Dog.bg Форуми : Живот или евтаназия на невинно куче,

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Живот или евтаназия на невинно куче, осиновен от изолатор Варна...живее му се!

#21 Потребителят е офлайн   radinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 July 2009 - 03:19 PM

Говорих с момичето довечера ще я заведа при Рекс.
Излезли са резултатите от кръвната картина и са много лоши трябва да му се прелее кръв.Вече определено мисля да го настаня в болница за което ви моля за средства
User's Signature

Намерете ни във Facebook-a - Санбернари България - да се събем любителите на тези прекрасни кучета.

#22 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 06 July 2009 - 03:21 PM

Показване на мнениетоradinka, в Jul 6 2009, 04:19 PM, написа:

Говорих с момичето довечера ще я заведа при Пекс.

Той къде е? Не е ли при теб?


Цитат

Излезли са резултатите от кръвната картина и са много лоши трябва да му се прелее кръв.Вече определено мисля да го настаня в болница за което ви моля за средства

Каква болница? Някой лекар ли е предложил място и има ли куче за донор?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#23 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 06 July 2009 - 03:29 PM

Пуснете резултатите от изследванията във ветеринарния под-форум, специалистите там ще ви помогнат или поне ще ви насочат!
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#24 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 06 July 2009 - 03:31 PM

Каква финансова помощ, осъзнай се и Мима ти е казала и аз писах, че тя поема всички разходи. Писала ти е и, че ще ти даде и всички пари досега. Не слушаш ли. Ясно ми е, че си се привързала, но дай да направим най-доброто за кучето. Едно от кучетата на Мима е подходящо за донор, мъжкар на 4 гоини някъде, здрав е, хъски. Стига с тази нужда от помощ, това се случва за втори път в живота му, първият път го е спасила, дано и сега да успее. После ще си говорите и уточнявате при кой да остава.

Какво става с малкото кученц, намерихте ли го?
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 July 2009 - 03:33 PM

Не може ли да го закарате до Стара Загора и там да се настани на стационар?
Анемия може да прави и от проблеми с далака, например тумор на далака протича с тежка анемия, дали е сигурна тази диагноза за кърлежа? Защо не се повотри изследването? Анемията трябва да се знае от какво се е получила, за да се лекува самата причина за това, само кръвопреливането няма да оправи нещата, но в момента то е животоспасяващо!!!!
Намерете някое по-яко здраво куче, за да му се прелее кръв!

#26 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 06 July 2009 - 04:03 PM

Мима тръгва към Венци с Цезар (за донор), там ще се срещнат с майката на радинка, която ще води Рекс, за да му се прелее кръв. Стискайте палци всичко да се оправи.
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   radinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 July 2009 - 04:18 PM

Аз съм на работа сега и щях да водя Мима след работа при Рекс.Довечера ще напиша резултатите.Просто това момиче така се появи че още не мога да го осмисля.Венцислав Тодоров го лекува сега и той ще каже после дали има нужда да влиза в болница животинката.
User's Signature

Намерете ни във Facebook-a - Санбернари България - да се събем любителите на тези прекрасни кучета.

#28 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 July 2009 - 04:27 PM

Добре, че се появи момичето, защото състоянието на кучето е супер спешно!

#29 Потребителят е офлайн   radinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 July 2009 - 04:37 PM

Преди малко се видях с wind,обясних и как се развиват нещата и и казах че това момиче ще поеме разходите но тя миличката ми остави парички за него.Благодаря и много на нея както и на вас.Сега остава да се надяваме да се оправи и да живее нормално още няколко години.
User's Signature

Намерете ни във Facebook-a - Санбернари България - да се събем любителите на тези прекрасни кучета.

#30 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 06 July 2009 - 04:42 PM

Показване на мнениетоlizka, в Jul 6 2009, 03:03 PM, написа:

Мима тръгва към Венци с Цезар (за донор), там ще се срещнат с майката на радинка, която ще води Рекс, за да му се прелее кръв. Стискайте палци всичко да се оправи.




П.П. Вече са взели кръв на Цезар, това е същият Рекс, който си мислихме. Кучето е много зле, но неможах да получа повече информация, защото доктора се скара. Вярвате ли ми откакво започна това немога да се освестя. Не съм свършила нищо, а съм на работа.

П.П. Сега пак говорих с Мима, Рекс едвам си държи главата, кожа и кости е, венците са бели, лошото е, че в това състояние не може да издържи пътя до Ст. Загора. Трябва да се стабилизира. Най-вероятно ще се наложат още кръвоприливанки, но докторите все още на кезват нищо. Ще отидат на консултация и при д-р Манолов, чувала съм добри неща за него, но сега трябва да се прелее кръвта.
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   radinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 July 2009 - 05:06 PM

и аз днес нищо не съм свършила не съм яла още сега седя и само се моля.Незнам как ще издържа до 8 докато го видя
User's Signature

Намерете ни във Facebook-a - Санбернари България - да се събем любителите на тези прекрасни кучета.

#32 Потребителят е офлайн   radinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 July 2009 - 05:39 PM

е вече наистина съм зле.Момичето е пожелала да вземе Рекс при себе си и ми предлага малко хъски.Никое куче няма да е като него.
User's Signature

Намерете ни във Facebook-a - Санбернари България - да се събем любителите на тези прекрасни кучета.

#33 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 06 July 2009 - 05:53 PM

Трябва да се радваш че кучето е при истинските си стопани - то поне е най-щастливо с тях и с истинския си дом / обикновено това е нормалната ситуация/

Освен това най-важното за теб бе да му помогнеш в трудна за него ситуация - и ти го направи, за което получаваш адмирации, но следващия път / винаги има и такъв/ го карай по-спокойно и проверявай всичко 2 пъти.
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#34 Потребителят е офлайн   radinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 July 2009 - 06:15 PM

Както разбрах тя не му е стопанка а временно го е гледала май но тя ще разкаже по-късно.Преди да го осиновя разгледах всички обяви за търси се от 2005 година насам никой не го търсеше.
User's Signature

Намерете ни във Facebook-a - Санбернари България - да се събем любителите на тези прекрасни кучета.

#35 Потребителят е офлайн   Норита Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 06 July 2009 - 06:20 PM

Показване на мнениетоradinka, в Jul 6 2009, 06:39 PM, написа:

е вече наистина съм зле.Момичето е пожелала да вземе Рекс при себе си и ми предлага малко хъски.Никое куче няма да е като него.


Мила, ако мислиш, че момичето има по-голяма възможност да се грижи за него ( не казвам, че ти нямаш желание, мисля че всички видяхме добрите намерения и любовта ти към сладура) по-добре и го дай. Но ако си сигурна, че можеш да се справиш - дари го с много любов и целувки от мен :).
User's Signature

Когато хората разберат, че животните могат да чувстват, животните ще разберат, че хората могат мислят.

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 July 2009 - 06:23 PM

В крайна сметка имате ли достатъчно донори? Да водя ли утре Киара при доктора?
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#37 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 06 July 2009 - 06:26 PM

Преди да започнете да се карате, по-добре изчакайте кучето да оживее, да се стабилизира. После ще мислите, кое е най-доброто за него. Сега му трябва много любов и силна вяра, все пак е доста зле, най-малко ще му помогне ако се карате за него. Не забравяйте, че кучетата ги усещат тези неща.
User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 06 July 2009 - 08:55 PM

Сега се сетих, не че има връзка, но той кастриран ли е?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#39 Потребителят е офлайн   radinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 July 2009 - 09:10 PM

да за жалост иначе и аз се сетих че може да си вземем бебенце от него.Вече ме е страх да си взема ново куче от Каменар да не се повтори историята.6 дена беше при мен но много си го обичам.Вярвам че ще оздравее
User's Signature

Намерете ни във Facebook-a - Санбернари България - да се събем любителите на тези прекрасни кучета.

#40 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 06 July 2009 - 09:15 PM

Показване на мнениетоradinka, в Jul 6 2009, 10:10 PM, написа:

иначе и аз се сетих че може да си вземем бебенце от него
Аз не това се сетих, определено.

Да се оправя момчето.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни