Dog.bg Форуми : Хранене и грижи за ротвайлера!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (64 Страници) +
  • « Първа
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранене и грижи за ротвайлера!

#861 Потребителят е офлайн   mishle Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 20-November 09
  • Gender:Female
  • Location:Силистра

Публикувано: 22 November 2009 - 04:17 PM

http://img265.images...ttweilerwh4.jpg

заповядай, снимката я има във важни теми... в темата за стандарта на родвайлерите

#862 Потребителят е офлайн   DJRASTA_BG Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 03-November 09

Публикувано: 29 November 2009 - 08:18 AM

Здравейте , до сега попитах поне 10 човека всяко мнение е различно но ще попитам и вас как мислите че е най-правилно да се наказва кучето ?

#863 Потребителят е офлайн   Баката Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 26-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 30 November 2009 - 02:50 PM

Цитат(DJRASTA_BG @ Nov 29 2009, 08:18 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте , до сега попитах поне 10 човека всяко мнение е различно но ще попитам и вас как мислите че е най-правилно да се наказва кучето ?

здравей, в тази тема има доста написани неща прочети я в началото и ще ти се изясни доста.
User's Signature

Aleksandar

#864 Потребителят е офлайн   mikivt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 346
  • Регистрация: 11-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 30 November 2009 - 04:00 PM

Здравейте.
Излиза,че в този подфорум не трябва нито да се пита,нито да се отговаря.
Само четене на стари теми до посиняване или докато те заболят очите-което настъпи първо.
И мен ме интересува от време на време нещо,но предпочитам да не питам.
За да не получавам такива отговори.


#865 Потребителят е офлайн   Баката Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 26-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 30 November 2009 - 04:21 PM

Цитат(mikivt @ Nov 30 2009, 04:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте.
Излиза,че в този подфорум не трябва нито да се пита,нито да се отговаря.
Само четене на стари теми до посиняване или докато те заболят очите-което настъпи първо.
И мен ме интересува от време на време нещо,но предпочитам да не питам.
За да не получавам такива отговори.

А аз не знам защо, когато едно нещо го има написано и много добре представено ,(в случая от dmm) трябва да се повтаря и потретва. Според мен ако някой иска да научи повече за любимеца си няма да му е от вреда да прочете два реда в повече ae_085.gif
User's Signature

Aleksandar

#866 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 30 November 2009 - 06:02 PM

Цитат(mikivt @ Nov 30 2009, 04:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте. Излиза,че в този подфорум не трябва нито да се пита,нито да се отговаря.
Само четене на стари теми до посиняване или докато те заболят очите-което настъпи първо.
И мен ме интересува от време на време нещо,но предпочитам да не питам. За да не получавам такива отговори.


Смятам, че емоционалните ти изблици не касаят темата. Не ни занимавай с проблемите на егото си, недей да палиш страсти, както и не ни осведомявай дали четеш или не до посиняване...в крайна сметка това са целите и функциите на форума: да служи за четене И разясняване АКО вече не е изяснено...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#867 Потребителят е офлайн   mikivt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 346
  • Регистрация: 11-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 01 December 2009 - 10:06 AM

Страсти не паля и не ме интересува ...



МОД.

За втори път те молим да се придържаш към темата


#868 Потребителят е офлайн   Muni Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 28-October 09
  • Gender:Male
  • Location:Варна - Младост

Публикувано: 08 December 2009 - 10:06 AM

Здравейте , моята бандитка стана на 4 месеца и имам малък проблем. Когато я взех ушичките и бяха перфектно прилепнали , а сега се получава лека чупка и се извиват назад . Вета ми каза да не ги пипам , че ще се изправят както трябва , но си мисля че ми даде съвет , който е по-скоро за НОК . Четох на няколко места за масажиране на ушите по някакъв начин, но не знам на кое точно да се доверя . Моля за съвет!Благодаря предварително ae_085.gif

#869 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 December 2009 - 12:49 PM

Цитат(Muni @ Dec 8 2009, 10:06 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Моля за съвет!


Често покрай смяната на млечните зъби, при малките ротвайлери се наблюдава "изкривяване" на правилния постав на ушите. Може да се дължи на липса на калций, но и на генетично обусловена форма, размер и дебелина на ушите. Хубаво е в подобни ситуации ушите да се масажират, с цел прегъването им на "вярното" място, понякога можем да си помогнем и с обикновен лейкопласт, който да пречи на образуването на "грешното" прегъване на ухото. В краен случай някои хора прибягват до залепване на ухото към бузата, но трябва да се прави от човек с много опит и при наличие на съответното "лепило", което да не наранява кожата или козината на малкото. Гореописаните процедури мога да покажа "наживо", стига Варна да се окаже достатъчно близо до София. За мнение можеш да потърсиш и един колега от твоя регион - собственикът на развъдника Сергееврот! Успехи!
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#870 Потребителят е офлайн   Vasko5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 13-October 09

Публикувано: 08 December 2009 - 12:55 PM

Цитат
Гореописаните процедури моижа да покажа "наживо", стига Варна да се окаже достатъчно близо до София. За мнение можеш да потърсиш и един колега от твоя регион - собственикът на развъдника Сергееврот! Успехи!


А за 2г. куче важи ли написаното?

#871 Потребителят е офлайн   Muni Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 28-October 09
  • Gender:Male
  • Location:Варна - Младост

Публикувано: 08 December 2009 - 09:18 PM

Благодаря много за отделеното време , при първа възможност ще се обърна към препоръчаният Ви колега. Надявам се да го оправим проблема ще публикувам и снимки с прогреса на лечението ae_085.gif

#872 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 December 2009 - 09:21 PM

Цитат(Vasko5 @ Dec 8 2009, 12:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат
Гореописаните процедури моижа да покажа "наживо", стига Варна да се окаже достатъчно близо до София. За мнение можеш да потърсиш и един колега от твоя регион - собственикът на развъдника Сергееврот! Успехи!


А за 2г. куче важи ли написаното?

На 2год. кучето е спряло растежа си и е оформено изцяло, т.е. не важи написаното, ако това имаш предвид с въпроса си. md_064.gif

User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#873 Потребителят е офлайн   Vasko5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 13-October 09

Публикувано: 08 December 2009 - 09:56 PM

Това имах предвид wb_052.gif , ама нещо не се изразявам правилно напоследък.
А как може да се коригира едно полуизправено ухо на 2г. куче?

#874 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 December 2009 - 10:07 PM

Никак. Примиряваш се с този факт и си гледаш живота. Кефа на песа също. ae_085.gif
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#875 Потребителят е офлайн   Bojidar V. Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 07-December 09

Публикувано: 09 December 2009 - 11:14 PM

Здравейте имам малък ротваилер който като навърши 8 9 месеца ще го остава при майка ми на село тя живее там 3 дена от седмицата и останалото време е в софия искам да ви попитам къде мога да го заведа да го обучат да не яде от храната която му хвърлят недоброжелатели които искат да оберат къщата.

#876 Потребителят е офлайн   Pavlov Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 11-December 09
  • Location:Плевен

Публикувано: 11 December 2009 - 05:26 PM

Здравейте и от мен . Взех си ротвайлерче - Тера преди седмица . Тера е на 2 месеца без няколко дни - предстой ни втората ваксина . Това ще ми е първо куче и подходих с голям ентусиазъм , четох доста неща и започнах дори да ги прилагам . На нас първия проблем ни е с пишкането вкъщи . Когато Тера се изпишка някъде където не трябва и се карам , но за сега няма ефект . Искам да ви попитам правилен ли ми е подхода да се карам на кучето и да съм строг с нея ?
Прави ми впечатление , че не е лакомница и на 2 или 3 пъти се притесних , че неиска да си изяде обеда . Храната е HappyDog и спазвам таблицата в която е написано как да я храня . Това не бих казал , че е проблем но ме притеснява на моменти .
Ветеринарът ми позволи да е извеждам навън макар , че й е поставена само първата ваксина . Чета , че трябва да се извежда след 3-тата , но незнам дали е вярно ?
И поредния ми въпрос е трябва ли да и се копира опашката ? Ако трябва на каква възраст трябва да е кучето и необходимо ли е да се копира ?
Започнахме и с възпитанието й , вече изпълняваме командата "Ела тук " и "Горе" , но когато сме на вън и сме разсеяни от нещо понякога не се отзоваваме на тях . Какво да правя тогава ? Да продължа ли към нови команди или да повтарям тези докато ги изпълнява безупречно ? Искам да попитам също как трябва да е науча да изпълнява команда на място ? И кога трябва да е изкъпя , казаха ми че е твърде малка за баня сега ?
За сега толкова и без това ви обсипах с въпроси :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#877 Потребителят е офлайн   Баката Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 26-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 11 December 2009 - 06:21 PM

Цитат(Pavlov @ Dec 11 2009, 05:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте и от мен . Взех си ротвайлерче - Тера преди седмица . Тера е на 2 месеца без няколко дни - предстой ни втората ваксина . Това ще ми е първо куче и подходих с голям ентусиазъм , четох доста неща и започнах дори да ги прилагам . На нас първия проблем ни е с пишкането вкъщи . Когато Тера се изпишка някъде където не трябва и се карам .....................

извинявай че ти давам моито скромно и непрофесионално мнение, но според мен това кученце въобще не е ротвайлерче но не знам така поне ми изглежда на снимката може и да се лъжа.А за възпитаниета прочети първите две страници на тази тема и ще разбереш. А колкото до опашката в България е забранено, даже вече май и наказуемо.
User's Signature

Aleksandar

#878 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 December 2009 - 06:56 PM

Цитат(Pavlov @ Dec 11 2009, 05:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравей ,
отново не съм взел кученцето за да доказвам неговия произход и да ходя на състезания , а защото обичам кучета и имам специални симпатий точно към тази порода - макар , че видях родителите на малката Тера и бих казал , че са доста красиви и двамата . Що се отнася до храната тази която купих се казва "HappyDOG " maxi baby . Кучето е 2 кг и 800 грама , на 2 месеца без няколко дни е . В табличката пише да му се давава 105 гр. на ден . За 30 дни по 105 грама са 3 кг и нещо - сложи ги 4 кг . Тоест едно чувалче , естествено , че като расте ще яде повече - но също мисля да му взимам някакво месо и кокали от някоя кланница за да разнообразявам храната . Ако не съм досаден искам да ти задам и няколко въпроса за възпитанието на кучето . Опитвам се да е накарам да пишка в банята и навън . Навън нямаме никакви проблеми , но като се приберем вкъщи ми прави впечатление , че в стаята която не спи не пишка и ака , а в коридора и другата стая която има достъп . Когато е видя да пишка и се карам и тя си отива на мястото където спинка и се спотаива , искам да те попитам тъй като си компетентен - нормално е да повишавам тон и да се карам нали ? Не искам да допускам грешки във възпитанието й , защото искам да порасне умна и хубава . Благодаря ти предварително

Поздрави !



Виж сега, ясно е, че не можеш да спреш да пишеш вдъхновени безсмислици, затова разбери: както вярно ти каза горният потребител: това е МЕЛЕЗ на ротвайлер. Спести си коментарите за "хубавите " родители. Те са хубави САМО ЗА ТЕБ. Едно куче от нашата порода на тази възраст трябва да тежи между 6 и 8 кг, а не три пъти по-малко, затова спести ми също така и глупостите за "доказване" . Също не очаквай кучето да "порасне" ... то завинаги ще си остане най-обикновен мелез, каквито има много по улиците. Също така не ми прави кръчмарски сметки за това колко яде кучето според производителите на храни. Знай от мен , че един истински ротвайлер след 6 месец изяжда около чувал гранулирана храна (15 кг) на месец...

Не ти го казвам всичко това за да те нервирам, а единствено за да спреш да се навиваш, че имаш ротвайлер, както и за да избегнем много ненужни въпроси. Спри също така да задаваш безразборно въпроси в дог.бг. Просто вземи и изчети внимателно темите за отглеждане на малкото куче и всичко ще си дойде на място във вашия свят. И що касае "умна и хубава" - тя трябва винаги да е такава за теб - освен ако утре не ти дойде някакъв друг акъл и не я натириш на улицата...

Хайде със здраве, а след десетина години живот и здраве и с истински ротвайлер...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#879 Потребителят е офлайн   flasher Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 07-December 09

Публикувано: 12 December 2009 - 10:53 PM

Цитат(dmm @ Dec 19 2007, 02:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
...

При хапане и ръмжене от малкото кученце и казана ясно забранителната команда Не!, то не я изпълни, хванете го за мъртвата кожа на врата и го раздрусайте, като казвате Не!. То трябва да спре и да се успокои. Правете това винаги (в конкретния случай), когато кучето не изпълнава забранителната команда. Ако това не ви помогне държейки го за мъртвата кожа, свалете го на пода, слагайки го в легнало положение,и го натиснете с ръка, лакът или тяло. Дръжте го така докато се успокои и разбере наказанието. Тази поза изразява състояние на подчинение и същевременно доверие към човека.
...


това ли е най-доброто за научаване на НЕ


#880 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 13 December 2009 - 06:21 AM

Цитат(flasher @ Dec 12 2009, 10:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(dmm @ Dec 19 2007, 02:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
...

При хапане и ръмжене от малкото кученце и казана ясно забранителната команда Не! ... и същевременно доверие към човека....


това ли е най-доброто за научаване на НЕ


всъщност ... какво точно попита? какво точно не ти стана ясно от цитирания от теб текст? "при хапане и ръмжене" не ти ли е понятие? ако си опитал горепосочения метод, но не си постигнал желания резултат, съветвам те да ползваш по-сериозни доводи в твоя полза...НАЙ-ДОБРОТО научаване със сигурност ще постигнеш с използване в твоя полза на аргумента ПРАВА ЛОПАТА! след Коледа, че и по-рано (важно условие е кучето да е оцеляло), гарантирам безотказно заучено "НЕ" ...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

  • (64 Страници) +
  • « Първа
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни