Dog.bg Форуми : CAC - ПЛОВДИВ Кристалната купа : 21.09.09 г

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

CAC - ПЛОВДИВ Кристалната купа : 21.09.09 г Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   whippets-bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 242
  • Регистрация: 10-October 04

Публикувано: 11 August 2009 - 03:12 AM

Цитат(Itsko_EliNka_ @ Aug 10 2009, 08:27 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ще съм ви благодарна ако кажете дали експертната оценка ще е преди провеждането на изложбата или след нея?


Скъпи приятели, у нас - в България, само трима съдии сме уторезирани да даваме (присъждаме) тези тези сертефикати за потвърждение за породност на куче - Камен Литов, Иван Димитров и Андон Тодоров. Ако някъде някой друг съдия(експерт) Ви присъди, или признае породнотта на кучето, което няма родословие, то по нашите правила - на БРФК и по правилата на FCI, то е недопустемо!
Ако имате проблем с това, то се свържете с някой от тези съдии.
А що се отнася за изложбата в Пловдив - то заповядайте! Но, ако няма нито един от тези експерти, Вашето куче (а, аз Андон Тодоров съм сигурен, че е едно много мило и чаровно Куче, което Човек си го обича и милее за него), то ще бъде преценено от квалифицирани съсии (в нашия случай - пиша за излжббата - съдиййки!!! - е, имаме и един мъж съдия), и ще можете наистина добиете най-точната преценка за Вашия домашен любибец.

Що се отнася до "КРИСТАЛНАТА КУПА НА ПЛОВДИВ" то Тя - тази изложба ще си бъде пак най-хубавата ИЗЛОЖБА в България!!! Ние - Пловдичани си я правиме вече вече от 28 години! И честно казано тя си е нас от ПОДАРЪК за Празника на Пловдив и Националния Празникна Съединението на БЪЛГАРИЯ!!! А що се отнася до Купите, наградите, веселите конкурси и най-вече за реаното съдийство, то това си е пак Пловдив!!!
Никъде в Света, а знаете аз съм съдил в много дъжави, никаде не се подардарявт кристални купи - и те нашите, с които ги удостояваме нашите Призьри са били винаги кристални!!! - и такива ще бъдат още много, много години, защото Пловдив си е Пловдив и ще си бъде Пловдив - без значение от това кой ще бъде Педседател на КИНОЛОЖКО ДРУЖЕСТВО ПЛОВДИВ - традицията си е традиция!

Андон Тодоров
Председател на
Киноложко Дружество
Пловдив

основано в 1954г.
от Почетният Преседател на
Киноложко Дружество
Пловдив
Янко Тодоров

#22 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 13 August 2009 - 01:28 PM

И ЗОРО - ЖАК от Христозов може да участва af_089.gif af_089.gif
Жалко, обаче, че е ловен ден и може би ловните ще се броят на пръсти
User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#23 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 13 August 2009 - 01:29 PM

Цитат(whippets-bg @ Aug 11 2009, 02:12 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Itsko_EliNka_ @ Aug 10 2009, 08:27 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ще съм ви благодарна ако кажете дали експертната оценка ще е преди провеждането на изложбата или след нея?


Скъпи приятели, у нас - в България, само трима съдии сме уторезирани да даваме (присъждаме) тези тези сертефикати за потвърждение за породност на куче - Камен Литов, Иван Димитров и Андон Тодоров. Ако някъде някой друг съдия(експерт) Ви присъди, или признае породнотта на кучето, което няма родословие, то по нашите правила - на БРФК и по правилата на FCI, то е недопустемо!
ова кой ще бъде Педседател на КИНОЛОЖКО ДРУЖЕСТВО ПЛОВДИВ - традицията си е традиция!

Андон Тодоров


Това не го разбрах много. Специални пълномощия ли са необходими, за да може един съдия да даде експертна оценка? Особено, ако е ол-раунд съдия?
User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#24 Потребителят е офлайн   whippets-bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 242
  • Регистрация: 10-October 04

Публикувано: 13 August 2009 - 06:40 PM



[/quote]
Това не го разбрах много. Специални пълномощия ли са необходими, за да може един съдия да даде експертна оценка? Особено, ако е ол-раунд съдия?
[/quote]

Сертификат за потвърждаване на породност (с него може БРФК да издаде на кучето "бяло родословие"), а експертната оценка е съвсем друго нещо и не дава на кучето правата които му дава Сертификатът за потвърждаване на породност. И какво имате в предвид с израза "Особено, ако е ол-раунд съдия"?

#25 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 14 August 2009 - 08:33 AM

Цитат(whippets-bg @ Aug 13 2009, 05:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Сертификат за потвърждаване на породност (с него може БРФК да издаде на кучето "бяло родословие"), а експертната оценка е съвсем друго нещо и не дава на кучето правата които му дава Сертификатът за потвърждаване на породност. И какво имате в предвид с израза "Особено, ако е ол-раунд съдия"?

за да не разводняваме хубавата тема, ще пиша на лични, за да си изясня нещата :)
поздрави
User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#26 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog&quot;s

Публикувано: 14 August 2009 - 09:47 PM

Една от елитните БГ изложби е Пловдивският цац на 6 ти септември , и обикновено има много участници и зрители ,,досега статистиката е ,че времето на този ден винаги е било спокойно,слънчево ,без валежи....Знам ,че много хора без да пуснат отовори тука направо ще дойдат ,а на мен това ми е най близката изложба ,защото живея отсреща покрай градината .Главно действащо лице на тази изложба ще бъде Галина Тодорова съпугата на Андон Тодоров. Ами Заповядайте ,,,,може и на място в последния момент записване и плащане - това е цац ,не се притеснявайте ,просто елате в Пловдив!!!!
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#27 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog&quot;s

Публикувано: 18 August 2009 - 12:33 AM

В клас ветерани ще участва мопската-шампионка Джоя /А.Бонита де Сони Бохемия/ на Анета от Пловдив ,,,,Ветераните участват в боб-а.Внимавайте,тя е перфектна на 8 + год.!
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#28 Потребителят е офлайн   whippets-bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 242
  • Регистрация: 10-October 04

Публикувано: 19 August 2009 - 10:05 PM

КРИСТАЛНАТА ИЗЛОЖБА НА ПЛОВДИВ - С.А.С. - 06 септември 2009г.

Тип изложба: САС (сертификат за кандидат за национален шампион по екстериор)
Дата: 06 септември 2009г.
Място: "Цар Симеонова" градина - Пловдив
Прием на кучета: от 09:30ч. до 10:50ч.
Съдене: от 11:00ч.

Съдии:
1 FCI гр. - Тихомир Карагьозов
2 FCI гр. - Тихомир Карагьозов
3 FCI гр. - Еканерина Динева
4 FCI гр. - Вихра Григорова
5 FCI гр. - Галина Тодорова (плюс секция 4 от 9 FCI гр. - китайско качулато куче)
6 FCI гр. - Таня Арангелова
7 FCI гр. - Вихра Григорова
8 FCI гр. - Вихра Григорова
9 FCI гр. - Таня Арангелова (без секция 4 китайско качулато куче)
10 FCI гр. - Таня Арангелова

Хендлерски конкурси:
Дете с куче (от 7 до 13 годишна възраст) - Вихра Григорова ,
Млад водач (от 13 до 18г.) - Таня Арангелова,
Сеньор хендлер (над 18г.) - Галина Тодорова.
Двойки - Тихомир Карагьозов.
Група на потомците - Вихра Григорова.
Развъдни групи - Таня Арангелова.
.
Конкурси Най-красиво куче на породна група:
1 FCI гр. Тихомир Карагьозов
2 FCI гр. Галина Тодорова
3 FCI гр. Вихра Григорова
4 FCI гр. Тихомир Карагьозов
5 FCI гр. Галина Тодорова
6 FCI гр. Вихра Григорова
7 FCI гр. Вихра Григорова
8 FCI гр. Галина Тодорова
9 FCI гр. Таня Арангелова
10 FCI гр. Таня Арангелова

Ветерани - Вихра Григорова
Бебета (от 3м. до 6м.) - Тихомир Карагьозов
Подрастващи (от 6м. до 9м.) - Таня Арангелова
BIS млади (от 9м. до 18м.) - Вихра Григорова
BIS (Най-красиво куче на изложбата) - Галина Тодорова

(Организаторите на изложбата си запазват правото за промени в съдийския състав)

Такси за участие:
1. За членове на БРФК и организации в договорни отношения с нея за намаление:
- първо куче - 30лв.
- всяко следващо - по 25лв. (за кучета принадлежащи на един собственик)
- класове бебе и подрастващи - по 20лв.
- клас ветерани - 30лв. (по правилата на FCI кучетат от този клас се състезават и за титлите: BOB, BOS, BOG, BIS)
- участието в конкурсите е безплатно.

2. За членове от организации на FCI нямащи договори с БРФК за намаление, таксите за участие са два пъти по скъпи.
( Таксите за участие ще се плащат в деня на изложбата на място без оскъпяване.)

Приемане на заявки:
Тел.: 032/992120
e-mail: atodorov@mail.bg
GSM: 0888/536238 - Андон Тодоров ( на този GSM можете да получавате информация до 29 август 2009г.), а след това на:
GSM: 0888/392979 - Васил Тодоров
GSM: 0878/550961 - Галина Тодорова
(Записване за участие може да се извърши и в деня на изложбата на място.)

На вниманието на собственици и хендлери!
В ДЕНЯ НА ИЗЛОЖБАТА ЗА ВСЯКО КУЧЕ ТРЯБВА ДА БЪДАТ ПРЕДСТАВЕНИ ВЕТЕРИНАРЕН ПАСПОРТ С ВАЛИДНА ВАКСИНА ПРОТИВ БОЛЕСТТА БЯС,
КОПИЕ ОТ РОДОСЛОВИЕ И ПО ВЪЗМОЖНОСТ ПЛАТЕН ЧЛЕНСКИ ВНОС ЗА 2009г.


Скъпи Приятели,
Тази година на КРИСТАЛНАТА ИЗЛОЖБА НА ПЛОВДИВ ще имаме награден фонд, осигурен от немските храни BELCANDO и българските JUMBO DOG. Понеже те си поделят по 50% от рекламната площ, всеки участник ще получи по два пакета храна за деня, а призьорите в конкурсите - по две равностойни награди!
УСЕХ!!!


#29 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 August 2009 - 05:13 PM

Цитат(jimmy_ivanov @ Aug 9 2009, 11:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>
А как стоят нещата за експертните оценки,ще може ли да се записваме в деня на изложбата?


Днес се обадих на оставения стационарен телефон за Пловдив и ми вдигна лично Андон Тодоров,който ми обясни,че за съжаление няма да има експерт за породност на кучета точно на 6-ти септ.,поради отсъствието му от страната.А както вече тук бе написано(самият той също днес го подвърди),в БГ са само трима експертите,които дават официална оценка за породност.Но няма проблем да се обадите след 16-ти септ. и да отидете при него лично,за да ви даде оценка за породата на кучето ви.Телефонът е:032/992120
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#30 Потребителят е офлайн   jimmy_ivanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 03-May 09
  • Gender:Male
  • Location:Асеновград

Публикувано: 25 August 2009 - 06:00 PM

Ами аз имам вече оценка от Андон Тодоров.Искаше ми се да имам оценки и от други съдии.Е...аз вече съм планирал да сме там,така че и като зрители ще е интересно.

#31 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog&quot;s

Публикувано: 26 August 2009 - 10:44 PM

Чуват се слухове ,че Шампион на България от 2010 г. ще влезе в сила условието да ни е нужна 1 година и 1 ден срок от първия САС -до Последният ни САС. от 3 ма съдии./ пак 3 бр. сас/. Това не е в сила тази година ,нито аз съм пък оторизиран да подсказвам кой какво и кога да направи ,но ще ви дам един мой съвет : Запишете кучетата си на 6 ти в Пловдив като първа дата за тези ,които влизат в интермедия та час по бързо да си направят кучетата шампиони на БГ догодина след 6 ти септември на Зооревюто в ПВ или на някоя зимна Софийска изложба догодина .... Не чакайте !Не разчитайте на 6 те месеца за шн но БГ вече ..........Съвет!!!!!!!!Мое мнение!!!!!!Може и да не е вярно пък ,,,,,,Не знам 100% ЧУХ като подстригвах .......си говориха хората!
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#32 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 August 2009 - 08:58 AM

Винаги отлична организация и много настроение - това е Кристалната купа.

Успех и на организатори, и на участници и на 6 - в Пловдив ! ba_025.gif

#33 Потребителят е офлайн   whippets-bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 242
  • Регистрация: 10-October 04

Публикувано: 27 August 2009 - 04:03 PM

Цитат(jimmy_ivanov @ Aug 25 2009, 04:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ами аз имам вече оценка от Андон Тодоров.Искаше ми се да имам оценки и от други съдии.Е...аз вече съм планирал да сме там,така че и като зрители ще е интересно.




Ако си направите труда да прочетете списъка със съдиите, ще разберете че аз няма да съдя на тази изложба. Даже няма да съм в България. След няколко дни заминавам за три седмици за Китой, където ще съдийствам на киноложки изложби и прегледи по признаване на породност в 6 града.
Андон Тодоров


#34 Потребителят е офлайн   jimmy_ivanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 03-May 09
  • Gender:Male
  • Location:Асеновград

Публикувано: 27 August 2009 - 05:37 PM

Г-н Тодоров,прочел съм цялата тема обстойно,и казвам че ще бъдем зрители.Искрено се радвам и съм благодарен на Вас че имам от миналата есен оценка от Вас!Но някъде във форума бях чел че е добре да има оценка от трима различни съдии,все пак съм новак и ако бъркам,моля извинете ме!

#35 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 27 August 2009 - 07:52 PM

Цитат(Konan03 @ Aug 26 2009, 09:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Чуват се слухове ,че Шампион на България от 2010 г. ще влезе в сила условието да ни е нужна 1 година и 1 ден срок от първия САС -до Последният ни САС. от 3 ма съдии./ пак 3 бр. сас/.

Промоцийки ще има - два дни и айде готово me_065.gif

#36 Потребителят е офлайн   Dakel4y Икона

  • #Space Monkey#
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 825
  • Регистрация: 13-December 08
  • Gender:Female
  • Location:пловдив
  • Skype:

Публикувано: 27 August 2009 - 09:07 PM

И ние може да сме там за оценка или просто за да погледаме. :)
User's Signature

Не наранявай невинните-те не могат да ти отвърнат.

http://vbox7.com/play:14059782 -дайте ни живот

#37 Потребителят е офлайн   whippets-bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 242
  • Регистрация: 10-October 04

Публикувано: 27 August 2009 - 09:52 PM

Цитат(jimmy_ivanov @ Aug 27 2009, 03:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Г-н Тодоров,прочел съм цялата тема обстойно,и казвам че ще бъдем зрители.Искрено се радвам и съм благодарен на Вас че имам от миналата есен оценка от Вас!Но някъде във форума бях чел че е добре да има оценка от трима различни съдии,все пак съм новак и ако бъркам,моля извинете ме!



Уважаеми Приятелю!
Така и не разбирам какво толкова не разбрахте Вие? Аз на тази изложба няма, а и немога да съдя, поради простата причина, че ще съдя в Китай! - а и няма начин да получите оценка от мене, когато няма да съм съдия на КРИСТАЛНАТА КУПА НА ПЛОВДИВ?
А що се отнася до това, че е по добре нашите мили кучета да получават всеки път оценки от различни съдии, то това е възможно най-добрият вариант. Радвам се, че го приемате и го разбирате съвършено нормално! Така трябва да бъде!
С удоволствие бих се запознал с Вас!
Андон Тодоров


#38 Потребителят е офлайн   jimmy_ivanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 03-May 09
  • Gender:Male
  • Location:Асеновград

Публикувано: 27 August 2009 - 10:10 PM

Удоволствието ще е изцяло мое!Ще направя всичко възможно да се свържа с вас.

#39 Потребителят е офлайн   whippets-bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 242
  • Регистрация: 10-October 04

Публикувано: 28 August 2009 - 01:07 AM

Цитат(jimmy_ivanov @ Aug 27 2009, 09:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Удоволствието ще е изцяло мое!Ще направя всичко възможно да се свържа с вас.


Благодаря Ви, че разбирате това, което е част от правилниците на БРФК и FCI! За жалост не са много хорота, които четат тези правилници и се съобразяват с тях.
И най-вече - забравихме добрия тон, взаимното уважение, толерантността, радостта от победите на другите (не само на своите кучета), радостта, че изобщо има изложба, и ...
А що се отнася до веселието, веселите конкурси (които ние Пловдивчани въведохме за пръв път в България) - е - това е нещо, което всеки организатор на изложби може и трябва да го прави, за да е всяка изложба различна, весела и, най-вече да бъде ПРАЗНИК! Нали за това се събираме?!? За да ни е весело и приятно (поне така беше преди години - всяка изложба беше ПРАЗНИК! и , вие младите не помните, но тогава всички като се виждахме, на която и да е изложба, си пожеламахме "Честита изложба -Честит Празник"!!!)
Времената са други. Всичко живо търси и чака само и единствено титли, а ние - Филебилии организираме, за Вас приятели, 28-мото издание на "Кристалната купа на Пловдив". Купите са, както винаги уникални и изработени от истински кристал (всеки път от различни световно извести фирми!)
А преди официаните конкурси ще се повеселим с "Най-лакомото куче - в два "раздела", а после ще видиме кой е по лаком - победителят при малките, или големите, весела викторина с децата, ще видим какво могат да ни потажат хендлерите и ако се сетим още нещо ние оргонизаторите и, ако вие - изложителите ни го препоръчате, ще го включим в програмата, и ще го видим и него.

Андон Тодоров
Председател на
Киноложко Дружество
Пловдив

#40 Потребителят е офлайн   whippets-bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 242
  • Регистрация: 10-October 04

Публикувано: 28 August 2009 - 10:55 PM

И тази година кристалните купи са "BOHEMIA CRISTAL", но за най-красивото младо куче купата ще е различна от другите (като дизайн) и ще е... е ще я видите!

Андон Тодоров

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни