Dog.bg Форуми : Хранене

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранене За злоядковци и дебелачета

#41 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 06 August 2009 - 01:05 AM

ba_025.gif И аз това казвам,трябва си работа и внимание ae_085.gif Ама е по впечатляващо някой грамаден куч като изпълнява команди отколкото някой фъстък md_064.gif
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 06 August 2009 - 03:52 PM

От скоро започнаха да внасят една нова храна и ще прозвучи като реклама,но бих ви препоръчала да я пробвате!Казват,че била с качеството на рояла.Има много варианти от нея.Търсете си за мини породи,има и за бебета.Храната е американска и се казва PRO PAC smile.gif Бих се радвала да ви чуя после отзивите smile.gif
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#43 Потребителят е офлайн   biillyy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 03-February 09

Публикувано: 21 August 2009 - 01:31 PM

Здравейте отново,имам някой съмнения относно храненето на дребосъка.Когато го взех ми казаха да го храня с роял канин гранули смесени с малко пастет+дневна дажба калций 5 дена седмично,но тъй като забелязах,че тази храна не му се нрави особено днес му купих гранули хилс за които съм чувала ,че съдържат всички необходими вещества за правилния растеж на малкото куче и не е необходимо да се дават добавки.Бихте ли споделли вашия опит и мнения защото наистина съм раздвоена ........дали ако продължа да му давам калций няма да прекаля с дневната доза и да мъ навредя?

#44 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 21 August 2009 - 04:03 PM

Щом си решила с Хилс , наблюдавай малкото дали му харесва.Роял Канин Стартер се дава без пастет или вие сте били прекалено дребни на възраст преди да се вземете и се е налагал и пастета?На 25-30 дневна възраст,а понякога и по-рано си хапват гранулата суха без допълнения.Калцият не го спирайте.

#45 Потребителят е офлайн   biillyy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 03-February 09

Публикувано: 21 August 2009 - 10:44 PM

Ами на 3 месеца е,но като гледам не е особено впечатлен и от хилс гранулите. dry.gif Добре че поне калция си яде без проблеми.Не знам какво да му предложа вече......

#46 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 22 August 2009 - 08:50 AM

Може да е злояд. Опитай известно време да сте само на гранула.Моите също не се впечатрени от Хилс.

#47 Потребителят е офлайн   чери Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 606
  • Регистрация: 09-March 09
  • Gender:Female

Публикувано: 25 August 2009 - 02:24 PM

Привет на всички.
Не знам дали е почно по темата ,ама като писах нещо по друг повод и се сетих че има какво да споделя ab_041.gif
Значи(както редовно четящите тук знаете tb_195.gif ) Тайра е от най-злоядите и капризни диваненца,обаче се оказа луда по свинските копита ag_204.gif От сутринта като го е захванала ,гризе ли гризе.. zz_227.gif .и само го мъкне от терасата(където предпочитам да стои миризливото лакомство)Имам чувството ,че като се прибера и ще я заваря залитаща от изтощение със сетни сили да довършва "апетитното " zz_020.gif копитце. ab_041.gif Опитайте и вие от вкусния деликатес.Продават ги по зоомагазините,изглеждат не много лицеприятно,пък като се поразкиснат от дъвчене миришат "зашеметяващо" wacko.gif ама май муцунките са луди по тях.... то ние и боклуци обичаме де, и дъвки, и конски фъшкии...та пред тях копитцето си е за предпочитане ab_041.gif Само се моля да не го открия "зарито" под възглавницата въпросното съкровище ea_103.gif
User's Signature

Качена снимка

Чери живее в сърцето ми ......и не спира да боли.........

http://www.youtube.c...h?v=3j3Zyu69lpA

#48 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 26 August 2009 - 12:58 AM

За доказателство кой изяде прасето прилагам снимки zz_227.gif oc_171.gif Юрий още от мъничък се справя със свинското

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#49 Потребителят е офлайн   Miss_Dior Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 06-September 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 September 2009 - 11:27 PM

мойта я храна с Роял Канин Джуниър но и правя и кашичка . От вчера обаче почна да яде твърда храна специялна за чихуахуа джуниър ... доста са капризни тези животинки ;д

#50 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 06 September 2009 - 11:42 PM

Не,не са!Такива ги правят стопаните им!
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#51 Потребителят е офлайн   Miss_Dior Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 06-September 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 September 2009 - 10:10 AM

Цитат(techichi @ Sep 7 2009, 12:42 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Не,не са!Такива ги правят стопаните им!


Може и да е така ! първоначално гледаме да им е най - хубаво да не им липсва нищо и те свикват на най - добртото .... smile.gif ae_085.gif

#52 Потребителят е офлайн   PETIO Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 17 September 2009 - 07:18 PM

Здраейте на всички, имам,мини пинчер който по размери спори с малките чихуахуа,давам му пастет на Роял Канин и Стартер на Р.Канин.Яде всичко с голям апетит,коремчето и се издува но мисля че е достатъчно дажбата и т.е. 50 гр разделени на 3 равни части+ пастетче по 2 супени лъжички,изравнени с лъжицата,сутрин и вечер.Има голям апетит и постоянно за това си мисли за храната.В момента е на 75 дни и тежи 0,830 гр.като за около седмица нададе 0,200 гр.грпонеже имахме проблем с храносмилането беше 0,630 гр преди да започне пастетчето. нормално ли е да надава с такава скрост?Очакваното и тегло е макс. 1,500.Предполагам че в момента теглото и се покачва нормално според храненията.
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 17 September 2009 - 08:29 PM

PETIO- нормално е в тази възраст , да расте по бързичко , но няма начин да бъде 1,500 кг при положение че сега е 0,830 гр . по скоро ще е 2,5 кг поне . имам кученце , което ще бъде 1,500-1,700 кг в момента е на 3 месеца и тежи 0,680 гр . Количеството храна няма общо с това колко ще порастне кученцето , всичко е генетика . С две думи колкото и да храните един пинчер няма как да стане доберман ab_041.gif
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#54 Потребителят е офлайн   PETIO Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Икона за мнението  Публикувано: 18 September 2009 - 04:37 PM

Цитат(ivan-z @ Sep 17 2009, 09:29 PM) <{POST_SNAPBACK}>
PETIO- нормално е в тази възраст , да расте по бързичко , но няма начин да бъде 1,500 кг при положение че сега е 0,830 гр . по скоро ще е 2,5 кг поне . имам кученце , което ще бъде 1,500-1,700 кг в момента е на 3 месеца и тежи 0,680 гр . Количеството храна няма общо с това колко ще порастне кученцето , всичко е генетика . С две думи колкото и да храните един пинчер няма как да стане доберман ab_041.gif

IVAN-Z-Кои са белезите на които трябва да отговаря мини пинчерът ,относно очакваното Му тегло?Има ли критерий все пак си има разлика от един мини пинчер с 1,500/1,800 и пинчер с тегло 2,/3 кг.?Кои са те ,какво трябва да гледаме за да разберем че не ни лъжат?
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 18 September 2009 - 04:50 PM

Това малко идва за друга тема , но все пак ae_085.gif Най-сигурния начин е да се видят и двамата родители , друг критерий е че ако кученцето на 2 мес е повече от 600 гр със сигурност ще стане над 2 кг / но търговците и на това са намерили цаката ще ви метнат за възрастта на кученцето / eg_033.gif
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#56 Потребителят е офлайн   PETIO Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 18 September 2009 - 09:23 PM

Цитат(ivan-z @ Sep 18 2009, 05:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Това малко идва за друга тема , но все пак ae_085.gif Най-сигурния начин е да се видят и двамата родители , друг критерий е че ако кученцето на 2 мес е повече от 600 гр със сигурност ще стане над 2 кг / но търговците и на това са намерили цаката ще ви метнат за възрастта на кученцето / eg_033.gif

Как може да се вярва кой е бащата,кой майката,при отбити вече кученца?При условие че се видят и двамата родители съм съгласен със снимка в момента на "заклещването"на майката с мъжкаря,може би тогава е най сигурно,иначе всеки е свободен да съчинява както си иска.Та кой белег е най отличителният при бебетата че не сме излъгани за породата и кг?Може би Вие сте прав за възраста и грамажите.Каква ще е разликата на външен вид с половин килограм незнам,въпросът е да не надвишава тази граница 1,500/2,200 за мен това е идеалният супер мини пинчер както ги наричаме мишлетата:)от там нагоре вече стават груби на външен вид с (изключения) без да обиждам никого.
User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 18 September 2009 - 09:49 PM

????Извинете ме,не мислех въобще да обръщам внимание,но само искам да попитам!Това поредната културна провокация за спор ли е?Ама какви са тези въпроси?Простете ме за невежеството ми,но при положение,че кучето ви без да ми се сърдите е българско пинчаре какво точно искате да разберете?Дори и родителите му да са дребни нищо не гарантира,че няма да стане повечко от колкото вие искате.Даже и да го изтезавате с диети,ако му е заложено да става едро ще си стане.Дори при чистопоридно куче никой не може да си заложи главата колко точно ще тежи кучето като завърши растежа на теглото си.Аз отдавна не се ангажирам с такива прогнози,защото честичко се получават изненади.Ако толкова държите да разберете истинските му родители вземете кръв на посочените и направете генетичен тест.Само това ще докаже истината.За останалото колегата е прав,търговецът за да ви го продаде ще каже това което искате да чуете.Какво значи сничка със заклещването,еми да снимка!Кое доказва,че бебето което взимате е от тези заклещени родители.Ето за това има клубове където при заплождането присъства отговорникът по развъдна дейност и свидетел,по възможност съдия.Това са правилата.После на определени дни същият отговорник прави бонитировка.Това означава подробно описание на бебетата и тяхното състояние и качество.затова има и родословия.Това е на кратко.Познаваме достатъчно търговци /развъдчици/които представят дадено бебе,че е от дадени родители.Ако мине номерът добре.И обикновино минава. smile.gif Нищо лично! smile.gif Щом си имате това кученце вече и вероятно ще твърдите,че го обичате не е редно да се интересувате от теглото му,а то здравето му.Хранете го правилно и му се радвайте! smile.gif
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#58 Потребителят е офлайн   PETIO Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Икона за мнението  Публикувано: 19 September 2009 - 04:06 PM

techichi-Не това не е поредният спор,нямам намерение да споря, не съм на Вашето ниво,моето уважение,към всички които се занимават сероизно с тази красива порода т.е. имат си лицензирани развъдници и чистопородни кучета.От съвсем скоро имам любимеца който за мен вече не струва пари след като се влюбих в нея af_089.gifНямам никакво притеснение относно очакваното И тегло!Просто ми е трудно да повярвам че ще надвиши мойте очаквания но дори и това да се случи Тя ще си остане красавица:)Тук съм за да науча и аз нещо ново за породата и да се уграмотя ,все пак, какво се продава в наща съвършенна и мила страна. flagbg.gif Харесвам породата и не искам да влизам в спорове и конфликти с никого относно произход и родители.Приемам всичко за вярно след като съм броил вече парите и жовотното ми е харесало или поне ми се иска да е така както ме лъжат:)Надявам се ще науча нещо ново от Вас и кой знае един ден може да си купя и куче с родословие каквото търся?Качеството винаги е струвало пари и така ще бъде докато грее слънцето:) ba_025.gif
User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 19 September 2009 - 06:26 PM

PETIO ,много се радвам,че е така!Влизала съм във сайта на развъдника от където предполагам,че твърдите е вашето кученце.Те говорят за породата,но нито едно тяхно куче не е чистопородно.Не биха могли да са лицензиран развъдник,защото кучетата им не са родословни,на родословието на кое куче са си направили развъдник?Не ми отговаряйте!Самият факт,че кучето Ви е с този цвят означава,че е невъзможно то да е мини пинчер.Споменахте,че вие очаквате дребно куче,ок!Мини пинчерът не е дребно куче/3-4 кг/.Нека не коментираме теглото на вашето кученце,няма смисъл.То ще си е най-хубавото на света за вас и точка.Тук който с каквото може ще ви помогне,никой няма да Ви откаже помощ.Добре дошъл при нас! smile.gif
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#60 Потребителят е офлайн   PETIO Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 19 September 2009 - 08:10 PM

Цитат(techichi @ Sep 19 2009, 07:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
PETIO ,много се радвам,че е така!Влизала съм във сайта на развъдника от където предполагам,че твърдите е вашето кученце.Те говорят за породата,но нито едно тяхно куче не е чистопородно.Не биха могли да са лицензиран развъдник,защото кучетата им не са родословни,на родословието на кое куче са си направили развъдник?Не ми отговаряйте!Самият факт,че кучето Ви е с този цвят означава,че е невъзможно то да е мини пинчер.Споменахте,че вие очаквате дребно куче,ок!Мини пинчерът не е дребно куче/3-4 кг/.Нека не коментираме теглото на вашето кученце,няма смисъл.То ще си е най-хубавото на света за вас и точка.Тук който с каквото може ще ви помогне,никой няма да Ви откаже помощ.Добре дошъл при нас! smile.gif

"Влизала съм във сайта на развъдника от където предполагам,че твърдите е вашето кученце.Те говорят за породата,но нито едно тяхно куче не е чистопородно".Благодаря за приветсвието,много мило!Кои са Те?Не съм споменавал откъде ми е кучето,ако наистина знаете сайт за хората които предполагате, дайте адреса та и аз да го видя,все пак според Вас съм си взел куче от там: ea_103.gif Едва ли имат сайт,редно беше да го знам!Не твърдя че кучето ми е чистипородно,просто е това което търсих близо 3 месеца и никой не се ангажира с отговор,понеже много не се намира този цвят,това все пак говори за нужда на пазара,така смятам!За килограмките ще говорим след 4м живот и здраве.Мини пинчер с тегло до 2 кг.не е ли Мини пинчер също?Просто питам може би има друго име под 3кг.Искам само да попитам лично Вас, родословието само за изложба ли е ценно и необходимо?Нищо лично. rc_036.gif
User's Signature

Качена снимка

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни