Dog.bg Форуми : Хранене

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранене За злоядковци и дебелачета

#21 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 14 July 2009 - 07:45 PM

И вярно и не. Просто го ограничавай от такива храни,но ако си хапва добре гранулка и месце няма да налита на лук и грозде...ама шоколада .... :me_065: Правилно са ти казали, по-добре да те стреснат и кученцето да е добре ,отколкото като незнаеш да го оставиш да яде много.

#22 Потребителят е офлайн   Shonned Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 16-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 27 July 2009 - 02:49 PM

Аз да ви кажа Бамби има апетит и няма проблем с гранулите. Яде и човешка храна от време на време и не отказва гранулите. Притеснява ме, че откакто е при мен е + 100гр., което не знам, но ми се струва малко за 2 месеца.
Расте на дължина като че ли. Много странно. Те нали женските са по-издължени като цяло?

#23 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 27 July 2009 - 03:40 PM

Shonned,не се питеснявай това е нормално!Сега Бамби е в такава възраст,че расте неравномерно.В един период расте на дължина,в друг растат предимно краката,после нещо друго.Малко като в кривите огледала ab_041.gif Но ако както казваш откакто е при теб е качила само 100гр,то най-вероятно кучето ти е завършило растежа си на височина.Ако си я взела на 4мес и от тогава са минали два,три че не помня това е сигурно.Сега ще се налива само на широко. ab_041.gif
А за това,че женските били по-издължени като цяло говорихме точно тези дни.Пак е въпрос на селекция.Може и да е квадрат което не е особено желателно,може и да е правоъгълник.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#24 Потребителят е офлайн   marias Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 30-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 28 July 2009 - 08:06 PM

моята принцеса е на 2 месеца и я храня с Royal Canin chihuahua junior. на опаковката. а също и докторкато ми каза да и давам по 30 грама на ден Кученцето ми яде абсолютно всичко и нямам проблем с вида храна- но ми се струва, че 30 грама на ден е твърде малко, моля някой с повече опит да ми каже дали е нормално това количество. Според мен на моето кученце това му е малко, всеки пьт се мята в купичката си все едно яде за пьрви пьт в живота си.

#25 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 28 July 2009 - 08:27 PM

Според мен грамажът е добър smile.gif Обикновено това което пише на опаковката като количество е много повече от необходимото на практика,особено когато става дума за консерви.Не гледайте опаковката,а това как изглежда кученцето ви.Ако не е склонно към пълнеене му давайте на корем.В началото ще яде по повече,но после само ще се регулира.Не за първи път казвам,че аз храня бебетата си на корем докато растат на височина,по това време не могат да надебелеят.Ако въобще ще е склонно към дебелеене вашето мъниче това ще го забележите почти веднага,а това и ще означава че му е спрял растежът на височена.Преди 6 месец няма как да се случи.Не ограничавайте нормалното развитие на кученцето си измислени диети докато расте.От това нама да остане по-дребно,но вероятността да навредите на правилното развитие на умствените му възможности се увеличава и други такива неприятни последици.Може да ви звучи малко пресилено,но си е вярно. smile.gif
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#26 Потребителят е офлайн   marias Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 30-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 03 August 2009 - 12:46 PM

Здравейте отново от мен smile.gif днес ходих до един зооцентър да разгледам какво предлагат за тези мънички красавци,едно от момичетат в магазина ми каза,че щтом са пораснали зъбките на кученцето,въпреки че само върховете им се виждат,трябва да уча кученцето и на по-твърда храна,за да може да му паднат млечните зъбк, в противен случай иначе зъбките не падали и кучето ставало с 2 реда зъби. Това вярно ли е? и какво друго освен гранули и пастет мога да давам на кученцето,вече е на 2 месеца и 2 седмици и тежи около 600грама. Солетите за кучета,които се предлагат добри ли са за малки кученца?

#27 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 03 August 2009 - 01:32 PM

Цитат(marias @ Aug 3 2009, 01:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте отново от мен smile.gif днес ходих до един зооцентър да разгледам какво предлагат за тези мънички красавци,едно от момичетат в магазина ми каза,че щтом са пораснали зъбките на кученцето,въпреки че само върховете им се виждат,трябва да уча кученцето и на по-твърда храна,за да може да му паднат млечните зъбк, в противен случай иначе зъбките не падали и кучето ставало с 2 реда зъби. Това вярно ли е? и какво друго освен гранули и пастет мога да давам на кученцето,вече е на 2 месеца и 2 седмици и тежи около 600грама. Солетите за кучета,които се предлагат добри ли са за малки кученца?

Много странно?!Казвате,че кученцето Ви е на 2мес и две седмици и зъбките му едва се подават?!За мен или страшно бавно се развива или сте поредната на която са Ви продали куче с невярна дата на раждане.Май ще изляза права,че може да стигне тройката на кг.Много съжалявам.Хранете си кучето само с кучешка храна,това е правилно.Когато започне да сменя зъбки обикновено има и такива на които се налага да им се помогне с клещи или пръсти.Не разчитайте на играчки и природа.Особено за горните кучешки.Сега веднага ще се намерят хора които да ме оборят,аз говоря от собствен доста богат опит.Решението си е ваше. smile.gif А солети има много вида,зависи за кои говорите. smile.gif

User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#28 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 03 August 2009 - 01:40 PM

Може да си гризкате вякакви играчки , но при минипородите почти винаги се налагат и клещи.Това не е , защото не дъвчело или не яло суха храна - просто са дребнички ,а зъбчетата са с дълбоки корени. Ако ти се струва , че сте слаби увеличи дозата на храната, малкото само ще си покаже кога му е достатъчно .

#29 Потребителят е офлайн   marias Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 30-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 03 August 2009 - 03:54 PM

на грамове и на ръст ми изглежда нормална за месеците си, 2 месеца и 2 седмици и е 600грама,това нормално ли е? сега обърнах повече внимание на зъбките и,горните май са почти поникнали,но аз не разбирам и не мога да преценя дали са нормален размер,но долните са мн малко поникнали. Само кучешките зъби са и големи и напълно пораснали.

#30 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 03 August 2009 - 08:25 PM

Като грамаж е добре smile.gif Но си мисля,че кучето е по-малко от посочената възраст. smile.gif Както и да е,може пък и да греша smile.gif
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#31 Потребителят е офлайн   marias Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 30-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 04 August 2009 - 11:15 AM

на каква възраст е според теб и по какво мога да разбера дали дейсвително е на 2 месеца?

#32 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 04 August 2009 - 11:31 AM

За мен е под два месеца.А как да разбереш?Това никога няма да стане.Щом собствениците са решили да ти посочат тази дата приемаш я и това е.Нама родословие-няма доказателство,няма свидетели.За това спираш да мислиш по този въпрос и си гледаш кучето с радост и по възможно най-добрият начин,а ти явно го правиш. smile.gif Докторите обикновено обичат да се правят на велики гадатели и да твърдят накаква възраст за дадено куче пред хора които не са добре запознати с такива кученца.Случаи такива много в практиката ми,че и за много други смешни небивалици.Те много обичат да очернят които могат,за да се издигнат / ab_041.gif в очите на слепите/ама това е друга тема. smile.gif Обичай си кучето и му се радвай!
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#33 Потребителят е офлайн   marias Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 30-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 04 August 2009 - 05:29 PM

здравейя, благодаря за помоща и бързите отговори smile.gif
Днес водих кученцето на лекар и хубаво и видяха зъбките, сега вече и аз ги видях и разбрах някои неща.
Имала си е всичките зъбки с нормален размер просто аз съм си мислила, че трябва да са по големи. според лекарката кученцето е на 2 месеца според зъбите които има, някаква таблица ми показа която определяла възръстта на котките и кечетата smile.gif

#34 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 04 August 2009 - 05:49 PM

marias,много се радвам,че ветката ти те е успокоила smile.gif Лично аз никога не съм одобрявала каквито и да е таблици,тъй като те са много общи на каквато и да е тема.Всяко куче се развива по различен начин в даденият момент от живота си и има доста външни факторе които влияят на търсеният отговор.Мини породите по принцип са с много лоши зъби и бързо се развалят,особено ако не се полагат нужните навреме грижи.Те нямат нищо общо с едрите породи.Много рядко има кучета от нашите размери, които например не натрупват зъбен камък дори до две годишна възраст.Но най-често въпросният зъбен камък се лепва до месец-два след смяната на зъбите.Дори съм виждала кучета с млечни зъби,още не сменени вече имащи зъбен камък.Две родни сестри например могат да имат съвършенно различни по качество зъби.Едната на 4 години например може да е с прекрасни зъбки,а на другата вече да са окапали няколко и да са с ужасна склонност към натрупване на камък.Случай всякакви.ще дам един пример отново.Моя клиентка,която е от любимите ми абсурдни,след години взела от мен куче продължава да вярва на доктора си,който упорито я убеждава,че кучето и било на 5 години според зъбите,а то е на три.Имам доказателства за това,но тя е от тези които смятат докторите за богове,а всички останали за идиоти.Да не говорим,че аз отглеждам майката на това куче и прекрасно познавам зъбките и,а то е наследило нейните.
Чихуахуа до към десетата си година вече е с много малък брой зъби,но това не се знае от,,докторите с таблиците,,и стават неприятни сцени и усещания.Е,разбира се има и изключения и дай боже на всеки с чихуа да е от това изключение.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#35 Потребителят е офлайн   marias Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 30-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 05 August 2009 - 08:30 PM

techichi,много ти благодаря за отговорите и помоща за отглеждането на моето минипини-чихуа smile.gif Според теб на колко месеца е кученцето ми и по какво съдиш за възръстта му?
Интересувам се,защотот искам да съм наясно, а също тъка според това да знам колко да го храня, с каква храна,, кога да го изведа за първи път навън и горе доло до съм наясно колко кг ще стане smile.gif
Ако качас нимки на зъбките му ще е от значение ли за теб?
В тази таблица на лекарката пишеше, че щтом са пораснали всички млечни зъби кученцето е на около б 8 или 9 седмици smile.gif ти какво мислиш?

#36 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 05 August 2009 - 09:54 PM

Бих се радвала ако по някакъв начин ти помогна smile.gif Преди всичко всяко кучило се развива по определен темп.Но като цяло зъбките на чихуато избиват на около 30-35 ден.Предкътниците и кътниците после.Обаче може и да речем 5 дни по-рано или 5 дни по-късно.Това се отнася за кучешките и резците.На 40 дни трябва да са поникнали много видимо и осезаемо и то само да желае да дъвче гранулите.От това ти сама можеш да прецениш приблизително възраста му.Никой не може да каже точно какво е.Съгласна съм,че ветовете си имат таблица,но мини породите се развиват по-бавно.На йорките например зъбките избиват към 40 ден,по-рядко малко по-рано.На шпицовете около 30 ден и т.н.Обаче съм наблюдавала на нюфаундленд зъбки да избият на 13 ден,така че всичко е относителнона средните породи поникват на около 20 ден.
По въпросът с каква храна да го храниш,кога да го извеждаш и други е писано много и не е лошо да изчетеш предишен материал.Но на кратко-храни с възможно най-качествената гранулирана храна която намериш.Достатъчно пъти съм казвала също,че аз си храня растящите кучета на корем по три пъти на ден.Когато спрат да растат на височина ги слагам по два пъти на ден.И само ако има склонни към затлъстяване си определям някакъв грамаж на око и наблюдавам дали пасва на кучето,съответно с времето намалявам или увеличавам.Не се притеснявай твоето куче няма да стане слон ,ще си е под три килограма,а може и по-малко.За извеждането е просто-най-рано 10 дни след поставянето на третата ваксина.Но по-добре 14дни.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#37 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 05 August 2009 - 10:57 PM

Тайра на 2 месеца беше 700 грама,приличаше ми на мишле.Сега е кило и двеста и пак ми се вижда дребосък,има храна нон стоп сервирана -поне 2 вида гранули плюс месце.Аз лично предпочитам по-едрички и се надявам да стане към 2,5 - 3 кила ab_041.gif !Чак се учудвам като чуя че някой иска кучето му да е колкото се може по-миниатюрно.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 05 August 2009 - 11:34 PM

Яяяяя,хубавата Тайра smile.gif Най-сетне се появихте! smile.gif Е аз реших,че нещо се сърдите.Ако е на мен добре,но на другите недей smile.gif Късметлийка е тази принцеса да попадне във вашето семейство smile.gif На всяко куче пожелавам такъв късмет! smile.gif
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#39 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 06 August 2009 - 12:06 AM

techichi,мерси за хубавите думи,надявам се и Тайра да е доволна ab_041.gif За мен тя е равноправен член на семейството и даже с повече привилегии ,че е бебе още... Много ангажименти ми излязоха тия дни,затова се поизгубих....а и нали почнахме разходките dog.gif
Ама и ти нещо се скатаваш....пък имаш доста повече хубавци за показване wub.gif
И накрая да не изневеря на традицията си да задавам въпроси да попитам-вярно ли че едрите породи кучета са по-умни от дребосъците(спорим тук с едни приятели) dry.gif
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 06 August 2009 - 12:17 AM

Едно куче е толкова умно колкото го направиш.Иска се работа.Е да има и някои кухи лейки по природа,но са рядкост. smile.gif Главата не определя празнината ab_041.gif Важното е бръмбарите вътре да не се бутат ab_041.gif
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни