Dog.bg Форуми : Да побъбрим за стандарта

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Да побъбрим за стандарта Вадете кантарчето и метъра

#21 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 24 July 2009 - 10:27 PM

Нямам нито едно куче с удължен формат...явно сама си противореча zz_222.gif
Да се местим ли в друга тема?

#22 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 24 July 2009 - 10:35 PM

cd_045.gif холка-земя и гърди-таз,знаеш го !Помисли си пак smile.gif Не мисля,че си права,но нямам право на глас!Аз пък лично нямам куче в квадратен формат,някои много се доближават,други са с правоъгълен smile.gif
Аз спирам,че явно досаждам smile.gif
Опс,без да искам излъгах ab_041.gif Вече имам една пикла с квадратен формат ab_041.gif
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#23 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 25 July 2009 - 09:48 AM

Толерирането на дългите крака ще опорочи породата един ден....!
Всичко различно от квадрат-пропорционалния подход изопачава чихуахуато....!!
Жалко ако има съдии като този горе....какъв паун беше....Да ходи да съди по орнитология....(нали сме в смешната тема)
Ще се навъдят едни тойсести чихити и после върви , че обяснявай...!!!
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#24 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 25 July 2009 - 10:07 AM

Желязков,в качеството си на какъв изказвате такива смели мнения за опорочаване на породата.Та вие упорито не желаете да научите и РАЗБЕРЕТЕ стандарта,отново казвам,нямате никаква практика и реални наблюдения върху породата.В последният Ви пост всяка дума противаречи на следващата.Най-добре е да си мълчите в коментарите си от този вид и не смесвайте личното си отношение към мен с реалността на породата.Дуле може да е всякакъв като човек и съдя,но вие най-малко имате право да му се подигравате и да говорите за каквото и да е съдене,по простота причина ,че сте пълен лайк на тази тема.Учете се ,не спорете!Колкото и да Ви е мъчно Душан Паунович има сравнение с вас безкрайно много опит и е уважаван международен съдя, също и развъдчик на чихуахуа.Аз също съм много по-напред в материала от вас и има много какво да научите от мен.Най-лесно е да се плюе по другите и да се изказват мнения,но те трябва да са подплатени с нещичко,а Вие го нямате.Това го доказвате с всеки си пост.Идеята на форума е да ни е приятно,за пореден път Ви моля да премисляте изказванията си,за да има четящи тук и да ни е хубаво.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#25 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 25 July 2009 - 10:24 AM

Юрий е с дълга козина и много "лъже" за формата му, но когато линее и е с лятна козина се виждя точно, защото няма много пухкави потури в топлото.Илветка е повече от квадрат, много стегнато куче....може за тайга да се каже , че излиза от квадрата.А бебетата са квадрат, само за Дунав мислех , че ще е нисък но сега много се промени- опъна едни дебели прави лапи и вече изправи ушичките...направо е като друго куче eyes.gif
Душан Паунович е приятно да те съди.Дава много подробни описания.....и е готиииииинннннннннн wub.gif

п.п. Сигурно от топлото ми се е сварил мозъка...сега направих "почти успешен " опит да го измеря Юрий и не е квадрат,но без чужда помощ ми е трудно,че се свива (((

#26 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 25 July 2009 - 11:09 AM

Не го познавам този съдия. Но вече не го уважавам щом толерира дългите крака!
Нормално е, когато си зависим да боготвориш т.н. съдии. От тях зависи бизнеса нали.
И защо се нарича съдия....Кого съди...? Оценител по ми се връзва....
Ей така ще има шампиони на кокили след някоя и друга година.
Иначе "съдии" със субективни мнения винаги ще има.....и такива, които са зависми от тях и се навеждат...
Ще побългарите породата, ей.....!
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#27 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 25 July 2009 - 11:23 AM

Цитат(drjeliazkov @ Jul 25 2009, 12:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Не го познавам този съдия. Но вече не го уважавам щом толерира дългите крака!
Нормално е, когато си зависим да боготвориш т.н. съдии. От тях зависи бизнеса нали.

ab_041.gif ab_041.gif ab_041.gif Мноооооого сте зле Желязков!Мнооого! ab_041.gif ab_041.gif Колко трябва да ти е малък акъла ,за да не ти се вместят някои малки истини!Абе човече мъничко,,бизнеса ми ИЗОБЩО,,не зависи от него или от който и да е съдя!Да не говорим,че това въобще не е бизнес!Вие като сте толкова отново казвам благороден защо лекувате животните срещу пари?За кой ли път пак Ви казвам ,,МОЛЯ кротнете се в злобата си,престанете да ме обиждате,също и всички колеги в България и на всякъде по този начин с тия тъпотии НЕверни за ,,бизнеса,,!Не Ви уважавам както и Вие мене и не мога да се обидя,но ставате доста досаден и неприятен отново за четящите.Не спряхте да засягате и отвреме на време съдиите.Хайде стига вече!!!
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#28 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 25 July 2009 - 11:28 AM

Бъбрим за стандарта, нищо лично към никого...!
Нали чихуахуа не може да е по-високо, от дължината....? Просто е.
Защо някой ще налага визия на дългокраки чихуахуа като желателни. После току виж станали задължителни....
И това явно е някому изгодно.
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#29 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 25 July 2009 - 11:53 AM

Нищо не сте разбрал!!!Никой никога не е споменавал,че чихуато трябва да е по-високо от дължината си!Ясно е написано в стандарта,че мъжките трябва максимално да доближават квадрата,а женските да са в правоъгълник,но клонящи към квадрат,а не към удължен формат.Много е просто.Има в кинологията формули по които се определя какво е квадрат и допустимите отклонения и какво е правоъгълник,с неговите допустими отклонения.Тези формули са в цифри.Защото кинологията в конституцията и кинематиката е една математика.Конституция е киноложки термин,както кинематиката.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#30 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 25 July 2009 - 12:08 PM

Докторе , нещо не ме разбрахте.Точно Душан Паунович пред мен избра кучето с правоъгълна форма пред дългокракото , което имаше даже по-красива глава.Кучетата бяха много хубави.После даде на Юрий BOB .

Породата не я "побългаряваме",няма как да го направим това ние,това са нововъведения в стандарта...трябва да намеря точно от коя дата е поправката внесена и официално приета от FCI.

"Новая поправка в стандарте вводит квадратный корпус.
По старому стандарту индекс растянутости у Чихуахуа был 110-120, (для сравнения -той терьер 100-103, фокс-терьер 98-102, такса 155-170). Предположительно индекс растянутости по новым требованиям примерно до 110. "


Кучетата с квадратна форма имат и по-прави и стройни крайници.Вероятно това е една от целите в развитиено на породата, променяйки стандарта към скъсяването на крупата, и да избегнем "меката лапа".



#31 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 25 July 2009 - 03:17 PM

Цитат(techichi @ Jul 25 2009, 09:53 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Нищо не сте разбрал!!!Никой никога не е споменавал,че чихуато трябва да е по-високо от дължината си!Ясно е написано в стандарта,че мъжките трябва максимално да доближават квадрата,а женските да са в правоъгълник,но клонящи към квадрат,а не към удължен формат.Много е просто.Има в кинологията формули по които се определя какво е квадрат и допустимите отклонения и какво е правоъгълник,с неговите допустими отклониния.Тези формули са в цифри.Защото кинологията в конституцията и кинематиката е една математика.Конституция е киноложки термин,както кинематиката.


Това вече е друга бира....Доволен съм! oc_171.gif

Иначе става дума за онези случаи, в които се прибягва до корумпиране на съдии, за да се извлекат после ползи от развъждането на "елитни" екземпляри с дипломи и купи...
Знаете, че го има и кой страда после....(отново не визирам никого).
Отблизо не знам как става, но сигурно е възможно човек с много пари и "породна" мания с две три "фючърсни" сделки постепенно да утвърди неприемливи иначе стандарти...Не знам. Вие кажете....


User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#32 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 25 July 2009 - 03:34 PM

Корупция в кинологията има и не е тайна.Фалшиви титли може да се купят , но гени - неможе да се фалшифицират)))
Докато има кой да плаща , ще има и кой да дава )))

#33 Потребителят е офлайн   techichi Икона

  • !!! CHIHUAHUA !!!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 12-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:https://www.facebook.com/mini.muzzles

Публикувано: 25 July 2009 - 05:14 PM

Цитат(Ancheto @ Jul 25 2009, 04:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Корупция в кинологията има и не е тайна.Фалшиви титли може да се купят , но гени - неможе да се фалшифицират)))
Докато има кой да плаща , ще има и кой да дава )))

Така е,но иди доказвай на когото и да било като те набройка,че ти не си от тези.И да му обяснявам,че ми е под достойнството да дам пари за титла няма да ми повярва.Че в повечето случай ме порязват само защото съм българка с оправданието ,,хайде следващият път,че хората идват от чужбина,, не си струва хабенето.Ама нали печелим луди пари от кученцата що да не си ги хвърляме по обречени изложби,щото и без това разходите по една изложба са малко! ab_041.gif За подготовката въобще и да не споменаваме.Спомняш ли си миналата година на морските изложби,когато течеше една от изложбите как се бяха струпали много хора около нас и по едно време една ,,отворена,,тетка взе че като не можа да каже нищо смислено изтърси,че ние тука сме идвали да се фукаме с кучетата си и другото няма да го кажа.Еми как дане я цункаш такава ab_041.gif Ето това е разбирането на хората!Българска работа-фукня и за...ст!Обясних и културно на женицата,че това ни кибичене тук и печелене на някакви оценки и награди е резултат и награда от многогодишният ни труд и въобще не ни е до фукня и мнението на зяпачите.На нея естествено не и хареса и се наду.Професионалното развъждане е страст,стигаща до откаченост,да искаш се повече да се доближаваш до идеалът,който знаеш,че никога не се достига,но това за миг не те спира!Пътят е много труден,но не се отказаш.Приемаш всякакви злословения и неразбирания,но оставаш силен ,защото когато видиш сътвореното от теб как е все по-близко до целта получаваш онова удовлетворение,заради което всичко си заслужава.
Пък това,че повечето хора не осъзнават какво дрънкат когато казват,че ние само печелим пари от това,е жалко само за тях! smile.gifА и не иждам нищо срамно и нередно да вземеш пари за труда си и за вложенията си като капитал.Всичко се плаща на тоя свят! То и за това вече повечето които имат нещо, което не може да определи като пинчерче си го кръщават чихуахуа и гледа да избие некви пари от него да не се мине,пък после има такива дето се сърдят че тяхното е нещо по-така...различно.
User's Signature

MINI MUZZLES
chihuahua kennel
Sofia

#34 Потребителят е офлайн   moite.prichini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 10-December 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 May 2014 - 10:43 AM

Здравейте, чихи-хора!
Усърдно се заех да науча стандарта на мексиканците наизуст, понеже тези мъници са ми страст и срещнах "противоречия", ако мога така да се изразя. В стандарта пише: "ЗАДНИ ЛАПИ: Много малки и овални, със разделени пръсти но не разперени ( нито заешки нито котешки ). Ноктите са извити, сравнително дълги. Възглавничките на лапите са добре развити и много еластични. Пети пръсти не са желателни." В темата за ноктите прочетох, че "Чихуахуа са много лекички и така не могат да си изпиляват всички нокътчета равномерно. Често на задните лапи двата крайни пръста остават с много дълги нокти и се извиват ,а само двата в средата се износват . По този начин двете пръстчета отстрани се извиват, променят походката и както се досещате много пречат на кучето.
Още от 10тият ден се започва с грижата за ноктите и така на всеки 7 дни . "
Как така в стандарта пише, че ноктите трябва да са извити и сравнително дълги, а в същото време вредят на ставите на кучето? Нещо не разбирам, не вниквам, не ми е ясно. Моля ви, пояснете ми, защото искам да знам всичко необходимо и най-важното - да го разбирам! Благодаря предварително! :)
User's Signature

Не всеки човек знае как да обича куче, но всяко куче знае как да обича човек!

#35 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 19 June 2014 - 01:09 PM

Има породи с много къси нокти(живец), други с по-дълги, а чихуахуа са със средни по размер нокти(живец) спрямо лапичката. Рязането на ноктите, които са продължение на живеца е съвсем различно и не означава, че ноктите трябва да се оставят дълги от живеца. Малко грешно тълкувате обяснението.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни