Dog.bg Форуми : Спешна нужда от бебешка кучешка храна за бебе прилеп!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Спешна нужда от бебешка кучешка храна за бебе прилеп!!!

#21 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 12 July 2009 - 10:33 AM

Да! Би ми било много интересно. А ако някога има в София, нядявам се да имам време да помагам на място :smile:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#22 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 12 July 2009 - 10:43 AM

Показване на мнениетоfalconess, в Jul 12 2009, 10:52 AM, написа:

Ако искате, някой път ще се организираме да отидем в Спасителния център :wd_043: . Сигурна съм, че ще ви бъде много интересно, защото и вие сте хора, които помагате на животни.


:ae_085:
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#23 Потребителят е офлайн   Aragoen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 15 July 2009 - 11:14 PM

Преди няколко години и аз отгледах бебе прилеп но беше по голямо от това :)
User's Signature

И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!


Цитат

Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал.



Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   elena94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 14-October 09
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 14 October 2009 - 08:50 PM

здравейте
току що намерих бебе (по моя преценка) прилеп4е но нямам представа с какво да го храня и поя. Чета тук за някакви бъркочи и млека ноо нищо конкретно а и тази ку4ешка храна колко бебешка трябва да е ??? dh_188.gif :(
Ина4е мъника е по-добре : мърда и се разхожда из импровизираната клетка

#25 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 14 October 2009 - 09:38 PM

Здравейте. Веднага Ви казвам, че ще е много трудно да се грижите за него. Прилепите изискват определена температура, режим на хранене и др., които е много трудно да бъдат спазвани в домашни условия, а дори и да бъдат спазвани, успеваемостта е малка. Просто прилепите са много специфични животни. Вероятно не е бебе, защото по това време на годината мисля, че вече е късно за бебета. Можете ли горе-долу да кажете каква е дължината на тялото му, за да мога да преценя дали е бебе или възрастен? По принцип, ако не е съвсем малко бебе можете да пробвате да му дадете нарязани бели червеи от рибарски магазин или накиснати във вода кучешки или котешки гранули. Ако е бебе, обаче, трябва бебешко кучешко мляко, което е на прах, но трудно се намира в зоомагазините.

Ако искате, не знам от кой град сте, но можете да го изпратите в кутийка с дупки за въздух по някой автобус до Стара Загора в Спасителния център за диви животни да се опитаме нещо да направим. Ако решите да го пратите, аз ще го чакам на автогарата. Не се притеснявайте за този начин на превозване, ние непрекъснато го използваме за животните, които приемаме. Просто отивате при шофьора и му казвате, че искате да пратите животинка до Стара Загора и там ще я чакат, записвате регистрационния номер на автобуса, кога ще пристигне в Стара Загора и къде ще спре и, ако е възможно, мобилния телефон на шофьора, за всеки случай. После ми звъните на мен на 0884 877 544 и ми казвате цялата тази информация, за да знам кога да го чакам.

Ако сте от град, който няма директна автобусна връзка със Стара Загора, ще измислим до къде да го пратите и от там някой да го поеме и препрати към нас.

Имайте предвид, обаче, че когато става въпрос за прилеп, въпросът е спешен, защото не издържат дълго без грижи и храна.

#26 Потребителят е офлайн   elena94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 14-October 09
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 14 October 2009 - 09:48 PM

ооох жалко наистина аз едвам за едното ми ку4е се грижа пф :(...
ии като се загледах в публикуваната по-горе снимка мойто хи4 не е малко - да кажем 4е тялото на дължина е колкото палец - от втората става до върха (страхотно обяснение няма що )
А и за изпращането ... малко сложно ми се струва от София съм
И ако утре през деня или ве4ерта го пусна на свобода дали ще се оправи ?(като го намерих едвам мърдаше горкото)

#27 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 14 October 2009 - 09:55 PM

Ами, сега му сложете бурканче или шише с топла вода, увито в парче плат без висящи от него конци, в една кутийка и сложете прилепчето да се сгрее на него. Малко като се сгрее пробвайте гранули накиснати във вода да му дадете.

Изпращането е много лесно, всъщност, стига да отидете до автогарата smile.gif . Ето сайтът на автогарата: Автогара София. На Разписание / Вътрешни / Заминаващи можете да видите автобусите за Стара Загора в колко часа тръгват и от кой сектор.

Не знам каква е причината да не лети в момента. Възможно е да е малко измръзнало, затова да не може и, като се сгрее, да полети, но не е сигурно.

#28 Потребителят е офлайн   elena94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 14-October 09
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 14 October 2009 - 10:03 PM

ами мисля 4е ве4е не е толкова измръзнало защото го взех отвън в една 4ашка и след известно време го преместих в клетката и запо4на да пърполи след което запо4на и да се разхожда , а не съм го пускала защото не знам къде може да се завре при толкова мебели и пр.
Веднага ще му дам гранули,аа има ли опасност да ме ухапе защото ме е шубе а пък и ме наплашиха 4е разнасят много болести?

#29 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 14 October 2009 - 10:10 PM

Ами възрастните хапят, но просто не си завирайте пръстите в устата му. Ако трябва да го местите го хващате с две пръстчета за кожичката зад вратлето както кученцата и котенцата се пренасят. Ако яде, можете да пробвате утре вечер да го пуснете, но ме притеснява, че рязко се застуди времето, а прилепите, застудее ли, изпадат в хибернация, т.е. заспиват зимен сън. През зимата те не излизат от дупките, където се крият и просто спят там. Възможно е да не може да лети поради тази причина, защото е застудяло и е станал "флегматичен". Може просто да пробвате да го оставите на дланта си и то, ако иска да литне, ще литне. Не го подхвърляйте вие във въздуха и не го пускайте от балкона, а долу застанете на тревата, за да може, ако падне, да не се удари много.

#30 Потребителят е офлайн   elena94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 14-October 09
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 14 October 2009 - 10:17 PM

много благодаря за отделеното време ще се постарая да не му навредя много - утре ще му взема и 4ервей4ета (засега гранули не яде) а колкото до изпращането - ще си помисля и ще говоря и с родителите си защото няма на4ин ина4е

#31 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 14 October 2009 - 10:21 PM

Добре. Но наистина смятам, че е най-добре да го изпратиш.

#32 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 15 October 2009 - 06:07 PM

Какво е положението с прилепчето?

#33 Потребителят е офлайн   elena94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 14-October 09
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 15 October 2009 - 07:03 PM

ами в4ера и днес гранулите така и не ги яде а днес през деня нямаше 4ервеи в магазина ужас!
сега оба4е се снабдих с 4ервеи и с 300 зора изяде 3 и води4ка пи :) но през колко време трябва да го храня? ии през деня или ве4ерта- нали спят денем??

#34 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 15 October 2009 - 08:35 PM

Ами, тъй като не можете да стоите през нощта да го храните на 2 часа, ще трябва да го храните през деня на 2-3 часа и червеите трябва да са срязани поне на 2, защото външната им ципа е много твърда и организма не ги разгражда, т.е. не извлича вещества от тях.

Какво решихте, ще го пратите ли, защото просто времето му изтича? Какви са намеренията Ви за него? Остане ли така, ще умре, това е сигурно. Без да Ви обиждам, нямате никакъв опит, а прилепите са трудни за гледане дори от човек с опит.

#35 Потребителят е офлайн   elena94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 14-October 09
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 15 October 2009 - 08:54 PM

мда разбирам положението , но все се надявам да се постопли и да го пусна в естествената му среда , и пак тази работа с пътуването много ме съмнява дали ще издържи все пак казахте - крехки животни са :(

#36 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 15 October 2009 - 08:59 PM

Добре, нека се уговорим така.

Ако пътуването Ви притеснява и наистина искате да го дадете в Спасителния център и, ако то все още е живо, аз утре вечерта пътувам към София. Може да се срещнем в събота или неделя сутринта и да ми го дадете на мен, така че, когато се връщам към Стара Загора в неделя след обяд, да го нося със себе си.

#37 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 15 October 2009 - 09:03 PM

Сега гледах прогнозата. За петък и събота го дават 13 градуса през деня, а в следващите дни пак ще застудява. Ако действително е така, пробвайте вечерта да го пуснете, към 17 часа, примерно, но на мястото, където сте го намерили. Целта е по-лесно да се ориентира и да си намери колонията.

#38 Потребителят е офлайн   elena94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 14-October 09
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 15 October 2009 - 09:30 PM

хм да мисля че най- добре ще е да ви го дам ли4но, за по сигурно - все пак ще е при специалист.
Зна4и може да направим така - ще дам телефона ви на майка си и утре по няке време ще се разберете за място 4ас и т.н. защото аз не съм много свободна . и аз ве4е от своя страна ще се помъ4а да оцелее до предаването :)

#39 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 15 October 2009 - 09:33 PM

Добре. Става.

#40 Потребителят е офлайн   elena94 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 14-October 09
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 21 October 2009 - 09:26 PM

Какво стана с прилеп4ето - стигнахте ли до центъра? Как е сега?

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни