Dog.bg Форуми : Ушите-гордостта на френчитата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ушите-гордостта на френчитата

#41 Потребителят е офлайн   Valka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 271
  • Регистрация: 20-May 10
  • Gender:Female
  • Location:Stara Zagora
  • Skype:

Публикувано: 26 March 2011 - 09:40 PM

Аз му ги почиствам със спец. препарат на Oropharma-на билкова основа за външно почистване . Не е за капене вътре в ухото,но моя ми дава да го чистя!
Не знам дали след време няма да е задължително и да се капе вътре в ухото с друг препарат за по добро почистване....но за сега моя вет каза,че с това е достатъчно :)))
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   ludmilah Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 01-October 11

Публикувано: 01 October 2011 - 10:41 PM

Здравейте,нов потребител съм тук и ме заинтересуваха много темите.Имам си прекрасно френско булдоче и много му се радвам, но ме притесняват ушите.На 45 дена е,изправя ги но ми се струва, че не е напълно и не ги държи постояно изправени.Дали има притеснения или просто ниамам търпение?Притеснявам се, защтото прочетох тук много негативни нешта за внесените кученца.За информация,взех си го от Хасково и е внесено от Чехия.Много ще се радвам ако ме светнете по темата.Благодаря предварително.Сложих и малко снимчици ако някои разбира да даде съвет,дали разтем добре.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#43 Потребителят е офлайн   ladymarmalade Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 05-May 11
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 October 2011 - 08:49 PM

Здравейте! Всичко е нормално, не се притеснявайте :) То е още бебе.. Поразровете се в темата, ще намерите отговор на въпросите ви.А само да попитам кученцето от '' Единствената лицензирана фирма за внос на кучета в България'' / Хасково / ли е взето? Защото най вероятно не е никакъв внос, както нашето :)

#44 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 October 2011 - 10:59 PM

Показване на мнениетоludmilah, в 01 October 2011 - 08:41 PM, написа:

Здравейте,нов потребител съм тук и ме заинтересуваха много темите.Имам си прекрасно френско булдоче и много му се радвам, но ме притесняват ушите.На 45 дена е,изправя ги но ми се струва, че не е напълно и не ги държи постояно изправени.Дали има притеснения или просто ниамам търпение?Притеснявам се, защтото прочетох тук много негативни нешта за внесените кученца.За информация,взех си го от Хасково и е внесено от Чехия.Много ще се радвам ако ме светнете по темата.Благодаря предварително.Сложих и малко снимчици ако някои разбира да даде съвет,дали разтем добре.


Добре дошли на ludmilah и малкото и съкровище.
Не се притеснявайте и имайте търпение :md_064:
възможно е месеци на ред да ги изправя и после да клепват, особено при смяната на зъбите :smile:
Някои кученца от малки си остават с изправени уши, при други е въпрос на време!
Пускайте снимчици по-често :mg_062:

#45 Потребителят е офлайн   ludmilah Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 01-October 11

Публикувано: 03 October 2011 - 06:32 PM

Незнам дали е единствената,но се намираше в село Клокотница преди Хасково и ни го дадаха с Унгарски паспорт предполагам, че е внесено.Незнам не съм сигорна.От както прочетох в този форум за хората които злоопотребяват с кученцата и вече не съм сигорна в нищо.Благодаря за отговорите които ми дадохте.Успокоих се много.

#46 Потребителят е офлайн   ladymarmalade Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 05-May 11
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 October 2011 - 09:58 PM

Просто ми беше интересно, да ви е живо и здраво :md_064:

#47 Потребителят е офлайн   evgeniy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 02-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Ireland,Dublin
  • Interests:German Shepherd,Car Detailing

Публикувано: 03 October 2011 - 10:42 PM

[quote name='Chiita' date='28 August 2009 - 07:12 AM' timestamp='1251443556' post='679620']
Цитат(lonesome @ Aug 27 2009, 09:51 PM) Вие нормалнили сте бе?! Как ще му лепите ушите с тиксо?! Т'ва да не е... плюшка или... к'во? Е кат' не си дигне ушите к'во може да му стане? Нищо! Как може да мъчите така животнината? Да сте си купили такова, 'дето е сигурно, че ще му се вдигнат ушите. Баси, ш' си го гледате к'вото сте си го купили!!! Качена снимка

lonesome, снимката която сьм пуснала е на над 4-месечен френски булдог от Авигдорс,има я в сайта им.Кученцето беше с едно клепнало ухо дьлго време,та явно с нещо им ги изправят , но май не е тиксо(но ще е нещо подобно-лейкопласт или книжно тиксо)При по тежка костна система явно по кьсно изправят и ако нямат търпение прибягват до подобни методи.Друг е въпроса с какво и как точно трябва да се направи , защото като гледам на една от снимките на Моргана ,направо си е станала рана от тиксото.
Фифа си ходеше с едно клепнало ухо почти до 5-я месец и малко преди да пристигне в Бг ,го изправи.Сега като гледам малките и ,три са взели нейните големи уши Качена снимка и ту ги изправят , ту падат ,ту едното стърчи , ту другото Качена снимка Само едно от момичетата е с по-малки уши и при нея отдавна вече са изправени, но тя е и най-дребна от всички...
[/quot

извинявам се предварително,дори нямам и не съм запознат с породата френски булдог,става въпрос за лепене на уши немските овчарки също имат ако не същия подобен проблем,развъдчици извън България използват и тези методи...

http://www.longcoatg...erdsearsup.html
http://leerburg.com/tapingears.htm



"Go to your local Walmart/Kmart/Target and get a small quantity of women’s sponge rollers. Cut a roller in half (long way) so you have a long half roller that’s flat on one side. Put the adhesive on the round side of the roller. Hold your GSD’s ear up and place the roller inside with the round side against the ear. The ear will be gently held up by the roller and the adhesive will not hurt the skin. Leave this in place for about 4 weeks. It will look funny but will allow the cartilage to strhgthen and the ear will be fine. If at the end of four weeks, it’s still not quite up after removing the roller, try again for another four weeks."

съжалявам че е на англииски но тук всеки втори говори англииски няма да е проблем да се преведе...,поздрави

#48 Потребителят е офлайн   arni_barni Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 18-October 11

Икона за мнението  Публикувано: 18 October 2011 - 12:22 PM

Здравейте,
моят Арни е на 1 год. и е с клепнали уши. Имаше малък период в който бе изправил едното ухо, но го ухапа едно улично куче по ухото и от тогава вече не са му необратимо клепнали. Странното е че взехме 2 кученца от едни и същи родители,а другото кученце ги изправи още на 6 месец. Втория ветеринар каза, че му липсвал калций през първите месеци от растежа (пропуснато от тъпата ветеринарка при която бях в началото) или е от тежката костна система на мъника. (незнам). Ако някой може да сподели нещо по въпроса ще съм му благодарна :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#49 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 18 October 2011 - 03:43 PM

Бих споделила,че няма връзка между допълнителният прием на калций и ушния хрущял.Френския булдог е порода ,която при правилно отглеждане не се нуждае от допълнително калций , даже може да му навреди.Та, първия Ви ветеринар ,явно е бил в час .Ако някъде в родата има куче с клепнали уши ,вероятно се е проявило в Арни.Доста е късно вече и за шини.
User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   arni_barni Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 18-October 11

Публикувано: 21 October 2011 - 10:41 AM

Всъщност няма особено значение за мен ,аз и така си го обичам! За възможност за шини не съм и знаела, но вече е късно !
Благодаря ти Chiita :)

#51 Потребителят е офлайн   pamela19 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 23-January 12
  • Gender:Female
  • Location:варна
  • Skype:

Публикувано: 23 January 2012 - 10:48 PM

имам френ4и на по4ти 4 месеца ,но не ни дава да му 4истим у6ите,рамжи,хапе до крав и не дава и недава.взехме му специални капки за у6и,но не ни дава да му ги сложим и да разриваме ухото става много агресивен.ако може някои да ми помогне ще сам му много благодарна

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#52 Потребителят е офлайн   deyzy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 19-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 19 February 2012 - 02:35 PM

здравейте аз имам един мъжки френски булдог и преди няколко месеца го пуснахме на женска и сега вече си имам нов член на семейството Качена снимка момиченце на 37-38 дни е но все още е си е вдигнала ушичките и се притеснявам защото повечето от братчетата и бяха с вдигнати и сега не спирам да мисля дали ще ги вдигне някои можели да ми каже до колко време трябва да ги вдигне???? Благодаря предварително!!

#53 Потребителят е офлайн   Valka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 271
  • Регистрация: 20-May 10
  • Gender:Female
  • Location:Stara Zagora
  • Skype:

Публикувано: 19 February 2012 - 11:25 PM

На 38 дена какво очакваш ???? Нали имаш мъжки фр. булдог, би трябвало поне малко да си наясно,че още е рано и няма от какво да се притесняваш.
User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   deyzy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 19-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 22 February 2012 - 04:43 PM

Да но моят мъжкият като го купих беше на 2 месеца и си беше с вдигнати уши и за това питам да знам по кое време си вдигат ушите защото бях чела на някъде, че някой френски булдоци не си вдигали ушите понеже им били по големи от колкото трябва и аз се притесних Качена снимка че и при малката може да е така макар че не ми изглеждат големи.Може да ви се струва тъпо но досега съм нямала толкова малко кученце и за това питам нали все пак този сайт е за това да си споделяме и да научаваме нови неща един от друг!!! А ЕТОЯ И НЕЯПрикачена снимка

#55 Потребителят е офлайн   dessymar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 233
  • Регистрация: 10-July 11
  • Gender:Male

Публикувано: 22 February 2012 - 06:06 PM

те могат и по различно време да се вдигнат, не едновременно,
поинтересувай се дали родителите му не са имали подобни проблеми, като малки.
и ми се вижда слабичко, може поради тази причина и по късно да започне процес на изправяне на ушенцата

#56 Потребителят е офлайн   deyzy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 19-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 22 February 2012 - 08:02 PM

Не е слабичка тя сигурно е към килограм и половина мисля че за 42 дни вече е нормално това тегло не знам пак тя милата като я взех беше пълна с глисти и това може да и е повлияло но мисля че e добре вече,ами ще се интересувам както ми казваш но за бащата няма как да разбера дали е имал някакви проблеми защото аз си го купих от чужбина не е от BG но благодаря все пак за информацията ще го имам в предвид Качена снимка Прикачена снимка не е слабичка просто изглежда така инъче има много голямо стомахче шишка малка Качена снимка Прикачена снимка а тука са с баща си хахахах много са сладки Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   berguni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 24-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 22 February 2012 - 09:17 PM

Ще вдигне двете ушенца около 60 ден не се притеснявай,белия е много готин в моя квартал има един подобен.Откъде сте вие

#58 Потребителят е офлайн   dessymar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 233
  • Регистрация: 10-July 11
  • Gender:Male

Публикувано: 22 February 2012 - 10:13 PM

Показване на мнениетоdeyzy, в 22 February 2012 - 08:02 PM, написа:

Не е слабичка тя сигурно е към килограм и половина мисля че за 42 дни вече е нормално това тегло не знам пак тя милата като я взех беше пълна с глисти и това може да и е повлияло но мисля че e добре вече,ами ще се интересувам както ми казваш но за бащата няма как да разбера дали е имал някакви проблеми защото аз си го купих от чужбина не е от BG но благодаря все пак за информацията ще го имам в предвид Качена снимка Прикачен файл DSC03372.JPG не е слабичка просто изглежда така инъче има много голямо стомахче шишка малка Качена снимка Прикачен файл DSC03232.JPG а тука са с баща си хахахах много са сладки Качена снимка



Да, на първата снимка изглежда по различно, ЕЙ, радвай се, наслаждавай му се, не се коси, не се втурачвай, но бъди бдителна, да ти е здраво, най вече, чакаме още снимки :ba_025:

#59 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 23 February 2012 - 10:31 AM

deyzy, прочети тази тема и ще видиш ,че е още много рано да се притесняваш кога кутрето ще вдигне ушите.И в двете наши кучила имаше кученца ,които вдигнаха ушите след 4-ия месец.
PS:Последното ти мнение е преместено във темата "Фото,моля".Поразгледай форума , пиши и слагай снимки в подходящите теми :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   deyzy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 19-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 23 February 2012 - 11:10 AM

Показване на мнениетоChiita, в 23 February 2012 - 10:31 AM, написа:

deyzy, прочети тази тема и ще видиш ,че е още много рано да се притесняваш кога кутрето ще вдигне ушите.И в двете наши кучила имаше кученца ,които вдигнаха ушите след 4-ия месец.
PS:Последното ти мнение е преместено във темата "Фото,моля".Поразгледай форума , пиши и слагай снимки в подходящите теми :md_064:


добре мерси за информацията Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни