Dog.bg Форуми : Хигиена

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хигиена Тоалетни,препарати за почистване,предпазни гащички ...

#21 Потребителят е офлайн   ViaraD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2012 - 11:36 AM

Страхотни сте, благодаря! :rc_036: Намерих Фурминатор на прилична цена в Амазон. Сега ще търся и PurePaws
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   kris4e Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 14-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:мопсчета, котета и музика... :)

Публикувано: 01 October 2012 - 12:45 PM

Показване на мнениетоSunnyDust, в 01 October 2012 - 05:30 AM, написа:

http://www.youtube.c...player_embedded

Гледай,точно за дългокосместо :mg_062: .Ще видиш и марката на продуктите и ги потърси в интернет. :ba_025:

п.п. Kазва се Pure Paws


Това видео просто е неверотно. :) Наистина тази марка продукти е страхотна. :) Обаче клипчето е супер... :))) Господинът е цар на grooming-a. :))))
User's Signature

Качена снимка

"Винаги се цели в Луната! Дори и да не я улучиш, пак ще се озовеш сред звездите."
Les Braun

#23 Потребителят е офлайн   ViaraD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female

Публикувано: 03 October 2012 - 09:55 AM

Нови въпроси :) Сори :)
1. Pure Paws в Бг са ограничена гама, в щатския сайт има 100 вида има ли смисъл да си правя труда или тия, които имаме тук ще свършат същата работа? Намерих и още една марка 1 All Systems, някакви отзиви?
2. Фурминатора махал основно подкосъма и не се препоръчва за някои породи (изложбени кучета)...за чихуахуа нищо съществено на намерих, тъй че моля който го ползва да каже :dh_188: И колко често го ползвате също при дългокосместите...


//много съм досадна :bm_008:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Desi_H Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 25-February 10

Публикувано: 03 October 2012 - 12:19 PM

На нашето момиче маха само подкосъма. Според мен е много положителен уред, когато се сменя козината. В началото го ползвах много често, но децата вкъщи решиха, че прекалявам. Сега я реша с него рядко. Но не зависи ли това от козината на кученцето? Вашето с много богата козина ли е?

#25 Потребителят е офлайн   kris4e Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 14-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:мопсчета, котета и музика... :)

Публикувано: 03 October 2012 - 12:36 PM

Ами той си е за подкосъма. :))) Когато решите някой път да пробвате даже, може да си порешите мъничетата малко по-дълги и ще видите, че ще спре да маха косъмчета. :) В началото падат повече, после спират. :) И аз не я реша моята Идичка често. Ползвам гъсти гребени по принцип. Не зная само за дългокосместите чихита как е. :) За персийките ми ползваме от тези гребенчета с редки и гъсти зъби. Така най-хубаво мага космите. Но те мразят да се решат. :)))))
User's Signature

Качена снимка

"Винаги се цели в Луната! Дори и да не я улучиш, пак ще се озовеш сред звездите."
Les Braun

#26 Потребителят е офлайн   Desi_H Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 25-February 10

Публикувано: 03 October 2012 - 01:03 PM

Моник е дългокосместо чихи и я сресваме също с гъсти гребени. Освен това ми се струва, че и харесва процедурата. Но е свикнала, все пак си е кака- три годинки и половина си е сериозна работа :smile:

#27 Потребителят е офлайн   Sunny79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 19-May 12

Публикувано: 04 October 2012 - 11:35 AM

На Куинси му купих 2 груминг четки, изръсих се маса пари (помня че едната беше около 60лв. а другата около 80лв.) и в момента се решем с обикновен човешки пластмасов гребен от едно левче! Може да ви звучи неправдоподобно, но с него най-добре стават нещата и козинката му се разресва супер. Помните ли преди време имаше едни черни мъжки гребенчета разделени на две - от едната страна страшно дребни а от другата по-едри.... Такъв ползвам! Лошото е, че мъника го докопа и останах с половин гребен вече :ab_041: а не мога да намеря такъв... Май ще се поразвъртя по пазарите, там може и да намеря...

Относно шампоана много зависи каква е козинката на чихито! Аз лично накупих какво ли не преди още да взема Куинси а се оказа, че на него биогенс шампоан му действа най-добре за дългокосмести. От антистатични спрейове нямаме нужда а не съм фен на излишното пудрене... едва ли е полезно за мъника каквито и "витамини" да пише, че съдържат на опаковката...

#28 Потребителят е офлайн   kris4e Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 14-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:мопсчета, котета и музика... :)

Публикувано: 04 October 2012 - 12:47 PM

Ние се решим с такъв също. :) Страхотни гребенчета са. :) Има ги и специално за кученца. :))))
User's Signature

Качена снимка

"Винаги се цели в Луната! Дори и да не я улучиш, пак ще се озовеш сред звездите."
Les Braun

#29 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 21 October 2012 - 04:09 PM

Хора тъй като предишното ми куче не беше чихи а голем куч и не съм наясно как ще се случват нещата с пишкането инакането когато стане студено? Имам чувството че дори и дажя обличам пак може да настине, а не ми се ще това да се случва. Тук чета по форума и оставам с обеждението, че тази порода трябва да я третирам едва лу не като котка, в смисъл да продължава да си пикае на памперса и като голяма. Как да процедират, че нещо започвам да се обърквам ? Съжалявам ако въпроса ми е тъп, но предпочитам да питам вещи хора в областта вместо да направя някоя глупост
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 21 October 2012 - 04:09 PM

Хора тъй като предишното ми куче не беше чихи а голем куч и не съм наясно как ще се случват нещата с пишкането инакането когато стане студено? Имам чувството че дори и дажя обличам пак може да настине, а не ми се ще това да се случва. Тук чета по форума и оставам с обеждението, че тази порода трябва да я третирам едва лу не като котка, в смисъл да продължава да си пикае на памперса и като голяма. Как да процедират, че нещо започвам да се обърквам ? Съжалявам ако въпроса ми е тъп, но предпочитам да питам вещи хора в областта вместо да направя някоя глупост
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   ViaraD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female

Публикувано: 21 October 2012 - 06:39 PM

Абе аз си извеждах бебето на минус 20 градуса и не се разболя.... идеята е, че както я свикнеш. Ако цяла зима седи у вас върху парното и изведнъж я изплякаш на снега - ще се разболее, да. Но ако се извеждате всеки ден и свикне с температурите - надали. Карай по усет - това винаги е най-правилно. Ако ти се стори, че измръзва много здраво - я прибираш.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 22 October 2012 - 02:45 PM

Показване на мнениетоViaraD, в 21 October 2012 - 06:39 PM, написа:

Абе аз си извеждах бебето на минус 20 градуса и не се разболя.... идеята е, че както я свикнеш. Ако цяла зима седи у вас върху парното и изведнъж я изплякаш на снега - ще се разболее, да. Но ако се извеждате всеки ден и свикне с температурите - надали. Карай по усет - това винаги е най-правилно. Ако ти се стори, че измръзва много здраво - я прибираш.

Благодаря за съвета :)
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 13 January 2013 - 11:34 AM

Здравейте! Пак аз, но този път с нов проблем. От седмица на сам, като се прибера заварвам памперса из цялата стая а тоалетната някъде си. Ко да права с агресията към памперса. То като се прибера и все едно е паднала бомба.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   ViaraD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female

Публикувано: 19 January 2013 - 05:22 PM

Ох, извинявай, смешно ми е :) Не мога да ти дам съвет, но как го изкарват от там ... нали има клип? А откакто са двете госпожици ли го правят това?
По принцип моя рядко остава сам у нас. Обикновено съм аз с него, но мъж ми (който до скоро беше "неее, не искам кучеее...такова малко, НЕ!") от 1-2 седмици насам го примъква в леглото в спалнята.... нищо че аз злата мама го бях научила да си спи сам в неговия си апартамент.... Та от 1 седмица насам при прави мръсни номерца като го оставя през деня и едно от тях беше да пикае ОКОЛО памперса и тоалетната и като вляза ме гледа гузно и знае, че е сгрешил и си бяга в неговия апартамент и от там само ме дебне какво ще направя. Аз му събирам магариите мълчешком, наум го удушвам, ама само наум... а се правя, че нищо не е станало. Ако се прецака да пика в памперса... започвам индиански танц на победата и награди...та така имаме напредък!!! :ab_041:

П.С. Това е най-великата порода кучета на света - обожавам ги :ab_041: :ab_041: :ab_041: Смях до дупка
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 19 January 2013 - 08:00 PM

Хахахаха тва с танца на победата и у нас го им при това на дубъл :) наградя ли едната, че е оцеляла памперса и др веднага хуква да се напъва за поне капчица за награда :))) а памперса го разкъсват направо, но го има момента, че вляза ли вътре и ....хоп в къщата с гузен поглед и после леко мазно покрай мен, като видят че ме пуска бяса хахахаа
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 28 January 2013 - 12:32 PM

У нас най-използвани са пласмасови тоалетни. Когато се научат да пишкат на тях е много лесно, защото само се измива и е готова за нова употреба. Лесно е да се децинфекцира и няма опасност да замирише през летните месеци :md_064:

#37 Потребителят е офлайн   inesrosen Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 18-October 12
  • Gender:Female
  • Location:Габрово

Публикувано: 30 January 2013 - 10:36 AM

Ние вече свикнахме само навън да ходим. В началото беше на памперса,но и той започна често да пишка около него и аз го махнах, започнах често да го извеждам навън. Дори в студеното, много е бърз, точно за максимум 5 мин е направил и двете работи. Нощем не ходи, но сутрин като стана веднага излизаме и след това горе -долу на два, три часа или малко повече, зависи дали спи или играе. Когато ни няма в къщи винаги стиска. На 6-ти ще направи 6м.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#38 Потребителят е офлайн   nlight Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 09-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 30 January 2013 - 12:22 PM

А пишо/ако в банята на(около) сифона?.. дали е подходящо. Аз искам да я науча там, но пък сега затваряме вратите и ще ми е доста по-трудно при положение че тя нама да си каже кога и се пишка...трябва сигурно да я водя там през 15 мин, и пак докато дойде момента да си "каже" кога и се ходи до там...доста пишкане и акане ще има където не трябва. По-лесно ми се вижда на памперса, но пък в дългосрочен план по-удобно е сякаш в банята....
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 30 January 2013 - 06:12 PM

Ние късаме памперса всеки ден :( като съм си у нас всичко е ток, но като се върна от работа....майка плаче :))) на Кари и удариха последната ваксина и след 10 дни започваме извеждането на вън :)
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   inesrosen Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 18-October 12
  • Gender:Female
  • Location:Габрово

Публикувано: 30 January 2013 - 07:55 PM

nlight можеш да пробваш с капки Puppy Trainer, 20мл - спрей за обучение в хигиенни навици
http://zoomagazin.eu...ni-navitsi-6073

Ние в началото капехме от тях на памперса, можеш да накапеш около сифона и да пробваш, но яко няма постоянен достъп до тоалетната ще е трудно. Ние взехме една такава тоалетна http://zoomagazin.eu...ekt-sreden-6079, закрепят се на нея памперсите, много е удобна и не може да ги разнася, накапвахме капките и стоеше винаги много близко до креватчето. Като свикне можеш да я местиш, но трябва да има постоянен достъп до нея. Аз предпочетох направо да я махна защото започна не рядко да пишка до нея, или просто влиза само с двата си крака вътре, а дупето отвън и така отиваше около нея. Като я махнахме започна да стиска, но това стана сега от две седмици някъде.

Ще успеете, трябва време и задължително след пишкане на правилното място веднага наградка. Ние сега като го правим навън винаги нося в джоб защото той свършва работата бързо и започва бясно да маха опашка и да чака наградката. :be_107:

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни