Dog.bg Форуми : Полицията стяга кучкарите в Пловдив

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Полицията стяга кучкарите в Пловдив Гонят кучкарите от кучешката поляна Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   rage1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 607
  • Регистрация: 21-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 August 2009 - 02:52 PM

Цитат(Itsko_EliNka_ @ Aug 16 2009, 12:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ами аз не мисля,че е мизерия.Да и на нас ни влезнаха 2 пъти усили в ушите,но така е като мангалите косят тревата и после не я събират!
А и не съм казала всички да ходят там ,нали ревете,че нямало заградено място за кучетата?! dry.gif dry.gif

Аз съм от Пловдив и го знам това място предназначено за свободно разхождане на кучета.Ходила съм няколко пъти,не е особено чисто,но това не ми пречи токлова колкото,че ми идва малко далече.Другото нещо е че колкото пъти съм идвала никога не съм виждала кучкар който да си разходи кучето вътре,всички минаваха с кучетата покрай клетката и продължаваха през парка.Един познат пък с английски сетер,който живее там някъде ми разправяше,че от блока до клетката са го заплашвали живущите там,че разхождал там кучето и им пречел!!!!-това е безумно при положение,че общината я е проснала точно до жилищната зграда!
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   Itsko_EliNka_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 345
  • Регистрация: 13-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Валенсия , Испания

Публикувано: 30 August 2009 - 01:07 AM

Ами да мръсно ще е като никой от чистотата не влиза вътре да измете.За това се принудихме да си правим оборка всяка неделя.Но проблема е там,че не може да се регулира кой влиза и излиза след 1 час е точно същата мръсотия,защото идват какви ли не хора без кучета и ползват това място за пиене на кафенце ,пиене на биричка и т.н.Боядисахме пейките, оправихме вратите, ние си изхварляме кошчетата...защото никой не се сеша за този парк а не стига ,че е единствения в Пловдив.Да има един такъв индивид кадето ни заплашва ,но дъщеря му учи 24 часа в денонощието и 7 дни в седмицата та и пречели кучетата като джафкат.Явно само на него не му е удобно да е там тази площадка и само той се оплаква...ама не сме виновни ние.

#43 Потребителят е офлайн   rage1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 607
  • Регистрация: 21-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 August 2009 - 11:47 AM

Ами права си,аз дори съм свидетел,един път като ходихме натам и вътре имаше някви лапета с бири,но без кучета!Като цяло спасение няма,прасета са хората и това е,край марица(където се разхождаме ние е същото)кошовете седят претъпкани от два месеца вече,и то е ясно,че са минавали от там мангалите,защото се вижда,че листата са събрани на купчини(разбира се не са хвърлени както трябва,понеже няма смисъл само да се събират)но никой не е почистил коша аколо който всеки ден безмислено събират листа.Отделно всеки ден някви рибари ми се мотат на поляната и недоволстват,че имало кучета,които редовно си изхвърлят боклуците директно на земята и после ние вървим след тях да ги обираме,майките си хвърлят памперсите на поляната.....и още и още..
User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 18 September 2009 - 07:32 PM

http://novinitepro.b...chilishche.html
БЕЗ КОМЕНТАР


#45 Потребителят е офлайн   Kery Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 20-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Габрово

Публикувано: 18 September 2009 - 08:01 PM

Цитат(NANIOX @ Aug 6 2009, 11:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Виж,не искам да влизам в излишни спорове.Виж заглавието на темата,виж си и предишното мнение,и ако кажеш че никой не плюе полицаите ще да е доста лицемерно.Но май си е типично да търсим вината и да обвиним някой друг.Къде са поводите къде са наморниците и т.н.Та повечето кучета нямат контрол и се пускат безразборно.Все пак е време да се научим да носим отговорност за деиствията си и да спазваме праваилата.....Не само в Пловдив няма обособени места за кучета...........


NANIOX Можеш ли да влезеш с твоето куче в заведение без повод и наморник


#46 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog&quot;s

Икона за мнението  Публикувано: 19 September 2009 - 12:06 AM

oще ли е дъв4ете тази поставена от мен тема............................................................................
.....прикл.Моля!!!!!
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#47 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 19 September 2009 - 09:26 AM

Цитат(Kery @ Sep 18 2009, 07:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(NANIOX @ Aug 6 2009, 11:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Виж,не искам да влизам в излишни спорове.Виж заглавието на темата,виж си и предишното мнение,и ако кажеш че никой не плюе полицаите ще да е доста лицемерно.Но май си е типично да търсим вината и да обвиним някой друг.Къде са поводите къде са наморниците и т.н.Та повечето кучета нямат контрол и се пускат безразборно.Все пак е време да се научим да носим отговорност за деиствията си и да спазваме праваилата.....Не само в Пловдив няма обособени места за кучета...........


NANIOX Можеш ли да влезеш с твоето куче в заведение без повод и наморник

Ако е свързано с изпълнение на служебните ми задължения, ДА мога.Ако е просто ей така на разходка НЕ.

#48 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 19 September 2009 - 10:11 AM

А ако въпроса ти визира подготовката на кучето ми,мога да отида навсякъде с него без да се притеснявам че ще направи някоя беля.НАРИЧА СЕ КОНТРОЛ...........Да не забравяме че неговата работа е с хора и сред хора.

#49 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 19 September 2009 - 11:36 AM

Особено ме е яд, че в България кучето е мръсно нещо. Защото до колкото забелязах в повечето бели държави, обществените сгради и места са обществени и за кучетата. Аз нищо нередно не виждам в това кучето да бъде разхождано в училище. Даже би било доста възпитателно. Стига стопанинът да може да контролира животното, да не пречи на никого и да почиства след него (ама колко са такива?). Абсолютно нормално е пък служебно куче, куче придружител и т.н. да бъде допускано навсякъде. Само дето и полицаите и кучетата/кучкарите страдат от лоша слава, която все пак е придобита някак. Кучето за българина е мръсно животно, което разнася болести и естествено гледат накриво всеки собственик, дръзнал да се набърка в общото пространство. Ами много ясно! Болшинството от кучкари (особено в китната провинция) са абсолютно безотговорни селяднури, които освен че не ги е грижа как се чувства и изглежда кучето им, не им пука и какво прави (нахапани и уплашени хора много, бълхливи и саморазхождащи се полу домашни кучета още повече, да не говорим за ла*ната по тротоарите!). На такива незнам какъв контрол трябва да им се наложи! Бая глоби и затягане, за да се научат как се гледа и води куче. При полицаите положението е същото. Твърде много са тези, които за за плюене... Аз обаче срещам много по-често свестен полицай, отколкото нормален собственик на куче! И на всичко отгоре повечето (кучкари) вечно мрънкат и са все онеправдани и дискриминирани (битер цигани). Знам че тук във форума, повечето не са такива... Ама то и полицаите във форума не са от ония... За това какви са условията в градовете няма смисъл да коментирам. Мисля си обаче, че ако има 5-10 собствеика на кучета в някой район, те могат да се организират и да си създадат някакви условия.
User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#50 Потребителят е офлайн   rage1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 607
  • Регистрация: 21-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 September 2009 - 03:55 PM

Kaкто има безотговорни стопани,така има и заяждищи се полицаи,но не всички са такива!Що се отнася до училищата,не мисля,че там е мястото на кучетата,но все пак ако хората нямат къде другаде да ги разходят,тогава какъв избор имат?Вчера ни пратиха проверка на нашата поляната,тъй като от два дни вече е забранено там,хората си бяха много разбрани,не търсеха да се заяждат,а просто ни обясниха как седят нещата по нормален и човешки начин.Въпреки това,че вече е забранено,ние няма да спрем да ги разхождаме там(става въпрос за алеите на Марица),защото там винаги е било позволено и няма никаква логика да ни забраняват да го правим и сега.Нямам нищо против да е забранено на детските площадки(така трябва да бъде),но на всякъде другаде не съм съгласна.Дори да не вярвате,ние кучкарите вървим след всеки който си хвърли боклука на земята,постоянно обираме разни найлони,бирени шишета,памперси и какво ли още не останало от съвсем други хора.Не ние цапаме,а всичките клошари и наркомани,които се навъртат там.Това,че отглеждаме кучета,не значи,че сме мърлячи искаме да омазваме всичко наоколо,кучето не е мръсно животно(както казахте по горе),то е домашен лчбимец,за който се грижим ние,къпем го,слагаме му ваксини(повече отколкото някои хора имат)и го обезпаразитяваме всеки месец!Кучкарите не се разкичават от майките с деца или от останалите хора-всички ние искаме да ни е чисто и до голяма степен всичко зависи от нас!
User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   zapetaiika Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 07-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 September 2009 - 08:36 AM

Цитат(Itsko_EliNka_ @ Aug 30 2009, 01:07 AM) <{POST_SNAPBACK}>
...Да има един такъв индивид кадето ни заплашва ,но дъщеря му учи 24 часа в денонощието и 7 дни в седмицата та и пречели кучетата като джафкат.Явно само на него не му е удобно да е там тази площадка и само той се оплаква...ама не сме виновни ние.


То на него не му пречат само кучетата , а и всичко живо.
Да кажа само че не се оплаква само той. ПРеди около месец и половина идваха мисля от общината по повод събрана подписка за закриване на площадката. Само че нещо не им беше наред с подписката и общинарите им дадоха срок от няколко дни да си направят жалбата като за пред свят. Голямо викане и разпитване беше този ден, но вече дали са я подали отново не нам.

#52 Потребителят е офлайн   Nomad Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 382
  • Регистрация: 10-September 09
  • Gender:Male

Публикувано: 25 September 2009 - 10:23 AM

Да попитам колко струва регистрирането на кучето в общината ? (и всяка година ли се плаща или беше веднъж за 3 години?)

#53 Потребителят е офлайн   rage1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 607
  • Регистрация: 21-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 September 2009 - 04:14 PM

Цитат(Nomad @ Sep 25 2009, 11:23 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Да попитам колко струва регистрирането на кучето в общината ? (и всяка година ли се плаща или беше веднъж за 3 години?)

Първоначалната такса е 15 лв+0.50 ст за медальона и се плаща всяка година!
User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   Itsko_EliNka_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 345
  • Регистрация: 13-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Валенсия , Испания

Публикувано: 25 September 2009 - 09:02 PM

А сега знам ,че като си сложиш чип на кучето, регистрацията в Общината ти е безплатна.

#55 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog&quot;s

Икона за мнението  Публикувано: 25 September 2009 - 10:40 PM

ИЕЕИ....КАКВА ТЕМА ПОСТАВИХ БЕ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ОЩЕ СЕ ДЪФЧИ !!!!
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#56 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog&quot;s

Публикувано: 25 September 2009 - 10:46 PM

Цитат(Konan03 @ Sep 25 2009, 08:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ИЕЕИ....КАКВА ТЕМА ПОСТАВИХ БЕ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ОЩЕ СЕ ДЪФЧИ !!!!
СЕГА ПРОЧЕТОХ..КАКВО ВИ ВЪЛНУВА : ИЗВОД ; ДА СИ ПЛАЩАМЕ ДАНЪКА , ДА СИ ГИ ДЪРЖИМ НА ПОВОД ,ДА СИ ЧИСТИМ СЛЕД КУЧЕТАТА ,Е ,И КАКВО СЛОЖНО Е ТОВА .....АЗ ВЕЧЕ ГО ПРАВЯ ,,,И СЕ СЪОБРАЗЯВАМ

User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни