Dog.bg Форуми : Хранене и грижи за ротвайлера!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (64 Страници) +
  • « Първа
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранене и грижи за ротвайлера!

#701 Потребителят е офлайн   4iko Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 17-January 09

Публикувано: 29 January 2009 - 09:29 AM

zdraveite,az i moq malak rotvailer 4iko sme novaci v tozi forum,no iskam da vi se opla4a ot nego i da mi dadete savet?Stava vapros za tova,4e kato e sam v ka66ti zatvoren v negoviq kat si var6i rabotata(akaneto i pi6kaneto)kadeto trqbva,a imenno v banqta,a kato se priberem s moq priqtel v ka6ti sled rabota zapo4va da si pravi kakvoto si iska,kolkoto i da mu se karame i da mu obqsnqvame kade trqbva ne stava i ne stava.Daite savet kakvo da pravim :sos:Da dobavq 4e malkiq tapi6on4o 4iko e na 55 dena.

#702 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 29 January 2009 - 09:39 AM

Цитат

zdraveite,az i moq malak rotvailer 4iko sme novaci v tozi forum,no iskam da vi se opla4a ot nego i da mi dadete savet?Stava vapros za tova,4e kato e sam v ka66ti zatvoren v negoviq kat si var6i rabotata(akaneto i pi6kaneto)kadeto trqbva,a imenno v banqta,a kato se priberem s moq priqtel v ka6ti sled rabota zapo4va da si pravi kakvoto si iska,kolkoto i da mu se karame i da mu obqsnqvame kade trqbva ne stava i ne stava.Daite savet kakvo da pravim :sos:Da dobavq 4e malkiq tapi6on4o 4iko e na 55 dena.

Има много изписано в този форум на подобна тема,така че се постарайте да потърсите и да прочетете. А как точно му се КАРАТЕ и му ОБЯСНЯВАТЕ  :huh: ?!
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#703 Потребителят е офлайн   4iko Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 17-January 09

Публикувано: 29 January 2009 - 10:18 AM

ами говоря му,4е не трябжа там да пишка,водя го в тоалетната и му казжа"тук" и така,но нещо не става .

#704 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 29 January 2009 - 10:22 AM

Цитат

ами говоря му,4е не трябжа там да пишка

А той как реагира, какво ти отговори?   ^_^ ^_^ ^_^
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#705 Потребителят е офлайн   ben2418 Икона

  • One ot them ...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 817
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 29 January 2009 - 10:26 AM

Цитат

Цитат

ами говоря му,4е не трябжа там да пишка

А той как реагира, какво ти отговори?   ^_^ ^_^ ^_^


:sarkastichen:
User's Signature

Айда Скот Тейлър е написал: Не поглеждай назад да скърбиш по миналото което вече е свършило и не се притеснявай за бъдещето което още не е дошло.Живей в настоящето и го прави толкова красиво че да си струва да го запомниш !

#706 Потребителят е офлайн   4iko Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 17-January 09

Публикувано: 29 January 2009 - 11:00 AM

Ами няма да ви кажа,вие нещо ме взехте на прицел.Ще ми дадете ли съвет как да се справим или не?А вие как им обяснявате на вашите кученце,след като питате мен аз как му обяснявам?

#707 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 29 January 2009 - 11:26 AM

Цитат

А вие как им обяснявате на вашите кученце,след като питате мен аз как му обяснявам?


на кучетата НИЩО и НИКОГА не се обяснява! на кучетата се създават УСЛОВНИ РЕФЛЕКСИ! САМО и ЕДИНСТВЕНО!
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#708 Потребителят е офлайн   nemooo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 27-June 08
  • Gender:Male

Публикувано: 29 January 2009 - 11:26 AM

Цитат

ами говоря му,4е не трябжа там да пишка,водя го в тоалетната и му казжа"тук" и така,но нещо не става .

ами добре де прочети само какво си написал/а :sarkastichen: :rolleyes:.потърси във форума.
User's Signature

Кучето е единственото същество, което ви обича повече отколкото вие обичате себе си

#709 Потребителят е офлайн   EsCapE Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 17-December 08

Публикувано: 30 January 2009 - 08:30 PM

Кучката ми е на 6 месаца и малко и е 30 кила, според мен е нормално ама нещо ми се струва, че започва да дебелее което не е желателно  :blink: Знам че има няква таблица ама така и не я намрих (извинявам се ако темата се повтаря или не е за тука). Храна я два пъти на ден с casa fera храна която е от класа на Канина и вечер с разни варени меса с хляб. Та искам да питам дали не е започнала да затластява или сега ще дръпне на височина ?

#710 Потребителят е офлайн   dark_moon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 257
  • Регистрация: 24-October 08
  • Location:Добрич

Публикувано: 01 February 2009 - 11:26 AM

моето куче го храня със два вида храна смесено не знам дали е подходящо да споменавам марки но в интерес на истината наддава нормално и е на близо 5 месеца и тежи около 30 кг ако не и повече ;D.да скъпите храни за кученцата са солидна сума но пък човек за да си вземем такова куче трябва да прецени дали може да му усигури ножното.
относно марките са Роял и Puppi и ако мода реши че е неподходящо да ги пиша нека ме коригира
има специалицирани храни за малки кученца от едри породи.на всички препоръчвам да взимат подходяща храна за тяхното куче.
между другото Рая много обича плодове и зеленчуци.правили сме опит дали ще яде и кисело зеле и за наша изненада се оказа че яде всичко.Най-много обича круши и домати.А за задушените зеленчуци с ориз да не говоря. :yahoo:
скоро ще сложа актуална нейна снимка във фотогалерията
User's Signature

обичайте животните и ги имайте за част от вашето семейство.правете това с тях което бихте направили с ваш близък!

#711 Потребителят е офлайн   dark_moon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 257
  • Регистрация: 24-October 08
  • Location:Добрич

Публикувано: 01 February 2009 - 11:53 AM

Цитат

Ами няма да ви кажа,вие нещо ме взехте на прицел.Ще ми дадете ли съвет как да се справим или не?А вие как им обяснявате на вашите кученце,след като питате мен аз как му обяснявам?

не е проблем да го научиш да ходи на точно определено място но тоя номер със "тук" няма да стане.според мен животинчето прави каквото си иска когато се приберете от мъка ли да го нарека или от липса на внимание което явно е така.когато се прибереш е хубаво да го извеждаш за около 30 минути и да си с него.все пак е малко на 55 дена е и ще ти коства доста нерви но пък не мисли че ти го прави напук.е може и така да е  ;D но го прави защото по цял ден стои самичко.Предишните ветеринари при които бях ми дадоха едни капки които да показват на кученцето къде да се облекчава чрез специфична миризма но моята рая като ги подушеше и цялата къща подгизваше.Живеем в къща с двор в който с лекота я научихме че там трябва да се облекчава,но имаше две ваксини и за това се пристрашихме иначе докато си живееше изцяло у дома вървяхме след нея със хартия и парцал.Хартията беше за да съберем или попием пакоста а парцала за да се измие след нея.посъветваха ни там където  че е облекчила да почистим със силен препарад за да може да се заличи всякаква миризма защото тя подсказва на животното къде да се испишка и изака.Хартията я слагахме в съндъче и го оставяхме на достъпно за нея място и след около две седмици ефекта дойде.Въоръжи се с много търпение а ако продължи да го прави бъди сигурен че на кученцето му липсва внимание и не му е много хубаво по цял ден да стои самичко.А и не забравяй да я учиш на думичката "НЕ" от сега.като се изпишка там където не трябва и кажи не и я заведи там където трябва да го прави като оставиш хартията на това място
User's Signature

обичайте животните и ги имайте за част от вашето семейство.правете това с тях което бихте направили с ваш близък!

#712 Потребителят е офлайн   ben2418 Икона

  • One ot them ...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 817
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 10 February 2009 - 07:24 PM

Здравейте, може ли да давам на кучето ми говежди кокали ? Признавам си че преди давах на кучето ми пилешки кокали,но когато разбрах какво може да случи се отказах ! Та нека се върнем на върнем на въпроса ми.може ли да давам от говеждите кокали или не ? Може ли да и заседне кост в червата и ... Питам предварително защото едни "разбирачи" ме убеждават че нищо не може да се случи ! Вие какво мислите ? :(
User's Signature

Айда Скот Тейлър е написал: Не поглеждай назад да скърбиш по миналото което вече е свършило и не се притеснявай за бъдещето което още не е дошло.Живей в настоящето и го прави толкова красиво че да си струва да го запомниш !

#713 Потребителят е офлайн   ivailo_ivailo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 16-November 08

Публикувано: 11 February 2009 - 07:58 PM

Здравейте,Вие с кой кучешки марки храните вашите ротвайлери ? :blink:

#714 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 February 2009 - 10:46 PM

Цитат

Здравейте,Вие с кой кучешки марки храните вашите ротвайлери ? :blink:


Качена снимка

младите храня с това например:

Качена снимка

а големите с такава:
Качена снимка и такава: Качена снимка

да...много добри храни...и котките и костенурките даже го знаят!  ;) ;) ;)

Качена снимка

хранил съм и с тази храна и никога не съм имал забележки:     Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#715 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 February 2009 - 11:04 PM

И ние с това се храним :->)
User's Signature

Качена снимка

#716 Потребителят е офлайн   hahunoba Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 12-February 09

Публикувано: 12 February 2009 - 12:05 PM

добре а колко струват горе дуло тези храни. питам понеже скоро мисля да со земам ротвайлер и да си направя сметката дали ще мога да го гледам

#717 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 12 February 2009 - 01:07 PM

Цитат

добре а колко струват горе дуло тези храни. питам понеже скоро мисля да со земам ротвайлер и да си направя сметката дали ще мога да го гледам

Каквото и куче да си вземеш трябва да отделяш не малко средства. Винаги ще помня думите на учителя "цената,която плащаш за кучето е най-малкото"  ;D Иначе цената на тази храна най-често е в порядъка на около 120 лева за чувал.
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#718 Потребителят е офлайн   hahunoba Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 12-February 09

Публикувано: 14 February 2009 - 11:55 AM

Искам да попитам също дали тези храни на грабули не вредят ли на кучето. Старото ни куче което беше кавказка овчарка никога не сме я хранели с гранули, а само с месо. Също така имам и котка която от тези храни получи проблеми с бъбреците. Има ли такава опасност и при кучетата?

#719 Потребителят е офлайн   ben2418 Икона

  • One ot them ...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 817
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 14 February 2009 - 12:55 PM

Цитат

Искам да попитам също дали тези храни на грабули не вредят ли на кучето. Старото ни куче което беше кавказка овчарка никога не сме я хранели с гранули, а само с месо. Също така имам и котка която от тези храни получи проблеми с бъбреците. Има ли такава опасност и при кучетата?


Не,няма НО само ако гранулите са от висок клас ! ;)
User's Signature

Айда Скот Тейлър е написал: Не поглеждай назад да скърбиш по миналото което вече е свършило и не се притеснявай за бъдещето което още не е дошло.Живей в настоящето и го прави толкова красиво че да си струва да го запомниш !

#720 Потребителят е офлайн   igra4cs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 162
  • Регистрация: 14-December 07

Публикувано: 22 February 2009 - 12:42 PM

Сега зех ROYAL CANIN 3кг+1кг гратис за 29.90 лв.

  • (64 Страници) +
  • « Първа
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

3 потребители четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни