Dog.bg Форуми : Хранене

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранене За злоядковци и дебелачета

#61 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 19 September 2009 - 10:05 PM

Ох PETIO,не се палете!От какво има нужда пазарът и какво изисква стандартът, за да е едно куче чистопородно са две различни неща. smile.gif Куче с тегло 2кг НЕ е мини пинчер.,,Може би има друго име под 3 кг,,Да има!Не стандартно куче!Колкото е по-дребно толкова повече се увеличава шансът да носи медицинското наименование ,,хипофизно джудже,,. Казвате,че не искате да създавате спор,но току що го направихте!За тези три месеца през които сте си търсил куче,което все още не ми е ясно какво точно сте искал да бъде,но май и вие не сте,можехте да изчетете толкова много за мини пинчера,че сега да не ми задавате въпроси на които само като хвърлите едно бегло око на така мразеният и от вас стандарт ще Ви стане ясно веднага. smile.gif
На въпросът дали родословието е ценно и необходимо само за изложба!За вас явно не е!Но за хора които се занимават с развъждането на чистопородни кучета е задължително.За незнам си кой път казвам на всички и на вас специално на кратко-родословието е документ,който доказва,че въпросното куче е от тази порода.За да създадеш куче и да докажеш след това,че то е от еди коя си порода трябва да представиш родословията и на двамата родители където е необходимо,за да се издаде съответно родословие и на поколението.Кучето няма родословие-значи няма доказателство за произхода си.Приказки и предания,както и убеждения от страна на продаващия не важат,освен пред непретенциозният купувач. smile.gif Изложбите на кучета се правят,за да се докаже фенотипното им качество!Ще рече на визия! smile.gif За да се развъжда едно куче то трябва да има необходимата оценка.Тези изложби са за това.Или най-малкото да има оценка от отговорника по развъдна дейност на съответният клуб.Ако няма такъв се прави оценка от съдия.Но за да излезне едно куче на изложба е задължително да има родословие.По ясно от това няма на къде да се обясни! smile.gif
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#62 Потребителят е офлайн   PETIO Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 20 September 2009 - 07:06 AM

ba_025.gif ba_025.gif ba_025.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#63 Потребителят е офлайн   PETIO Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 20 September 2009 - 07:35 AM

Да ето блеснахте ми в очите,с вашите знания.Един ден ,и аз ще имам куче, с което ще мога да участвам в такива изложби dog.gif Засега, освен на моето се радвам и на чуждите кучета.Много добро инфо ми дадохте,благодаря!А мини пинчер с родословие, има ли някъде по развъдниците за Чихуахуа?С лошо впечатление сте че мразя стандарта,тепърва тръгвам да обръщам внимание на стандарта и хората които го познават добре ba_025.gif
User's Signature

Качена снимка

#64 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 20 September 2009 - 10:34 AM

PETOI, ако един развъдник е ,,истински,,т.е.легитимен трябва да има родословия на всичките си кучета, иначе няма как да е резвъдник,автоматично става размножителник.В България няма развъдник за мини пинчер.А по случайност едва ли има по-голям почитател на тази порода в чистия и вид тук от мен.Не броя тези които си имат пинчерчета и си мислят,че обичат породата както те я виждат в своите кучета.На мен душата ми отнеха мини пинчерите през 87година.Тогава само аз и още една колежка се занимавахме с тях,но се отказахме защото тук тази порода няма бъдеще.Имах удоволствието да разговарям преди две години със собственика на любимият ми световен шампион Master Misha и на въпросът му защо заменихте пинчерите с чихуахуа се почувствах страшно неудобно.Но му казах истината,че хората у нас не харесват тази порода и тя нама бъдеще,а предпочитат джуджевидните форми напомнящи на породата и най-лошото-че така наричат тези кученца-мини пинчер. smile.gif
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#65 Потребителят е офлайн   PETIO Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 20 September 2009 - 10:54 AM

techichi-Влюбен съм в породата може би от дете,нямах възможност тогава да имам такова куче по много причини,ето че дойде момента когато се засили моето любопитсво и интерес за Мини Пинчер.Обърнахме темата за храната но....най комерсиалната порода в момента е Чихуахуа, в много чужди държави ,съм видял, много красиви кученца от породата.Така както изглежда се занимавате повече от 15г с мини пинчери или поне мини породите,имате ли сайт за вашият развъдник?Това означава ли че след като няма лицензиран развъдник за Мини Пинчер в БГ,няма и така наречени/ФЕРМИ/ за родословни кучета, и не можем да си купим от никъде родословен Мини Пинчер?
User's Signature

Качена снимка

#66 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 20 September 2009 - 12:57 PM

Не ,няма!
Не се занимавам с пинчери от 15г иначе щях да имам такива.Само се интересувам от тях.Както казах с пинчерите съм приключила отдавна.А любовта ми към тях започна преди 22г. Развъждам чихуахуа и още две породи.Аз повече нищо няма да казвам в тази тема,защото наистина мястото и не е тук.Ако мод раши да премести разговорът където трябва,няма да сгреши! smile.gif rc_036.gif
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#67 Потребителят е офлайн   PETIO Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 20 September 2009 - 06:39 PM

techichi-Така като си по позната с породата на Чихухуа,можеш ли да прогнозираш ориентировъчно кг на същото с тегло в момента 0,600гр. при ненавършени 2м.- 5 дни до навършването му?Пращам ти и снимка.
User's Signature

Качена снимка

#68 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 20 September 2009 - 10:23 PM

На базата на прочетеното по форумите и книгите ( и нулев практически опит ab_041.gif ) прогнозирам 1.800 - до 2 кг при положение,че кученцето е здраво,без паразити и хранено на корем ae_085.gif Ако е гладувало до момента, може да достигне по-високо тегло,при положение ,че не се държи на принудителна диета ,като не се наемам да фиксирам горна граница.....ама едва ли ще надхвърли 3 килограма.Това е мнение на един лаик. tb_195.gif
User's Signature

Качена снимка

#69 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 20 September 2009 - 11:59 PM

Цитат(PETIO @ Sep 20 2009, 07:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
techichi-Така като си по позната с породата на Чихухуа,можеш ли да прогнозираш ориентировъчно кг на същото с тегло в момента 0,600гр. при ненавършени 2м.- 5 дни до навършването му?Пращам ти и снимка.


Не,не се наемам да казвам каквото и да е.Такива прогнози отдавна не правя за себе си, камо ли за друг.Това което казва Чери е точно така.Винаги може да се появи някаква изненада в растежа на кучето.Аз не признавам никакви таблици.
Това куче на кого е?
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#70 Потребителят е офлайн   PETIO Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 21 September 2009 - 02:55 PM

techichi-Кучето е на мой приятел,купи си го съвсем скоро на нескромна ценичка но общо взето за тези пари не намери и по добро,с гаранция за малко куче като не надвиши от 1,500 до 2 кг.Не че спорим но всеки е пленен в момента от минитата и си иска няква гаранция!
User's Signature

Качена снимка

#71 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 21 September 2009 - 03:24 PM

Не,не спорим!За всяко куче си има стопанин,и всеки с вкуса си.Аз не съм почитател на минитата.И доста хора не са!От опит го казвам!Минитата са поредната мода,но и тя ще отмине.И моля не си правете,,закачки,, повече с мен да ме видите колко струвам.Първи пост-колко ще стане.Втори пост-не надвиши еди колко си.Защо изобщо чопкате тази тема.Аз се досещам,но нека не изнервяме четящите.Както виждате никой не се включва тук за тази тема.Явно на хората им е неприятно.Пък и за тях това няма значение.Разговорът вече излиза извън чихуахуа,не че изобщо беше такъв.Превърна се в някакво хвалебство на минитата.Това определено не допринася за правилното виждане върху породата.По-добре създайте някъде извън чихуахуа в общите теми темичка ,,моето е най-най-дребно,, и там си мерете...кучетата от всички породи и мелези. rc_036.gif
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#72 Потребителят е офлайн   PETIO Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 21 September 2009 - 05:12 PM

Наистина прекалих с незначителна и малко важна тема r_181.gif ,ще се придържам към раздела Хранене.Има ,много по важни неща за едно подрастващо кученце ,отколкото кг.Му. ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка

#73 Потребителят е офлайн   PETIO Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 21 September 2009 - 09:01 PM

Искам да попитам нещо много важно!Чел съм че кучетата е вредно да ядат шоколад,имам шоколад специален за кучета т.е.става и за диабетици,всичко е вредно в много количества но вредно ли е ето този шоколад който се продава по зоомагазините.Взел съм го с цел поущряване когато пишка и ака на определеното място.Давам му най много 2 пъти през деня като го деля на 4 равни парченца то е с големина на 5 ст. едното бонбонче.Това се случва 2 пъти в седмицата,понеже си мисля че не е здравословно за него(подрастващо куче-3м.).моля Ви за съвет.Да продължа ли с наградата или е много вредно за него?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#74 Потребителят е офлайн   miracleee13 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Italy

Публикувано: 05 January 2010 - 04:25 PM

smile.gif Здравейте някой би ли ми казал колко е нормално да си хапва бебе чихи на 2 месеца
User's Signature

Качена снимка

#75 Потребителят е офлайн   чери Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 606
  • Регистрация: 09-March 09
  • Gender:Female

Публикувано: 05 January 2010 - 05:29 PM

Привет на новото бебче във форума re_037.gif Избрахте ли вече име? Ще чакаме и снимки...
За хапването -аз лично хранех Тайра на корем-колкото може да поеме ab_041.gif В началото по-предпазливо че беше лакома,после като видя че има винаги храна взе да яде по малко,да капризничи....Сега има винаги гранули на разположение,яде предимно вечер,тя си решава колко,но не прекалява с едно кило караме цял месец.Разнообразявам с глезотийки,напоследък гледам да избягваме викококалоричните неща че май сме тлъстички ab_041.gif
Но за бебетата съм чувала че е добре да ядат"на корем",старай се да я приучиш на гранулки ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка

Чери живее в сърцето ми ......и не спира да боли.........

http://www.youtube.c...h?v=3j3Zyu69lpA

#76 Потребителят е офлайн   miracleee13 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Italy

Публикувано: 05 January 2010 - 10:51 PM

Цитат(чери @ Jan 5 2010, 05:29 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Привет на новото бебче във форума re_037.gif Избрахте ли вече име? Ще чакаме и снимки...
За хапването -аз лично хранех Тайра на корем-колкото може да поеме ab_041.gif В началото по-предпазливо че беше лакома,после като видя че има винаги храна взе да яде по малко,да капризничи....Сега има винаги гранули на разположение,яде предимно вечер,тя си решава колко,но не прекалява с едно кило караме цял месец.Разнообразявам с глезотийки,напоследък гледам да избягваме викококалоричните неща че май сме тлъстички ab_041.gif
Но за бебетата съм чувала че е добре да ядат"на корем",старай се да я приучиш на гранулки ae_085.gif

me_065.gif Ами мойта изобщо не е лакума и точно това ме притеснява .Обградила съм я със всичко възможно ,а тя хапва мънинко и хайде на игра. а именце още си няма ще се радвам ако помогнете ab_041.gif

User's Signature

Качена снимка

#77 Потребителят е офлайн   Tinkerbell1 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 15-November 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 March 2010 - 08:58 PM

Здравейте ! Моето куче много обича варени яйца и си позволявам два пъти седмично да му давам по половин яйце. Наскоро обаче чух ,че било много вредно.Има ли идея някой дали това е истина? Мога ли да продължа да угаждам на бебчо с яйчице?
Благодаря предварително !
User's Signature

Качена снимка

#78 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 02 March 2010 - 09:21 PM

Ако не прекалявате , с яйцето няма да има проблем ae_085.gif
Само да не му го давате със сол .
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#79 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 March 2010 - 03:47 PM

Цитат(ivan-z @ Sep 17 2009, 06:29 PM) <{POST_SNAPBACK}>
PETIO- нормално е в тази възраст , да расте по бързичко , но няма начин да бъде 1,500 кг при положение че сега е 0,830 гр . по скоро ще е 2,5 кг поне . имам кученце , което ще бъде 1,500-1,700 кг в момента е на 3 месеца и тежи 0,680 гр . Количеството храна няма общо с това колко ще порастне кученцето , всичко е генетика . С две думи колкото и да храните един пинчер няма как да стане доберман ab_041.gif

Това само при чихуахуа ли важи, или като цяло логиката ви се базира на растежа при мини породите????
Моята йоркширка на възраст 65 дни беше около 700гр, после дръпна страшно бързо след третия месец и сега е заветните 1.250 мах до 1.300кг когато се е наяла, на 1г и 3 месеца е в момента.
Храненето, също и грамовете при бебетата нямат нищо общо с теглото им във възрастен вариант. Наблюдавала съм случаи в които сравнително едри бебета стават доста миниятюрни като големи и обратното.
Всичко е по-скоро въпрос на ген, но да говорите за тегло от 2.5кг е леко пресилено ... може и да стане, може и да не.
Обикновено обаче бързия растеж при бебетата е свързан и с друго нещо, много зависи от къде е купено кучето, на повечето места като борси и зоомагазини където се държат кучета в наличност, малките умишлено са недохранени, или ако са хранени то е с нисък клас храна, при което когато новото кученце отиде в новия си дом и започне да му се дава "ударна" доза силна храна като Роял Канин, различни пастети, пилешко месо и то в дажби нормални и съобразени с килограмите и възрастта се получава един много интересен "скок" в килата ab_041.gif и всъщност тогава се разбира ,че кученцето съвсем не е мини ... и ще надвиши доста над обещаните кила.

User's Signature

Качена снимка

#80 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 03 March 2010 - 04:03 PM

**БИЖУ**-- логиката ми се базира на Главно на ОПИТ wb_052.gif
Съвсем наскоро си писахме на лични с PETIO и познайте кученцето вече е 2 кг .
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни