Dog.bg Форуми : Искам Чихуахуа!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 10
  • 11
  • 12
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Искам Чихуахуа!! Прочети преди да купиш

#221 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 28 April 2011 - 08:52 PM

Здравейте. Това не е чихуахуа, но не е и пинчер. Ако сте го купили за чихуахуа много жалко.

#222 Потребителят е офлайн   Chihuahua Lover Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 05-November 11

Публикувано: 05 November 2011 - 04:36 PM

Здравословни проблеми
Чихуахуа са склонни към напълняване и трябва да ограничавате лакомствата.Имат уязвима костна и зъбна система, но като цяло са здрава порода и често доживяват 15-20 години.
Купувачо,внимавай!
Често сладките кученца по витрините на зоомагазините се оказват доста болнави и умират след месец-два.Важно е да сте много внимателни при избора на породисто чихуахуа.Ако имате ограничен бюджет за куче, можете да попитате развъдник за куче от ''Пет Клас''.
Отглеждане
Чихуахуа са енергични кучета.Селектирани са за копаене в земята подобно на териерите.Имат нужда от повече движение за разлика от другите джобни породи.Те не са големи, но за сметка на това могат да бъдат малко агресивни и не се препоръчват за къща с малки деца.Смята се, че дългокосместият вариант на породата е по-склонен към агресивно поведение.
Тези кучета нямат нужда от особено внимание относно грууминга.Едно сресване с гумена четка 1-2 пъти седмично е предостатъчно.
Чихуахуа са весели и енергични кучета и обожават хората.
User's Signature

Качена снимка

#223 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 November 2011 - 07:21 PM

Борсаджиите познават всички ви по име? И добре подковават хората :zz_020:

Цитат

I kato se tragne po klubove i po rodoslovie nayad i spored vas kakvo se otkriva ? Na marko tototo nali taka . nikoi razvadchik niama da si priynae che negovoto kuche nosi genetichni problemi. Vijte kakvo gospojo tam za kadeto ste tragnali n...ie ot tam idvame i ni e napalno qsno za kakvo ide rech , taka che teparva da tragvate da nic hetete lekcii niama kak da stane razbirate li ? Da ne mislite che naprimer svetla s shpicovete i s pomeranite shte si priynae che neino kuche ima vroden problem a ? ili pak da ne mislite che bobi qmakov ili pak ivan ot zlatica shte si priznmaqt che s kuchetata im neshto ne e nared a ? Ili pak drug presen primer vi davam , Sholin Vikris ima kremava jenska ot ruski razvadnik koiato jenska e PROBLEMNA kucheto parvo e s mnogo nisko kachestvo posle ima i genetichni problemi , e da no vaprosnata kuchka e yaplodena i si ima bebeta ...... tova kak si go obiasniavate a ? Q idete i pitaite sholin vikris yashto rayvajdat kuche v koeto ima edin kup problemi.


https://www.facebook...k=wall&filter=1
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#224 Потребителят е офлайн   Mimcheto Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 12-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 12 January 2012 - 02:49 PM

Здравейте! От известно време проучвам темата за тези малки сладури и стигнах до заключението, че искам да си взема Чихуахуа. Проблемът е там, че не знам от къде. :( А от всичко, което прочетох до момента супер много ме е страх да не попадна на място, от което да си взема генетично болно кученце и после и аз и то да страдаме. Затова се обръщам към вас и ви моля ако знаете подходящи развъдници в София да ме насочите. Предварително ви благодаря! :)

#225 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 12 January 2012 - 02:53 PM

Mimcheto, Писах Ви в другата тема

#226 Потребителят е офлайн   222 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 30-December 11

Публикувано: 13 January 2012 - 05:58 PM

Моля за съвет.

Искам да си купя чухуа, но се съмнявам, дали кученцето ще се чувства добре при мен.
Сутрин излизам към 9 часа и преди това не мога да отделя време за разходка, прибирам се към 19 часа,
трябва да приготвя нещо за ядене, да хапна и чак после мога да отделя време за разходка. Ходенето по нужда смятам да става и в къщи.
Но, през зимния период е тъмно и студено и на кученцето едва ли ще му хареса по това време да се разхожда. Лятото ще е добре, но студените месеци са доста.
Това е от понеделник до петък. Събота и неделя ще мога да го разхождам без проблеми, дори и на планина.
Иначе вечерите след като вечерям ще мога и искам да му обръщам внимание, лягам към 11 часа.
Не знам при този режим дали куче чихуа ще се чувства добре или ще го мъча?

#227 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 13 January 2012 - 07:06 PM

Дали ще е чихуахуа или което и да било друго,ще се чувства по един и същ начин!
Повечето кучета са на този режим ясно защо.За бебе ще си е направо много зле,иска си внимание,и хранене три пъти на ден.По добре си вземете отрасло,винаги можете да намерите такова в развъдник и не робувайте на простотията,че ,,нямало да свикне, ако не е много малко,, или пък че,,аз да си го възпитам както искам,,защото определено няма да стане.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#228 Потребителят е офлайн   222 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 30-December 11

Публикувано: 14 January 2012 - 06:32 PM

Аз имам предвид как ще чувства възрастно куче по принцип от порода чихуа с целодневното отсъствие на собственика, т.е. дали породата е подходяща за времето, с което разполагам.
Защото ще се получи много неприятно, ако чихуатата примерно се нуждаят от компания през повечето време на деня, защото аз няма как да я подсигуря.... и не само сега, а доживотно явно, от моето поколение се очаква да работи до 70 години, което на практика ще е работа докато си жив.
Всъщност това, което посочвам е най-лошият вариант, тъй като майка ми е пенсионерка и немалка част от времето е в къщи, тя може да се грижи на този етап, но не се знае докога.

#229 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 15 January 2012 - 06:24 PM

Преценете!
Пак казвам повечето кучета така живеят с работещи родители.Самотата е ужасна за всяко нормално живо същество.Едва ли на някого ще е приятно да е по 12 часа сам,независимо каква порода ще е.Освен,ако няма достатъчно материал за пакости!Да е жива и здрава майка Ви да Ви помага в дестската възраст,после по- лесно ще стане.Можете да помислите да му вземете за другарче коте.Няма да съжалявате!Осъществете мечтата си!Успех!
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#230 Потребителят е офлайн   wassito1 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 25-January 12

Публикувано: 25 January 2012 - 03:43 PM

Здравейте,надявам се че тук ща намеря това което търся и ще получа отговор на няколко въпроса.Искам да си взема от мн време такова кученце,разглеждах доста форуми и сайтове за отглеждането на тези животинки.И сам сигурна че искам такова кученце,само че ме е страх да не попадна на "менте"чихуахуа,което да излезе пинчер или нещо подобно.Така че ще се радвам ако тук получа отг.откъде мога да си взема чихуахуа,само че проблема е че не мога да отделя повече от 500-600 лв.за едно такова кученце.

#231 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 26 January 2012 - 10:05 PM

Истинско чихуа няма да намерите за тази цена. Задължително ще е пинчер продаден за чихуа. Ако нямате възможност за по-голяма сума търсете пинчер и ще намерите страхотни мъници.
А за чихуахуа - има тема най-отгоре в раздела за развъдниците и телефоните ни може да прозвъните и да се информирате за очаквани кучила.

#232 Потребителят е офлайн   DHristova Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 14-April 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 September 2012 - 09:20 PM

Преди малко гледах филма чихуахуа и показаха едно дългокосместо чихуа което прилича досущ на моето.
Но той сега е на 1 година и 4 месеца и е 4,8 кг. В нашия случай обаче го водеха за мини шпиц.А той изобщо не прилича на такъв...
Но все пак най-важното е че си го обичаме а не каква е точната му порода :)

#233 Потребителят е офлайн   milena123 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 10-October 12

Публикувано: 10 October 2012 - 09:51 PM

има ли различни периоди в които кучетата раждат
Искам да подаря куче на приятелката си която от доста време ми говори че иска но проблема е че искам да е към нова година
Проблема ми е там дали ще има малки кученца до 3 месеца за периода около нова година
питам защото изобщо не съм запозната и си задавам въпроса дали имат даден период за разгонване който примерно да е март месец и за нова кодина да няма малки кученца.
Благодаря :mg_062:

#234 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 11 October 2012 - 08:29 AM

Сега - до Нова година има 2 месеца и половина. Значи кученцето, което търсите или вече се е родило или скоро ще се роди - ако прозвъните развъдниците, те ще ви дадът нужната информация.

#235 Потребителят е офлайн   DeSsYt0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 04-January 13

Публикувано: 23 March 2013 - 08:36 AM

Ох, като гледам какви сладури са толкова много ми се иска да си взема :wub: Ама мама и тате като не дават... :dry: Е, все някога ще стане, но се чудя дали наистина е сигурно да се купува кученце от България? Все повече слушам от хората, че са ги лъгали за родословие и т.н. Имам и няколко въпроса към породата:
1. Много ли мирише? Това е главният фактор защо родителите ми не искат куче :eg_033:
2. Лесно ли се дресира? Не искам да взима всяко кътче от къщата ни за тоалетна :md_064:
3. Кротко ли е през нощта? Ако имам може би ще спи при мен и се надявам да не лае, защото съседите ни са възрастни и са доста "чувствителни на шум през нощта"...
4. Лоялни кучета ли са? Подлежат ли на глезене? Много искам да си взема мъжко бебенце и да си го глезя както си искам :be_107: Искам поне то да е единственият истински приятел, който имам :smile:
5. Издържат ли в задимени помещения? Значи, моите пафкат яко, но съм предвидила кученцето да не влиза там където това ще става, но все пак ако по погрешка влезе или случайно някой от тях влезе с цигарката в стаята ми ще стане ли нещо на мъника :ud_009:


(Молила съм, ревала съм и съм се тръшкала 7 години и нищо... Даже му измислих име - Рафаело (Рафчо, Рафи) :ab_041: )
П.П. Момиче съм :re_037:
User's Signature

Ако имах кученце щеше да е Рафаело (Рафи, Рафчо)
Никога няма да спра да мечтая за Рафчо!

#236 Потребителят е офлайн   nlight Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 09-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 24 March 2013 - 01:43 PM

Показване на мнениетоDeSsYt0, в 23 March 2013 - 08:36 AM, написа:

Ох, като гледам какви сладури са толкова много ми се иска да си взема :wub: Ама мама и тате като не дават... :dry: Е, все някога ще стане, но се чудя дали наистина е сигурно да се купува кученце от България? Все повече слушам от хората, че са ги лъгали за родословие и т.н. Имам и няколко въпроса към породата:
1. Много ли мирише? Това е главният фактор защо родителите ми не искат куче :eg_033:
2. Лесно ли се дресира? Не искам да взима всяко кътче от къщата ни за тоалетна :md_064:
3. Кротко ли е през нощта? Ако имам може би ще спи при мен и се надявам да не лае, защото съседите ни са възрастни и са доста "чувствителни на шум през нощта"...
4. Лоялни кучета ли са? Подлежат ли на глезене? Много искам да си взема мъжко бебенце и да си го глезя както си искам :be_107: Искам поне то да е единственият истински приятел, който имам :smile:
5. Издържат ли в задимени помещения? Значи, моите пафкат яко, но съм предвидила кученцето да не влиза там където това ще става, но все пак ако по погрешка влезе или случайно някой от тях влезе с цигарката в стаята ми ще стане ли нещо на мъника :ud_009:


(Молила съм, ревала съм и съм се тръшкала 7 години и нищо... Даже му измислих име - Рафаело (Рафчо, Рафи) :ab_041: )
П.П. Момиче съм :re_037:


1. На какво да мирише? Нашето не мирише ИЗОБЩО на куче. Бяхме взели преди време за кратко едно друго малко кученце - бебе и от него стаята миришеше на "куче". Но сега нашата принцеса не мирише изобщо.
2. В началото с тоалетната ще има пропуски, но после се научават. Освен това ние научихме Бейли на различни команди - седни, легни, дай лапа, донеси, горе-кръгче(върти се в кръг изправена на задни лапи), напред (ходи изправена напред) :) - така, че според мен са много умни кучета и могат да се научат на много неща.
3. Кротко е през нощта. Никога не е лаела или виела през нощта. Спи сама в дневната и никога не мрънка. Само първите дни спеше в стаята на дъщеря ми, но после забелязах, че без проблем спи и самичка.
4. Всяко куче си има характер, аз мога да кажа само за нешето - невероятно добър характер. Много добричка, контактна, радва се на всички, никога не е показвала признаци на агресия. Толкова много се радва на хората, че чак все още се напишква от радост:) И да..оообича да бъде глезена, но и не е обсебваща - като я глезиш се радва, като я оставиш си намира сама занимание.
5. Цигарите вредят на всички, според мен за такова малко същество са изключително вредни.

п.с - прочетох по-горе, че се смятало, че дългокосместите са по-агресивни. Аз пък съм чела точно обратното, но истината е, че няма НИКАКВА такава зависимост - дълго или късо косместо - всичко зависи от характера на кучето и от възпитанието.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 10
  • 11
  • 12
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни