Dog.bg Форуми : Искам Чихуахуа!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Искам Чихуахуа!! Прочети преди да купиш

#1 Потребителят е офлайн   zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 101
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Икона за мнението  Публикувано: 27 June 2009 - 11:04 PM

Качена снимка

Това мнение е редактирано от Ancheto: 02 July 2009 - 10:08 AM
Причина за редакция: обединяване на теми

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Shonned Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 16-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 28 June 2009 - 02:32 PM

Както всички добре знаете, в българското уеб пространство няма голямо количество информация, свързана с породата, отглеждането И, както и начините и местата от където човек може да си вземе кученце чихуахуа.

Реших, че темата е важна и ще заинтригува доста от бъдещите собственици. Нямам абсолютно никакви претенции за изчерпателност и компетентност. Просто предавам моя опит като собственик на едно такова малко и страхотно същество, което в момента се е гушнало и спи сладко до мен.

На първо място искам да кажа, че до скоро и аз бях в подобна ситуация. Осъзнавах, че искам представител точно на тази порода, но всъщност това беше всичко което знаех. В този ред на мисли първото нещо, което трябва да направиш ти, четящият това, е да събереш достатъчно



Обща информация


Чихуахуа са мини кучета с изключителен характер, жизнерадостни и същевременно достатъчно любвеобвилни, но те не винаги са подходящия избор при наличието на малки деца например. Предполагам, че това не се препоръчва толкова заради същността на самото животинче, колкото поради опасността то да бъде лесно наранено от малкото дете. Освен това чихитата (както ги наричаме на галено във форума) силно се привързват към стопаните си и както всяко куче, било то мини или не, изискват доста внимание и грижи. На първо място човек трябва да разбере, че приема в дома си не просто мини играчка, а живо същество, което пишка и ака навсякъде, докато не го научиш къде си решил да върши въпросните дейности.

Тъй като родината на чихуахуато е Мексико, където винаги е топло, кучето е неподходящо за отглеждане навън (има опасност и да се загуби из тревата в двора :ab_041: ). Не ми се иска да говоря за стандарта на породата, защото не се занимавам с това, но по принцип истинските представители могат да тежат ДО 2.5-3 кг., което реално е по-малко от теглото на една достигнала зряла възраст средностатистическа котка. Съществуват късокосмести (гладкокосмести) и дългокосмести чихуахуа. Аз съм горд собственик на кученце от първия вид и не мога да направя сравнение по отношение количеството отделени косми например, но повечето съфорумци твърдят, че дългите косми са много по-лесни за почистване от късичките, които се набиват в дрехите и мебелите. Иначе с ръка на сърцето бих казала, че това е сигурно най-чистоплътното куче. При адекватна хигиена от ваша страна, то буквално не мирише на куче. Къпе се веднъж месечно, макар че това си е индивидуално, спрямо собственика и животинчето. При дългокосместите приятели се изисква по-голямо внимание що се отнася до поддръжката на козинката. Тя трябва старателно и редовно да се разресва. При късомосместите представители е достатъчно по-рядко и леко разресване, за да се отделят по-лесно мъртвите вече косми. Ноктите на чихито също изискват поддръжка ежеседмично подрязване чието пренебрегване може да доведе дори до изкривяване на крачетата.

Това куче не яде големи количества храна, както и предполагат размерите му, но често е претенциозно на тази тема, лесно привиква към домашно приготвената храна, която не е достатъчно витаминозна според развъдчиците и ветеринарите.

Чихуахуато е енергично куче и има нужда по около 1 ч. разходка на ден. Тъй като е малко някои собственици го приучават да върши естествените си нужди у дома (например в пригодена котешка тоалетна и др.) и го извеждат един път на ден. Що се отнася до дресировката този мъник не е особено податлив на такава, но смея да твърдя че това изключително зависи от конкретния представител на породата.

Болестите към които са предразположени тези мъници са свързани предимно с костната система и зъбите. Повече информация за това ще намерите от специалистите във форума.
Поради това, че чихитата обичат топлината се налага и да се обличат и обуват в хладно време. Те често треперят, дори когато не е толкова студено или ги е страх. Има страхотни дрешки, обувки и аксесоари, за нашите домашни любимци в онлайн и реалните зоомагазини, които наистина могат да ви накарат да се вманиачите на тема стайлинг на кучето, така че внимателно :wub:

Да предположим, че вече сте потърсили информация, относно породата, разгледали сте достатъчно снимки в интернет и сте взели решението да си вземете точно чихуахуа. Поздравления за решението! :af_089:

От къде да купя моето чихуахуа?

В този момент е важно да попаднете на правилната информация, която да ви насочи към правилното място за закупуване на кученце. Доверете се само на регистрираните развъдници за чихуахуа в България, от които ще получите здраво кученце с родословие (информация и контакти ще намерите във форума). Тъй като за момента, развъдниците не са много и не винаги има малки кученца, според конкретно търсене, можете да се обърнете и към развъдник в чужбина. Не се доверявайте на различни борси и зоомагазини, защото кученцата закупени от там много често страдат от различни генетични заболявания или са с неизяснен произход (не ми се иска да припомням на никого тъжните истории във форума).

Колко струва едно куче чихуахуа?

Цената може да варира, според качеството на кучето. Съществуват тъй наречените определения show (изложбен) и pet (домашен) клас кучета, а цената дори на втория тип рядко пада под 1000 лв. за куче с родословие. В този ред на мисли никой не може да ви каже колко точно може да струва едно чихуахуа, докато не попитате конкретно. Горепосочената цена е просто ориентир.

Кога мога да го взема?

Не по-рано от 45-50 ден. Някои развъдчици не препоръчват отделяне на кученцето дори преди 60тия ден. Трябва да знаете, че преди третата ваксина (3тия месец от живота му) то не може да излиза навън и е буквално бебе, за което трябва да се грижите доста. При внос на кучета от чужбина е препоръчително те да са навършили 3 месеца, поради стреса и рисковете при транспорт.

Надявам се информацията да е полезна, а съфорумците да ме коригират и допълнят.

#3 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 28 June 2009 - 10:05 PM

Качена снимка
Ние искаме да Ви запознаем с най-малкото, най-доброто от всички кучета в света - Чихуахуа. Има много причини, поради които голям брой хора, спрат избора си на Чихуахуа. Веднъж направен този избор, това ще бъде за Вас единствената порода на земята , която ще е самото съвършенство.
Това е малко, очарователено и много интелигентено създание кипящо от енергия, което ще вдъхне живот в семейството и незабравима радост, и тези чувства, той ще Ви даде през целият си живот, ще бъде най-добрият, най-любезният и най-верен приятел. Каквато и да е причината да изберете Чихуахуа, то знайте , че никога няма да съжалявате за това.
Качена снимка
• Има дългокосмести и късокосмести чихуахуа .Бъдещият собственик може да избере такова , каквото повече му харесва. Чихуахуа нямат ограничение в цветовите вариации, това прави изложбените рингове винаги много ярки,цветни,разнообразни и интересни.Съществува мнение , че дългокосместите чихуахуа са много красиви в САЩ, а късокосместите във Великобритания. Много специалисти не са съгласни с това твърдение.
Качена снимка
• Чихуахуа е превъзходен страж, понеже има остър слух.Той е издръжлив и неподатлив на много от типичните за други породи заболявания , но това не трябва да ви отпуска и всички ваксини и превантивни мерки са необходими.
Качена снимка
• Обонянието не е силна страна на чихуахуа.Безброй късчета вкусни лакомства намирщи се "под носа " могат да бъдат намерени не веднага, а след известно време от няколко секунди.
Качена снимка
• Чихуахуа са дълголетници.Често има достигащи между 14-19 г
Качена снимка


п.п. Продължението утре :ab_041:

#4 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 28 June 2009 - 11:14 PM

Бих допълнил хубаво да обмислите точно какво Кученце искате да имате . 1 .късокосместо или дългокосместо . 2 . цвят 3. За изложби или за домашен любимец Във всички случаи кученцето трябва да е с РОДОСЛОВИЕ . Най- точна ИНФОРМАЦИЯ . За кученцата които се предлагат в момента може да получите в КЛУБА на ПОРОДАТА . Там се издават всички родословия и се Регистрират всички Връзки и Кучила . И както Shonned - каза ЗАБРАВЕТЕ ЗА ЗООМАГАЗИНИТЕ И БОРСИТЕ , зада няма след това (Ама то моето нещо по различно ) или ( Моето кученце защо стана 5 кг ) :ae_085:
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#5 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 29 June 2009 - 12:35 AM

ВНИМАНИЕ МИНИАТЮРЕН !!!!!

И аз да добавя нещо!
За тези които искат миниатюра,много добре помислете какво искате!Никога не забравяйте,че това не са кучета като другите!Изискват много повече внимание!!!Никога не можете да се явите на изложба с тях!Те искат по-често хранене,не могат да скачат по леглата ви.Падането от там за тях е краят или каквото и да е изпускане.Изискват повече почивка,не издържат целодневно прекарване в кола.Имат много повече физически проблеми.Към тях трябва да се отнасяте като към кристал.Изключено е да бъде компания на малко дете!
За това пък не е задължително да излизат на разходки,но това не значи да се третират като ключодържатели/вечно в чантата/.
Обичайната грешка при взимането на джудже е недостатъчното внимание, което получава от новият собственик.Кучето е в стрес,отказва да се храни,собственика не обръща внимание на това,но пък в замяна го лашка през целият ден,за да го покаже.Кученцето бързо изпада в хипогликемичен шок за пръв път в животът си.Новият собственик се уплашва много и връща вбесен кучето на предишният,следва грозна сцена.Кучето върнато в обичайната си среда се нахранва и е като ново,по нищо не личи че е преживяло това.До следващият желаещ,на когото също е обяснено подробно как да се грижи за него.Но дали този път ще бъде по-различно?!
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#6 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 29 June 2009 - 03:31 PM

И ако все пак сте решили , че сте достатъчно отговорни и ще се справите с миниатюрното кученце,потърпете малко и го вземете от развъдчика и майка му по възможност не по-рано от 4-5 м . Това е ориентровачна препоръчителна възраст специфична за всяко миньонче. Пазете го от течение, да не го затиснете с вратата или внимавайте да не е заспало в чехлите ви :wub:

#7 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 30 June 2009 - 10:57 PM

Ето линк към една тема от форума от къде НЕ ТРЯБВА ДА СЕ КУПУВА . Някои от пишещите тук също са драснали там но не са сметнали за нужно да я поставят тук по обективни причини . Аз лично чак сега я видях . Обърнете особено внимание на писаното от ДОГ.БГ :ae_085: Нещо което и тук се е говорило много но никой не му обръща внимание http://forum.dog.bg/...showtopic=25973
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#8 Потребителят е офлайн   Shonned Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 16-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 01 July 2009 - 06:46 AM

Във въпросната тема, която се отнася за друга порода и дори не съм се сещала да поставя като официален линк, съм писала, че аз съм доволна от агенцията и моето куче е внесено чрез тях.
Нямам нищо против линка да се публикува и тук, за да имат търсещите хора, възможно най-много информация. Единствено бих помолила ivan-z да си спести коментарите, насочени към други потребители, които най-малкото не познава.

#9 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 01 July 2009 - 09:50 AM

Незнам точно как да си спестя коментарите след като уж всички тук говорим как НЕ ТРЯБВА ДА СЕ КУПУВА КУчЕ от ТАКИВА МЕСТА :ea_103: , А вие след като много преди да направите тази стъпка и всичко ви беше ясно пак НАПРАВИХТЕ ТОЗИ ИЗБОР . Да избора си е ваш но поне СПРЕТЕ да правите РЕКЛАМА на дадената БОРСА (поне не тук на стр на форума ) Както ДОГ.БГ е споменал няма начин ЛЕГИТИМЕН РАЗВЪДНИК да работи с тях . Или ако е скоро няма да бъде такъв . И друго не коментирам вас а писаното от вас защото на 2 уж доволни като вас се падат 20 ощетени . (нищо лично)
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#10 Потребителят е офлайн   Shonned Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 16-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 01 July 2009 - 10:34 AM

Показване на мнениетоivan-z, в Jul 1 2009, 08:50 AM, написа:

Незнам точно как да си спестя коментарите след като уж всички тук говорим как НЕ ТРЯБВА ДА СЕ КУПУВА КУчЕ от ТАКИВА МЕСТА :ea_103: , А вие след като много преди да направите тази стъпка и всичко ви беше ясно пак НАПРАВИХТЕ ТОЗИ ИЗБОР . Да избора си е ваш но поне СПРЕТЕ да правите РЕКЛАМА на дадената БОРСА (поне не тук на стр на форума ) Както ДОГ.БГ е споменал няма начин ЛЕГИТИМЕН РАЗВЪДНИК да работи с тях . Или ако е скоро няма да бъде такъв . И друго не коментирам вас а писаното от вас защото на 2 уж доволни като вас се падат 20 ощетени . (нищо лично)



Изборът на даден човек си е лично негов и не мисля, че Вие или някой друг може да ми повлие при взимането на решение. Купувам куче за пръв път. Нито се занимавам с това, нито съм се занимавала някога. Реклама не съм направила никъде във форума. По-горе съм написала изрично от къде трябва да се купуват кучета! Какво искате от мен? Да върна кучето и да си взема друго ли?
Опитвам се да бъда възможно най-толератна към всички мнения, но искам да не ми се държи сметка за нещо, което сама съм решила да направя и щях да поема последствията, ако имаше такива.
Нямам идея какви противоречия (на финансова, личностна, хуманна основа) имате вие развъдчиците, тази борса и другите, свързани в бизнеса с домашни любимци, не ме и интересува. И аз не влагам, нищо лично в думите си, повярвайте, още повече във форум, където голяма част от комуникацията се губи и реалното мнение на човек рядко може да бъде предадено и разбрано правилно.
Като заключение ПОВТАРЯМ - За предпочитане е да търсите и купувате кучета от регистриран развъдник!
Тук сме на едно мнение нали?

#11 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 01 July 2009 - 10:38 AM

МИР и СПОКОЙСТВИЕ :rc_036:
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#12 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 10 July 2009 - 03:39 PM

Пускам съдържанието на Интересна обява от нета зада не пускам линк към нея и , зада видите от къде се появяват повечето ВНЕСЕНИ КУчЕНЦА в Зоомагазините и Борсите :ab_041: Порода : Чихуахуа

Данни : kupuvam bezporodni ku4enca 4ihuahua do 300 leva ot vski4ki krai6ta na stranata za kontakti e-mail: .....
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#13 Потребителят е офлайн   lutova_83 Икона

  • Габи
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1165
  • Регистрация: 12-September 08
  • Gender:Female

Икона за мнението  Публикувано: 10 July 2009 - 04:17 PM

Показване на мнениетоivan-z, в Jul 10 2009, 01:39 PM, написа:

Пускам съдържанието на Интересна обява от нета зада не пускам линк към нея и , зада видите от къде се появяват повечето ВНЕСЕНИ КУчЕНЦА в Зоомагазините и Борсите :ab_041: Порода : Чихуахуа

Данни : kupuvam bezporodni ku4enca 4ihuahua do 300 leva ot vski4ki krai6ta na stranata za kontakti e-mail: .....



:zz_031: Такава тъпотия не бях чувала :ud_009: ....после тези Безпородни чихуахуа ще ги продаде уж за "чистокръвни, родословни, суперкачествени" кученца, с още една нула зад тази сума :eg_033:
:fa_067:
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 11 July 2009 - 08:25 AM

Клубът може да се намеси ако се появи после обява "продава чистопородни"...!!! :fa_067:
Къде са тези, да ги н понаобиколим малко....!? :td_188:
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#15 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 11 July 2009 - 11:31 AM

Такива обяви за " чистопородни " :ОТ РАЗВЪДНИК" "КЛУБНИ" "ОТ РОДОСЛОВНИ РОДИТЕЛИ " " ЕЛИТНИ " и много други просто са ежедневие :ae_085: най-лошото , е че нищо не може да се направи . И в повечето случаи ако хората не са наясно биват излъгани . :eg_033:
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#16 Потребителят е офлайн   Shonned Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 16-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 11 July 2009 - 02:14 PM

Ще ви помоля единствено, когато цитирате подобни обяви, да не копирате и информацията за връзка :)

#17 Потребителят е офлайн   ivan-z Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Male
  • Location:ЗЛАТИЦА

Публикувано: 11 July 2009 - 03:44 PM

Shonned- Въпросната обява е за търсене не за предлагане . Не смятам че някой ще се отзове . :dog: По скоро я цитирах защото е комиччна . И както казах скоро някое таккова кученце може да се появи като елитно и на стр на ФОРУМА . п.п. Има такива случаи но няма да споменавам имена .
User's Signature

р-к http://zlaticamountain.com/


Който не е ЛУД не е НОРМАЛЕН

#18 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 11 July 2009 - 03:46 PM

Спазвайте препоръката на модераторите, има си правила на форума, които всички са длъжни да ги спазват.

#19 Потребителят е офлайн   immortalfromhell Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 96
  • Регистрация: 28-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Дупница

Публикувано: 18 August 2009 - 12:42 AM

Знам,че малки кученца с родословие трудно се намират ... Затова още не съм се спряла дали искам померан или чихи...
Май и 2те ми харесват еднакво... Ще помоля всички развъждащи потребители които скооро са им се родили или ще им се родят да ме имат в предвид - Кученцето ще си взема чак декември,но май съм се сетила навреме да търся...
А и г/д каква цена са чух че са над 2000 евро ама в България? smile.gif Благодаря Ви...
Вашите са аддддддски сладки ! Много искам такова страхотни са wub.gif

#20 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 18 August 2009 - 10:04 AM

Мило дете!Добре дошла при нас!Препоръчвам ти първо да се уточниш сама със себе си каква точно порода искаш.След това да ,ако избереш чихуахуа да изчетеш внимателно писаното тук.Всички клубни кученца, които могат и не могат да се закупят се представят в темата ,,клубни кучила,,.Там следиш какво се представя,избираш си и се интересуваш.По този начин можеш да се сдобиеш с клубно кученце.Не си ориентирана правилно в цените,ясно е как си чела smile.gif Цените се определят от качеството на конкретното кученце-дали е ШОУ клас,дали е БРИИД клас или е ПЕТ /домашен любимец/.Цените могат да са всякакви.За бебе ПЕТ клас започват от 1200лв.Съвсем нормални цени.Тук четящите могат сами да си направят изводите до колко прекупвачите,размножвачите и тем подобни си надуват цените за измислените си,нечистопородни кучета!Успех ти желая в намирането на своят любимец! smile.gif
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни