Dog.bg Форуми : Приют в МОНТАНА

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Приют в МОНТАНА

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 June 2009 - 09:01 PM

Май е първият, който не е бивш изолатор, а нова сграда.

Цитат

Модерен приют за животни е изграден в Монтана.

Общината е отделила за целта 120 хиляди лева по искане на граждани и организации за защита на животните.

Приютът е със 630 квадратни метра застроена площ, има 60 клетки за животни и голям двор. Там ще се настаняват бездомни животни от общината, съобщава БНР.

Ако не бъдат потърсени до 15 дни, животните ще бъдат кастрирани, обезпаразитявани и пускани.

Ще има възможност животни да бъдат вземани за домашни любимци.

Интерес към новия приют са заявили 5 съседни на Монтана общини, които също искат да го използват срещу определен наем.

от тук

Повече - в bezdom.info.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   ljubov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 16-April 08

Публикувано: 25 June 2009 - 11:12 PM

Преди няколко месеца посетихме приют в Монтана Прекрасен направен с любов Даже прозорци и врати направени от ПВЦ дограма Струвал на общината 287хлв Това което видях означава само едно Могат ако искат и ако не крадат И закон работи в Монтана След като община Монтана може могат и други Приют в Монтана трябва да посетят умници и умники от Национално сдружение на общините които искат да променят закона

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 June 2009 - 11:14 PM

А може ли там да се занесе кучето, което живее пред блока за безплатна кастрация? И някой да има някакви телефони за връзка?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   ljubov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 16-April 08

Публикувано: 25 June 2009 - 11:35 PM

Но! Искам да добавя Прекрасен приют още не означава че всичко е наред по отношение към животните Необходим контрол от страна на граждани

#5 Потребителят е офлайн   ljubov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 16-April 08

Публикувано: 25 June 2009 - 11:44 PM

096 300202 Телефон на РВМС Монтана От там ще получите информация Антов директор на РВМС 0887597015


Ползвайте бутон "редактор", за да допълвате мненията си, а не да пускате поредни.
мод


#6 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2009 - 04:43 PM

ето какво е писал Явор за там от 25 юни е:

"yavor50 написа:

Миналата седмица бях в приюта в Монтана. Добро впечатление прави това, че наистина са инвестирани доста пари в него, оборудването е прилично за целите, условията за животните - също. Имат чисто нов бус за превоз на животните. Хигиената също беше на добро ниво. Лошо впечатление ми направи това, че почти нямаха медикаменти в наличност и, че в клетките не видях нито едно кастрирано вече животно. Също така - достъпът за външни лица е доста ограничен. Имаше десетина заловени кучета - на възраст от 3-4 месеца до 2-3 години, които били заловени същия ден. Казаха, че от откриването не се е налагало да евтаназират кучета, дори са държали едни гадинки със съмнение за бяс две седмици преди да ги върнат обратно. Тъй като поводът на посещението ми там беше съвсем друг - не можах да разгледам документацията, за да се ориентирам какво точно се случва. Според мен се работи основно по селата около Монтана. Добре е да се следят нещата постоянно.


#7 Потребителят е офлайн   Kamu Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 27-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Монтана

Публикувано: 27 January 2010 - 12:11 AM

Някой може ли да ми каже къде точно се намира ?

#8 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 03 February 2010 - 10:27 AM

Пиша тук за да не отварям нова тема!
Почвам от самото начало; Вчера буквално от нищото се появи ново улично куче и ни нападна! За пръв път ни напада улично куче, толкова се изумих. Стояхме на поляната с мойта, играехме си, нещо ме "накара" да се обърна. Обърнах се и гледам на два метра от нас стои едно доста голямо и слабо куче, в окраската приличащо на НОК, с нашийник. Както се обърнахме с Райа и веднага ни се нахвърли с ръмжене и оголени зъби. Ритнах го, то се спря и се озъби срещу мен. Мойта веднага скочи пред мен за да ни защити. Не знам как се отървахме без сериозни рани. Децата се притекоха на помощ да го целат със снежни топки, но то вървя на метър след нас до входа със оголени зъби. Сутринта отново изникна от нищото!!! Ама буквално- това куче сякаш е полтъргайст. Преди това сигурно 5 минути съм гледала от терасата за него- нямаше го! Появи се и отново ни нападна. Този път бяхме пред входа и успяхме да влезем, отново без рани... Днес изобщо не знам как ще излезем на разходка, или елементарното- по нужда. ТОЙ винаги се появява! Кучето не се плаши от викове, от "шъткане", на практика от нищо!
Другия проблем е един Немски Дог, който стопаните редовно "изпускат" последните три седмици. Той пък е страшно несоциализиран! Говорих със стопанката- една от онези лелки, които на всяко куче вика "вълчак". Неиния отговор беше цитирам "Ти нали си разхождаш красивото изложбено куче! Какво те бърка как си гледам аз моето!? Ще го изпускам колкото си искам, не е твоя работа!".... ud_009.gif
Единственото нещо, което ми идва на ум е да се обада в приюта в Монтана да ги приберат, защото тази сутрин за капак приятеля ми каза, че като отивал на работа Догът отново се мотаел покрай нашите блокове! Но ще ми тежи на съвестта, тъй като не знам как стоят нещата в приюта, да не е долнопробен, да не би да не се грижат за кучетата... да не би да ги евтанзират без причина. Би било добре да кажа и за дога, за да се налее малко акъл в главата на лелката, но не искам да ми тежи на съвестта! Даите съветим, предложения, кой за каквото се сети! Ще съм много благодарна! rc_036.gif

#9 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 03 February 2010 - 10:32 AM

Пусни жалба. Разхождането без повод (да не говорим без стопанин) е забранено. Това е за дога.
За другото може би да се обадиш и в общината, просто им опиши ситуацията и попитай какво те предлагат да се направи. Можеш и в приюта да питаш. Само че то приют ли е, изолатор ли е ... Питай и там какво предлагат.

#10 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 03 February 2010 - 02:17 PM

директен телефон към приюта; 0879-313-772- Красимир Владимиров

#11 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 10 March 2010 - 05:27 PM

Моля ви, качете снимки. Няма голям смисъл от темата, ако не се качват актуални снимки на животните.

#12 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 14 March 2011 - 09:44 PM

Дали някой от Монтана няма желание да помогне да приюта като вземе участие във фестивала? Важно е да имам отговор до утре вечер.

#13 Потребителят е офлайн   Пухльо и Рошльо Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 19-December 11
  • Gender:Female
  • Location:Montana
  • Interests:китара, биология, химия, кинология, гръцка митология.
  • Skype:

Публикувано: 27 December 2011 - 10:43 PM

Хора нас ни трябва приюта, но и двете не знаем къде е, нищо че живеем тук. Някой да знае нещо по тя въпрос

#14 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 December 2011 - 11:12 PM

Пишете на Админа на бездом.инфо - Явор - той е бил там и ще може да ви упъти.
Или се обадете в РВМС в града, те трябва да знаят.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#15 Потребителят е офлайн   cvetikapi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 27-January 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 18 October 2012 - 10:30 AM

Показване на мнениетоПухльо и Рошльо, в 27 December 2011 - 10:43 PM, написа:

Хора нас ни трябва приюта, но и двете не знаем къде е, нищо че живеем тук. Някой да знае нещо по тя въпрос


Не си прави труда да ходиш там,никой не пускат вътре.Аз съм от Монтана.Приютът е хубаво направен,но хората въобще не работят.Малко трудно ще се качат снимки на животните,като в приюта няма кучета.Досега нито едно куче не е било осиновено,защото никой не знае,че има приют близо до Монтана.Сега ми писаха,че приюта е затворил,защото нямали пари.А защо тогава въобще са построили приют???

#16 Потребителят е офлайн   cvetikapi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 27-January 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 10 January 2013 - 12:53 PM

Извинявам се за лошите думи към приюта,но бях ядосана.Приюта не е толкова лош :)

Ето една нова новина за приюта.


,,Общинският приют за бездомни кучета в Монтана прекратява временно дейността си заради недостиг на средства.

Центърът за кастрация на бездомни кучета на практика не работи от началото на септември. Бюджетът му за тази година е 60 000 лв., като парите за обработка на бездомни животни вече са свършили. На първата за новия политически сезон сесия на Общинския съвет местните законодатели отказаха да гласуват отпускането на необходимите за продължаване на нормалната дейност на приюта 11 000 лв. Вероятният брой на бездомните кучета в Монтана е над 1000, обработката на всяко едно от тях струва на местната хазна 120 лв., като в тази сума е включен транспорт и цената на спринцовки, медикаменти и храна. Четириногите престояват в приюта между 7 и 14 дни. За тях се грижат 4-ма служители и нает по договор частно практикуващ ветеринарен лекар,,

Автобуса

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Приюта

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Снимките за взети от сайта им.

Сайта на приюта http://sheltermontana.ovo.bg

Ето къде се намира приюта.

,,ОБЩИНСКИ ПРИЮТ ЗА БЕЗДОМНИ ЖИВОТНИ-КАСТРАЦИОНЕН ЦЕНТЪР град Монтана
Адрес: Землището на с. Д. Белотинци по шосето за с. Ерден на 12 километра от рамката на град Монтана
Телефони: ОП "Чистота"- 096/306698 д-р Емил Тафраджийски - 0879537807 Красимир Кръстев - 0878313790 Електронна поща: pbj_montana@abv.bg
Работно време: от 8.00ч. до 17.00ч.
Час за посещение:от 15.00ч. до 16.00ч.
Информация:Приютът разполага с кучета, които могат да бъдат осиновени от хора, отговарящи на условията! ,,

Качена снимка

Жалко само,че не го знаят много хора този приют.Ако беше малко известен и в гр.Монтана,а не билзо до града щеше да е много хубаво,дори щеше да има доброволци и аз щях да ходя всеки ден там да се грижа за кучетата и да снимам.Дори щях да помагам с осиновяването на кучета.

#17 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 15 January 2013 - 08:22 PM

Между 7 и 14 дни друг път! Чаках моя Шушко повече от месец да го кастрират и върнат... Тогава още беше бездомен и не се бях решила да го осиновя. Звъннах по телефона, а те едва ли не ме навикаха "Пак ли Вие! Колко пъти да ви повтарям да спрете да досаждате! Кучетата ще се върнат скоро по местата! Спрете да звъните!". Толкова грубо отношение и такъв тон не бях търпяла от чужд човек никога, ама никога! И след като обясних, че звъня за първи път отсрещния глас хич не смени тона си! А за отношението им докато ги прибират в буса не искам и да се сещам. Сутринта се събудих от страшно скимтене и изхвърчах по пижама на паркинга. Хвърлят ги в буса като парчета месо, не като живи същества!
За тази работа трябва да се наемат хора, които обичат животните, а не хора, които вършат работата просто заради парите!

Колкото до известността на приюта можем да направим плакати със собствени средства. Една рекламна кампания на площада?! Една анкета например?! Една Фейсбук група, нека бъдем актуални и съвременни!?
Превоза до там може да се организира с по пет човека на МПС, дели се разхода и готово. Хич не е сложно когато се съберат хора с една ясна цел!

#18 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 15 January 2013 - 08:34 PM

Хора, това е добър приют. Направили са го да си покрият задълженията, естествено, че ако никой не се интересува, няма да работят.
Не били гласували бюджета, та има си закон!
Ако се стиковате и им довтасате два пъти с разпечатани извадки, дори 2-3 човека да сте, ще разберат, че има кой да се интересува и ще заработят.

#19 Потребителят е офлайн   cvetikapi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 27-January 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 16 January 2013 - 01:57 PM

Аз съм направила фен страница в фейсбук http://www.facebook....tana?ref=stream

#20 Потребителят е офлайн   cvetikapi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 27-January 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 16 January 2013 - 02:02 PM

Ето и малко лъжи от шефа ,,,,,,,,,В приюта НЕ се приспиват кучета,дори и по молба на стопанина.Мога да гарантирам на 100 %.Единственото което може да се случи е да се върне след 14 дневния срок,кастрирано и обезпаразитено за вътрешни и външни паразити.По закона се приспиват кучета крайно агресивни и доказано болни,следи се постоянно от външен наблюдател.На територията на приюта няма нито отрови,нито токсични вещества/установено е от 15 внезапни проверки както от няколко министерства така и от няколко природозащитни организации/.Подавани са стотици безпочвени сигнали.Проверки след проверки който установяват на място,че приюта функционира нормално без каквито и да било нарушения.Поддържа се идеална хигиена.,,,,,,,,,,,,,,,

,,,,,,,,,Здравей Цвета,


Страницата за подаване на сигнали се използва само по
предназначение.Идеи всички имаме няма достатъчно благодетели.Приюта е затворен
официално за неопределено време и/или докато общината осигури пари за
нормалното му функциониране.


Поздрави,,,,,,,,,,,,

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни