Dog.bg Форуми : На почивка с Чихуахуа

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

На почивка с Чихуахуа море, планина, извън страната...

#1 Потребителят е офлайн   Dobi870 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 229
  • Регистрация: 25-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Stuttgart, Deutschland

Публикувано: 27 June 2009 - 12:30 PM

Аз честичко си пътувам с моят Чико, но все още не сме били заедно на море... и се питам какво трябва да знам преди да тръгнем и дали въобще да ходим заедно...
От друга страна вече съм се сблъсквала с проблема "в хотела не приемаме кучета, съжалявам!"...
Тук можем да събираме информация за нашите любимци и тяхното поведение и нужди на почивка... :dog:
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   durka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 448
  • Регистрация: 05-December 08

Публикувано: 27 June 2009 - 12:49 PM

И ние след 2 дена тръгваме...... :af_089: мисля си утре да му купя от тези-транспортните клетки- видях една,която е пластмасова и изглеждаше много симпатично.....Дали наистина ще му е удобно.......дали няма да се стресира....
От друга страна той е лекинко повращлив на път.......и не ми се иска да омаже цялата кола.....а и все пак и детето ще се вози в нея.......
На последната ни консултация док. каза че никак не е добра идеята да го водим на плаж и да се гмурка в морето.....Каза че по-скоро ще си набавим негативи от цялата работа....Разбира се това не пречи към 7-8 вечерта да се разходим по морският бриз...... :md_064:
Честно да си призная.......много ме е страх.........с дете и още едно такова ама от кучешки род.......ЦЯЛАТА треперя...

#3 Потребителят е офлайн   Dobi870 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 229
  • Регистрация: 25-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Stuttgart, Deutschland

Публикувано: 27 June 2009 - 01:07 PM

Показване на мнениетоdurka, в Jun 27 2009, 12:49 PM, написа:

мисля си утре да му купя от тези-транспортните клетки- видях една,която е пластмасова и изглеждаше много симпатично.....Дали наистина ще му е удобно.......дали няма да се стресира....


Ние вече имаме такава и то от първия ден като го взех, понеже тук е задължително! Кучетата трябва да се возят или в транспортна кутия или отзад багажника на колата се прави като клетка... (но това е за по-големите). Мисълта ми беше, че поне Чико не се стресира, той си свикна. Аз му слагам одеалцето, което по принцип си му седи в легълцето, в кутията и той си спи през цялото време докато си пътуваме. Не е повръщал до сега. Само като му се приходи до тоалетна и почва да мрънка, но по принцип аз честичко спирам као пътувам по-надалечко. Общо взето нямаме проблеми с пътуването. Аз обаче никога не му слагам и решетката опред на кутията, че се чувства явно като затворник и не му е никак приятно.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Dobi870 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 229
  • Регистрация: 25-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Stuttgart, Deutschland

Публикувано: 27 June 2009 - 01:12 PM

Показване на мнениетоdurka, в Jun 27 2009, 12:49 PM, написа:

На последната ни консултация док. каза че никак не е добра идеята да го водим на плаж и да се гмурка в морето.....Каза че по-скоро ще си набавим негативи от цялата работа....Разбира се това не пречи към 7-8 вечерта да се разходим по морският бриз...... :md_064:


А къде ще си седи по цял ден ако не го водите на плажа? Питам, защото и аз имам същия проблем. Все си мисля,че на плажа не мога да го водя, а пък ако го оставя сам по цял ден да си седи в хотела (ако намеря въобще хотел, в който мога да го взема) няма да преживее... Ще плаче по цял ден милото... :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   durka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 448
  • Регистрация: 05-December 08

Публикувано: 27 June 2009 - 01:21 PM

Ами той нашият и без да е на море не е цял ден на вън с мен.....Дали ще си е вкъщи или там...........едно и също е.....Не знам....нашият като го взехме аз ходех на работа и то си свикна сам.Дори сега понякога като сме си в къщи и имам чувството че само си мисли:Аре бе хора...... :eg_033: няма ли да излезете да ме оставите да си почивам..... :eg_033:

#6 Потребителят е офлайн   Dobi870 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 229
  • Регистрация: 25-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Stuttgart, Deutschland

Публикувано: 27 June 2009 - 02:40 PM

Показване на мнениетоdurka, в Jun 27 2009, 01:21 PM, написа:

Ами той нашият и без да е на море не е цял ден на вън с мен.....Дали ще си е вкъщи или там...........едно и също е.....Не знам....нашият като го взехме аз ходех на работа и то си свикна сам.Дори сега понякога като сме си в къщи и имам чувството че само си мисли:Аре бе хора...... :eg_033: няма ли да излезете да ме оставите да си почивам..... :eg_033:


Хаха, направо се учудвам, но това е супер. На мен пък и като го взех ми казаха да не го оставям повече от 3 часа самичък и аз си го нося почти навсякъде с мен. Сутрин докато съм в университета, той си спинка и не му прави впечатление, но ако го оставя през деня после сам много плаче....
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   keliza Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 28-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник

Публикувано: 27 June 2009 - 09:27 PM

Привет и от нас много се радваме за новият ни форум станал е страхотен . Вчера се прибрахме от почивка в Гърция и бързам да ви покажа Пако и Сами на море. Бяха истинска атракция на плажа. Целувки на всички мъници :wub: Всички са страхотни. :ae_085:

Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Dobi870 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 229
  • Регистрация: 25-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Stuttgart, Deutschland

Публикувано: 28 June 2009 - 01:37 PM

Ах значи нямат проблем чихитата на плажа :oj_088: keliza те под чадър ли си седяха или по цялото време на слънце? И по колко време горе-долу прекарвахте заедно на плажа? А във водата влизали ли са? Аз се приеснявам моят да не се напълни целия с пясък, като го знам какво диване е и само скача напред назад и рови някъде... :wf_039: :z_125:
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   keliza Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 28-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник

Публикувано: 28 June 2009 - 04:20 PM

Ние ги водихме на море още миналата година свикнали са и много им харесва. Много са кротки на плажа лежат и на сланце и под шезлонга като им стане топло. Имаме си традиция и преди да си тръгнем от плажа ги къпеме защото много почват да играят да тичат на почиващите по кърпите :ab_041: за щастие никой не се сърди . А относно пясъка първия път Саманта като излезе от морето реши да се изсуши в пясъка и ти е ясно каква стана ама сега вече знае и тича на кърпите.Като ги изплакнеме с чиста вода и няма проблеми. :af_089:

#10 Потребителят е офлайн   Dobi870 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 229
  • Регистрация: 25-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Stuttgart, Deutschland

Публикувано: 28 June 2009 - 06:03 PM

Това е чудесно, ако фунционира при всички представители на породата :) благодаря за отговора!
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   DARA_BOYAN Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 01-July 09
  • Gender:Male
  • Location:СОФИЯ

Публикувано: 01 July 2009 - 10:20 PM

Здравейте, днес се сблъсках със следния казус който искам да споделя с вас - кучкарите.
Предстои ми екскурзия на Рилските езера и искам да взема кучето си с мен но незнам дали ще ме пуснат на лифта от Паничище а и как ще му се отрази на кучето евентуалното му изкачването с лифта.
Някой знае ли нещто по темата?
Благодаря

#12 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 02 July 2009 - 09:44 AM

За сигурност на мъникът си вземете бокс и го сложете вътре.Така няма да го изтървете. Асо не е много боязливо и ви пуснат без бокс задължително да сте вързани. Боксът е най-удобен в случая.

#13 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 06 July 2009 - 05:01 PM

Идеален вариант е на бунгало с голям двор и райграс.....
На Чери и пасна идеално миналата година. ...

Тук е пред бунгалото
Прикачена снимка

Тъкмо й е олекнало след 3 дневно повръщане заради един найлон от салам с телта и канапа...! :eg_033:
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#14 Потребителят е офлайн   jujolinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 492
  • Регистрация: 07-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 07 July 2009 - 07:58 PM

аз и да ви зарадвам и да ви се оплача по този въпрос....значи в Принц Кирил в старият Несебър приемат кучовци,но все пак трябва да си имат транспортна клетка.Това е чудно,нооо в един друг хотел не се посрамиха да ми поискат 25% от стойността на стаята за куче* - на бройка,еми извинете ама на стая от 100лв цената ако си с две кучета 50 ле на нощувка,егати.Тея хора не са в ред просто.
Но все пак има някаква надежда де...макар и на малко места все още.
Много е хубаво в Гърция на Сани Марина ,имат едно вилно селище с къщички ,всяка е с двор ,е как да не отидеш ,че и по-евтино оттук май излиза... :eg_033:
User's Signature

www.pamperpom.com
Информация за породата, стандарти, развъдници...

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Miss_Dior Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 06-September 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 September 2009 - 11:34 PM

мойта едва на 3 седмици се качи на самолет от Милано до София . Доста се беше стресирала милота .
На другия ден се наложи да пътува до Морето пак . Там едвам свикна и след 2 дни пак път до София .
Дори не ме познаваше когато го взех туко що разделена от майка си, в Италия . Но сега свикна много е палава и щура !

Относно почивка с куче за съжаление в България не се предлагат удопства за кучета както в Щатите например , тука да вземеш куче с тебе изглежда в на хората очите се едно водиш слон . Манталитета на хората е друг и като гледам май скоро няма да се променат нещата ! dry.gif ea_103.gif ea_103.gif

#16 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 06 September 2009 - 11:39 PM

Miss_ Dior,правилно ли разбрах?Взела сте си кучето три седмично!!! ud_009.gif Дано нещо съм прочела неправилно.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#17 Потребителят е офлайн   Miss_Dior Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 06-September 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 September 2009 - 11:43 PM

.. исках да кажа 3 месеца ! леле и аз нещо полудявам вече ea_103.gif excl.gif

#18 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 06 September 2009 - 11:45 PM

А това е друго нещо ab_041.gif
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#19 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 07 September 2009 - 12:13 AM

Miss_Dior-- от кой развъдник е кученцето ти ? Няма ли да качиш снимки да го видим ?
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#20 Потребителят е офлайн   Miss_Dior Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 06-September 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 September 2009 - 10:07 AM

Цитат(ivan-z @ Sep 7 2009, 01:13 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Miss_Dior-- от кой развъдник е кученцето ти ? Няма ли да качиш снимки да го видим ?


Kennel d'Elite . . .

В най - скоро време ще кача и снимки , просто си чакам фотоапарата ea_103.gif

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни