Dog.bg Форуми : Гладкокосмест фокстериер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Гладкокосмест фокстериер

#1 Потребителят е офлайн   Nadq ampKarma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 17-November 05
  • Location:Варна

Публикувано: 12 December 2005 - 08:57 PM

Здравейте!Някой може ли да ми помогне с информация за породата!Моля ви се!!! d) worthy

#2 Потребителят е офлайн   Rudka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 04-November 04

Публикувано: 13 December 2005 - 09:46 AM

Здравей, Надя, аз имам дългокосмест фокстериер - когато отидох да го поръчам, хората ме попитаха "Сигурна ли сте, че искате фокстериер?". Отговорих им "Да, разбира се." но не знаех с какво се захващам. Имай предвид, че фокстериерът е много темпераментно куче, освен това е много игрив - нашия е на година и четири месеца и ни прави диви и щастливи - няма минутка покой,освен това се вре навсякъде, изяде всичко, до което можа да се докопа (имам предвид снимки, тефтери и т.н. все интересни неща) - сега ги прибираме на високо, но той скача много - до 1,60 със сигурност няма проблем да скочи, обича да се катери (по някога спи на високо и няма никакъв страх от височина), много говори - имам предвид, че все нещо вие, кара се, лае, ръмжи (това не е лошо, напротив), изяде два дивана, третият е на път. Обича да спи под юргана - по цели нощи ме буди със студения си нос да го пусна. Иначе е много умен - знае имената на всяка от играчките и като я поискаш, ти я носи. Послушен е (нашия поне), но не понася други кучета (независимо дали женски или мъжки - все ги ръмжи, не ги хапе, но се прави на страшен, а освен това за него няма никакво значение, колко е голямо кучета), за котки няма да говорим - види ли котка и я качва на най-близкото дърво. Своенравен е - прави си каквото си иска, а като му се скараш се прибира на местенцето си и ти се сърди. Не обича да стои сам. Има и още много, но се притеснявам, да не ти стане досадно. Изобщо заключението ми е - фокстериер само за хора с железни нерви и страхотно спокойствие, иначе ще ти скъса нервите b) . От друга страна - от тук нататък аз друга порода куче не искам да гледам.

#3 Потребителят е офлайн   Nadq ampKarma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 17-November 05
  • Location:Варна

Публикувано: 13 December 2005 - 08:45 PM

Благодаря много за помоща!!!

#4 Потребителят е офлайн   Nadq ampKarma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 17-November 05
  • Location:Варна

Публикувано: 13 December 2005 - 08:54 PM

На каква цена купи кучето и откъде?Има ли родословие?Мъжко ли е или женско?
Откъде си?Аз също искам дългокосмест(острокосмест) фокстериер, но баща ми държи на късокосмест(гладкокосмест).Не се притеснявай разкажи ми всичко за характера и навиците на това куче няма да ме отегчиш!!!Дори напротив искам да зная всичко за да съм подготвена за този малък палаваник!Благодаря ти много!Знаеш ли някакъв развъдник за гладкокосмест където е гарантирано родословието и доброто здравословно състояние?Благодаря ти предварително!

#5 Потребителят е офлайн   Rudka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 04-November 04

Публикувано: 14 December 2005 - 09:39 AM

Здравей, Надя, и моят мъж предпочиташе късокосмест, но аз исках рошаво куче. За мен какви са преимуществата на късокосместия фокстериер - НЕ Е НЕОБХОДИМО ДА ГО РЕШЕШ (може и да ти се види смешно, но ношия много мрази да му решем лапите - ръмжи, лае, хапе ни, квичи, все едно го колят) - за останалата част от тялото няма проблем, но с лапите е страшно. От друга страна нашия го триминговаме (това е оскубване на космите - прави се октомври и март) и нямаме проблем с падането на космите. Не съм запозната, дали и късокосместия фокстериер може да се тримингова.
Не сме с родословие - купихме го за 600 лв. като го поръчахме от магазин, но това не ти го препоръчвам - докараха ни го на 40 дена и имахме страшно много проблеми с него - 6 месеца не спря да повръща - беше направо кошмарно. За куче с родословие искаха 1 000 лв. и, както можеш да се досетиш, нямахме тези пари. Пък и аз няма да го водя по изложби, за мен беше важно да е красив и луд (а това си го имаме определено). Развъдник в България за фокстериери няма - няма търсене. Мисля, че някъде в интернет попаднах на български сайт на развъдник, където имаше внесени късокосмести фокстериери, но не помня адреса. Иначе наскоро разбрах, че ако взимаш фокстериер, трябва да е поне на 3 месеца - много ниска била приживаемостта, ако преди тази възраст се откъсне от котилото. Това може и да не е вярно, но имайки предвид моя опит... мисля, че колкото е по-голямо кучето, толкова по-добре.
Какво друго е характерно - нашия Арес не е избрал доминантна фигура в семейството - стане ли въпрос за игри - играе с мъжа ми, стане ли въпрос за гушкане или галене - веднага е при мен. Който и от двамата да повиши тон (дори и да не се отнася до Арес), той моментално си е на мястото и се сърди. Кошмарно е, ако се наложи един от двама ни да отсъства от къщи - ужас - кучето стои до вратата, вие, лае, изобщо голяма мъка... Много е любвеобвилен - притиска те с двете лапи и може с часове да те ближе по ухото (на някои хора това не им харесва b) ). Обича да плува и да се завира в дупки. От друга страна на морето срещнахме един друг фокстериер (с родословие), който изобщо не обичаше да плува, така че може би това си зависи от конкретното куче. Смел е до безобразие (казах ти вече за кучетата, но на морето през лятото видя една крава и й се нахвърли - добре, че кравата не му обърна внимание). Изобщо - занимавка голяма е, но пак ти казвам - кучето е щуро, дори малко ненормално - вземеш ли го, трябва да си подготвена за всичко - ние постоянно се бъзикаме, че ще го подарим на някой и след това ще си почиваме поне 1 месец в блаженна наслада (това, естествено никога няма да стане, защото той ни пълни къщата).
Не мога да се въздържа и да не ти се похваля, но ние победихме в конкурс за снимки на домашни любимци в един друг форум. Тук можеш да го видиш като победител.
http://forum.all.bg/...a-september.jpg
А от тази снимка можеш да добиеш представа, какъв лигльо е
http://forum.all.bg/...13-DSC00004.JPG

#6 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 14 December 2005 - 11:20 AM

И моят ротвайлер се казва Арес.Аз искам с родословие, защото ми трябва за работа и искам работещи родители.Не се притеснявам за цената.Много благодаря за помощта.ТОЧНО ТАКОВА ТАКОВА КУЧЕ ТЪРСЯ!!! w) Поздрави на адаша.

Надя

#7 Потребителят е офлайн   Nadq ampKarma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 17-November 05
  • Location:Варна

Публикувано: 13 January 2006 - 10:15 AM

Моля модератора да изтрие тази тема!

#8 Потребителят е офлайн   georgizoo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 23-March 07

Публикувано: 23 March 2007 - 11:19 PM

Продавам гладкокосмест фокстериер на 5 месеца.Внос от Чехия, с всички документи и чип

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  K_K__2_.JPG (28.66K)
    Брой сваляния: 771


#9 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 24 March 2007 - 01:38 PM

Каква е сумата и телефон за контакти?

#10 Потребителят е офлайн   residentevil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 04-January 06
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 March 2007 - 08:54 PM

И аз искам повече инфо ако може, даже ако не ти е проблем да сканираш родословието и да го качиш ще съм ти много благодарен. b)
User's Signature

"Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен."
"Two things are infinite: the Universe and human stupidity; and I'm not sure about the the Universe."
http://www.foxclub-bg.com/

#11 Потребителят е офлайн   TORMENTOR Икона

  • First Duke of Tormentor
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5557
  • Регистрация: 21-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Силистра

Публикувано: 09 October 2007 - 11:01 PM

Продава ли се още ФОКСИТО или не ???
User's Signature

"TORMENTOR" Kennel . 7500 Silistra (BULGARIA) . +359.887.798.427

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   rump Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 18-January 06

Публикувано: 08 November 2007 - 01:24 PM

Aбе умник , продаваш ли кучето !?
Може би не знаеш как да влезеш във форума ,ми питай жена си или децата!!! :Абе, ти чуваш ли ме?!:

#13 Потребителят е офлайн   niki2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 12-February 08
  • Gender:Male
  • Location:софия

Публикувано: 09 July 2009 - 12:34 PM

продавам 3 фокстериера 1 женски и 2 мъжки

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#14 Потребителят е офлайн   CaRrY Икона

  • Крадец на души
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1140
  • Регистрация: 18-September 08
  • Gender:Female
  • Location:софийско =)

Публикувано: 09 July 2009 - 12:42 PM

В форума е забранено продаването на неродословни кучета. Вашите имат ли такъв документ?

#15 Потребителят е офлайн   georgizoo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 23-March 07

Публикувано: 15 August 2009 - 07:59 PM

Цитат(Nadq &Karma @ Dec 12 2005, 06:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте!Някой може ли да ми помогне с информация за породата!Моля ви се!!! d) worthy


Здравейте! Аз мога да ви намеря добро куче с отлична работна линия. Имам три фокстериера - родословни, които лично аз съм внесъл от Чехия. Около 15-ти Септември очеквам котило. За повече информация телефон: 0878941231

#16 Потребителят е офлайн   georgizoo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 23-March 07

Публикувано: 15 August 2009 - 08:08 PM

Цитат(Nadq &Karma @ Dec 12 2005, 06:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте!Някой може ли да ми помогне с информация за породата!Моля ви се!!! d) worthy


Здравейте! Аз мога да ви намеря добро куче с отлична работна линия. Имам три фокстериера - родословни, които лично аз съм внесъл от Чехия. Около 15-ти Септември очеквам котило. За повече информация телефон: 0878941231

#17 Потребителят е офлайн   georgizoo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 23-March 07

Публикувано: 16 August 2009 - 08:09 PM

Цитат(CaRrY @ Jul 9 2009, 11:42 AM) <{POST_SNAPBACK}>
В форума е забранено продаването на неродословни кучета. Вашите имат ли такъв документ?



Ако цитатът се отнася до мен, всичките ми гладкокосмести фокстериери са родословни. Закупил съм ги от елитна ферма с много престижни, ловни и екстериорни титли, лично аз съм ги внесъл от Чехия. Очаквам котило и със сигурност бъдещите бебета ще имат родословия.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни