Dog.bg Форуми : Хранене и грижи за ротвайлера!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (64 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранене и грижи за ротвайлера!

#41 Потребителят е офлайн   didkata_s Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 21-October 07
  • Location:София

Публикувано: 15 November 2007 - 03:47 PM

Къпане???
От кога може да се започне? С какви препаратиш???
User's Signature

Когато човек използва правото си да замълчи, тогава на истина има какво да каже!!

#42 Потребителят е офлайн   orchid Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 287
  • Регистрация: 19-October 07

Публикувано: 15 November 2007 - 04:40 PM

Цитат

Къпане???
От кога може да се започне? С какви препаратиш???


Желателно е малките кученца да не се къпят докато са много малки. Ако много мирише, може да я забършеш леко с влажна кърпа и после хубаво да я забършеш със суха. Иначе има шампоани за малки кученца като например този на Фрискис. От нашия ветеринаря знам, че  кучетата не трябва да се къпят по-често от един месец, като е желателно да се къпят колкото се може по-рядко. Погледни във форума. Имаше в подфорума за грижи тема за къпането.

#43 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 November 2007 - 08:24 PM

Идеята на форума е да е полезен и най-вече  ПРИЯТЕН за потребителите. В него се обсъждат теми засягащи всичко, свързано с кучето, а не правописа и жаргона. Много често тук използваме разговорен, а не книжовен език. Не сме в час по бълг. език и литература и не е нужно да издребняваме.

А модераторството остави на мен!!!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#44 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 November 2007 - 09:17 AM

Цитат

Идеята на форума е да е полезен и най-вече  ПРИЯТЕН за потребителите. В него се обсъждат теми засягащи всичко, свързано с кучето, а не правописа и жаргона. Много често тук използваме разговорен, а не книжовен език. Не сме в час по бълг. език и литература и не е нужно да издребняваме.

А модераторството остави на мен!!!


за полезен - ДА...това с приятното обаче откъде го измисли...много истини в живота не са АМА НИКАК ПРИЯТНИ да ти напомня...и още нещо много важно: покрай използвания жаргон в кинологията се оформя и отношението към нея както и самото и разбиране...затова е МНОГО ВАЖНО КОЙ КАКВО ГОВОРИ...ето например аз никак не се отъждествявам с онези които наричат себе си с руската дума РАЗВЪДЧИК...може да развъждам може и развъждащ да съм понякога но развъдЧИК не съм бил и никога няма да бъда...развъдчиците са в русия и си имат техните си проблеми...апропо за модераторстването ....вчера беша друг...днес по някаква случайност си ти...утре може и аз да съм по същата логика...нали не се имаш за безгрешна?
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#45 Потребителят е офлайн   mariana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 01-October 07

Публикувано: 16 November 2007 - 07:52 PM

Цитат

...апропо за модераторстването ....вчера беша друг...днес по някаква случайност си ти...утре може и аз да съм по същата логика...нали не се имаш за безгрешна?

Цитат

Това не ли форум за кучета???Извинявам се,но някой хора стават досадни със заядливите си и "компетентни"постове.С цялото си уважение към тях!

#46 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 November 2007 - 11:39 AM

Темата даста се разводни и нищо всъщност не се коментира по нея. Кой каквото писал-писал и точка по въпроса!!!
Придържайте се към нея!
Има правила и те са еднакви за всички потребители.
От тук нататък всичко писано извън нея ще бъде изтрито.
МОД

User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#47 Потребителят е офлайн   jikata01 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 23-May 06
  • Location:Варна

Публикувано: 17 November 2007 - 08:19 PM

Хмм нека и аз да питам нещо... По принцип знам, че като кучетата, котките ги боли корем и ядат трева. Моя си яде по принцип, но понякога рядко се случва, той започва да прекалява. Направо се забива на поляната и като някое магаре пасе ли пасе  :huh: и като повърви малко нататък и започват едни спазми, почва да издава някви странни звуци и повръща всичката трева заедно със стомашни сокове(това едва ли е толкова полезно), не връща храна обаче. Може ли да ми кажете защо го прави и дали бъркам в нещо  :(

#48 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 November 2007 - 09:35 PM

Самолечение при кучето/Лечебен инстинкт

Яденето на трева
В много случаи, когато кучето има стомашно-чревни болки, то яде листата на някои треви, които предизвикват повръщане , след което постепенно настъпва облекчаване и подобряване на състоянието им. Когато неволно кучето е поело отровни вещества или е консумирало развалена храна, яде трева, която предизвиква изхвърлянето на цялото стомашно съдържание, като по този начин се самолекува и спасява.

Близането на рани
Кучето със своето облизване, почиства и спомага за бързото зарастване на раните си. В слюнката на кучето се съдържа ензимът лизозим, който унищожава микроорганизмите. Същият ензим се съдържа и в слъзният секрет на кучето. Поради тази причина сълзите предпазват очите не само механично от прашинки, косъмчета и др., но и ги дезинфекцират, обезвреждайки микроорганизмите, попаднали в тях.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#49 Потребителят е офлайн   jikata01 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 23-May 06
  • Location:Варна

Публикувано: 18 November 2007 - 10:38 PM

Благодаря за информацията, значи да си пасе и повръща на воля като яде боклуци хахаха  ;)

#50 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 November 2007 - 07:22 AM

Общо взето ДА, но ако го прави много често, в продължение на 2-3 дена, потърси лекарска помощ.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#51 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 November 2007 - 09:31 AM

Цитат

се забива на поляната и като някое магаре пасе ли пасе  :huh: и като повърви малко нататък и започват едни спазми, почва да издава някви странни звуци и повръща всичката трева заедно със стомашни сокове


стандартна процедура за почистване на стомаха...няма какво да те притеснява. аз специално бих се замислил дали да не сменя храната на кучето.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#52 Потребителят е офлайн   jikata01 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 23-May 06
  • Location:Варна

Публикувано: 19 November 2007 - 11:11 AM

Прави го много рядко, за 1 година и 8 месеца може би не повече от 4-5 пъти...

#53 Потребителят е офлайн   shaarkyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 270
  • Регистрация: 14-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Велико Търново

Публикувано: 19 November 2007 - 12:38 PM

Ето го и моето женско ротвайлерче,в момента е на 4,5месеца,добре ли върви,тежи 21кг. и е 53см. високо,то ми е първото и нямам представа как върви,добре ли е,в галерията имам снимки като е по малко,както и на родителите,моля за мнението ви,също да попитам,знам че майка му е 66см. висока и е 65кг. тежка,както върви малкото ще стане ли колкото нея,по-високо или по-ниско и да попитам вредят ли му дългите и изморителни игри и разходки на растежа и развитието и последно има дни които си изяжда дневната дажба от гранули,но има  и много дни през които не си изяжда дажбата,трябва ли да му давам нещо за апетит и ако да какво,от както съм го взел го храня само с такава храна,а понякога му давам по малко месо или млечни продукти,но само след гранулите,моля за отговор

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 November 2007 - 05:24 PM

Цитат

,а понякога му давам по малко месо или млечни продукти,но само след гранулите,моля за отговор


ако храниш животното с КАЧЕСТВЕНА гранулирана храна добавянето на всякакви други хран. продукти е по-скоро НЕДОБРО за кучето...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#55 Потребителят е офлайн   shaarkyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 270
  • Регистрация: 14-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Велико Търново

Публикувано: 20 November 2007 - 01:52 AM

А като се храни с гранули ли е начина да стане по едро и да попитам как е за въсраста си като височина и килограми и има ли начин да се добавя нещо допълнително да стане още по едро и ако продължава да се развива по този начин колко ще е горе долу на 7месеца и колко ще е като порасне горе долу,също да попитам за храната за дневната доза,много пъти не си я изяжда,какво да му давам за апетит и нужно ли е и ако има нещо такова за апетит,като почне да яде повече,ще обърка ли това разтежа му,благодаря предваритлелно,ако някой ми отговори
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   shaarkyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 270
  • Регистрация: 14-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Велико Търново

Публикувано: 20 November 2007 - 01:54 AM

Да попитам също за женско на 4,5м колко трябва да е високо и тежко
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 20 November 2007 - 08:07 AM

Цитат

А като се храни с гранули ли е начина да стане по едро и да попитам как е за въсраста си като височина и килограми и има ли начин да се добавя нещо допълнително да стане още по едро и ако продължава да се развива по този начин колко ще е горе долу на 7месеца и колко ще е като порасне горе долу,също да попитам за храната за дневната доза,много пъти не си я изяжда,какво да му давам за апетит и нужно ли е и ако има нещо такова за апетит,като почне да яде повече,ще обърка ли това разтежа му,благодаря предваритлелно,ако някой ми отговори


виж майката и бащата и ще получиш отговори на всичките си въпроси. ако не можеш да ги видиш ти остава само да гадаеш по темата...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#58 Потребителят е офлайн   shaarkyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 270
  • Регистрация: 14-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Велико Търново

Публикувано: 20 November 2007 - 11:52 AM

Ами майката и бащата са по около 66-67см и тежат 65-70кг,горе/долу са еднакви,а моето е на 4,5м и в момента е 53см и тежи 21кг,както върви ще стане ли колкото тях и възмижно ли е дори по едра и да попитам дългите и изморителни игри и разходки,вредят ли му на разтежа и развитието,така се уморява че като легне заспива и часове не става
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 November 2007 - 09:02 PM

Цитат

Ето го и моето женско ротвайлерче,в момента е на 4,5месеца,добре ли върви,тежи 21кг. и е 53см. високо,то ми е първото и нямам представа как върви,добре ли е


За данните, които си посочил,на мен ми се струва, че са много добри  за тази възраст на любимката ти.

Цитат

А като се храни с гранули ли е начина да стане по едро и да попитам как е за въсраста си като височина и килограми и има ли начин да се добавя нещо допълнително да стане още по едро и ако продължава да се развива по този начин колко ще е горе долу на 7месеца и колко ще е като порасне горе долу,също да попитам за храната за дневната доза,много пъти не си я изяжда,какво да му давам за апетит и нужно ли е и ако има нещо такова за апетит,като почне да яде повече,ще обърка ли това разтежа му,благодаря предваритлелно,ако някой ми отговори


Гранулираната храна е подходяща изобщо за всякаква възраст, защото в нея  всичко е балансирано и съобразено според породата и възрастта на кучето. Това съотношение на витамини, протеини, фосфор, калций и т.н. в домашни условия е трудно осъществимо да се направи и това е причината да се препоръчва сухата храна за най-подходяща. На всяка добра гранулирана храна има описание според възраст и килограми какво количество е нужно за деня.
Това, че кучето ти някой път не иска да яде не трябва да те притеснява. Това не е липса на апетит. Не е нужно, ако я храниш с качествена и хубава храна, да й даваш добавки за апетит. Не я прехранвай. Не е полезно за едно подрастващо. А дори и за зряло куче.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#60 Потребителят е офлайн   shaarkyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 270
  • Регистрация: 14-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Велико Търново

Публикувано: 20 November 2007 - 11:47 PM

мерси,ами да попитам за тази възраст 4,5м колко трябва да висока и колко тежка,поне горе/долу и имам един въпрос от доста време ми е любопитно,още от преди да си взема куче от тази порода,въпросът е-колко е най-високия и най-тежък мъжки ротвайлер и женси,за които сте чували
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

  • (64 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни