Dog.bg Форуми : Сладката Белла си търси грижовни стопани

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Сладката Белла си търси грижовни стопани Зайче търси новия си дом

#1 Потребителят е офлайн   valo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 249
  • Регистрация: 16-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 August 2009 - 07:44 PM

Зайчето Белла е на три месеца, не е декоративно малко зайче, а е бяла красавица с черни петънца, която когато порастне ще стане средно на ръст зайче. В момента е дребничка за възрастта си и слабичка. Зайчето е било купено от зоомагазин за детенце на 5 годинки, живяло е с детенцето в апартамен, изключително социализирано и любвеобвилно е, обожава да се гушка и гали, не хапе, може би именно защото е живяло с дете и е спало в креватчето му нощем. През деня си е имало клетчица, в която кротко е хрупало морковки. За жалост родителите и бабата на детето не са имали ясна представа за грижата, която е нужна дори за такова непретенциозно по отношение на отглеждането животно, като заека и след известно време им дотежала грижата за животинката, поради което излъгали детето, че зайчето отишло в зоопарка и го дали на баща ми да го занесе на близки на село. Обаче тези близки решили, че тъй като зайчето не е декоративно, па макар и така слабичко и дребно могат да го угоят и заколят след няколко месеца. Което аз просто не мога да проумея, защото зайчето е домашен любимец, живяло е с детенце, свикнало е с ласки, социализирано е и макар че не е декоративно с дълъг косъм е най-сладката душица на света, толкова е красива и мила! В момента зайчето се намира на нашия балкон, не ми даде сърце да позволя на баща ми да го занесе, за да го заколят.... Проблемът е, че аз си имам пет диви звяра, моите котки, които макар че не са диви в буквалния смисъл не допускат никакви "нашественици", нито от котешкия, нито от кучешкия, нито от какъвто и да било друг животински вид и ми е доста трудно да опазвам зайчето от тях, защото те пред него са гиганти и все пак са си хищници...
Ето защо търся спешно дом за красавицата Белла, като зная, че тя ще дари с много обич новите си стопани, защото наистина е най-милото същество, което съм виждала, а е толкова кротка, с такава наслада си ляга в скута ми, когато изляза навън при нея и си стои да я галя.
Оставям телефон за връзка за всички, които имат възможността и желанието да помогнат на Белла да намери новия си уютен дом с добри и грижовни стопани:

0897311186 - Ели - от гр. София съм

elitsa.georgieva@abv.bg

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   vesi792007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 618
  • Регистрация: 15-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Германия/София

Публикувано: 06 August 2009 - 09:40 AM

Някакво развитие при Белла?

#3 Потребителят е офлайн   valo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 249
  • Регистрация: 16-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 August 2009 - 09:21 PM

Не, за жалост няма никакъв интерес към Белла и накрая май наистина ще влезе в тенджерата на онези хора rf_011.gif rf_011.gif
Цитат(vesi792007 @ Aug 6 2009, 07:40 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Някакво развитие при Белла?



#4 Потребителят е офлайн   vesi792007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 618
  • Регистрация: 15-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Германия/София

Публикувано: 07 August 2009 - 09:43 AM

Ейй никакви тенджери td_144.gif Все ще се намери стопанин за тази пухкава принцеска md_064.gif

#5 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 07 August 2009 - 10:19 AM

Пиши им на тях.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#6 Потребителят е офлайн   lillis Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1408
  • Регистрация: 16-June 08
  • Location:София

Публикувано: 07 August 2009 - 03:10 PM

Никой ли не желае да помогне на Белла и да я спаси от това,което и предстои.Моля се да я вземе някой,преди да се е случило непоправимото.

#7 Потребителят е офлайн   valo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 249
  • Регистрация: 16-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 August 2009 - 01:49 PM

Благодаря на всички вас, които сте загрижени за съдбата на милата Белла и ме подкрепяте в търсенето на нов дом за нея. Днес Белла ще бъде заведена във временен дом, за което намиране спомогна сърцато момиче от форума. Там ще може да остане пак за известно време, като търсенето на постоянен дом за нея продължава с пълна сила. Единственото притеснение на жената, която ще я приюти временно, както и мое собствено е, че тя има голямо куче - немска овчарка, което е добре обучено и няма да нападне Белла, пък и тя ще е в клетка, но жената и аз се притеснихме да не би сърцето на зайчето да се пръсне от страх, като види кучето... Тя спомена, че такива случаи не са единични, а понеже зайците са много плашливи не се знае как зайчето ще реагира на кучето.... Днес вечерта ще я заведа у тях и ще видим. Стискайте палци Белла да не си умре от страх в буквалния смисъл.... За жалост търсенето на постоянен дом за момента не дава никакви резултати, от обявите, които пуснах нямам нито едно обаждане Но не съм изгубила надежда... За жалост времето много ме притиска и макар че съм осигурила на Белла възможно най-оптимални условия - купих й обширна клетка, специална храна, поилки, купички и какво ли не, това няма да спре баща ми, който утре се прибира след отпуската да я занесе на онова село, където без да преувеличавам ще стане основното ядене в момента, в който я угоят достатъчно... А тази мисъл направо ме побърква... Аз самата се привързах много към нея... Не можете да си представите какво умно животинче се оказа - не пишка и не ака в клетката си, а чак, като я пусна навън на балкона. Сега съм й сложила котешка тоалетна в коритце вътре и се приучваме да ходи в нея... не желае да ходи на мястото, където спи, много е чиста. Вече се обръща на името си. Когато чуе гласа ми тича и се спира до мен, изправя се на задни крачета и чака да я милвам. Понякога я пускам да се разходи в апартамента и зорко наблюдавам котките си - тя успя със своя ведър характер и топла наивност да се сприятели с четири от петте ми котки и те вече я приемат напълно, даже се опитват да играят с нея. Само старейшината на котешкия клан не я допуска и продължава да я дебне и да й ръмжи, за това я пазя от него. Когато я пускам в стаите - тя се разхожда, души любопитно, опитва се да се качи на леглата, отива в банята, изхожда се там и после пак тича към балкона.... хора, направо ми се скъса сърцето за това зайче, наистина не бях виждала досега такава добра и кротка душица и направо не мога да си я представя одрана и напълнена с ориз...Дано извади късмет....
Цитат(lillis @ Aug 7 2009, 01:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Никой ли не желае да помогне на Белла и да я спаси от това,което и предстои.Моля се да я вземе някой,преди да се е случило непоправимото.



#8 Потребителят е офлайн   valo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 249
  • Регистрация: 16-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 August 2009 - 02:10 PM

Приятели, току що си отворих мейла в абв и там прочетох писмо, което ми беше пратено от Нова телевизия, защото аз и там пуснах писмо с обява за Белла. В писмото ми пишеха, че предаването "Животните представят" е свалено от програмата на телевизията и за жалост няма вече да го има dh_188.gif Така че шансовете на Белла за жалост намаляха с още един dh_188.gif

#9 Потребителят е офлайн   valo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 249
  • Регистрация: 16-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 August 2009 - 02:11 PM

Благодаря ти:) Току що им писах. дано има отклик.
Цитат(bushkata @ Aug 7 2009, 08:19 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Пиши им на тях.



#10 Потребителят е офлайн   vesi792007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 618
  • Регистрация: 15-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Германия/София

Публикувано: 16 August 2009 - 06:47 PM

Да припомня за Белла ab_041.gif и да дам малко прясна информация от временния и попечител. Оказа се, че госпожицата е доста социализирана и сравнително спокойно прие овчарката и малкото дете във временния си дом. Така, че ако я пожелае някой с куче, при положение, че кучето се държи добре, тя проблеми няма. Ходи при овчарката и съвсем смело я души и изследва, и обратното естествено ab_041.gif . Много любопитно и смело зайче се оказа. С детето също играе, почти не се крие, както каза valo НЕ хапе и много обича да и се обръща внимание.
Хора, не изпускайте това съкровище ae_085.gif

#11 Потребителят е офлайн   valo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 249
  • Регистрация: 16-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 August 2009 - 10:17 AM

Хора, търся транспорт за Белла до Варна, от един приют там, който е създаден за грижа за животинки пострадали от човешка жестокост ми се обадиха и са готови да приемат Белла при тях. Единствено стои проблемът с транспорта, защото аз нямам такъв собствен... Ако имате някакви идеи - мятайте ги насам, ще ви бъда безкрайно благодарна:)

#12 Потребителят е офлайн   tedito Икона

  • Dogo lover
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1544
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ветеринарна медицина!

Публикувано: 17 August 2009 - 01:52 PM

Пиши тук-> Цък
Дано да намериш кой да я закара!


#13 Потребителят е офлайн   valo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 249
  • Регистрация: 16-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 August 2009 - 04:48 PM

Благодаря:)
Цитат(tedito @ Aug 17 2009, 12:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Пиши тук-> Цък
Дано да намериш кой да я закара!



#14 Потребителят е офлайн   tedito Икона

  • Dogo lover
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1544
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ветеринарна медицина!

Публикувано: 19 August 2009 - 06:05 PM

Няма защо!
Намери ли се кой да закаара Белла до Варна?

#15 Потребителят е офлайн   valo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 249
  • Регистрация: 16-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 August 2009 - 06:05 PM

Да, сега остава само да се разберем с жената от варна как ще се случи срещата й с хората, които ще закарат Белла:)
Цитат(tedito @ Aug 19 2009, 04:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Няма защо!
Намери ли се кой да закаара Белла до Варна?



#16 Потребителят е офлайн   espinoza Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 26-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:ротвайлер, пор, ситроен, PHP, MySQL
  • Skype:

Публикувано: 01 October 2009 - 10:18 PM

Само да вметна, че този заек е порода Пеперуда и леко позавидях на новите му стопани. Ако бях видяла темата по рано с удоволствие бих го взела.
User's Signature

След като не е позволено да караш кола след като си пил, защо има места за паркинг пред баровете?

#17 Потребителят е офлайн   valo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 249
  • Регистрация: 16-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 October 2009 - 04:24 PM

Да, зайчето вече е във фермата край Варна:)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни