не ми обръщайте внимание на лошите мнения,даже ако може да се изтрият няма да сгрешите.Но искам пак да заобичам бездомните,защото ми беше много хубаво с тях,когато нямах куче.

#40 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 23 January 2013 - 02:56 PM

Цвети, не си задължена да спасяваш бездомните кучета. Правиш това, което иска сърцето ти. Изчезването на бездомните кучета от улицата постигнато по хуманен начин е нашата кауза. И ние я следваме с всички сили.
Колкото за думите, които си казала, ами никой от нас не знае дали ще ти мине и кога. Приемаме ги така както ги казваш. Ние не знаем какъв човек си, само четем думите ти. Кое е истината?
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни