Dog.bg Форуми : "Зооландия", кв. Редута!!!!!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

"Зооландия", кв. Редута!!!!!!!

#1 Потребителят е офлайн   jms Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 30-July 09

Публикувано: 30 July 2009 - 09:43 AM

Искаме да ви разкажем няколко адски несправедливи истории, които за жалост ни сполетяха!Приятели сме, всички живеем в квартал Редута, много обичаме животни и от както се помним имаме поне по един четирикрак член на семейството. За жалост в последните няколко месеца на всички ни се наложи да се обърнем по различни причини към специлистите от ветеринарен кабинет Зооландия в квартала д-р Мими Георгиева и д-р Драгомир Камбуров. Тяхната намеса в здравословните проблеми на нашите животни се оказа фатална при ВСИЧКИ НИ!
Тъй като, по никакъв начин не можем да получим подкрепа тези хора да бъдат наказани и да не практикуват повече, решихме да споделим нашите истории в интернет, като се надяваме повече хора да разберат за тези ветеринари и да се опитаме да предпазим други от нашата грешка.
Ето ги и тях една по една:

Казваше се Джейми мопсче на 1 г. и 3 месеца. От малък си остана много дребничък, което ми даваше възможността да го водя почти навсякъде с мен. Слагах го чанта си и ходех всеки ден на работа с него. Колегите ми го обожаваха, както и той тях - всяка сутрин закусваха ябълки, а следобед солети, което си беше станало като ритуал между тях . Оставях го на бюрото ми, когато трябваше да изляза за обяд, а като се връщах той се изправяше, прибираше ушичките си назад и започваше едно махане с опашка, с крака и виждах най-искрения и радостен поглед. Вкъщи обичаше да си играе с другото ни куче- лабрадор, Джак. Джейми обожаваше да се качва върху него и така заспиваха един върху друг, а когато Джак тръгнеше да се намества, Джейми се стряскаше и започваше да лае истерично, полу-заспал към вратата.
Идилията ни започна да залязва преди около две седмици. Джейми започна да повръща и го заведохме във въпросния ветеринарен кабинет Зооландия. Доверихме се на двамата лекари д-р Георгиева и д-р Камбуров , които ни увериха ( без изследвания или каквито и да било прегледи), че много кучета били на това дередже, защото имало стомашно-чревен летен грип. Започнаха да му бият антибиотици няколко дни, повръщането спря, но също така и апетитът му изчезна и той спря да се храни. 10 дни не беше поемал никаква храна, а те ни казваха (отново без дори да го преслушат или да му опипат коремчето), че го боли гърлото и не можел да преглъща и затова не ядял- да сме му давали чай с мед. Последните няколко дни започнаха да му вливат и глюкоза, защото момченцето ми не се хранеше и беше станало буквално кожа и кости.
Видяхме, че нещата не вървят хич на добре и потърсихме второ мнение. В момента, в който отидохме при вторите лекари, първото нешо, което направиха беше да му опипат коремчето и да намерят всъщност първопричината за всички му болежки. Беше глътнал няколко малки камъчета, които бяха запушили стомаха му. Правихме снимки, видяха всичко.С няколко не-толкова приятни интервенции успяха да му изчистят коремчето. Взеха му кръв за изследвания, а ние започнахме строга диета за захранване и видимо момченцето ми се чувсташе по-добре.
Миналият вторник ( 21/07/2009/) Джейми се усложни рязко. Получихме и резултатите му , който бяха отчели, че с прости думи : Блъскането с антибиотик, който не му е бил нужен, и фактът, че не е потърсена причината за всичко толкова дълго време са му съсипали вътрешностите и най-вече черния дроб.
За да не ви разказвам с подробности, защото не бяха никак приятни , ще ви кажа че малкото ми бебенце почина на 21/07 късно вечерта, отиде си буквално за един следобед. Беше прекалено късно да му се помогне, а е могло.....
Когато отидохме да кажем на Георгиева и Камбуров какво е станало, те ни казаха че са били абсолютно прави и че са го лекували от ларингит ( Вие да чухте досега някъде да се е споменвало за ларингит!!!!!!).......Затова са му давали чай с мед и глюкоза, защото ларингитът при хората се лекувал така....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аз нямам думи , с които да опиша мъката си и разочарованието си ....изумена съм от това какви хора има и как ми убиха момченцето без да им мигне окото....
Джули
Преди 5 години, насред зима, дядо ми се прибра вкъщи и извади от якето си много мъничко оранжево котенце, умряло от студ, почти безжизнено. Вълнено парченце плат и малко мляко бяха достатъчни, за да започне неговата история, като част от моето семейство, по-известен като Жълтурко. Стана голям, пухкав, много оранжев и много, много добър.
Драматичната история започна преди 2 месеца. Котето не искаше да яде, криеше се, не се движеше и го заведохме на лекар във ветеринарен кабинет Зооландия, при д-р Камбуров. Той каза, че било някакво неразположение, сигурно настинка. Каза ни да му даваме витамини един месец, щял да се оправи след няклко дни. Минаха 2 седмици на витамини, но...Жълтурко не само не се подобри, но вече не можеше да си изправя главата и започна да стои свит, а като се опитваше да ходи залиташе. Заведохме го отново при д-р Камбуров и той каза, че стоял наведен, защото...цитирам: Това е поза за ловуване, нищо му няма....!!!!!!??????????? В този миг ни стана ясно, че ни трябва друго мнение. Заведохме го при друг ветеринар и се оказа, че котенцето е получило инсулт, за което специалист много лесно може да се усъмни, поради сериозно втвърдяване във врата му, което и аз можех да напипам по това време той вече имаше тикове.Въпросното втвърдяване беше признак за частчна парализа. Докторът каза, че тъй като е минало много време има огромен шанс да получи и втори и, ако е било започнато лечение веднага е щял да се оправи. Въпреки това започна лечение, водехме го всеки ден на инжекции, поръча му хапчета от Холандия и Жълтурко си стъпи на краката и се съвзе.
Две седмици по-късно, обаче, поради прекалено късната адекватна лекарска намеса, той получи втори инсулт и умря.....Ветеринарите от Зооландия успяха поради КРАЙНАТА си некадърност да убият моето котенце!! Наистина не мога да повярвам как е възможно!!!!
Мила

Имам черен лабрадор, на име Бъртън. Когато го взехме беше новородено бебенце на около 38 дни. Когато стана на около 3 месеца му се появи кашлица. Веднага го заведохме в Зооландия, където д-р Георгиева и д-р Камбуров му поставиха диагноза ларингит (както в последствие разбрахме, тя май им е любимата), който бил причинен от дърпането на каишката(!!!!!!!!). Казаха ни да започнем лечение с чай с мед. Естествено той не се подобряваше, а аз го водех всеки ден в продължение на седмици, като всеки път ми казваха да продължавам с чая и да започна да му правя инхалации(!!!!!!)! И така горе-долу след месец и половина чай с мед и с кучето над котлона му се появи ужасно дълбока кашлица, давеше се и беше повече от явно, че Бъртън имаше секрет, който не можеше да изкара. Тогава от Зооландия започнаха да му дават антибиотици, които в последствие се оказа, че са дали много и непоправими усложнения. Давахме му антибиотици около седмица, а подобрение никакво! Лекарите ми казаха че не могат да му дават повече антибиотик и че сам щял да се оправи!!!!!!!!!!! Веднага го заведохме за друго мнение- при сегашните ни лекари. Както си му е реда, веднага му взеха кръв, направиха му снимки, от които стана ясно, че Бъртън около два месеца е имал двустранна пневмония. Дробовете му бяха пълни с вода.......Най-фаталното от всичко е, че антибиотиците, са увредили сърцето му и то е придобило двойни рамери , което всъщност си и остана,....... оказа че животът му е скъсен наполовина. Представете си как се почувствах , когато го чух. Последното усложнение беше гастрит, породен отново от блъскането на антибиотици, неподходящи за малки кученца.
Силвия
Това преживяхме ние! Подведени от милото посрещане, което получихме , се доверихме на ветеринарен кабинет Зооландия и на специалистите там и се разделихме с част от нашите семейства завинаги!
Надяваме се, че споделяйки нашите истории ще успеем да ви предпазим от фатална грешка!

#2 Потребителят е офлайн   d-r Kirilov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 31-July 09

Публикувано: 31 July 2009 - 11:40 PM

Здравейте,
Представям си афекта Ви, желанието Ви да публикувате горното и да бъдат наказани колегите, ако случаят с мопсчето е верен. Така че няма да давам точно на Вас и точно в момента съвет да си спестявате подобни теми, въпреки че много бих искал. Бихте ли споделили имената на колегите, които са давали мнения за работата на колегите си (от текста добивам чувството, че става въпрос за един и същ колега). Ако наистина желаете компетентно търсене на справедливост, се обърнете към Комисията за Контрол и Професионална Етика (ККПЕ) към Областна колегия София-град към Българския Ветеринарен Съюз. В страницата на Съюза има контакти.
Личното ми мнение е, че в случая с мопсчето, ако данните са верни, действително е допусната грешка да не се обърне внимание на наличието/липсата на дефекация. Не съм сигурен обаче дали именно тя е бил фаталният фактор. Повечето "факти" обаче, напр. за пагубното въздействие на антибиотиците върху сърцето и съкращаването наполовина на живота, са абсурдни и бъдете сигурни, че ако наистина са дадени от колега, са направени злонамерено с цел да блесне чрез очерняне и че дори и този колега/колеги не смята, че в тези думи има и капка истина. Аз лично не познавам толкова некомпетентен колега, който сериозно да вярва в изложените твърдения. А че травматичен ларингит от дърпане на нашийника се получава, и то често, е безспорен факт.
Бъдете сигурни, че в момента колегите от Редута, ако наистина са допуснали грешката с мопсчето, жестоко съжаляват и не могат да си намерят място от яд към себе си. Злонамерено и невярно оплюване като горното от колега обаче те кара да загубиш цялото си желание за работа и развитие, принизява професията ни и, бъдете сигурни, ще бъде жестоко наказано от всяка ККПЕ в страната.
Винаги когато чета подобни очерняния във форумите, оставам с горчив вкус в устата. Затова не обичам и венцехваленията и възвеличаванията, особено към моята работа - пътят от осанна до разпни го е кратичък. Призовавам стопани, доволни от колегите от Редута, да ги защитят, за да не остава впечатлението, че става въпрос за алкохолизирани престъпници с вет диплома.
Съжалявам за загубата на стопаните, съветвам колегите, даващи щедро дебилни мнения, да печелят клиенти с качествена услуга, а не с патетични коментари, желая успех и развитие на колегите от Редута.

#3 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 August 2009 - 07:34 AM

Ние сме редовни клиенти в тази клиника от три години,хората са много отзивчиви и любезни,когато съм имала проблем винаги са ми отделяли необходимото внимание.Търсила съм Мими и по нощите за съвет,Чоки е израстнал в ръцете и с грижите и.Така също преди две години спасиха и пинчерката ми от смърт!Когато котарака ми имаше проблем също там тичахме.Сигурна съм,че са помогнали на още много животинки,защото искренно обичат животните и имат отношение към тях.За съжаление се случват такива нещо като при вас,съжалявам за мопсчето,но не обвинявайте лекарите,ако сте се усъмнили в диагнозата,защо своевременно не потърсихте друго мнение-10 дни са прекалено много за такова малко кученце в такова състояние?От клиниките на Редута за тази съм чувала най-малко лоши неща-знаете как е в парка всеки споделя какво му се е случило и човек си прави изводите към кого може да се обърне при нужда.Преди два месеца чух страшна история как една малка средноазиатка е щяла буквално да умре от неправилно лечение в съседен кабинет,така че безгрешни хора няма.Мъката ви е голяма,но не търсете вина само в другите,на ваше място аз още на третия ден бих се консултирала и с друг лекар,по възможност от по-голяма и оборудвана клиника където да се направят изследвания щом няма подобрение в състоянието на кучето.Ние карахме няколко пъти тоя "кучешки грип" с кашлицата и още на втория ден се наблюдаваше подобрение на състоянието,предполагам,че антибиотика с който се лекува е бил същия,както и при стотици други кучета(като хване сезона целия парк кашля,та се къса)та надали точно това е причината за смъртта на кучето ви,а може би късната ви реакция и отслабването на организма на това малко същество след като 10 дне не е поемал никаква храна,то и здраво кученце с тия размери за десет дни ще се поболее,ако не яде нищо.
Аз също бих призовала доволните пациенти да се застъпят за докторите си,за да се спре това плюене и топене,защото ако почнем да си разказваме историйки сигурно няма клиника в света,вкл. и хуманна,където да няма смъртни случаи!

#4 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 03 August 2009 - 07:08 AM

Само между другото,въпреки че вече е късно.Това,че мопсчето е останало съвсем дребно,навежда на мисълта за вроден или придобит проблем на черния дроб-шънт..............и още............как са се отзовали "случайно",тези камъни в стомаха на мопсчето????????????...........ясно ми е как сте го гледали................

#5 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 07 August 2009 - 04:04 PM

Съжалявам, че сте загубили любимците си, но категорично не мога да приема че вината за това е на лекарите от "Зооландия". Ние сме техни пациенти вече повече от 4 години. Знам, как се грижиха до последно за умиращия ми доберман и направиха всичко възможно да удължат дните му. Знам, как се грижат и за сегашното ми куче, и за бездомните, които се е налагало да водя при тях и са им помагали (дори и с оперативна намеса), без да вземат и стотинка за труда си. Защото това са хора, които безкрайно много обичат животните.
Не вярвам на твърдението, че
Цитат
без изследвания или каквито и да било прегледи

са поставили диагноза - просто достатъчно пъти съм наблюдавала в кабинета им как преглеждат всеки пациент. Дори съм била свидетел на това, как съветват стопанин за да заведе кучето си и при друг специалист, когато при тях няма съответната апаратура.
За мен д-р Георгиева и д-р Камбуров са прекрасни лекари и Ви моля, недейте да петните името им на база казано от други. Ако се съмнявате в тяхната компетентност, направете това, което Ви съветва d-r Kirilov.



User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#6 Потребителят е офлайн   dgindeva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 11 April 2011 - 12:52 PM

От доста време се канех да пиша за тази клиника "Зооландия" за да предпазя и други хора от тях. Много съжалявам за хората, които вече са се опарили непоправимо от тях. Но стига вече. Там са абсолютни непрофесионалисти. Няма да обиждам защото това са жалки хора за мен. Няколко пъти си позволих да отида там единствено и само защото бях адски притеснена и нямах възможност да стигна до друг кабинет (не знаех какви са). Та единият път беше по повод на това, че едното ми куче прибирайки се го заварих цялото в пъпки, в последствие се оказа, че е придобило алергия към пилешкото месо. И отивам аз там и почват да ми обясняват, че кучето (чисто бял бултериер) имало бълхи, които аз не съм виждала!!! Също така в нас също било пълно с бълхи, които нямало как да видя. Така, прибрах се викнах почистваща фирма, която буквално излъска цялата къща, смених всички постелки на кучетата, играчките, препарата с които почиствах и т. н. Отивам пак и отговорът този път беше, ами ще приемем, че кучето има някаква болест, то нали не му пречи и ще си живее с пъпките до края на живота. Ами то ако не ми пукаше за тия пъпки и аз можех да не ходя там и сама да си направя тази констатация. Тогава си казах , че повече там няма да ходя! Но един ден на малката ми бултериерка, беше със залепени уши за да се изправят, тъй като беше вече на около 7 месеца и се притеснявах, едното се разлепи. И си викам ще отида само за да го залепят на ново (нищо не могат да и навредят), просто не бях сигурна в себе си. Влизам в "кабинета" и те ми казват ама ние никога не сме лепили и не сме виждали залепени уши Качена снимка !!! На тия въобще кои им е казал че са ветеринари. За ваше добро е хора не ходете в "ЗООЛАНДИЯ"!!!!!!!!!!!Качена снимка
</h2>
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни