Dog.bg Форуми : Как НЕ се работи за развитието на една порода

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как НЕ се работи за развитието на една порода Размисли и страсти

#1 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 June 2009 - 09:57 AM

Показване на мнениетоradko1985au, в Jun 23 2009, 07:13 PM, написа:

хахахха....забравих,че и ти я снима..ама е пораснала от тогава и се е набръчкала :ab_041:


Недоумявам едно нещо... познавате се с член на клуба ни, и то доколкото разбирам още преди да си вземете кучето (поправете ме, ако греша) и все пак той не ви е разяснил от къде, как и защо трябва да си вземете кученце.

Разбира се, че е сладко и симпатично. Но сте го взели прекалено малко, а и сте финансирали един незаконен и нехуманен бизнес, честито!

Междувременно, почиствайте очите на кученцето и го заведете на лекар-специалист в това задължително.


ЗАБЕЛЕЖКА ОТ МОДЕРАТОРА:
Първите мнения в тази тема са изнесени от тема, създадена за кученце без доказан произход, взето без ваксини на 40-дневна възраст.

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Виктория Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 782
  • Регистрация: 22-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 26 June 2009 - 10:56 AM

Показване на мнениетоNickey, в Jun 26 2009, 07:57 AM, написа:

Показване на мнениетоradko1985au, в Jun 23 2009, 07:13 PM, написа:

хахахха....забравих,че и ти я снима..ама е пораснала от тогава и се е набръчкала :ab_041:


Недоумявам едно нещо... познавате се с член на клуба ни, и то доколкото разбирам още преди да си вземете кучето (поправете ме, ако греша) и все пак той не ви е разяснил от къде, как и защо трябва да си вземете кученце.

Разбира се, че е сладко и симпатично. Но сте го взели прекалено малко, а и сте финансирали един незаконен и нехуманен бизнес, честито!

Междувременно, почиствайте очите на кученцето и го заведете на лекар-специалист в това задължително.


Ми защото ОТНОВО е избрана цената пред качеството

#3 Потребителят е офлайн   radko1985au Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv

Публикувано: 26 June 2009 - 11:03 AM

Показване на мнениетоВиктория, в Jun 26 2009, 11:56 AM, написа:

Показване на мнениетоNickey, в Jun 26 2009, 07:57 AM, написа:

Показване на мнениетоradko1985au, в Jun 23 2009, 07:13 PM, написа:

хахахха....забравих,че и ти я снима..ама е пораснала от тогава и се е набръчкала :ab_041:


Недоумявам едно нещо... познавате се с член на клуба ни, и то доколкото разбирам още преди да си вземете кучето (поправете ме, ако греша) и все пак той не ви е разяснил от къде, как и защо трябва да си вземете кученце.

Разбира се, че е сладко и симпатично. Но сте го взели прекалено малко, а и сте финансирали един незаконен и нехуманен бизнес, честито!

Междувременно, почиствайте очите на кученцето и го заведете на лекар-специалист в това задължително.


Ми защото ОТНОВО е избрана цената пред качеството

кзвате,че щом не е клубно не става,така ли??? аз пък я обожавам и знаете ли колко ми дреме,че не е с родословие
User's Signature

radko

#4 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 June 2009 - 11:13 AM

Показване на мнениетоradko1985au, в Jun 26 2009, 12:03 PM, написа:

Показване на мнениетоNickey, в Jun 26 2009, 07:57 AM, написа:

Но сте го взели прекалено малко, а и сте финансирали един незаконен и нехуманен бизнес, честито!

кзвате,че щом не е клубно не става,така ли???

Аз лично обожавам и съвсем безпородни животинки, но не е в това въпросът.

На мен ми "дреме" само кое е по-добре за тях самите.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   radko1985au Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv

Публикувано: 26 June 2009 - 12:01 PM

Показване на мнениетоNickey, в Jun 26 2009, 12:13 PM, написа:

Показване на мнениетоradko1985au, в Jun 26 2009, 12:03 PM, написа:

Показване на мнениетоNickey, в Jun 26 2009, 07:57 AM, написа:

Но сте го взели прекалено малко, а и сте финансирали един незаконен и нехуманен бизнес, честито!

кзвате,че щом не е клубно не става,така ли???

Аз лично обожавам и съвсем безпородни животинки, но не е в това въпросът.

На мен ми "дреме" само кое е по-добре за тях самите.

мога да те уверя.че дребосъчето е гледано прекрасно,обгръщаме я с много обич и грижи и всяка седмица е на преглед дори понякога по 2 пъти
User's Signature

radko

#6 Потребителят е офлайн   Виктория Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 782
  • Регистрация: 22-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 26 June 2009 - 12:37 PM

Показване на мнениетоradko1985au, в Jun 26 2009, 10:03 AM, написа:

Показване на мнениетоВиктория, в Jun 26 2009, 11:56 AM, написа:

Показване на мнениетоNickey, в Jun 26 2009, 07:57 AM, написа:

Показване на мнениетоradko1985au, в Jun 23 2009, 07:13 PM, написа:

хахахха....забравих,че и ти я снима..ама е пораснала от тогава и се е набръчкала :ab_041:


Недоумявам едно нещо... познавате се с член на клуба ни, и то доколкото разбирам още преди да си вземете кучето (поправете ме, ако греша) и все пак той не ви е разяснил от къде, как и защо трябва да си вземете кученце.

Разбира се, че е сладко и симпатично. Но сте го взели прекалено малко, а и сте финансирали един незаконен и нехуманен бизнес, честито!

Междувременно, почиствайте очите на кученцето и го заведете на лекар-специалист в това задължително.


Ми защото ОТНОВО е избрана цената пред качеството

кзвате,че щом не е клубно не става,така ли??? аз пък я обожавам и знаете ли колко ми дреме,че не е с родословие


Не казвам,че като не е клубно не става.
Казвам,че просто след като се имали връзки с хора които имат род.куче е трябвало да ви насочат за връзка която е клубна.И да аз лично съм против не родословните куче ,но не мога да отрека,че и др.съществуват.Щото разликата от род.и без родословни родители е от тук до луната .............
Грижете се правилно за нея и тя ще израсне едно прекрасно куче ...............
Разликата е,че примерно ако беше от развъдник щеше да е поне на две ваксини ,обезпаразитена няколко пъте вътрешно и външно,чипирана и ако е имало и най-малък проблем с очи или др.неща развъчика щеше да се погрижи за това нещо.
И ако има някъкъв проблем да ви помага с каквото може.......
Ей това се опитвам да кажа ..............
И казах за цената защото кучетата от ферми са по-ефтини ама всяко нещо си е бомба със закаснител............
Живи и здрави да сте,обичайте си я и дайте и най-хубавите дни с вас

#7 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 June 2009 - 12:51 PM

Тъй като знам, че това е спор с вятърни мелници, това ми е последното мнение поне в тази тема по този въпрос.

Разбира се, че ще направите всичко за него. Продължавате да не разбирате или да се правите, че не разбирате какво се казва тук! Но това, че ще вложили пари в този бизнес, ще навреди на стотици други животинки и ще подмопогне да бъдат все повече и повече болните, гледани в отвратителни условия "на конвейер"... На тях честито, за тях ми "дреме"!

Прочетете това: http://kiflaiboza.bl...g-post_924.html , но наистина цялото, не диагонално!

Съвсем отделно, никога няма да знаете какви генетични болести можете да очаквате у кученцето, което е при вас. Това не означава, че ще го обичате по-малко, разбира се, но ще означава, че ще направите животът си по-труден и по-мъчителен. Съвсем отделно, когато кученцето порасне, може и съвсем да не прилича на шар-пей (защото "порода шар-пей" означава само и единствено описанието на стандарта, и то подркрепено с документ за произход). Да, вие може би пак ще си го обичате също толкова, но има твърде много хора, които в такава ситуация се отказват от любимците си. За съжаление, не един полушар-пей съм срещала по улици, на строежи... и т.н. Честито, Вие финансирахте и това!

Не е нужно да плюете по клубните кучета, това си е Вашата тема. Пишете си в нея за живота на кученцето, пожелавам Ви от сърце да бъде живо и здраво и да Ви радва! Не можете вече да поправите грешката си, но е много важно да се опитате да я осъзнаете... истински!

Остра съм, но не съжалявам... остра съм точно защото ми "дреме", но не само за моето си куче.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   nestor-nesy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 27-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 June 2009 - 02:22 PM

Веднага се започна с нападките без никой да е наясно защо собственика има именно тоша куче и защо е при него от толкоша рано!Някой направи ли си труда първо да попита ама защо е толкоша малко ама как се сдобихте с него?НЕ!Директно се изля пумията отгоре!Защо всички които словестно нападат всеки ново регистрирал се собственик на неродословно куче не се замислят че по този начин няма да постигнат нищо смислено,а само ще накарат човека да не се появи повече тук,ще остане с негативно мнение за всичко което се случва тук и след това дори няма да се замисли дали следващото куче да му бъде родословно! Виждал съм лично Тара,и искам да ви кажа че да,тч има своите недостатъци,да прекаленно рана е взета,и да собственика почти няма вина за това защото му е подарък!Дали сега не би трябвало да я изостви защото е "НЕ-родословна"???Не мисля!Аз бях човека който го насочи към този форум за да може да получи нужната му информация за отглеждането на палето,но май съм сбъркал!Вместо съвети получава упреци. :ea_103:

#9 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 June 2009 - 02:30 PM

Напротив, точно такива бяха първите въпроси за кученцето.

И не е нужно никой да се обижда. Обосновах защо съм толкова остра и всъщност казах, че ще си гледат животинчето и ще се грижат за него. Още веднъж му пожелавам да бъде здраво и да се радват взаимно.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   radko1985au Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 21-June 09
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv

Публикувано: 26 June 2009 - 02:47 PM

Показване на мнениетоnestor-nesy, в Jun 26 2009, 03:22 PM, написа:

Веднага се започна с нападките без никой да е наясно защо собственика има именно тоша куче и защо е при него от толкоша рано!Някой направи ли си труда първо да попита ама защо е толкоша малко ама как се сдобихте с него?НЕ!Директно се изля пумията отгоре!Защо всички които словестно нападат всеки ново регистрирал се собственик на неродословно куче не се замислят че по този начин няма да постигнат нищо смислено,а само ще накарат човека да не се появи повече тук,ще остане с негативно мнение за всичко което се случва тук и след това дори няма да се замисли дали следващото куче да му бъде родословно! Виждал съм лично Тара,и искам да ви кажа че да,тч има своите недостатъци,да прекаленно рана е взета,и да собственика почти няма вина за това защото му е подарък!Дали сега не би трябвало да я изостви защото е "НЕ-родословна"???Не мисля!Аз бях човека който го насочи към този форум за да може да получи нужната му информация за отглеждането на палето,но май съм сбъркал!Вместо съвети получава упреци. :ea_103:

мерси за подкрепата несторе но няма смисъл..
User's Signature

radko

#11 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2009 - 10:43 AM

Nickey e абсолютно права във всичко и даже не мисля, че е остра в изказването си!!! В края на краищата това е клубен форум и като такъв, ние всички членове на клуба сме длъжни да работим за спазването на правилниците за селекция и развъждане, да работим за породата, за нейното правилно развъждане и подобряване на качествето, и здравето на създадените от нас поколения! Това не е лесна за развъждане порода, има си своите особенности, има си своите генетично предавани заболявания, така че кой друг, ако не ние, ще се борим за чистопородното развъждане и създаването на екземляри максимално доближаващи се до стандарта на породата и задължително разбира се здрави приплоди! Кой друг, ако не ние, обичащите и милеещите за запазването и развитието на породата у нас, ще се борим против безразборното размножаване и разпространяване на шарпею подобни екземляри!!! Нямам нищо против неродословните кучета, който иска нека си осинови такова, но да продължава да се поощрява търговията с животни, само с цел печалба, без да се осигуряват елементарните изисквания за нормален живот на тези животни в тези ферми, без да се отчита тяхното здравословно състояние, е нечовешко и неморално от наша страна! И какво мислите, че сте направили като сте си купили кученце от такова място, с какво Вие допринасяте за развитието и подобряването на породата, която смятате че харесвате и обичате!?! Взели сте си кученце без доказан произход / ама много приличащо на съответната порода, която сте искали да притежавате / и какво от тук нататък- ще го кастрирате ли или като порастне ще ви се прииска да си имате кученца от него!?! Това според Вас ще допринесе ли за развитието на породата в БГ или на Вас не Ви "дреме", важното е да си направим кученца, да ги кръстим шар-пей, пък "ония" там, нека си се борят и да си спазват правилниците, за развъждането на все по-качествени и здрави кучета! Да, ама точно "Ония" там, поддържат породата жива, за да я има такава, каквато Вие сте я видели на изложби или на картинки и сте се влюбили в нея, и Ви се е приискало да имате точно тази порода! Ако ги нямаше "ония", които да спазват правилниците за селекция и развъждане, да водят кучетата си по изложби, да купуват екземляри от развъдници доказали се в създаването на качествени и здрави приплоди, да пътуват стотици километри, за да заплодят на качествено куче, с цел подобряване качеството на своето поколение, просто нямаше да я има, която и да е порода! Така че, всеки който наистина желае да притежава куче от дадена порода, ще е 100 х по-добре, да си закупи такова с доказан произход! Всички ние от клуба ще му помогнем, ще му дадем координати на добри развъдници в БГ или чужбина и с радост ще го приветстваме и приемеме при нас- които наистина работим и се опитваме да направим нещо за породата в БГ! Именно за това беше създаден и този клубен форум, да може всеки да влезе и да се запознае с породата, с нейните проблеми, с изискванията за чистопородно развъждане, с борбата за отстраняване на генетично предаваните заболявания! Съгласна съм, че ръководството на клуба търпи критика, за късното създаване на този форум, но все пак той съществува вече повече от година - тук в сайта на дог.бг, а преди две години се създаде и клубен сайт, в който се разискваха същите проблеми, така че не мога да оправдая никой, който просто си закупува кученце от някъде си, без да се интересува за по-нататъшното развитие и запазване на породата в БГ!
Имам и предложение, в този клубен форум да се правят странички само на кучета с доказан произход. Останалите да бъдат изтирити, защото по този начин ние клубните членове не спазваме едно от основните изисквания на БРФК и МФК- да се борим за чистопородно развъждане, а не да поощряваме търговията на кучета, с недоказан произход / което всъщност се получава в последно време на страниците на този форум, като се правят все нови и нови странички за представяне, на кучета без доказан произход !/! Нека да останат направените странички на всички кучета, които са закупени преди създаването на този клубен форум, хората не са били запознати с нашите правилници, но всички останали, които са публикувани на този сайт, след неговото създаване, да се изтрият, защото всеки който е имал желание, е имал възможност да се запознае с изискванията на федерацията и клуба! Всеки, който желае може да пише, да иска съвети и споделя проблемите си в "шар-пей говорилня", "здравословни проблеми при шар-пея" или която и да е друга тема, но не и да създава страничка за куче без доказан произход!!!
Извинявам се, ако някой се е обидил, но е крайно време да сме наясно какво всъщност правим!
Крайно време е, да сме наясно, че това е КЛУБЕН ФОРУМ! И СМЕ ДЛЪЖНИ ДА СПАЗВАМЕ ПРАВИЛНИЦИТЕ на БРФК!!!
Извинявам се и на Модераторите, зная че мястото на това изказване не е за тук, но то беше продиктувано от неоснователното обвинение на nestor-nesy , към Nickey !!!- можете да го преместите!
Д-р Е. Йорданова- член на УС на БКК КШ-П

#12 Потребителят е офлайн   nestor-nesy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 27-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 June 2009 - 03:33 PM

Хм интересна работа!Нека дам пример от личната комуникация и го сравним с тази on-line комуникация тук в този форум!Вие работите в фирма в която си имате неформален но почти задалжителен така наречен "dress-code" и идва новак за първи ден на работа!Естествено НЕ-запознат с тази формалност!Какво се очаква като нормално човешко отношение от вас като професионалисти знаещи да работят в екип-приветливо посрещане,или грубо леко подигравателно отношение?С така добре до болка познатите ми предрасъдаци до никаде нчма да я докараме!Както е каззано на сила хубост не става!Хайде опитайте се с нападки и намеци за финансовия характер на избора на куче да накарате някой следващия път да избере родословно куче,или го оставете постепенно сам да разбере приемуществата на опоменатото такова и така общувайки и виждайки разликата между двете следващия път да поправи грашката си!Моето лично мнение като собственик на куче се припокрива с вашето,но в случая не мнението е важно,а отношението!Нормалната човешка комуникация!Както се казва човек се учи докато е жив и никой не се е родил научен!Ако и сега не ме разбирате,съжалявам но по ясен от това не мога да бъда,и или се правите че не разбирате,или не искате!

#13 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2009 - 05:33 PM

nestor-nesy, мисля че говориме за едно и също нещо по различен начин изразено и не можем да се разбереме! Никой в този форум с нищо и никого не е нагрубил, даже напротив, точно затова е създаден този форум за да си помагаме и даже бих казала, че това е един от малкото форуми, в който се поддържат добри човешки взаимоотношения! Създаден е, за да си разясняваме проблемите свързани с породата, да се запознаваме с характерните особености на породата, с новостите протичащи в породата, да се радваме на постигнатите успехи на всеки един от нас, а така също да разясняваме на всички новожелаещи да си вземат куче от тази порода, как трябва да постъпят и какво да направят! От създаването на форума, непрекъснато си повтаряме едно и също, даваме нагледни примери и въпреки всичко нещата продължават да се повтарят, отново и отново!!! Както казах, нямам нищо против срещу никое неродословно куче, животинка, трябва да се обича, но ние като членове на този клуб, приели устава и правилниците за селекция и развъждане трябва да се придържаме към тях! Точно ние сме тези, които трябва да се борят за усъвършенстване на породата и развъждането на здрави и качествени екземляри, в противен случай породата ще загине, поне в БГ!!! Не бива по какъвто и да е начин, да поощряваме експлоатацията и търговията на кучета с недоказан произход! На никой помощ или съвет не сме отказали и няма да откажем, но наистина мисля, че е крайно време да спазваме и се придържаме към правилата на федерацията и клуба и да не продължаваме да толерираме размножаването на кучета без произход и търговията на животни от ферми, на които не им пука за здравето, развитието и усъвършенстването на тази порода в БГ, а гонят само печалба! Точно поради тази причина, не е редно да се представят кучета без доказан произход в клубен форум!!! Иначе отново повтарям, готови сме да бъдем полезни със съвети и всякаква информация на всеки желаещ да я получи! Така е, абсолютно съм съгласна с Вас- човек се учи докато е жив!!! Добрите човешки взаимоотношения обаче, не изключват спазването на правилниците, от нас които сме ги приели, ставайки членове на дадена организация и работейки по нейните правила! Едно от правилата на тази организация е точно в това, да не се толерира нечистопородното развъждане / по причини многократно коментирани, както в този форум, така и на много места в сайта на дог.бг / и да не поощряваме по какъвто и да начин търговията с животни! Не мислите ли обаче, следейки развитието на този форум, че с нашето бездействие ние точно тава правим!?!
Крайно време е, да бъдем по-сериозни в работата си и определено смятам, че публикуването и представянето на кучета без произход в клубният форум няма място!

Цитат

... идва новак за първи ден на работа!Естествено НЕ-запознат с тази формалност!
- развъждането на една порода по правила, които гарантират нейното запазване, усъвършенстване и здраве- не бих нарекла формалност!!!
...и още нещо, когато обичаш една порода и искаш тя да се развива, не мисля, че разликата в цената от 200-300 лв., за куче закупено в БГ е съществена!!! ...., да не забравяме, че Вие сте дали много повече, за да си закупите куче с доказан произход от Англия!... за което разбира се, ние сме Ви много благодарни!... и защото надяваме се, Вашият красавец / да е жив и здрав, да порастне /, ще ни помогне много в нашата работа, за подобряване на породата в БГ!!!

#14 Потребителят е офлайн   vl_design Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 23-March 09

Публикувано: 30 June 2009 - 07:20 AM

Здравейте,
Нека и аз да Ви кажа нещо деца, говорите за родословни и неродословни кучета, честно да си кажа кучета в БГ всички са едни и същи не струват, не стават, няма какво да се лъжем въртим едни и същи кучета 10 години и очакваме да станат нещо по хубаво, не става така, разлика реално между родословно и неродословно куче е просто клубната му принадлежност.Дори мога да споря че има по добри неродословни кучета отколкото родословни. Няма какво да се заблуждаваме България не е нито Русия нито Америка, пазара ни е малък а цените на родословните кучета високи за нашия стандарт, затова хората прибягват до други покупки от неродословен вид. Вече съвсем друг въпрос е начина на гледане на собственика, от който ще закупиш твоя любимец.За мен специално тази порода е силно неразвита и не виждам някои да се стреми да я развива, при условие че на година имаме най-много 2 клубни кучила. Затова няма нужда да се карате на човека, защото той се е сдобил с това куче непряко, а и въпреки всичко показва че тези кучета се харесват и има интерес към тях.

#15 Потребителят е офлайн   Виктория Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 782
  • Регистрация: 22-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 30 June 2009 - 09:53 AM

Показване на мнениетоvl_design, в Jun 30 2009, 05:20 AM, написа:

Здравейте,
Нека и аз да Ви кажа нещо деца, говорите за родословни и неродословни кучета, честно да си кажа кучета в БГ всички са едни и същи не струват, не стават, няма какво да се лъжем въртим едни и същи кучета 10 години и очакваме да станат нещо по хубаво, не става така, разлика реално между родословно и неродословно куче е просто клубната му принадлежност.Дори мога да споря че има по добри неродословни кучета отколкото родословни. Няма какво да се заблуждаваме България не е нито Русия нито Америка, пазара ни е малък а цените на родословните кучета високи за нашия стандарт, затова хората прибягват до други покупки от неродословен вид. Вече съвсем друг въпрос е начина на гледане на собственика, от който ще закупиш твоя любимец.За мен специално тази порода е силно неразвита и не виждам някои да се стреми да я развива, при условие че на година имаме най-много 2 клубни кучила. Затова няма нужда да се карате на човека, защото той се е сдобил с това куче непряко, а и въпреки всичко показва че тези кучета се харесват и има интерес към тях.


Хм,направих си труда да ви разгледам всички постове и там открих,че случайно имате доста представители на шар пей.
След като не струват в България кучетата,всяко купено куче от вас някакъв вид експеримент за породата ли е?
Да видите до къде ще стигнете с опитите на "развъждането"?

П.П.И айде Моля без това деца щото някои може и да е по възрастен от вас..........
Или може би се мислите за богоизбран

#16 Потребителят е офлайн   vl_design Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 23-March 09

Публикувано: 01 July 2009 - 12:36 AM

Аз не знам до каква степен познавате кучетата които ние имаме, но само информативно да Ви кажа че повечето ни кучета са носители на черти на руски кучета.Това е така защото преди близо 4 години си купихме куче от Русия, и затова сега наследниците му в момента са носители на тези гени. Не знам дали сте виждали представители от други страни развити доста относно шарпейте, но поне за мен разликата е огромна. Принципно никога не съм бил против БГ кучетата дори моето първо куче е неродословен БГ шарпей, но просто мразя да гледам такива смешни истории и същевременно да се удряме в гърдите и да си мислим че имаме кучета. Трябва да се работи доста, познавам много хора развъждащи тази порода в чужбина и виждам какви са техните постижения и посоката в която вървят. Но, тук аз не виждам посоката просто затова идва целият проблем, искаме да няма неродословни, но как да стане като всичко това е бизнес, хората дават пари за да получат своя продукт. При нас разликата между оригиналния и "фалшивия" продукт е единствено цената. Затова няма как да привлечем хората.

#17 Потребителят е офлайн   renshi Икона

  • Συγγνώμη! ;)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1018
  • Регистрация: 22-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Λάρισα, Greece

Публикувано: 01 July 2009 - 09:03 AM

Показване на мнениетоdog.bg, в Jun 30 2009, 12:34 PM, написа:

Вземате.
Развъдчика е творец. Неговото куче е плода на неговия труд, труд на стотици хора преди него, плод на хиляди кучила, водени връзки, породни книги, отчитане на породност и породни особености като характер, екстериор, ползвателни качества - това е породата - съхраняваш и предаваш, за да го има и след теб.

Другото е търтовия - купуваш евтино и продаваш скъпо, без оглед на това какво очакваш, без да те интересува последствията от продажбата, без да се интересуваш от по нататъшната съдба на куче и порода, важното е да прилича, да лае и да вземеш парите.



Показване на мнениетоvl_design, в Jul 1 2009, 01:36 AM, написа:

При нас разликата между оригиналния и "фалшивия" продукт е единствено цената. Затова няма как да привлечем хората.


При вас може и да е така, при нас не е - нека хората сами преценят.. Нищо лично към собственика на кучето, наистина.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

Прикачени снимки

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   renshi Икона

  • Συγγνώμη! ;)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1018
  • Регистрация: 22-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Λάρισα, Greece

Публикувано: 01 July 2009 - 06:38 PM

Показване на мнениетоvl_design, в Jul 1 2009, 01:36 AM, написа:

Аз не знам до каква степен познавате кучетата които ние имаме, но само информативно да Ви кажа че повечето ни кучета са носители на черти на руски кучета.Това е така защото преди близо 4 години си купихме куче от Русия, и затова сега наследниците му в момента са носители на тези гени. Не знам дали сте виждали представители от други страни развити доста относно шарпейте, но поне за мен разликата е огромна. Принципно никога не съм бил против БГ кучетата дори моето първо куче е неродословен БГ шарпей, но просто мразя да гледам такива смешни истории и същевременно да се удряме в гърдите и да си мислим че имаме кучета. Трябва да се работи доста, познавам много хора развъждащи тази порода в чужбина и виждам какви са техните постижения и посоката в която вървят. Но, тук аз не виждам посоката просто затова идва целият проблем, искаме да няма неродословни, но как да стане като всичко това е бизнес, хората дават пари за да получат своя продукт. При нас разликата между оригиналния и "фалшивия" продукт е единствено цената. Затова няма как да привлечем хората.


Показване на мнениетоvl_design, в Jun 30 2009, 08:20 AM, написа:

За мен специално тази порода е силно неразвита и не виждам някои да се стреми да я развива, при условие че на година имаме най-много 2 клубни кучила.


А вие какво направихте за да се развива тази порода? Селекция, клубни кучила, произведени качествени екземпляри, изложби, постижения? Докато няма такива, как е "за теб специално" въобще не е от значение. Нито пък едно запазено име променя това какви сме всъщност и какви са приоритетите ни. За вас това е бизнес, надявам се след като го каза в прав текст, вече на всички да им е станало ясно за какво си говорим. Желание за работа за породата няма. Нормално, от това не се изкарват пари..

Да, България не е Русия, но какво от това? Всички сме виждали картата и сме дотолкова грамотни, че да направим поне разлика в площта. Това, че куче е внесено от някъде не значи автоматично, че е качествено и не е повод за превъзнасяне. Качествено е куче, което се доказва на изложби не само в страната, но и навън, което е отличен производител на качествени приплоди. Освен това масата американски и масата руски кучета също не струват - доколкото знам нито в Русия, нито в Америка са напреднали дотолкова, че всяко родено куче да е шоу клас. В Русия има няколко развъдника (Белшоу, Черний Чиж), които наистина са постигнали много и произвеждат уникални екземпляри, но тук още не съм видяла куче от там. Всъщност, никакво не съм видяла, камо ли качествено. Нашите кучета се вижда какви са, а къде са вашите? Предложихме неколкократно да им бъдат направени теми, за да видим и ние колко сте по-добри от нас, но не би. И да, БГ кучетата са супер - отказах се от заплождане навън, само защото знам какво търся и го открих ТУК :ab_041:

Няма такова нещо като "неразвита порода". Има развъдчици и "развъдчици", и щом не споделяш нашите цели и разбирания не виждам защо изобщо пишеш тук и в качеството си на какъв критикуваш чуждите кучета. Защото това, което казваш е "не купувайте кучета с родословия" и за мен това е крайно неприемливо за човек, който пряко или косвено е свързан с клуба.
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2009 - 07:58 PM

Показване на мнениетоvl_design, в Jun 30 2009, 10:36 PM, написа:

Аз не знам до каква степен познавате кучетата които ние имаме, но само информативно да Ви кажа че повечето ни кучета са носители на черти на руски кучета.Това е така защото преди близо 4 години си купихме куче от Русия, и затова сега наследниците му в момента са носители на тези гени. Не знам дали сте виждали представители от други страни развити доста относно шарпейте, но поне за мен разликата е огромна. Принципно никога не съм бил против БГ кучетата дори моето първо куче е неродословен БГ шарпей, но просто мразя да гледам такива смешни истории и същевременно да се удряме в гърдите и да си мислим че имаме кучета. Трябва да се работи доста, познавам много хора развъждащи тази порода в чужбина и виждам какви са техните постижения и посоката в която вървят. Но, тук аз не виждам посоката просто затова идва целият проблем, искаме да няма неродословни, но как да стане като всичко това е бизнес, хората дават пари за да получат своя продукт. При нас разликата между оригиналния и "фалшивия" продукт е единствено цената. Затова няма как да привлечем хората.


....глей ти какъв "батко" си имаме!!!...да не повярва човек!!!...изумена съм!!!...при това човек, чийто брат е член на клуба!!!...явно търпим голяма критика, че до сега не сме го разбрали!!! или търпяли!!!
Ами виж к'во ще ти кажа "бате", ти сам си го казваш, за тебе няма развъждане, за тебе има размножаване и печалба-бизнес!!! За каква работа ми говориш във всеки твой пост:

Цитат

"Трябва да се работи доста"-
,само дето толкова години не видяхме твоята работа!!!, видяхме само размножителният процес във вашият "развъдник" / ферма/, защото до този момент вие не създадохте нито едно клубно кучило и продължавате да размножавате множеството неродословни кучета, които притежавате- с цел- ти сам я каза бизнес!!!

Цитат

"Не знам дали сте виждали представители от други страни развити доста относно шарпейте, но поне за мен разликата е огромна."
- хахахахаха, а къде ги видя Ти, тези представители от другите страни, колко изложби посети, не в БГ, навън или само на снимки си ги гледаш!?! -хахахахахаха Не става "батко", аз поне съм посетила много и съм ги видяла, не само на снимка!!!...затова знам какво говоря!!!..., а твойто си е чиста проба ментерство!!!
И какво се опитваш "бате" - да си рекламираш кучетата размножавани в твоята ферма, без изобщо да се съобразяваш със стандарти, здраве, генотип и т.н.!?!...ами да, така се прави реклама на бизнеса!!!...сигурно, ама само да има кой да ти се върже!!!..., защото повярвай ми, ако човек, макар и да не разбира нищо от породата, само да види в какви условия се отглеждат, така прехвалените от вас неродословни кучета, от вашата ферма за шар-пей, в естесвени условия, преди да бъдат "напудрени"за да се покажат на клиента, ще му се повърне!!!

Цитат

"...познавам много хора развъждащи тази порода в чужбина и виждам какви са техните постижения и посоката в която вървят. "-
,добре е "бате", похвално е че познаваш такива хора, но Ти какво научи от тях!?!- не мислиш ли, че това е по-важно, да се научиш на нещо, а не да ми се хвалиш, че познаваш!!!- то ако само с пазнаване на хора, които наистина работят и правят нещо, се ставаше развъдчик...и кучето щеше да стане месар!!!
renshi, казва нещо много интересно :"Има развъдчици и "развъдчици", - надявам се след като е прочела всичко написано от тебе, да не те слага в тази графа- развъдчик, защото "бате" ти лично за мен си нищо!!!...или не, ти си си търговец!!!...и знаеш ли, преди два дена ми се обади човек, койте има зоомагазин и ми каза, че сте му се обаждали и сте му предлагали вашите кученца по 250 лв., но той отказал, защото знаел какво представлявали! Та "бате", май и в магазините вече не ви ги изкупуват, а отглеждането им всеки един ден струва пари, а явно вас това не ви устройва, може и с "помия" да храните, ама пак са си пари, та сигурно след седмица-две, ще свалите цената на 50-80 лв!?!...или бъркам-хахахахахаха!!! Ето и тук има разлика м/у истинският развъдчик, и размножителя- ние никога няма да си предложим кученцата в зоомагазин, винаги ще си ги храним с качествена храна, колкото и пари да ни струва, ще си ги ваксинираме, обезпаразитяваме и изобщо няма да жалим парите си, за да можем да дадем абсолютно здраво и социализирано куче на бъдещият собственик!!!

Цитат

"....Но, тук аз не виждам посоката просто затова идва целият проблем"
- ми няма как да я видиш, как ще я видиш, като не правиш нищо за породата, а те итересуват само парите- бизнес , к'во да се прави!!!-хахахахахаха

Цитат

"...При нас разликата между оригиналния и "фалшивия" продукт е единствено цената. Затова няма как да привлечем хората."
- за съжаление докато съществуват такива като тебе, които не мислят за развитието на породата, а само за бизнеса, с породата, наистина няма как да ги привлечем, защото хората купувайки кучета от такива ферми като вашата, много бързо се разочароват след като започнат да се появяват заболяванията на закупените от вас кученца!!!
Та това е "бате", така стоят нещата- или работиш по правила и се бориш за да правиш нещо или като тебе, само плюеш и се опитваш да убедиш хората, колко хубави били кучетата с недоказан произход, как нямало разлика м/у родословни и неродословни, за да можеш да си продадеш твоите N-броя размножени кученца, защото "бате" както е тръгнало ще ти изядът "ушите" или ще ги умориш от глад, от липса на ваксини и всякакви необходими грижи!
Честно казано, не ми се искаше да се стига до тук, но ти вече прекали! Моля те, не ме карай да изнасям още факти- обидно ще бъде!!!
...и определено се чудя на себе си, защо ли се занимавам с такива като тебе!?!... когато "бате" спреш да плюеш, когато започнеш да се появяваш по изложби и да показваш произведеното от теб и да се докажеш като производител....,може би тогава наистина може да си поговорим!...сега наистина си мисля, че си губя времето с тебе, вместо да се радвам на моите кучета и да им обърна повече внимание, което те определено заслужават!!!.........

#20 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2009 - 08:13 PM

Много глупости се написаха тук...
StyleBullet и renshi добре отговориха на vl_design... много ми се иска някой ден той да се осъзнае!

Аз лично не мога да твърдя, че всички БГ родословни кучета са перфектни, но такова нещо просто не съществува! Напротив, всяко едно мнение от чужбина е било все положително за тях!


Искам само да вметна нещо на Нестор... защото според мен сам не е осъзнал колко грешен пример е дал тук:

Показване на мнениетоnestor-nesy, в Jun 27 2009, 04:33 PM, написа:

...Вие работите в фирма в която си имате неформален но почти задалжителен така наречен "dress-code" и идва новак за първи ден на работа!Естествено НЕ-запознат с тази формалност!Какво се очаква като нормално човешко отношение от вас като професионалисти знаещи да работят в екип-приветливо посрещане,или грубо леко подигравателно отношение?...


Кучето не е дреха, която можеш да смениш другия път или тон, който може да бъде различен от днес за утре. Когато човек с взима животинче, то става част от семейството му. Ето защо н бива да прави такива грешки още при взимането му - защото той може и да разбере, че не бива да се купуват кучета така, но това кученце завинаги ще с остане неговото и той трябва да го обича... Да, обаче, вече ще е спонсорирал бизнеса на борсите или просто на"милите" хора, които са решили да си заплодят кучето, щото е много хубаво според тях, ама на кой му пука как са го гледали?!

И ето тук идва разликата между свестните развъчици и търгашите (вкл. борси, агенции, ферми и всички хора, които ей-така са решили да си плодят животните).
User's Signature

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни