Dog.bg Форуми : Как НЕ се работи за развитието на една порода

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как НЕ се работи за развитието на една порода Размисли и страсти

#21 Потребителят е офлайн   renshi Икона

  • Συγγνώμη! ;)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1018
  • Регистрация: 22-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Λάρισα, Greece

Публикувано: 01 July 2009 - 08:43 PM

Показване на мнениетоNickey, в Jul 1 2009, 09:13 PM, написа:

Аз лично не мога да твърдя, че всички БГ родословни кучета са перфектни, но такова нещо просто не съществува! Напротив, всяко едно мнение от чужбина е било все положително за тях!


Точно това е, нещата не бива да се абсолютизират нито в едното, нито в другото отношение! :ba_025: Не съм видяла никой от нас да твърди, че кучетата ни (още по-малко всички) са перфектни, но пък видях как се каза, че абсолютно "не струват". Би трябвало всички знаем къде е перфектното куче - в стандарта. Пет клас винаги е имало и ще има, ДОРИ в Америка и Русия. Шоу клас има и тук, нищо, че все още няма достатъчно амбициозни хора които да си показват кучетата по изложби, но рано или късно ще покажем какво имаме и какво можем ;)
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2009 - 09:57 PM

... ама разбира се, че никой никъде не е твърдял, че БГ кучета от породата шар-пей са перфектни, да се твърди такова нещо е най-малкото смешно, както е смешно да се твърди, че кучетата от Русия или Америка, или не знам си къде са перфектни! Такова куче все още не се е родило, права си то съществува само в стандарта! Глупаво е, да се правят и кардиналните изводи, че видите ли в Русия кучетата били страхотни, ами като са страхотни, кучето внесено от там, закупено от елитен развъдник, защо се оказва, че е пет класа куче!?! ...нали само ние сме грешали, как пък прехвалените от вас развъдчици от Русия ви продадоха куче за шоу класа, пък то се оказа пет класа!?! Айде сега, навсякъде се раждат както много качествени, така и не толкоз качествени екземляри! Писна ми от хора, които до сега хем нищо не са направили, хем се бият в гърдите колко много разбират и колко са компетентни, та чак и обобщения ми правят за шар-пея като порода!!!...и не ми е ясно като какви се изживяват съдии, експерти на породата, развъдчици постигнали някакви успехи....!?!...абе като се замисля, то е ясно от къде са им вижданията за шар-пея като порода- от техният си двор!!!..., защото както казах и по-рано, ако някой си мисли, че само по снимки ще стане експерт на породата, жестоко се самозалъгва, но поне да не се изказва неподготвен, защото става смешен!......
...и к'во значи:

Цитат

Цитат(vl_design @ Jun 30 2009, 08:20 AM)
За мен специално тази порода е силно неразвита и не виждам някои да се стреми да я развива, при условие че на година имаме най-много 2 клубни кучила.
- кои вие имате само две клубни кучила!?! ... защото да, ние имаме само две клубни кучила, но затова пък какви!!! ...абе писна ми да повтарям, ама пак ми се налага- ти като какъв се явяваш и критикуваш, колко кучила имаме? ...то аз бих приела критика,... ама от човек, който наистина прави нещо за тази породата, но от човек, който нищо не е направил, даже напротив, открито заявява, че за него това било само бизнес и произведените от него кученца са за хора, които искали да си купят по-евтин "продукт"- не приемам критика- сори "бате"!

#23 Потребителят е офлайн   nestor-nesy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 27-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 01 July 2009 - 11:05 PM

Показване на мнениетоNickey, в Jul 1 2009, 07:13 PM, написа:

Искам само да вметна нещо на Нестор... защото според мен сам не е осъзнал колко грешен пример е дал тук:

Показване на мнениетоnestor-nesy, в Jun 27 2009, 04:33 PM, написа:

...Вие работите в фирма в която си имате неформален но почти задалжителен така наречен "dress-code" и идва новак за първи ден на работа!Естествено НЕ-запознат с тази формалност!Какво се очаква като нормално човешко отношение от вас като професионалисти знаещи да работят в екип-приветливо посрещане,или грубо леко подигравателно отношение?...


Кучето не е дреха, която можеш да смениш другия път или тон, който може да бъде различен от днес за утре. Когато човек с взима животинче, то става част от семейството му. Ето защо н бива да прави такива грешки още при взимането му - защото той може и да разбере, че не бива да се купуват кучета така, но това кученце завинаги ще с остане неговото и той трябва да го обича... Да, обаче, вече ще е спонсорирал бизнеса на борсите или просто на"милите" хора, които са решили да си заплодят кучето, щото е много хубаво според тях, ама на кой му пука как са го гледали?!

И ето тук идва разликата между свестните развъчици и търгашите (вкл. борси, агенции, ферми и всички хора, които ей-така са решили да си плодят животните).

Сравнението си е баш на място тъй като ставаше въпрос за начина на посрещане на новите потребители и именно за това спорех през цялото време!
А колкото до спора който си спретнахте целенасочено изказванията на StyleBullet са точно в десетката!Подкрепям с двете ръце че даже и с краката! :ae_085:

#24 Потребителят е офлайн   vl_design Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 23-March 09

Публикувано: 01 July 2009 - 11:17 PM

Ами, радвам се за Вас и Вашите постижения, самозаблудата е голямо нещо, но аз отдавна съм се отказал от мисълта че мога да променя нещо, явно има невъзможни неща. А колкото до на renshi изказването, мила моя твоето куче не е от тук така че разговора е излишен. Не знам доколко мислите че при нас кучетата се гледат зле, но не знам някои от вас да е дал къща с голям двор за да имат къде те да се чувстват добре, както ние, където сме и осигурили чудесни условия. Колкото до това защо нашите кучета не ги виждате или не ги представяме по изложби, отговорът е много прост нямаме време, много ни се иска но нямаме време. Не мисля, че чрез закупуването на куче от Русия, което с докарването ми излезе близо 4000 лева, не съм се стремял да развия породата и да покажа че и в нашата страна има добри кучета. Някои неща не са така както Вие си представяте, но се радвам поне че се стараете да допринасяте за развиетието на породата. Много грубо тръгвате като веднага съдите кой какво има дали е ферма или развъдник, но искам да знаете че Аз обичам всяко едно от кучетата си и изживявам всеки негов момент, не знам доколко въприемате това като бизнес или не, но при мен нещата не стоят както Вие ги виждате. За мен е важно да се развива породата да се популяризира, но просто не съм все още Рокфелер да селектирам и представям кучета с висока цена и да си ги трупам вкъщи. Ако Вие сте решили това да е Вашето развитие добре, но при мен не е така. Не знам само защо като отправяте такива нападки, не обясните когато се роди нашето първо родословно кучило ВИЕ колко помогнахте за тяхното бъдеще. Как казахте че има потенциални съвестни клинети (стопани) които аз така и не видях. Не разбирам, защо отправяте всички тези нападки при условие че и Вашите кучета са били наред с други много в различни сайтове и тем подобни интернет тържища, а не ги предавате директно на добрия стопанин, които не знам как сте сигурни, че ще намерите там.Просто много е грешна страната от която гледате, явно е че слънцето не може да свети от две страни. Радвам се за Вас гледаите си кученцата със здраве, мисля че темата е приключена от моя страна.
П.С
Nickey, сега виждам и твоя коментар, и да ти кажа на повече от 80 % от кученцата които сме продали аз имам контактите на хората и се интересувам от кученцата които съм и дал.

#25 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2009 - 11:18 PM

Показване на мнениетоnestor-nesy, в Jul 2 2009, 12:05 AM, написа:

Сравнението си е баш на място тъй като ставаше въпрос за начина на посрещане на новите потребители и именно за това спорех през цялото време!

Не беше на място. И точно, ако смяташ, че мнението на StyleBullet e в десятката, трябваше да ме разбереш...
В ситуация като описаната... няма как да има любезно посрещане!

А за мисленето на vl_design... Мисля, че хапливите му и "оригинални" коментари сами говорят за себе си и хората ще трябва да си извадят изводите дали биха вложи пари, емоции и част от живота си... за бизнес като неговия.

edit: Междувременно беше писал и той, но не бях видяла.

Показване на мнениетоvl_design, в Jul 2 2009, 12:17 AM, написа:

Как казахте че има потенциални съвестни клинети които аз така и не видях

Вярвам, че искахте дакажете "клиенти"...
Мисля че много много малко са наясно колко трудно е да се намерят добри стопани за малките.

С колко от хората, на които продадохте куче, поддържате връзка? Знаете ли как са всички те?
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   nestor-nesy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 27-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 July 2009 - 08:37 AM

Показване на мнениетоNickey, в Jul 1 2009, 09:18 PM, написа:

Показване на мнениетоnestor-nesy, в Jul 2 2009, 12:05 AM, написа:

Сравнението си е баш на място тъй като ставаше въпрос за начина на посрещане на новите потребители и именно за това спорех през цялото време!

Не беше на място. И точно, ако смяташ, че мнението на StyleBullet e в десятката, трябваше да ме разбереш...
В ситуация като описаната... няма как да има любезно посрещане!


С хора които си мислят че винаги са прави не става диалог а монолог!Аз бях до тук! :ae_085:

#27 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 July 2009 - 11:11 AM

Показване на мнениетоvl_design, в Jul 1 2009, 10:17 PM, написа:

Ами, радвам се за Вас и Вашите постижения, самозаблудата е голямо нещо, но аз отдавна съм се отказал от мисълта че мога да променя нещо, явно има невъзможни неща.
...хубаво е, че все пак се радвате! колкото до останалото, то Вие никога не сте се пробвали да промените каквото и да било, та да заявявате, че отдавна сте се отказали от тази мисъл!...но ще е добре, ако поне не пречите!

Цитат

"А колкото до на renshi изказването, мила моя твоето куче не е от тук така че разговора е излишен."
- нещо не схващам, защо да е излишен разговора, даже си е точно на мястото, защото купувайки куче от вън, renshi вече показва, че работи за породата, за нейното подобряване и селектирането на по-качествени екземляри! Показва го и с многобройните си изказвания, в които дава разяснения за породата, а също и преводите и нагледните материали свързани със стандарт, генетично унаследяване на цветовете при шар-пея и т.н.

Цитат

"...Не знам доколко мислите че при нас кучетата се гледат зле...."
- не само си го мисля, но и съм абсолютно убедена в това, след като съм виждала лично, в какво състояние са Ваши кучета!...никога няма да забравя онова малко нещастно кученце на 2.5 мес, което стоеше свито и уплашено, тежащо около 2 кг, с почти затворени, мътни и силно гурелясали очички! / кученце от породата шар-пей на 2.5 мес. тежи около 6-7 кг, с масивна костна с-ма /, а това приличаше по-скоро на малък пинчер!...да не говорим, че беше почти ослепяло... пак от добрите грижи, които полагате за своите кучета!

Цитат

"Колкото до това защо нашите кучета не ги виждате или не ги представяме по изложби, отговорът е много прост нямаме време, много ни се иска но нямаме време."
- това е не само несериозно, но и смешно твърдение! Мигар сте толкова заети, че не можете да отделите време един или два пъти в годината, за да посетите изложба в БГ, не говоря за друга държава!!! После, ако сте си направили труда да прочетете правилника за селекция и развъждане, там изрично пише, че кучетата се допускат до развъждане единствено, след като са посетили изложби и са получили необходимите оценки, позволяващи им да влязат в развъждане! С това си изказване, отново ни показвате Вашето "желание" да работите за усъвършенстване на породата, и доколко сте запознати като как трябва да изглежда шар-пея, но иначе от първият си пост в този форум, до последният, не престанахте да плюете по БГ кучета!

#28 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 July 2009 - 11:18 AM

Цитат

"Не мисля, че чрез закупуването на куче от Русия, което с докарването ми излезе близо 4000 лева, не съм се стремял да развия породата и да покажа че и в нашата страна има добри кучета."
- ето тука наистина сте направили добре, имали сте желанието, но за съжаление по независещи от Вас причини, кучето не става за развъждане!Само не ми е ясно, ако наистина мислихте за породата, защо започнахте да развъждате с него, с какво допринесохте за подобрението на породата в БГ!?! Колкото да обявената цена, не е вярна, кучето с транспорта Ви е излязло не повече от 2500 лв- зная го, но това е без значение, 2500 лв са си пари и е похвално, че сте решили да ги дадете за куче!

Цитат

"Много грубо тръгвате като веднага съдите кой какво има дали е ферма или развъдник, но искам да знаете че Аз обичам всяко едно от кучетата си и изживявам всеки негов момент, не знам доколко въприемате това като бизнес или не, но при мен нещата не стоят както Вие ги виждате."
- аз не съдя, аз просто констатирам това, което виждам- Вие не се занимавате със селекция в развъждането си, не се интересувате от здравето на произведените от Вас кученца, от генотипа който се предава в поколенията, развъдникът Ви / фермата / е пълна с кучета без доказан произход, които Вие плодите единствено с цел търговия - сам го заявихте преди няколко поста, не съм си го измислила аз, просто Вие сам си го казахте!

Цитат

"...искаме да няма неродословни, но как да стане като всичко това е бизнес, хората дават пари за да получат своя продукт"
Колкото до обичта, почти ме разплакахте- няма да забравя, когато брат Ви ми заяви, че ако негова кучка роди само едно кученце, ще я изхвърли моментално!- егати обичта!
За тези, които не са наясно, въпросното изказване беше продиктувано от раждането на Кайра само на едно бебе- това е едната от женските на renshi.

Цитат

"За мен е важно да се развива породата да се популяризира, но просто не съм все още Рокфелер да селектирам и представям кучета с висока цена и да си ги трупам вкъщи. "
- продължавате с популиските си изказвания, хахахахаха, от всичко, което до сега сте правили, нищо подобно не сме видели при Вас! Ако наистина това беше важно за Вас, то нямаше да продължавате да си плодите кучетата без доказан произход, с които е пълен Вашият двор, без да съобразявате с каквито и да било правила! ...ами поне като не можете да "селектирате", престанете да плодите, защото не само си ги трупате в къщи, но и ги предлагате горките по зоомагазини, да висят в стъклените аквариуми по ветрините!- пак от обич- нали!?!

Цитат

"Не знам само защо като отправяте такива нападки, не обясните когато се роди нашето първо родословно кучило ВИЕ колко помогнахте за тяхното бъдеще. Как казахте че има потенциални съвестни клинети (стопани) които аз така и не видях."
- чакайте сега, пак нещо не сте наясно с нещата, клуба не се занимава с продажба и търсене на стопани на произведените клубни кучила, това си е задължение на всеки развъдчик! Да, винаги има отговорни и съвестни стопани, само че те трябва да се търсят, а не кученцето да се дава на първият срещнат, стига да даде исканите от Вас пари! Я попитайте Nickey и renshi, колко хора върнаха и не им дадоха своите бебета, защото не им повярваха, че ще бъдат съвестни собственици! ...Вие не сте видели такива!?!- ами нали се биете в гърдите, че си обичате и мислите за произведените от Вас кученца!?!- тогава как така ги давате, като не сте ги видели- съвестните стопани!?!

Цитат

" Не разбирам, защо отправяте всички тези нападки при условие че и Вашите кучета са били наред с други много в различни сайтове и тем подобни интернет тържища, а не ги предавате директно на добрия стопанин, които не знам как сте сигурни, че ще намерите там.
- лъжете безобразно! Дайте линк, към тези тържища за животни, където сте видели наши клубни кучета, защото аз лично нямам такива наблюдения- член на клуба, да си дава кученцата за продаване в зоомагазини и тържища за кучета!

Цитат

"Радвам се за Вас гледаите си кученцата със здраве, мисля че темата е приключена от моя страна.
- да, ще си ги гледаме кученцата, бъдете сигурен в това и не ни мислете! Аз пък лично, много се радвам, че темата е приключила за Вас!

#29 Потребителят е офлайн   vl_design Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 23-March 09

Публикувано: 04 July 2009 - 05:19 AM

Ммм...,Преглеждах дали сте ми махнали снимките и постовете за да приключим тотално с този въпрос но не сте, затова Ви моля махнете ги, но също така видях и че сте дали коментар относно моите изказвания.
Относно Вашия отговор мога веднага да Ви опровергая, но взе да ми писва от тия полемики вече. Но ще кажа все пак няколко думи защото не обичам някои хора да говорят без да са изпитъли на свои гръб нещата.
Първо искам да кажа че ме засегна много темата с кученцето с малките килограми, не знам това кученце къде сте го виждали но не казвам че не е истина. В началото, още с първото наше кучило дори мога да кажа 2ро кои ли не дава съвети и само в краи на сметка, кученцата си патеха. Много хора дори Вие самата давахте съвети, като мога да твърдя че в крайна сметка помогнахте, но въпреки това имаше и много заблуди които едни начинаещи като нас с тази порода просто стовариха върху кученцата. Аз лично разесних на брат ми след разговор с една рускиня, как се оперират тези кучета и какви лекарства са им нуйни за очите. Да Ви кажа честно лекарите в Плевен специално дотогава преди да им кажем какво сме разбрали действаха на сляпо по тоя въпрос. Начините за лекуване на очите вече са ни известни много добро и се радвам че в това отношение нямаме проблем, въпреки че така казаното ми лекарство от рускинята в БГ така и не намерихме. Но и Вашето предложение върши работа стига процеса на прилагане да е по дълъг, сравнение с казания ми от рускинята. Не знам кое куче сте видяли, но истина е че първите ни години, дори мога да кажа първите 2 бяха мн тежки. Сега след вече близо 6 години с тази порода мога да кажа се справяме добре. Колкото до селектирането, че видях че има въпрос. Да Ви кажа в повечето случаи кучетата се преглеждат и се определят от кой ще се получат най качествените екземпляри. Тази работа предварително става като развивам генетичната карта на кучетата, тъй като аз се занимавам с генетика и молекулярна биология. Не крия че имаме неродсловни кучета, не крия че изкарваме от тях някакви пари, но нима и другите не взимат пари или те ги подаряват. За всички това е бизнес макар и неосъзнато. Сред всички тези кучета ние имаме повече родословни отколкото неродсловни. Колкото до това че трябва да се представят на изложби за да се развъждат хубаво, но ние нямаме време просто не че не искаме. Не мисля че не сме допринесли за породата след купъването на нашия мъжки от Русия, мисля че тои е едно много добро куче, което никои не можеше да предположи че ще има вроден дефект в зъбите(а и все пак го купуваме по интернет).
Видях че също сте изказали мнение за цената, пак неподготвено защото аз съм движел работите и много добре знам колко е и сега ще ви представя списъка:
цена на кучето 1000 евро = 1955,83 лева
трансфер на парите през Western Union = 285,763 лева
цена на билета до България 684 долара = 1142 лева (по тогавашния курс)
транспортни разходи до Плевен + митнически документи = 280 лева
Общо = 3663.593 лева
Сега трябва да стане по ясно мисля.
Виждам че сте вметнали на брат ми изказването че ако му роди едно ще го изхвърли. Така е това е негово изказване не крия, той е такъв човек за него 1 куче в кучило означава провал с това което се е захванал, затова и винаги го казва. Мога да кажа че след тези думи, той може да се похвали с 10 родени кучета от една майка и то 2 пъти се е случвало.
Колкото до продаването и тържищата, всички тези сайтове от рода на тези с всякакви други продажби включително и на домашни любимци, съм виждал обяви на родословни кучета, дори ваши, но не искам да се заяждам просто всичко това е излишно.
Истината е че самият клуб трябва да се грижи за евентуалните такива продажби, собственици и тем пдобни защото разберете ме при закупуване на такова куче и по нататошното развитие и знаейки че аз ще си държа поколенията ми излиза много скъпичко. До момента аз нямам не продадено куче, но ситуациите се променят хората търсят евтино и мн хубаво но таково родословно куче няма(те са скъпи и хубави), но вървим и обяснявай.
На мен специално много трудно ми харесва шарпей аз съм много взискателен човек и забелязвам най малкия дефект, за момента с ръка на сърцето мога да кажа че от другите клубни кучета, до някаква степен харесвам Лео.
Мисля че се изяснихме да не пишем повече глупости, ще Ви помоля пак само да махните постовете ми и снимките вътре.
Благодаря Ви...

#30 Потребителят е офлайн   cuishle Икона

  • Група: Изгонени
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 25-March 09

Публикувано: 04 July 2009 - 11:07 PM

:ae_085:

#31 Потребителят е офлайн   vl_design Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 23-March 09

Публикувано: 04 July 2009 - 11:11 PM

:ab_041:

#32 Потребителят е офлайн   cuishle Икона

  • Група: Изгонени
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 25-March 09

Публикувано: 05 July 2009 - 03:24 AM

Здравейте, от няколко дни ме озадачава това , че колкото и пъти да опитам да напиша нещо то не се публикува изглежда някои не харесва моите размисли, но не това е причината да пиша сега. Искам да Ви дам пълен отговор на нещата които пишете не само да говорите без да давате отговор на другата страна. Не знам какво смятате за нашата дейност с тази порода, дали тя Ви харесва или не, не ме и интересува, странното е че правите изказвания без дори да сте видяли някои неща или да сте поразпитали как седят. В предните неща които писах но изглежда така и админ-а не ги пусна случайно, говорех за Вашето мнение за онова кученце, което е било малко дори пренебрежимо малко. Не знам за кое кученце говорите кога е било това, но също така не бих отрекъл имали сме слаби кученца, ако кажа че сме нямали ще излъжа. Занимаваме се от даста време с тази порода вече близо 6 години и да Ви кажа първите 2 години бяха много трудни както за нас така и за кученцата. Не знам как си го представяте Вие но не може да съдите, при условие че не знаете. Не знам колко кучета сте имали на един път че да знаете какво е и да говорите, но аз мога да Ви кажа че сме имали по 22, 24 кучета на един път и едва ли си имате представа как се гледат и колко ти е мъчно за всяко едно при един проблем. А като се има на предвид че в началото никои просто не можеше да ни насочи и помогне нито лекари нито никои. Вие ни помогнахте не отричам, но в началото също въпреки ваши съвети нямаше големи резултати. Сега след вече доста време мисля че до голяма степен сме успяли да навлезем в нещата и здравето на кученцата е преоритет номер едно. Цитирате на брат ми изказванията че ако има едно куче от кучило, ще полудее дори че ще го изхвърли. Така е това е негов цитат, но до момента не мислете че го е правил това е неговия начин да се ентусиазира и да работи. Мога да Ви кажа че до момента ние не сме имали под 5 кучета в поколение, като e имало 2 пъти по 10 кучета от еднa кучка да се раждат, които данни са много трудни за постигане. Колкото до селектирането на кучетата, не знам как го възприемате, но при нас това е от голяма важност с цел получаването на много качествени екземпляри. Тази дейност със селектирането се прави от мен тъи като съм на ти с нещата по генетика и молекулярна биология. До момента след селектирането мога да кажа като факт че от нашето родословно кучило, нямаше нито едно куче с болно око и постигнахме всички кучета да са тип хорс. Колкото до това че не ги изкарваме по изложби пак Ви повтарям времето е единствената пречка иначе много ми се иска не само да приказваме по форумите, а наистина да се видят нашите кучета. Виждам че сте дали мнение за това колко е струвало кучето ни от Русия, и много се дразня от хора които научкват да дават изявления. Затова тъи като аз уреждах всички неща за това куче ще ви покажа списъка кое колко ни струваше да Ви стане ясно ,за да не се говори само.
цена на кучето 1000 евро - 1955.83 лева
трансфер на сумата през Western Union - 100 евро - 195.583 лева
билет на кучето 684 долара - 1142,28 лева по тогавашния курс
трансфер на доларите през Western Union - 54 долара - 90,18 лева
транспортни разходи + митнически документи - 280 лева
ОБЩО - 3663,593 лева
Надявам се се изяснихме, пак ще помоля снимките както постовете ми да се махнат от сайта.
Благодаря предаврително
vl_design

#33 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 05 July 2009 - 12:13 PM

От това, което сте написали излиза, че вие се занимавате с фермерство, а не със селекция ... останалите с право ви упрекват, според мен. Не е редно щом искате да се занимавате със селекция. Може би трябва да преосмислите позицията си и да промените гледаната си точка, може би тогава ще разберете и упреците на останалите.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#34 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 July 2009 - 01:38 PM

Показване на мнениетоcuishle, в Jul 5 2009, 01:24 AM, написа:

Не знам какво смятате за нашата дейност с тази порода, дали тя Ви харесва или не, не ме и интересува, странното е че правите изказвания без дори да сте видяли някои неща или да сте поразпитали как седят. В предните неща които писах но изглежда така и админ-а не ги пусна случайно, говорех за Вашето мнение за онова кученце, което е било малко дори пренебрежимо малко. Не знам за кое кученце говорите кога е било това, но също така не бих отрекъл имали сме слаби кученца, ако кажа че сме нямали ще излъжа. Занимаваме се от даста време с тази порода вече близо 6 години и да Ви кажа първите 2 години бяха много трудни както за нас така и за кученцата.
vl_design


...вижте vl_design, какво смятам за Вашата дейност с тази порода, мисля, че по-ясна от по-горе написаното не мога и да бъда! Това, че не Ви интересува, не е добре, защото ако продължавате да правите това, което правите до сега, просто само ще вредите на породата! Не знаете за кое кученце говоря, няма проблем, веднага Ви отговарям -видях го само преди 7-8 мес., едва ли е било повече! Вие размножавате неродословни кучета от 6 год., нали така, казвате че първите 2 год. са Ви били трудни, не сте знаели, но според Вас сега вече знаете, тогава излиза, че не полагате необходимите грижи и любов за Вашите кученца!!!

Цитат

Не знам колко кучета сте имали на един път че да знаете какво е и да говорите, но аз мога да Ви кажа че сме имали по 22, 24 кучета на един път и едва ли си имате представа как се гледат и колко ти е мъчно за всяко едно при един проблем.
- ами вижте, аз лично съм имала не повече от 14-15 кученца, от две кучила, родени през 5-6 дена, но не съм си позволявала, да не полагам необходимите грижи за всяко едно, категорогично мога да Ви заявя, че не съм имала куче, което да е изоставено, защото не ми е стигало времето или съм нямала необходимите средства, за да го направя!
Това, което заявявате, че имате по 22-24 кучета не е за хвалене, защото всички те са от родители с недоказан произход и произведени от Вас, само и единствено с цел правене на пари- както казвате бизнес, нищо друго!!! Освен това, след като нямате физическата възможност да се справите, с толкова много бебета, защо ги произвеждате- ама какво ли питам-за бизнес нали!?! Ето тук е разликата м/у нас, развъдчиците и размножителите, развъдниците и фермите!!! Всеки отговорен развъдчик не би си позволил, да прави неща, с които не би могъл да се справи и да подлага на страдание произведените от него бебета! Никой от нас, няма да си позволи, да произведе толкова много бебета, при положение, че за тези бебета няма да има възможност да подсигури качествена храна, ваксини, обезпаразитяване, медицински грижи, социализация! Никой от съвестните развъдчици, няма да си позволи, да отдели бебетата от майка им на 30- 40 дена! Всеки от нас, прави първите две ваксини и след това предлага своите бебета на новите им стопани, като пак подчертавам, че ние не ги предлагаме на зоомагазини и борси, докато Вие размножителите, сабствениците на ферми точно това правите! Вас не Ви интересува нито селекция, нито здраве, нито фенотип, нито генотип! Изобщо не Ви вярвам, че Ви е мъчно за всяко едно кученце с проблем, иначе кученцето, което видях, нямаше да изглежда така!!! - при това беше взето да се предлага на клиент, който впоследствие се бил отказал!

Цитат

Цитирате на брат ми изказванията че ако има едно куче от кучило, ще полудее дори че ще го изхвърли. Така е това е негов цитат, но до момента не мислете че го е правил това е неговия начин да се ентусиазира и да работи. Мога да Ви кажа че до момента ние не сме имали под 5 кучета в поколение, като e имало 2 пъти по 10 кучета от еднa кучка да се раждат, които данни са много трудни за постигане. Колкото до селектирането на кучетата, не знам как го възприемате, но при нас това е от голяма важност с цел получаването на много качествени екземпляри. Тази дейност със селектирането се прави от мен тъи като съм на ти с нещата по генетика и молекулярна биология.
- честно да Ви кажа, не разбирам този ентусиазъм за работа, или по-точно го разбирам- да се произвежда колкото може повече, за да се правят пари колкото може повече!!! Нали ни говорите, за работа, за селкция, за качество, критикувате, че такава няма тук в БГ, е добре Вие какво направихте в тази насока?, освен да продължавате да не се съобразявате с правилниците и изискванията на клуба и федерацията за подобряване на породата в БГ! Ами няма как да стане, разбирате ли- НЯМА да се получи, докато има такива като Вас, които се интересуват само от бизнес, без да им дреме за качество! Както казах и в по-предните си постове, кучето вкарано от Вас от Русия не става за развъждане, защо продължавате да го правите, с какво ще допринесете с него за подобряването на породата шар-пей в БГ!?! Защо продължавате с изказванията си, че за Вас е много важно"получаването на много качествени кучета"?...е като как да стане това, като не работите по правилата, които не са измислени от мен, а от дългогодишни развъдчици, постигнали наистина успехи в развъждането, с някои от които Вие толкова много се гордеете, че се познавате? ...дали те си позволяват да работят като Вас, защо не ги питате? От моята практика до сега, съм видяла, че ако не се работи по правилата и не се спазват правилниците за селекция и развъждане на МФК, БРФК и Клуба, освен да се пречи за развитието на една порода, нищо добро не се постига!!!..., а до тук при Вас не виждам никакво развитие в правилната посока, напротив Вие продължавате да пречите за усъвършенстването на тази порода! ...и явно не сте на "ти" с генетиката!!!

Цитат

постигнахме всички кучета да са тип хорс
- и какво от това, къде в стандарта видяхте, че най-желаният тип е хорс!?! ...дали е "хорс" или "браш" няма значение, важното е кучето да е качествено!...аз пък например предпочитам екземпляри тип "браш", но няма да откажа и другият тип, стига да е качествен екземпляр!...така че, това не го броя като постижение! Постижение ще имате, когато започнете да работите по съответните правилници и наистина произведете куче, което да печели по изложби и да се докаже като качествен производител!

Цитат

Колкото до това че не ги изкарваме по изложби пак Ви повтарям времето е единствената пречка иначе много ми се иска не само да приказваме по форумите, а наистина да се видят нашите кучета
.- както казах и по-рано, това е смешно, ако не участвате по изложби, няма как да развъждате, ако не участвате по изложби, няма как да докажете какво всъщност правите, така че това не е оправдание! Ние всички, които се занимаваме наистина с кинология, водим кучетата си по изложби, намираме време и пари, защото това също са си разходи и то не малки!...ама както казва renshi- пари от развъждането не се правят, пари се правят от размножаването и търговията!...за съжаление, Вие за пореден път с този си пост ни доказахте, че сте си търговец, а не развъдчик!
Колкото до снимките публикувани от Вас и Вашите постове, предлагам да се запазят, все пак, модераторите Ви оказаха честта да се направи тази тема, а и смятам, че ще бъде много полезна за повечето почитатели на породата!
Радвам се, че се включи и взе отношение по това разискване и съвсем страничен човек, не член на клуба- DessyD. Сега поне предполагам, ще сте наясно, че нашите изказвания не са тенденциозно насочени към Вас, а това е истината и това което правите, не е кинология, а фермерство и търговия!!!

#35 Потребителят е офлайн   Норита Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 05 July 2009 - 01:54 PM

Показване на мнениетоStyleBullet, в Jul 5 2009, 02:38 PM, написа:

а това е истината и това което правите, не е кинология, а фермерство и търговия!!!


Напълно съм съгласна с това. Търговията и безрасъдното развъждане на кучета само вреди на породата. Преди да намеря този форум бях решила, че когато моето чау порасне, ще стане майка, но сега категорично се отказах от това, тъй като е безсмислено и други хора да се лъжат като мен. Не че не я обичам ужасно много, но бих се радвала на куче с родословие, което не е родено за да носи пари, а за да развива породата. За собствениците на кучовци от прекрасната порода шар - пей разбирам колко са обидни такива изавления като тези на "фермера". КУЧЕТАТА НЕ СА ОВЦЕ или каквито и да било селскостопански животни и развъждането им за пари е лош бизнес без никакви ползи освен за този тип развъдчици.
User's Signature

Когато хората разберат, че животните могат да чувстват, животните ще разберат, че хората могат мислят.

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 July 2009 - 05:05 PM

Показване на мнениетоcuishle, в Jul 5 2009, 04:24 AM, написа:

пак ще помоля снимките както постовете ми да се махнат от сайта.

Нищо от постовете няма да бъде махано. Трябва да стоите зад думите си и всеки да може да види какво е било писано.
А мненията Ви тук вече ще се пускат само след одобрение от модератор.

Показване на мнениетоcuishle, в Jul 5 2009, 04:24 AM, написа:

ОБЩО - 3663,593 лева

Сам признахте, че кучето Ви е имало сериозен дефект? Защо го размножавате тогава? Защото много разбирате от селекция сигурно?

И, надявам се, повече хора ще разберат, че вложените средства в едно куче не го правят автоматично добро!

Май на повече хора трябва да им стане ясно, че не това, което си мисли собственика на кучето и оценява по свой си начин, е от значение! Не сте кинолог, за да определяте вие колко е добро едно куче, камо ли на тази база да "селектирате".

Показване на мнениетоcuishle, в Jul 5 2009, 04:24 AM, написа:

говорех за Вашето мнение за онова кученце, което е било малко дори пренебрежимо малко. Не знам за кое кученце говорите кога е било това, но също така не бих отрекъл имали сме слаби кученца, ако кажа че сме нямали ще излъжа.

И в нашето кучило две от кученцата се родиха с по 200гр по-слаби от останалите, но тях съм ги хранила аз лично на час-1ас и половина в началото, теглила съм ги всеки ден до грам... ако сега ги видите всички заедно няма да можете да кажете кои са били. А вие бяхте ли денонощно с малките? Следяхте ли ги? Грижихте ли се за по-слабите?

Показване на мнениетоcuishle, в Jul 5 2009, 04:24 AM, написа:

аз мога да Ви кажа че сме имали по 22, 24 кучета на един път

Само да питам, когато имахте толкова много кучета наведнъж, бяхте ли денонощно с тях? Защо си позволихте да имате толкова кучета, ако нe можете да положите грижите за всяко едно от тях, колкото бихте положили, ако бяха 2 например?
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 05 July 2009 - 06:19 PM

Показване на мнениетоNickey, в Jul 5 2009, 06:05 PM, написа:

Показване на мнениетоcuishle, в Jul 5 2009, 04:24 AM, написа:

аз мога да Ви кажа че сме имали по 22, 24 кучета на един път

Само да питам, когато имахте толкова много кучета наведнъж, бяхте ли денонощно с тях? Защо си позволихте да имате толкова кучета, ако нe можете да положите грижите за всяко едно от тях, колкото бихте положили, ако бяха 2 например?


Точно това ме накара да напиша горния си пост и да изразя предположението си, че става дума за ферма, а не за развъдник. Предполагам, че това са били поне 3 или 4 кучила едновременно. Вярно е, че в правилника на нашата федерация липсва забрана за повече от едно кучило в рамките на 6 месеца, но мисля, че е логична и без да я има написана, защото практически не можеш да се погрижиш за повече от едно кучило. Всичко останало се таксува като фермерски изпълнения, а не като развъждане. За съжаление, очевидно такива хора си мислят, че се занимават с развъждане.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#38 Потребителят е офлайн   Норита Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 05 July 2009 - 06:32 PM

DessyD , мила остави човека, той явно дори и да прочете коментарите си мисли че тука само се шегуват с него. Явно мисли че може да гледа 30572457 на веднъж. Знам, че не трябва, но всичко се връща така или иначе. Само му надуваме самочувствието с коментари, а той няма да се поучи....
User's Signature

Когато хората разберат, че животните могат да чувстват, животните ще разберат, че хората могат мислят.

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 05 July 2009 - 06:58 PM

Е, разбира се, че всеки е свободен да прави каквото намери за добре, но мисля, че е коректно да нарича нещата с истинските им имена и да не се пробутват такива обяснения, че видите ли много ни е грижа за породата. Явно не е така и това е. Тези хора не са първите, които са решили, че страшно много ще забогатеят от "кучкарлък".....много жалко, за което.... Аз винаги съм била малко по-крайна и съм поддържала по-рестриктивните мерки както при развъждането, така и при нарушенията на правилата. Както веднъж писах на StyleBullet, германското възпитание ми идва в повечко и затова реагирам така крайно :ab_041: ама какво да направя като подкрепям тяхното НЕразчитане на човешката съвест и отговорност. Не знам статистически погледнато дали това има ефект, но .... лично аз, винаги съм изразявала съмнение към действията и мотивите на хората. Малко "ала д-р Хаус - не съм доволна от истината, но знам, че съм права". В този дух на мисли, много обичам един афоризъм, но не си спомням кой го беше казал "Когато хората разберат, че животните могат да чувстват, животните ще разберат, че хората могат мислят."
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#40 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 July 2009 - 07:06 PM

За съжаление е така и колкото и някой да се опитва да ни убеди в друго... ако наистина ти пука и за самите животни... като за твое творение, твое бебе... никога няма да си позволиш да се заханеш с 20+ бебета едновременно!

Мисля, че колкото и хора да са ангажирани с работата, повече от две кучила не биха могли да поемат на едно и също място. Но междувременно определено имам информацията, а и чувството, че vl_design и заедно кучило не би се грижил така, както наистина трябва.

Малко инфо: кучетата са в къща с двор... където хора ходят от време на време дори и когато има бебета, защото живеят на друго място.
Мисля, че това е достатъчно.
User's Signature

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни